logo-agahinvest

شرکت سبدگردان آگاه با 20 میلیارد ریال سرمایه ثبت شده، به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های گروه مالی آگاه شروع به کار کرده است. با تجربه سال‌ها مدیریت سرمایه، این شرکت قادر است دارایی شما را در بورس اوراق بهادار مدیریت کند.
کسب سود بدون نیاز به درگیری‌ها و دغدغه‌های فکری و کمک تیم مدیریت سرمایه آگاه و تحلیلگران برتر اکنون برای شما فراهم شده است.

ایمیل: info@agahinvest.com
تلفن: 02182154200
آدرس: تهران، خیابان نلسون ماندلا (آفریقا)، بالاتر از میرداماد، بن بست پیروز، پلاک ۱۳

معرفی بهترین صندوق های سرمایه گذاری آگاه در سال ۱۴۰۰

شرکت سبدگردان آگاه > سبدگردانی  > معرفی بهترین صندوق های سرمایه گذاری آگاه در سال ۱۴۰۰
صندوق های سرمایه گذاری آگاه

معرفی بهترین صندوق های سرمایه گذاری آگاه در سال ۱۴۰۰

هدف از تشکیل صندوق سرمایه گذاری، جمع آوری سرمایه از سرمایه گذاران و تشکیل سبدی از دارایی ها و مدیریت این سبد با هدف کسب بالاترین بازدهی صندوق های سرمایه گذاری است. سرمایه‌گذاری در صندوق‌ های سرمایه گذاری، مزیت‌های مختلفی نسبت به سرمایه‌گذاری فردی دارد؛ استفاده از نیروی متخصص و باتجربه و همچنین سرمایه گذاری بر روی دارایی های مناسب و متنوع سبب کاهش ریسک سرمایه گذاری می‌شود، همچنین با توجه به آنکه هزینه های مختلف از جمله هزینه بکارگیری نیروی متخصص، گردآوری و تحلیل اطلاعات و گزینش سبد بهینه اوراق بهادار بین تمام سرمایه گذاران تقسیم میشود، سرانه هزینه هر سرمایه‌گذار کاهش می‌یابد؛ علاوه بر موارد فوق صندوق کلیه حقوق اجرایی از قبیل دریافت سود و کوپن اوراق بهادار را انجام می‌دهد و نیازی به اقدام سرمایه‌گذار نمی‌باشد.

 

معرفی صندوق‌های سرمایه گذاری آگاه

مدیریت دارایی آگاه با بیش از ۱۳ سال سابقه فعالیت در زمینه سرمایه گذاری اوراق بهادار و مدیریت دارایی، مدیریت چند صندوق سرمایه گذاری مختلف را برعهده دارد، که سرمایه گذاران ارجمند می‌توانند با توجه به نیازهای خود و ویژگی‌های هر یک از آن‌ها اقدام به سرمایه گذاری نمایند.

 

۱- معرفی صندوق مشترک آگاه

صندوق سرمایه‌گذاری مشترک آگاه، صندوقی سهامی و مبتنی بر صدور و ابطال است که از سال ۱۳۷۸ فعالیت خود را آغاز کرده است. دارایی تحت اختیار صندوق مشترک بالغ بر ۷۷۰ میلیارد تومان است و تحت نظارت شرکت سبدگردان آگاه مدیریت می‌شود. بین ۷۰ تا ۹۰ درصد از پورتفوی این صندوق را سهام شرکت‌های بورسی و مابقی را سپرده‌های بانکی، اوراق درآمد ثابت، وجه نقد و دارایی‌های دیگر تشکیل داده است.

 

بازدهی صندوق مشترک آگاه

صندوق مشترک آگاه از زمان تاسیس خود تا کنون (فروردین ۱۴۰۱) توانسته بازدهی بیش از ۳۸۰۰۰ درصدی به مشتریان خود ارائه کند. هر واحد مشترک در زمان تاسیس صد هزار تومان بود که این رقم به بیش از ۳۸ میلیون تومان است که این یعنی دارایی سرمایه‌گذاران ۳۸۰ برابر شده است.
برای کسب اطلاع از نحوه صدور و ابطال واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری مشترک آگاه و همچنین قیمت روز هر واحد صندوق می‌توانید به آدرس اینترنتی این صندوق به نشانی www.agah-fund.ir  مراجعه کنید.

 

۲- معرفی صندوق هستی بخش آگاه (آگاس)

صندوق قابل معامله هستی بخش آگاه با نماد «آگاس» یکی از بهترین صندوق سهامی و قابل معامله در بورس است که با اخذ مجوز از سازمان بورس اوراق بهادار از سال ۱۳۹۴ شروع به فعالیت کرده است. به علت ماهیت سهامی بودن صندوق آگاس، همواره بین ۷۰ تا ۹۰ درصد دارایی‌های آن در سهام و حق تقدم سهام سرمایه‌گذاری می‌شود.  

 

بازدهی صندوق آگاس

صندوق سهامی آگاس در طی ۵ سال فعالیت خود توانسته بازده بیش از سه هزار درصد را به سرمایه‌گذاران خود ارائه کند  و تنها در سال ۱۳۹۹ موفق به کسب بازدهی بیش از  ۲۱۰ ٪ شده است. عنوان پربازده‌ترین صندوق سهامی ETF در ۵ سال اخیر، متعلق به این صندوق است.

 

۳- معرفی صندوق یاقوت

صندوق سرمایه‌گذاری یاقوت آگاه از نوع صندوق درآمد ثابت و قابل معامله در بورس است که از فروردین ۱۳۹۹ تحت مدیریت تیم متخصص سبدگران آگاه فعالیت خود را شروع کرده است. به دلیل ماهیت درآمد ثابت بودن اکثر دارایی این صندوق در اوراق درآمد ثابت و سپرده‌های امن و با ریسک پایین سرمایه‌گذاری می‌شود و مناسب افرادی است که روحیه ریسک‌پذیری کمی دارند و می‌خواهند از منافع بازار بورس نیز بهره‌مند شوند.

 

بازده صندوق یاقوت

بازدهی صندوق یاقوت آگاه در طی دو سال گذشته و از زمان شروع فعالیت (فروردین ۱۳۹۹) تا کنون ( فروردین ۱۴۰۱)، ۴۲٫۳۳ بوده است. این سود بیشتر از سپرده‌های بانکی است و برای افرادی که به دنبال یک سرمایه گذاری کم ریسک و امن هستند بسیار مناسب است.

 

۴- معرفی صندوق همای

صندوق همای آگاه از نوع صندوق‌های سهامی و قابل معامله در بورس است. غالب دارایی همای در اوراق بهادار با درآمد ثابت سرمایه‌گذاری شده است و در نتیجه ریسک پایینی دارد. همای از نوع صندوق‌های ETF یا قابل معامله در بورس است و در ساعات معاملات بازار به سادگی خرید و فروش می‌شود و نقدشوندگی بالایی دارد. پرداخت سود روزشمار ماهانه از ویژگی‌های دیگر همای است. این سود بیش از سپرده‌های بانکی است و آخر هر ماه به حساب سرمایه‌گذاران واریز می‌شود.

 

بازدهی صندوق همای

همای آگاه از زمان تاسیس (مرداد ۱۴۰۰) تا کنون توانسته بازده ۱۱% درصدی را به مشتریان خود ارائه کند که در مقایسه با بازدهی بازار بورس بسیار قابل توجه است. همای با عملکرد موفق، بازدهی و نقدشوندگی بالا مورد استقبال فعالان بازار قرار گرفته است و یکی از پربازده‌ترین انواع صندوق درآمد ثابت چند ماهه اخیر است. 

 

۵- معرفی صندوق زمرد

صندوق سرمایه‌گذاری زمرد آگاه یک صندوق سهامی و مبتنی بر صدور و ابطال است که پرداخت سود نیز دارد. این سود هر سه ماه یک بار به حساب دارندگان واحدهای این صندوق واریز می‌شود. البته چنانچه شخصی تمایل به دریافت سود نقدی نداشته باشد امکان Reinvest یا سرمایه‌گذاری مجدد نیز در این صندوق وجود دارد و شخص می‌تواند سود خود را مجدد سرمایه‌گذاری کند.  
در زمرد آگاه حداقل ۷۰% از دارایی‌ها صرف خرید سهام و حق تقدم سهام و مابقی آن، تحت نظارت مدیر سرمایه‌گذاری صندوق، در سپرده بانکی یا اوراق بهادار با در آمد ثابت و… سرمایه‌گذاری شده است. 

 

بازده صندوق زمرد

پرداخت سود صندوق زمرد آگاه به صورت دوره‌ای و تا سقف ۳٪ از متوسط ارزش خالص دارایی‌های صندوق (NAV) در ۹۰ روز گذشته است البته به شرط آن که ارزش خالص دارایی‌های هر واحد پس از تقسیم سود، از ارزش مبنای هر واحد سرمایه‌گذاری (مبلغ ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال) و ارزش خالص دارایی‌های هر واحد در اولین روز پس از پایان دوره قبلی تقسیم سود کمتر نشود. در جدول زیر میزان بازدهی صندوق‌های آگاه از زمان تاسیس تا کنون (فروردین۱۴۰۱) در مقایسه با میزان بازدهی بازار را بررسی کرده‌ایم. 
جهت اطلاع از نحوه صدور و ابطال واحدهای صندوق سرمایه گذاری زمرد آگاه و همچنین قیمت روز هر واحد صندوق می‌توانید به آدرس اینترنتی این صندوق به نشانی www.zomorodfund.ir مراجعه فرمایید.
 

نام صندوق

میزان بازدهی (از زمان تاسیس)

بازده بازار

صندوق مشترک اگاه

۳۸۸۴۷٫۷۹%

۱۱۳۴۹٫۲۱%

صندوق همای آگاه

۱۱٫۷۲%

-۸٫۲۳%

صندوق آگاس اگاه

% ۳۱۵۴/۲۴

۲۱۱۰٫۳۸%

صندوق زمرد اگاه

۱٫۹۶%

-۸٫۷۳%

صندوق یاقوت اگاه

۴۲٫۳۳%

۱۳۹٫۷۸ ٪


مقایسه صندوق‌های سرمایه‌گذاری با یکدیگر 

صندوق‌های سرمایه‌گذاری از دو جنبه ترکیب دارایی و نوع سرمایه‌گذاری با یکدیگر متفاوت هستند. صندوق‌های سهامی، درآمد ثابت و مختلط، صندوق‌هایی هستند که ترکیب دارایی، آن‌ها را از یکدیگر متمایز کرده است.
به عنوان مثال غالب دارایی در صندوق‌های سهامی، سهام شرکت‌های موجود در بورس اوراق بهادار است. این تفاوت ترکیب دارایی به این دلیل است که افراد مختلف با درجات ریسک‌پذیری مختلف، بتوانند صندوق مناسب روحیه خود را انتخاب کنند.
از جنبه نوع سرمایه‌گذاری نیز صندوق‌ها به دو دسته صندوق‌های مبتنی بر صدور و ابطال و صندوق‌های قابل معامله در بورس یا ETF تقسیم بندی می‌شوند. برای سرمایه‌گذاری در صندوق‌های ETF، در ساعات معاملات بازار و با جست و جوی نماد صندوق مورد نظر در سامانه معاملاتی کارگزاری خود می‌توانید واحدهای صندوق را خرید و فروش کنید. برای سرمایه‌گذاری در صندوق‌های مبتنی بر صدور و ابطال نیز لازم است یک بار به شعب صندوق مراجعه و فرم‌های مربوطه را پر کنید.  

 


بهترین صندوق سرمایه‌گذاری کدام است؟

برای تشخیص این موضوع که بهترین صندوق سرمایه گذاری کدام است باید چند فاکتور را در نظر گرفت که مهمترین آن‌ها، شناخت میزان ریسک سرمایه‌گذاری است. چرا که این میزان ریسک در افراد مختلف، متفاوت است. به عنوان مثال صندوق‌های درآمد ثابت، که همان‌طور که گفتیم غالب دارایی‌شان در اوراق درآمد ثابت و سپرده‌های بانکی سرمایه‌گذاری می‌شود مناسب افرادی هستند که ریسک‌پذیری آن‌ها کم است.
به همین منظور پیش از سرمایه‌گذاری بهتر است از روحیه ریسک‌پذیر خود آگاه شوید. کارگزاری آگاه با انجام تست ریسک‌پذیری این کار را برای شما ساده کرده است. با ورد به لینک زیر و به سادگی پاسخ دادن به چند سوال می‌توانید از این میزان مطلع شوید تا پس از آن بتوانید صندوق مناسب روحیه خود را انتخاب کنید.
معیار مهم دیگر میزان بازدهی صندوق است. همان‌طور که مبرهن است صندوقی که توانسته باشد بازدهی مناسبی را به مشتریان خود ارائه کند با استقبال بیشتری رو به رو می‌شود. برای دانستن میزان بازدهی هر صندوق نیز می‌توانید به سایت آن صندوق مراجعه کنید و اطلاعات کاملی را در این رابطه به دست آورید.
در زیر مواردی را آورده‌ایم که لازم است هر سرمایه‌گذار پیش از سرمایه‌گذاری در صندوق آن‌ها را در نظر داشته باشد.

۱/ متناسب بودن صندوق با روحیه و میزان ریسک پذیری سرمایه‌گذار
۲/ عملکرد مناسب گذشته صندوق 
۳/ بررسی شرایط اقتصادی کشور
۴/ مشخص کردن بازه زمانی سرمایه‌گذاری
۵/ محاسبه ضریب آلفا و بتای صندوق سرمایه‌گذاری
۶/ مقایسه صندوق‌ها با یکدیگر و انتخاب بهترین آن‌ها

 

جمع بندی

در انتخاب بهترین صندوق سرمایه گذاری با توجه به ویژگی‌های آن، گزینه‌های بسیاری تاثیرگذار است اما با توجه به آنچه که گفته شد می‌توان گفت بهترین ویژگی یک صندوق سرمایه‌گذاری عملکرد مناسب گذشته آن است که منجر به بازدهی عالی و رضایت مشتریان می‌شود. اطلاعات مرتبط با صندوق های سرمایه گذاری دارای مجوز فعالیت در بورس اعم از بازدهی دوره‌های مختلف، عمر صندوق، دارایی‌ها و … را می‌توان در سایت مرکز پردازش اطلاعات مالی ایران به آدرس www.fipiran.com  مشاهده کرد.

87 دیدگاه
 • محمد رضا اسدی
  پاسخ
  ارسال شده در17:55,1398/06/10

  سلام

  صندوقهای سرمایه گذاری اگاه بسیار عالی هستند برای افراد ی که تخصص کافی در خرید و فروش سهام در بورس ندارند.

  سپاسگزارم

  • ارسال شده در12:37,1399/02/11

   امروز ۱۰ اردیبهشت بازار مثبت ۳/۵ و کل بازار سبز بوده اما صندوق آگاس منفی ۶ بوده و باعث ضرر سهامدار به اندازه ۹/۵ درصد تو یک روز شده ، شما به این صندوق میکید خوب ؟؟؟
   سبدگردان ها تو این روز یکپارچه سبز و این شاخص چطور تونستن به عدد منفی ۶ برسند هم واقعا عجیبه

   • Agahinvest
    پاسخ
    ارسال شده در11:25,1399/02/14

    با سلام و احترام
    دوست عزیز، در صندوق های قابل معامله شما می‌توانید واحدهای آن را مانند سهام شرکت‌ها تنها در سامانه‌های معاملاتی خرید و فروش کنید. در صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله قیمت واحدهای سرمایه گذاری براساس مکانیزم عرضه و تقاضا تعیین می‌شود و برای آن دامنه نوسان مشخصی وجود ندارد. البته سرمایه گذاران باید به NAV صندوق که در صفحه مربوط به اطلاعات عرضه و تقاضا در سایت http://WWW.TSETMC.COM افشا می‌شود، توجه کامل داشته باشند.

 • سیمین سلطانی
  پاسخ
  ارسال شده در14:12,1398/07/02

  سلام.چطورمیتونم سهم بخرم.من اطلاعات چندانی ندارم .ایامیشه سهم خریدبعد یکی به عنوان نماینده خریدوفروش کنه؟

  • reza.h
   پاسخ
   ارسال شده در08:44,1398/07/03

   با سلام و احترام

   برای اینکه خودتون خرید و فروش کنید ابتدا نیاز است که کد بورسی دریافت کنید؛ برای اینکار باید به سایت آگاه اکسپرس مراجعه و ثبت نام کنید و برای احراز هویت به صورت حضوری به یکی از شعب کارگزاری آگاه یا دفاتر پیشخوان مراجعه کنید. اگر زمان یا دانش خرید و فروش را ندارید می‌توانید سرمایه خود را در اختیار صندوق‌های سرمایه‌گذاری قرار دهید. برای اطلاعات بیشتر در مورد صندوق‌ها می‌توانید لینک‌های زیر را مطالعه فرمایید:
   صندوق‌های سرمایه گذاری
   انواع صندوق‌های سرمایه گذاری

   در صورتی که سرمایه شما بیش از ۱ میلیارد تومان باشد برای شما سبدگردانی اختصاصی انجام می‌پذیرد؛ برای آشنایی با سبدگردانی اختصاصی می‌توانید لینک های زیر را مطالعه فرمایید و یا با شماره تلفن ۹۱۰۰۴۰۰۱ – ۰۲۱ تماس حاصل فرمایید:
   سبدگردانی اختصاصی
   سبدگردانی؛ فرصتی برای سرمایه‌گذاری

  • بیژن کیان
   پاسخ
   ارسال شده در12:48,1399/11/13

   سلام باید ثبت نام سجام انجام بدین و کدبورسی بگیرین و ثبت کارگزاری کنید بصورت آنلاین خرید و فروش کنید

 • علی احمدی
  پاسخ
  ارسال شده در10:39,1398/10/06

  با سلام و احترام
  این جور که من تو سایت دیدم، کارگذاری آگاه دارای ۷ صندوق می باشد، آیا برای تمامی این ۷ صندوق باید ثبت نام جداگانه انجام بشه و هر کدوم سایت مختص به خودشون رو دارن؟
  آیا ثبت نام صندوق هم نیاز به احراز هویت داره؟ و آیا احراز هویت صندوق رو میشه از طریق شعب کارگذاری آگاه شهر خودمون انجام داد؟
  آیا فقط صندوق هستی بخش آگاه (آگاس) رو میشه از طریق کد بورسی خرید و فروش انجام داد؟
  با تشکر

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در08:15,1398/10/07

   با سلام و احترام
   ۱-مدیریت صندوق های سرمایه گذاری از کارگزاری آگاه به شرکت سبدگردانی آگاه (شرکت جدید آگاه در حوزه تخصصی مدیریت دارایی) انتقال پیدا کرده است و این شرکت در حال حاضر مدیریت ۳ صندوق سرمایه گذاری مشترک آگاه ، مشترک عقیق و قابل معامله هستی بخش آگاه را بر عهده دارد.
   ۲-شما برای سرمایه گذاری در صندوق صرفاً نیاز است که یک بار احراز هویت شوید و این کار را می ‌توانید در شعب کارگزاری آگاه در سراسر کشور انجام دهید.
   ۳- هر صندوق سایت مخصوص به خود را دارد و برای سرمایه گذاری در هر صندوق به صورت جداگانه باید انجام پذیرد امّا برای هر صندوق نیاز به احراز هویت جداگانه نیست، تنها یک بار احراز هویت کفایت می‌کند.
   ۴- از بین صندوق های سرمایه گذاری تحت مدیریت شرکت سبدگردان آگاه صندوق قابل معامله هستی بخش آگاه تنها صندوق قابل معامله است و برای خرید و فروش آن باید اقدام به دریافت کد بورسی کنید. برای اخذ کد بورسی می توانید به وب سایت ex.agah.com مراجعه فرمایید.

 • عماد
  پاسخ
  ارسال شده در11:10,1398/11/02

  سپاس

 • امید صدرالدینی
  پاسخ
  ارسال شده در11:48,1398/11/02

  ممنون از اطلاعات قشنگتون

 • ارسال شده در12:16,1398/11/02

  چه جالب…

 • alikafaei
  پاسخ
  ارسال شده در19:07,1398/11/02

  سلام صندوق سرمایه گزاری امین یکم ماهانه چند درصد سود پرداخت میکنه

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در13:40,1398/11/06

   با سلام و احترام
   دوست عزیز برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص، می‌توانید به وبسایت صندوق مورد نظر خود مراجعه نمایید.

 • مصطفی شهریاری
  پاسخ
  ارسال شده در20:17,1398/11/02

  سپاس از صندوق اگاس

 • ایمان
  پاسخ
  ارسال شده در06:22,1398/11/03

  صندوق آگاه بهترین صندوق هست برای من اما من وضعیت مالی خوبی ندارم اماازصندوق آگاه وازمطالب آن استفاده کردم

 • پیمان
  پاسخ
  ارسال شده در08:44,1398/11/03

  جدا از اینکه افراد تازه وارد بهتره از صندوق های آگاه برای خرید و فروش استفاده کنن تا سودشون تضمین بشه
  حتی افراد حرفه ای هم بخشی از بودجشون رو توی این صندوق ها سرمایه گذاری میکنن تا بتونن حاشیه سود مطمئنی داشته باشن

 • مهردادملک احمدی
  پاسخ
  ارسال شده در13:36,1398/11/03

  واقعا صندو ق سپرده اگاه عمل کرد خوبی داشته وامید که دراینده هم فوقتر عمل کند

 • توحید
  پاسخ
  ارسال شده در15:43,1398/11/03

  سلام سود صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله سر ماه به حساب واریز میشه ؟
  و در ضمن در قمست زیر غلط وجود داره یا من اشتباه میکنم ؟
  صندوق قابل معامله (ETF) آگاس از نوع در سهام است

 • احمد مرشدی
  پاسخ
  ارسال شده در22:07,1398/12/01

  بسیار جامع و کامل بود تشکر فراوان

 • جما
  پاسخ
  ارسال شده در22:50,1398/12/07

  چرا آگاس امروز اینقدر سقوط کرد و باعث کلی ضرر شدیم که واقعا بی سابقه بوده بنظرم حقوقی نامردی داره

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در15:39,1398/12/10

   با سلام و احترام
   دوست عزیز نوسانات بازار متاثر از عوامل مختلفی از جمله ریسک‌های سیستماتیک و غیرسیتماتیک است.

 • رضا
  پاسخ
  ارسال شده در22:33,1398/12/08

  سلام،،،ایا سود صندوق های سرمایه گزاری هر ماه واریز میشه؟ باتشکر

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در15:38,1398/12/10

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، نحوه پرداخت سود صندوق‌ها طبق اساس‌نامه و امیدنامه هر صندوق پرداخت می‌شود و همه صندوق‌ها پرداخت سود ماهانه ندارند.

   • احمد قاسمی
    پاسخ
    ارسال شده در00:54,1398/12/15

    باسلام و خسته نباشید .پرداخت سود در صندوق سرمایه گذاری آگاه به چه صورت هست؟!وقتی بیان میکنید مثلا۱۴۰درصد سود ،چطور این سود را به سرمایه گذار پرداخت میکنید؟!به سصپرت ماهیانه ؟یا اینکه سرمایه گذار برای دریافت سود باید سهام خودش رو باطل کنه؟!

    • Agahinvest
     پاسخ
     ارسال شده در17:05,1398/12/17

     با سلام و احترام
     دوست عزیز؛ مشخصا در خصوص صندوق آگاه بازدهی ۱۴۰% یعنی قیمت هر واحد صندوق ۱۴۰% افزایش داشته است. سرمایه گذاران در این صندوق می‌توانند از افزایش قیمت هر واحد صندوق کسب سود کنند.

 • سامان
  پاسخ
  ارسال شده در09:39,1398/12/20

  سلام خسته نباشید من عضو کارگذاری اگاه هستم و کد بوسی دارم و مشغول خرید و فروش سهام هستمچند سوال داشتم.
  برای سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری اگاه من دوباره باید احراز هویت بشم؟؟؟؟ چون یکبار در همین کارگزاری احراز هویت شدم و کد بورسی خودم رو ازین کار گزاری اگاه گرفتم.
  سودی که این صندوق کرگزاری اگاه پرداخت میکه مثله بانکها تضمینی هست ؟؟؟؟ یا هم سود تضمینی داره و هم غیر تضمینی ؟؟ خواهشا در این مورد توضیح بفرمایید

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در12:31,1398/12/24

   با سلام و احترام
   خیر اگر احراز هویت شده اید دیگر نیازی به احراز هویت مجدد برای صندوق‌ها نیستید. در مورد صندوق آگاه این صندوق از نوع درسهام است و جزو صندوق‌های پرریسک به شمار می‌رود که می‌توان انتظار بازدهی زیادی از آن داشت. صندوق‌های از نوع در سهام دارای تضمین سود نیستند. برای آشنایی بیشتر می‌توانی مطلب انواع صندوق‌ های سرمایه گذاری را مطالعه فرمایید.

 • ادریس
  پاسخ
  ارسال شده در10:52,1398/12/22

  سلام ببخشید من کد بوری خودم رو از کارگزاری اگاه گرفتم لازمه برای ثبت نام در صندوقهای اگاه دوباره احراز هویت بشم؟؟؟
  سودی که در صندوقها داده میشه ایا تضمینی هستند؟؟ یا خود صندوق تو دوره ها گزارش میده که مثلا انقد سود کرده خواهشا در این مورد توضیح بدین؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در13:55,1398/12/23

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، اگر قبلاً برای کد بورسی احراز هویت سجام شده‌اید دیگر برای صندوق‌ها نیاز به اهراز هویت ندارید اما، برای صدور و ابطال صندوق‌های آگاه (به غیر از صندوق‌های قابل معامله هستی بخش آگاه و یاقوت) نیازمند مراجعه حضوری به کارگزاری هستید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بازدهی صندوق‌ها می‌توانید به سایت فیپیران به نشانی http://www.fipiran.com که اطلاعات جامعی را در زمینه همه صندوق‌های فعال ارائه می‌دهد و یا وبسایت صندوق‌ها و گزارش‌های دوره ای منتشر شده آن‌ها مراجعه کنید.

 • محمد تسبيحي
  پاسخ
  ارسال شده در11:35,1399/01/24

  سلام و وقت بخیر.بنده می خواهم سهام آگاس بخرم. سوالم این است که مثلا من ۱۰۰ م سهم می خرم بعد از اون خود مدیریت صندوق با سرمایه بنده سهام داری می کند؟ یعنی من هم از رشد سهام آگس استفاده می کنم هم از سبد گردانی مدیریت صندوق؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در13:27,1399/01/31

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، شما با داشتن کد بورسی می توانید واحدهای صندوق هستی بخش را خریداری کرده و با افزایش قیمت این واحدها مانند سهم کسب سود کنید.

 • سعید رحمانی
  پاسخ
  ارسال شده در20:08,1399/01/24

  سلام.آیا باده تا پانزده میلیون تومان میتوان در صندوق سرمایه گذاری کرد و اینکه آیا صندوق درصدی برای خودش بر می داره یا نه

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در13:26,1399/01/31

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، در مورد صندوق‌ مشترک آگاه حداقل سرمایه موردنیاز، قیمت صدور یک واحد می‌باشد. برای اطلاعات در خصوص کارمزد هر صندوق می توانید با مراجعه به وب سایت آن صندوق و مطالعه امیدنامه آن صندوق آگاه شوید.

 • محمد
  پاسخ
  ارسال شده در13:27,1399/01/26

  فقط اختلاف سرمایه گذاری بین سبد گردان ۳ میلیاردی و صندوق مشترک رو متوجه نشدم
  به نظرم کارمزد صندوق مشترک ۱.۵ درصد به مراتب پایین تره
  و ضمنا تفاوت بین صندوق مشترک و صندوق سهامی آگاه
  با توجه به سهم ۱۱۰۰۰تومانی صندوق سهامی و نداشتن جریمه در صورت برداشت زودتر از ۳ ماه چه مزیتی صندوق مشترک داره که هم سهامش ۱۵ میلیونی است و هم در صورت برداشت جریمه داره؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در13:31,1399/01/31

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، کسب سود از صندوق های سرمایه گذاری بسته به قوانین و استراتژی هر صندوق که در امیدنامه آن قید می‌شود متفاوت است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص صندوق های سرمایه گذاری آگاه می‌توانید با کارشناسان ما با شماره ۹۱۰۰۴۰۰۱-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

 • مرتضی
  پاسخ
  ارسال شده در12:19,1399/01/27

  حداقل سرمایه مورد نیاز برای خرید سبد سهام چقدر است؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در14:35,1399/01/31

   با سلام و احترام
   دوست عزیز
   به طور کلی حداقل سرمایه مورد نیاز برای سرمای‌گذاری در اکثر صندوق ها به اندازه قیمت روز صدور یک واحد از آن صندوق است؛ البته لازم به ذکر است برخی صندوق‌ها برای صدور واحدهای سرمایه‌گذاری خود حداقل تعداد لازم تعیین می‌کنند. در مورد صندوق‌های آگاه به غیر از صندوق قابل معامله هستی‌بخش (که حداقل سرمایه مورد نیاز آن به اندازه قیمت صدور ۱۰ واحد آن است)، حداقل سرمایه موردنیاز در سایر صندوق‌ها قیمت صدور یک واحد می‌باشد.

 • نیما یوسف زاده اوصالو
  پاسخ
  ارسال شده در19:58,1399/01/27

  سلام.
  من کد بورسی دارم و می خواهم در صندوق قابل معامله هستی سرمایه گذاری کنم ولی هنگام ثبت نام و بعد از وارد کردن اطلاعات هویتی و بانکی بعد از کلیک روی گزینه ثبت و شروع بارگزاری اطلاعات در انتها با پیغام “خطا در سرویس”مواجه می شوم علت این خطا چی میتونه باشه؟آیا بعد از ثبت نام در صندوق به طور اینترنتی نیاز هست که برای تکمیل ثبت نام به کارگزاری نیز مراجعه بکنم و فرم خاصی را پر کنم؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در13:30,1399/01/31

   با سلام و احترام
   در صورت دارا نبودن کد بورسی، ابتدا ملزم به دریافت کد معاملاتی هستید به سامانه آگاه اکسپرس به نشانی http://www.ex.agah.com مراجعه کرده و پس از ثبت نام با به همراه داشتن مدارک هویتی به دفاتر منتخب پیشخوان دولت و یا شعب کارگزاری جهت احراز هویت مراجعه کنید بعد از ۲۴ ساعت کاری کد آنلاین شما فعال شده و از طریق سامانه معاملاتی می‌توانید با جستجوی نماد «صندوق هستی بخش آگاه» اقدام به خرید واحدهای این صندوق کنید.

 • مهدی اخلاقی
  پاسخ
  ارسال شده در13:06,1399/02/03

  سلام
  من توی سجام و همچنین کارگزاری مفید احراز هویت شده و کد بورسی دریافت کردم ولی به دلیل شلوغی اینروزها نتونستم توی دفاتر پیشخوان برم و برای کارگزاری آگاه احراز هویت کنم و دفاتر هم که کار احراز هویت رو انجام نمیدن
  میخاستم بدونم با کد بورسی می تونم بدون احراز هویت آگاه توی صندوق ها شرکت کنم یا حتما باید از طریق خود آگاه هم احراز هویت بشم؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در10:30,1399/02/14

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، شما می‌توانید با داشتن کد بورسی واحدهای صندوق قابل معامله هستی بخش اگاه را از طریق سامانه های معاملاتی در ساعت بازار خریداری کنید.
   اما در خصوص واحدهای صندوق مشترک آگاه که مبتنی بر صدور و ابطال است نیازمند مراجعه حضوری با مدارک شناسایی به دفاتر کارگزاری آگاه هستید.

 • حمید کمالی
  پاسخ
  ارسال شده در12:15,1399/02/04

  سلام.حداقل سودی که از سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری میشه کسب کرد چقدر است؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در10:58,1399/02/14

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، کسب سود از صندوق های سرمایه گذاری بسته به قوانین و استراتژی هر صندوق که در امیدنامه آن قید می‌شود متفاوت است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مطلب انواع صندوق های سرمایه گذاری را مطالعه فرمایید.

 • جواد
  پاسخ
  ارسال شده در06:25,1399/02/06

  باسلام من دارای کدبورسی ازآگاه هستم اما در کاپا یک رمز ۴ رقمی میخواهد آن رمز ازکجابدست میاید؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در11:19,1399/02/14

   با سلام و احترام
   دوست عزیز برای استفاده از کاپا، شماره از نام کاربری خود در سامانه معاملاتی اگاه می‌توانید استفاده کنید، پس از ثبت درخواست ارسال رمز عبور یک بار مصرف، به صورت خودکار این رمز برای شما ارسال خواهد شد. پس از ورود به اپلیکیشن از شماخواسته می‌شود رمز عبوری برای خود تعیین نمایید.

 • ارسال شده در11:30,1399/02/08

  سلام و خسته نباشید
  من ده میلیون دارم وارد چه صندوقی بشم که هم امن باشه و سود بهتر داشته باشه؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در10:24,1399/02/14

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، کسب سود از صندوق های سرمایه گذاری بسته به قوانین و استراتژی هر صندوق که در امیدنامه آن قید می‌شود متفاوت است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص صندوق های سرمایه گذاری می‌توانید مطلب انواع صندوق های سرمایه گذاری را مطالعه کرده و یا با کارشناسان ما با شماره ۹۱۰۰۴۰۰۱-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

 • ارسال شده در12:28,1399/02/11

  امروز ۱۰ اردیبهشت بازار مثبت ۳/۵ و کل بازار سبز بوده اما صندوق آگاس منفی ۶ بوده و باعث ضرر سهامدار به اندازه ۹/۵ درصد تو یک روز شده ، شما به این صندوق میکید خوب ؟؟؟
  سبدگردان ها تو این روز یکپارچه سبز و این شاخص چطور تونستن به عدد منفی ۶ برسند هم واقعا عجیبه

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در12:06,1399/02/14

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، در صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله قیمت واحدهای سرمایه گذاری براساس مکانیزم عرضه و تقاضا تعیین می‌شود و برای آن دامنه نوسان مشخصی وجود ندارد. البته سرمایه گذاران باید به NAV صندوق که در صفحه مربوط به اطلاعات عرضه و تقاضا در سایت http://WWW.TSETMC.COM افشا می‌شود، توجه کامل داشته باشند.

 • مهدی برازنده
  پاسخ
  ارسال شده در18:00,1399/02/11

  سلام
  با توجه به این که شاخص عیر منطقی بالا رفته و احتمال ریزش شدید بورس در اینده وجود داره،ایا سهام داران در صندوق از ضرر احتمالی در امان هستند ؟ و اگه ضرر کنن تا چه حدی خواهد بود.
  ممنون میشم پاسخ بدید.

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در12:42,1399/02/15

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، فارغ از درستی یا نادرستی ادعای شما باید گفت در هر بازار رشد و اصلاح وجود دارد و صندوق های سرمایه گذاری از نوع در سهام به این دلیل که عمده دارایی خود را در سهام شرکت ها سرمایه گذاری می‌کنند طبعاً از رشد و افت بازار تأثیر مستقیم پذیرفته و سرمایه گذاران باید ریسک این نوع صندوق ها را در نظر داشته باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر مطالعه مقاله انواع صندوق های سرمایه گذاری به شما پیشنهاد می‌شود.

 • عبدالحسین طهماسبی
  پاسخ
  ارسال شده در20:08,1399/02/12

  سلام.ایا سود دهی صندوقهای etf بهتره یا صرفا سهامیا و خرید یونیت از خودشون.ممنون

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در11:59,1399/02/14

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، کسب سود از صندوق های سرمایه گذاری بسته به قوانین و استراتژی هر صندوق که در امیدنامه آن قید می‌شود متفاوت است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مطلب انواع صندوق های سرمایه گذاری را مطالعه فرمایید.

 • اميد
  پاسخ
  ارسال شده در09:43,1399/02/14

  با سلام
  از بین صندوقهای سرمایه گزاری آگاه کدام یکی رو بهتره و پیشنهاد میگردد؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در11:51,1399/02/14

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، کسب سود از صندوق های سرمایه گذاری بسته به قوانین و استراتژی هر صندوق که در امیدنامه آن قید می‌شود متفاوت است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص صندوق های سرمایه گذاری می‌توانید مطلب انواع صندوق های سرمایه گذاری را مطالعه کرده و یا با کارشناسان ما با شماره ۹۱۰۰۴۰۰۱-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

 • حمید
  پاسخ
  ارسال شده در08:54,1399/02/15

  سلام و عرض ادب
  سوالی داشتم هنگام ثبت نام صندوق سرمایه گذاری عقیق، متصدی در شعبه کارگزاری آگاه به من گفت که صندوق عقیق احتمالا واگذار خواهد شد و بهتر است که در صندوق هستی بخش و آگاس سرمایه گذاری کنی. آیااین خبر صحت دارد؟
  متاسفانه میزان پولی که می خوام بیارم داخل بورس پایین ۲۴ میلیون است و صندوق سرمایه گذاری مشترک نمی تونم سهم بخرم

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در15:26,1399/02/20

   با سلام و احترام
   دوست عزیز بله این خبر صحت دارد. شما می‌توانید با بررسی سایر صندوق های آگاه از جمله هستی بخش آگاه و یا سرمایه گذاری مشترک آگاه که هر دو از نوع صندوق در سهام هستند و براساس استراتژی‌های سرمایه گذاری خود اقدام به سرمایه گذاری نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این صندووق‌ها مطالعه مقالات زیر به شما پیشنهاد می‌شود:
   * صفر تا صد صندوق هستی بخش آگاه
   * صفر تا صد صندوق مشترک آگاه

 • سوسن عبدالهی
  پاسخ
  ارسال شده در12:36,1399/02/15

  سلام. معمولا صدور در صندوق مشترک آگاه چند روز بعد از واریز انجام میشه؟ من دو روزه پول واریز کردم اما برام صدور نزدن؟ با توجه به صعودی بودن الان ممکنه پولی که واریز کردم برای صدور کم بیاد!

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در18:11,1399/02/15

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، برای پیگیری این موضوع با کارشناسان ما در بخش صندوق با شماره ۹۱۰۰۴۰۰۱-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

 • ارسال شده در18:54,1399/02/18

  سلام
  اگر در صندوق اگاست etf نوسان گیری نکنم پس از شش یا یکسال سود می کنم یا نه و اگر غیر حضوری پولم را به صندوق سهامی یک ساله بزارم راهی است کد بورسی دارم

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در13:01,1399/02/20

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، در هر بازار رشد و اصلاح وجود دارد و صندوق های سرمایه گذاری از نوع در سهام به این دلیل که عمده دارایی خود را در سهام شرکت ها سرمایه گذاری می‌کنند طبعاً از رشد و افت بازار تأثیر مستقیم پذیرفته و سرمایه گذاران باید ریسک این نوع صندوق ها را در نظر داشته باشند.

 • سمیرا
  پاسخ
  ارسال شده در15:51,1399/03/30

  سلام با چه نمادی میشه از طریق کارگذاری خرید کرد

 • علیرضا
  پاسخ
  ارسال شده در19:58,1399/04/12

  با سلام آیا این صندوق ها سالانه مبلغی هم به عنوان سودم به ما پرداخت میکنند

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در12:40,1399/04/15

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، صندوق‌ها براساس اساسنامه و امیدنامه آنها استراتژی‌های متفاوتی در پرداخت سود دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر مطالعه مقاله نحوه پرداخت سود ماهانه صندوق های سرمایه گذاری به شما پیشنهاد می‌شود.

 • سوسن
  پاسخ
  ارسال شده در15:38,1399/04/13

  سلام. من اخیرا چند واحد به صورت مرحله ای از صندوق مشترک آگاه خریدم. الان می خوام چند واحدشو ابطال بزنم. از اونجایی که کمتر از ۳ ماه هست کارمزد ابطال به کدوم تاریخ صدور تعلق می گیره؟ مثلا یه واحد ۱۲ اردیبهشت خریدم یه واحد ۴ تیر؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در14:22,1399/04/14

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، ابطال واحدها بر اساس ارزش خالص دارایی های روز بعد از ارایه درخواست ابطال، انجام می‌شود.

 • ارسال شده در17:00,1399/04/15

  با سلام
  بنده در بورس دانش کافی ندارم و قصد دارم در صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت سرمایه گذاری کنم.که سود بنده تضمین شده باشد.آیا امکان دارد بفرمایید چگونه از طریق کارگزاری آگاه سرمایه گزاری کنم و مقدار سود این صندوق‌ها چقدر است؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در10:33,1399/04/17

   با سلام و احترام
   دوست عزیز برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص صندوق های درآمد ثابت، مطالعه مقاله مقایسه صندوق درآمد ثابت و بانک به شما پیشنهاد می‌شود. در حال حاضر کارگزاری آگاه صندوق درآمد ثابت قابل معامله یاقوت را دارد که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بازده و عملکرد آن می‌توانید به سایت صندوق و یا سایت فیپیران مراجعه نمایید.

 • محمد تجری
  پاسخ
  ارسال شده در17:21,1399/04/16

  چرا جدیدا بازده صندوق ازبازده بازار داره خیلی کمتر میشه مثلا قبلا مثل ماهای پیش تفاوت در حدود نیم درصد بود ولی در هفت روز گذشته تفاوت به پنج درصد رسیده همین اتفاق برای صندوقهای دیگه مثل بانک ملی هم هست داستان چیه‌؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در10:36,1399/04/17

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، هر صندوق بنا به استراتژی خود در دوره‌های زمانی مختلف اقدام به خرید و فروش می‌کند و طبعاً در این مدت با توجه به رشد شارپ شاخص ممکن است از شاخص عقب بماند. در مجموع بازه‌های زمانی کوتاه مدت ملاک مناسبی برای ارزیابی عملکرد صندوق‌ها نیست.

 • ارسال شده در13:30,1399/04/19

  با سلام بنده در سامانه سجام ثبت نام کردم و کد معاملاتی دارم و سجام اعلام کرده که فقط یک بار نیاز به احراز هویت وجود دارد آیا حتما باید در کارگزاری آگاه احراز هویت شوم.

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در08:31,1399/04/21

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، برای خرید واحدهای صندوق مشترک آگاه برای اولین بار نیاز به مراجعه حضوری به شعب کارگزاری دارید.

 • صبا.
  پاسخ
  ارسال شده در13:06,1399/04/23

  باسلام و وقت بخیر
  برای سرمابه گذاری در صندوق عقیق به کجا باید مراجعه کنم؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در14:28,1399/04/23

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، شما برای خرید واحدهای صندوق عقیق می‌توانید به شعب کارگزاری مراجعه نمایید.

 • سعید حیدری
  پاسخ
  ارسال شده در12:18,1399/04/24

  سلام
  برای سرمایه گذاری در صندوق ها آیا خدمات غیر حضوری و آنلاین وجود دارد ؟ چون تو شهرما نمایندگی آگاه وجود نداره و تو این دوران کرونا می ترسم به مراکز استان ها سفر کنم ..ثبت نام سجام انجام شده و کدبورسی دارم
  تشکر

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در15:43,1399/04/24

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، صندوقها براساس دو مدل ۱٫نحوه خرید فروش واحدهای آنها به دو دسته صندوقهای قابل معامله و دسته دوم مبتنی بر صدور وابطال و ۲٫ ترکیب داراییشان به چند نوع تقسیم بندی می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع صندوق ها و نحوه سرمایه گذاری در صندوقهای آگاه مقالات زیر به شما پیشنهاد میشود:
   مقاله راهنمای سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری

   معرفی صندوق سرمایه گذاری یاقوت آگاه
   صفر تا صد صندوق هستی بخش آگاه (آگاس)
   صفر تا صد صندوق سرمایه‌گذاری مشترک آگاه

   اما به طور خلاصه در صندوق های مبتنی بر صدور و ابطال از جمله صندوق مشترک آگاه برای اولین بار شما نیازمند مراجعه حضوری به شعب کارگزاری هستید و در دفعات بعدی صدور و ابطال شما می توانید از طریق سایت این صندوق و به صورت آنلاین درخواست خود را ثبت کنید. اما با توجه به دارا بودن کد بورسی می توانید واحدهای صندوق قابل معامله از جمله صندوق در سهام هستی بخش آگاه با نماد “آگاس” و یا صندوق درآمد ثابت یاقوت آگاه با نماد “یاقوت” را از طریق سامانه معاملاتی خود خرید نمایید. در مرحله نخست شما براساس استراتژی سرمایه گذاری و درجه ریسک پذیری خود نیازمند انتخاب صندوقی مناسب براساس ترکیب دارایی آن هستید.

 • یونس
  پاسخ
  ارسال شده در15:39,1399/04/25

  سلام
  دو روزه میخوام داخل سایت صندوق هستی بخش آگاه ثبت نام کنم ولی بعد از بارگزاری مدارکم و تایید نهایی با این
  پیغام مواجه میشم

  بروز خطا در سرویس
  کد درخواست: ۲cb5019c

  خودم کدبورسی دارم و مشتری کارگزاری آگاه نیز هستم چکارکنم داخل صندوق عضو بشم؟؟؟؟
  باتشکر

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در11:43,1399/04/28

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، برای خرید واحدهای صندوق هستی بخش آگاه شما تنها می‌توانید از طریق سامانه معاملاتی خود و با جستجوی نماد “آگاس” اقدام به خرید واحدهای این صندوق نمایید.

 • رویا رستمی زاده
  پاسخ
  ارسال شده در22:37,1399/05/19

  با تقدیم سلام واحترام
  آیا امکان صدور واحد از محل سود واحدها در صندوق مشترک اگاه وجود دارد
  سپاس

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در09:53,1399/05/20

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، خیر این صندوق تقسیم سود ندارد و سرمایه گذاران از افزایش ارزش واحدهای صندوق منتفع می‌گردند.

 • لیلا زد
  پاسخ
  ارسال شده در22:51,1399/05/23

  سلام .. من کارگزاری مفید ثبت نام کردم …و احراز هویت سجام کردم . کدبورسی رو هم گرفتم …حالا میخوام از صندوقهای آگاه خرید کنم ثبت نام بصورت آنلاین میشه؟ و این صندوق ها امنیت دارند ؟ با تشکر

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در09:03,1399/05/25

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، صندوق‌های هستی بخش آگاه(آگاس) و یاقوت اگاه از نوع قابل معامله(ETF) بوده و با کد بورسی از طریق تمامی سامانه های معاملاتی قابل خرید و فروش هستند؛ صندوق مشترک آگاه نیز صندوق سرمایه گذاری مبتنی بر صدور و ابطال بوده و از طریق شعب صندوق و یا سایت صندوق بدون نیاز به کد بورسی شما قادر به ثبت درخواست صدور و ابطال واحدهای آن خواهید بود.

 • سیدایمان موسوی
  پاسخ
  ارسال شده در21:33,1399/12/12

  سلام.حدودا ۱ سال هست که صندوق عقیق رو گرفتم.شنیده بودیم سهامداری بهترین راه هست.یعنی نگه داشتن.اینم یه نوع سهامداریه.اما اگه همون اواسط مرداد که اول رززش بود یهو همه کل سرمایشون رو میکشیدن بیرون،سود کرده بودن،اینجور واسه خود صندوقم بد میشد و سرمایش خیلی کم.اماروز به روز ارزش کم شد،از ۱۰ میلیون شده ۷/۲ میلیون.کاش یجور با سرمایه گذارها مدارا میکردید یا سودهمون درامد ثابت رو میدادید بهشون.نه هرروز ضرر پشت ضرر.شما ازون ما به تفاوت نگذشتید واسه ابطال.با مردم کنار بیاید

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در10:10,1399/12/13

   باسلام و احترام؛
   دوست عزیز، قابل ذکر است که جای هیچ گونه نگرانی بابت ضرر و زیان وجود ندارد؛ زیرا مدیریت فعلی صندوق عقیق، مجموعه زبده‌ای است که قطعاً با توجه به شرایط بازار قادر خواهد بود در بلندمدت سودآوری خوبی برای سرمایه‌گذاران ایجاد کند. رشد یا افت واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری سهامی وابستگی زیادی به افت و خیز بازار دارد و انتظار رشد روز‌افزون از هر صندوقی، غیر واقعی و نادرست است زیرا بازار با نوسانات همراه بوده و پرتفوی صندوق‌ها ترکیب متنوعی از دارایی‌های مختلف است. صندوق‌های آگاه نسبت به ریزش بازار ریزش کمتری را تجربه کرده است.
   شخصی که وارد بازار سرمایه می‌شود باید به این امر واقف باشد که این بازار نوسان دارد و دارای افت و خیز است. همچنین باید نگاه بلندمدت به بازار داشته باشد و تحرکات کوتاه مدت بازار را مد نظر قرار ندهد. در نتیجه نیاز هست یک مقدار صبور باشید تا این ریزش جبران شود.

 • نیما
  پاسخ
  ارسال شده در15:25,1401/02/06

  درود ، برنامه نویس سایت کیه!
  خانه ، قوانین و مقررات و … داخل متن قرار میگیرین و خوندن مشکل میشه. لطفا درست بفرمایید
  سپاس

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در12:16,1401/02/10

   باسلام و احترام؛
   دوست عزیز، با تشکر از نقطه نظر جنابعالی، پیام شما به واحد ذیربط انتقال داده خواهد شد.

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

ارتباط با ما

آدرس شرکت سبدگردان آگاه:

تهران- خیابان نلسون ماندلا-کوچه مدیر-خیابان شهید علی یزدان پناه- پلاک 91

کدپستی: 1968837141

تلفن: 91004001-021

نمابر: 82154250-021

پست الکترونیک: info@agahinvest.com

تماس با ما