معرفی بهترین صندوق های سرمایه گذاری آگاه در سال ۱۴۰۰

مدت زمان مطالعه این مطلب: 4 دقیقه
صندوق های سرمایه گذاری آگاه

به اشتراک‌گذاری پست

هدف از تشکیل صندوق سرمایه گذاری، جمع آوری سرمایه از سرمایه گذاران و تشکیل سبدی از دارایی ها و مدیریت این سبد با هدف کسب بالاترین بازدهی صندوق های سرمایه گذاری است. سرمایه‌گذاری در صندوق‌ های سرمایه گذاری، مزیت‌های مختلفی نسبت به سرمایه‌گذاری فردی دارد؛ استفاده از نیروی متخصص و باتجربه و همچنین سرمایه گذاری بر روی دارایی های مناسب و متنوع سبب کاهش ریسک سرمایه گذاری می‌شود، همچنین با توجه به آنکه هزینه های مختلف از جمله هزینه بکارگیری نیروی متخصص، گردآوری و تحلیل اطلاعات و گزینش سبد بهینه اوراق بهادار بین تمام سرمایه گذاران تقسیم میشود، سرانه هزینه هر سرمایه‌گذار کاهش می‌یابد؛ علاوه بر موارد فوق صندوق کلیه حقوق اجرایی از قبیل دریافت سود و کوپن اوراق بهادار را انجام می‌دهد و نیازی به اقدام سرمایه‌گذار نمی‌باشد.

معرفی بهترین صندوق های سرمایه گذاری آگاه

مدیریت دارایی آگاه با بیش از ۱۴ سال سابقه فعالیت در زمینه سرمایه گذاری اوراق بهادار و مدیریت دارایی، مدیریت بهترین صندوق های سرمایه گذاری را برعهده دارد، که سرمایه گذاران ارجمند می‌توانند با توجه به نیازهای خود و ویژگی‌های هر یک از آن‌ها اقدام به سرمایه گذاری نمایند. در ادامه مقاله به معرفی صندوق های سرمایه گذاری آگاه میپردازیم.

۱/ صندوق سرمایه گذاری مشترک آگاه

صندوق سرمایه گذاری مشترک آگاه از اولین صندوق های سرمایه گذاری تاسیس شده در بورس است، که از سال ۱۳۸۷ فعالیت خود را آغاز کرده است و یک صندوق سهامی مبتنی بر صدور و ابطال است.

اطلاعات مرتبط با صندوق های سرمایه گذاری دارای مجوز فعالیت در بورس، اعم از بازدهی دوره های مختلف, عمر صندوق، دارایی‌ها و … را می‌توان در سایت مرکز پردازش اطلاعات مالی ایران به آدرس www.fipiran.com  مشاهده نمود.

صندوق سرمایه گذاری مشترک آگاه (تا تاریخ ۱۴۰۱/۰۵/۳۰) با بیش از ۴۱ هزار درصد بازدهی از ابتدای تاسیس، به عنوان پربازده ترین صندوق سرمایه گذاری مشترک در بورس تهران شناخته می‌شود؛ هم اکنون این صندوق بالغ بر ۷۰۰ میلیارد تومان دارایی تحت مدیریت دارد که زیر نظر شرکت سبدگردان آگاه مدیریت می‌شود، از دیگر ارکان صندوق میتوان به متولی آن به نام مؤسسه حسابرسی و خدمات مالی و مدیریت ایران مشهود اشاره نمود که وظیفه نظارت بر صندوق را بر عهده دارد.

جهت اطلاع از نحوه صدور و ابطال واحدهای صندوق سرمایه گذاری مشترک آگاه و همچنین قیمت روز هر واحد صندوق می‌توانید به آدرس اینترنتی این صندوق به نشانی www.agah-fund.ir  مراجعه فرمایید.

۲/ صندوق هستی بخش آگاه (آگاس)

صندوق‌های سرمایه گذاری از منظر نحوه معامله به دو دسته تقسیم بندی می‌شوند: نوع اول برمبنای صدور و ابطال هستند که می‌توان به صندوق سرمایه گذاری مشترک آگاه اشاره نمود، و نوع دوم صندوق های قابل معامله است. این نوع صندوق‌ها همانند سهام قابل خرید و فروش در بورس اوراق بهادار می‌باشند؛ برای معامله این نوع صندوق ها نیاز به داشتن کد بورسی می‌باشد، جهت دریافت کد بورسی به ساده‌ترین روش می‌توانید به سامانه آگاه اکسپرس به نشانی ex.agah.com  مراجعه فرمایید.

صندوق قابل معامله (ETF) آگاس از نوع در سهام است و با اخذ مجوز از سازمان بورس اوراق بهادار از سال ۱۳۹۴ فعالیت خود را آغاز نمود؛ هم اکنون (تا تاریخ ۱۴۰۱/۰۵/۳۰) خالص ارزش دارایی های این صندوق که تحت مدیریت شرکت سبدگردان آگاه به فعالیت می‌پردازد بالغ بر ۱۳۵ میلیارد تومان و بازدهی این صندوق از ابتدای تأسیس (۱ آذر ۱۳۹۴) بیش از ۳۰۰۰% است.

۳/ صندوق بادرآمد ثابت یاقوت آگاه

برای خرید و فروش واحدهای صندوق بادرآمد ثابت یاقوت آگاه نیاز به داشتن کد بورسی می‌باشد، جهت دریافت کد بورسی به ساده‌ترین روش می‌توانید به سامانه آگاه اکسپرس به نشانی www.ex.agah.com  مراجعه فرمایید.

صندوق قابل معامله (ETF) یاقوت از نوع درآمد ثابت است و با اخذ مجوز از سازمان بورس اوراق بهادار از سال ۱۳۹۹ فعالیت خود را آغاز نمود؛ هم اکنون (تا تاریخ ۱۴۰۱/۰۵/۳۰) خالص ارزش دارایی های این صندوق که تحت مدیریت شرکت سبدگردان آگاه به فعالیت می‌پردازد بالغ بر ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان و بازدهی این صندوق از ابتدای تأسیس (۲۰ فروردین ۱۳۹۹) بیش از ۵۵% است.

۴/ صندوق بادرآمد ثابت همای آگاه

برای خرید و فروش واحدهای صندوق بادرآمد ثابت همای آگاه نیاز به داشتن کد بورسی می‌باشد، جهت دریافت کد بورسی به ساده‌ترین روش می‌توانید به سامانه آگاه اکسپرس به نشانی www.ex.agah.com  مراجعه فرمایید.

صندوق قابل معامله (ETF) همای از نوع درآمد ثابت و با پرداخت سود ماهانه است و با اخذ مجوز از سازمان بورس اوراق بهادار از مرداد ۱۴۰۰ فعالیت خود را آغاز نمود؛ هم اکنون (تا تاریخ ۱۴۰۱/۰۵/۳۰) خالص ارزش دارایی های این صندوق که تحت مدیریت شرکت سبدگردان آگاه به فعالیت می‌پردازد بالغ بر ۳۹۰۰ میلیارد تومان و بازدهی این صندوق از ابتدای تأسیس (۳۱ مرداد ۱۴۰۰) بیش از ۲۰% است.

۵/ صندوق سرمایه‌گذاری زمرد آگاه

صندوق سرمایه گذاری زمرد آگاه با کسب مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار فعالیت خود را از شهریور سال ۱۴۰۰ آغاز کرده است. این صندوق از نوع در سهام و مبتنی بر صدور و ابطال می‌باشد.

اطلاعات مرتبط با صندوق های سرمایه گذاری دارای مجوز فعالیت در بورس، اعم از بازدهی دوره های مختلف, عمر صندوق، دارایی‌ها و … را می‌توان در سایت مرکز پردازش اطلاعات مالی ایران به آدرس www.fipiran.com  مشاهده نمود.

صندوق سرمایه گذاری زمرد آگاه (تا تاریخ ۱۴۰۱/۰۵/۳۰) بیش از ۱۵٫۴ درصد بازدهی از ابتدای تاسیس ایجاد کرده است. هم اکنون این صندوق بالغ بر ۱۲۰۰ میلیارد تومان دارایی تحت مدیریت دارد که زیر نظر شرکت سبدگردان آگاه مدیریت می‌شود. جهت اطلاع از نحوه صدور و ابطال واحدهای صندوق سرمایه گذاری زمرد آگاه و همچنین قیمت روز هر واحد صندوق می‌توانید به آدرس اینترنتی این صندوق به نشانی www.zomorodfund.ir مراجعه فرمایید.

[views id=”8122″]

مقالات مرتبط

85 Comment
سیدایمان موسوی ۱۳۹۹/۱۲/۱۲
|

سلام.حدودا ۱ سال هست که صندوق عقیق رو گرفتم.شنیده بودیم سهامداری بهترین راه هست.یعنی نگه داشتن.اینم یه نوع سهامداریه.اما اگه همون اواسط مرداد که اول رززش بود یهو همه کل سرمایشون رو میکشیدن بیرون،سود کرده بودن،اینجور واسه خود صندوقم بد میشد و سرمایش خیلی کم.اماروز به روز ارزش کم شد،از ۱۰ میلیون شده ۷/۲ میلیون.کاش یجور با سرمایه گذارها مدارا میکردید یا سودهمون درامد ثابت رو میدادید بهشون.نه هرروز ضرر پشت ضرر.شما ازون ما به تفاوت نگذشتید واسه ابطال.با مردم کنار بیاید

لیلا زد ۱۳۹۹/۰۵/۲۳
|

سلام .. من کارگزاری مفید ثبت نام کردم …و احراز هویت سجام کردم . کدبورسی رو هم گرفتم …حالا میخوام از صندوقهای آگاه خرید کنم ثبت نام بصورت آنلاین میشه؟ و این صندوق ها امنیت دارند ؟ با تشکر

رویا رستمی زاده ۱۳۹۹/۰۵/۱۹
|

با تقدیم سلام واحترام
آیا امکان صدور واحد از محل سود واحدها در صندوق مشترک اگاه وجود دارد
سپاس

یونس ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
|

سلام
دو روزه میخوام داخل سایت صندوق هستی بخش آگاه ثبت نام کنم ولی بعد از بارگزاری مدارکم و تایید نهایی با این
پیغام مواجه میشم

بروز خطا در سرویس
کد درخواست: ۲cb5019c

خودم کدبورسی دارم و مشتری کارگزاری آگاه نیز هستم چکارکنم داخل صندوق عضو بشم؟؟؟؟
باتشکر

سعید حیدری ۱۳۹۹/۰۴/۲۴
|

سلام
برای سرمایه گذاری در صندوق ها آیا خدمات غیر حضوری و آنلاین وجود دارد ؟ چون تو شهرما نمایندگی آگاه وجود نداره و تو این دوران کرونا می ترسم به مراکز استان ها سفر کنم ..ثبت نام سجام انجام شده و کدبورسی دارم
تشکر

صبا. ۱۳۹۹/۰۴/۲۳
|

باسلام و وقت بخیر
برای سرمابه گذاری در صندوق عقیق به کجا باید مراجعه کنم؟

حیدر محسنی راد ۱۳۹۹/۰۴/۱۹
|

با سلام بنده در سامانه سجام ثبت نام کردم و کد معاملاتی دارم و سجام اعلام کرده که فقط یک بار نیاز به احراز هویت وجود دارد آیا حتما باید در کارگزاری آگاه احراز هویت شوم.

محمد تجری ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
|

چرا جدیدا بازده صندوق ازبازده بازار داره خیلی کمتر میشه مثلا قبلا مثل ماهای پیش تفاوت در حدود نیم درصد بود ولی در هفت روز گذشته تفاوت به پنج درصد رسیده همین اتفاق برای صندوقهای دیگه مثل بانک ملی هم هست داستان چیه‌؟

حیدر محسنی راد ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
|

با سلام
بنده در بورس دانش کافی ندارم و قصد دارم در صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت سرمایه گذاری کنم.که سود بنده تضمین شده باشد.آیا امکان دارد بفرمایید چگونه از طریق کارگزاری آگاه سرمایه گزاری کنم و مقدار سود این صندوق‌ها چقدر است؟

سوسن ۱۳۹۹/۰۴/۱۳
|

سلام. من اخیرا چند واحد به صورت مرحله ای از صندوق مشترک آگاه خریدم. الان می خوام چند واحدشو ابطال بزنم. از اونجایی که کمتر از ۳ ماه هست کارمزد ابطال به کدوم تاریخ صدور تعلق می گیره؟ مثلا یه واحد ۱۲ اردیبهشت خریدم یه واحد ۴ تیر؟