صندوق هستی بخش آگاه

انتخاب حرفه‌ای‌های بازار سرمایه

سود ماهیانه شما ------ تومان

مزایای صندوق هستی بخش آگاه

صندوق آگاس مناسب چه سرمایه‌گذارانی است؟

اگر علاقه‌مند به خرید و فروش سهام در بورس هستید اما وقت و دانش کافی برای این کار را ندارید، صندوق هستی بخش آگاه که با نماد «آگاس» در بازار معامله می‌شود، می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. تنوع سبد دارایی‌ها و کاهش میزان ریسک از مهمترین ویژگی‌های این صندوق سرمایه گذاری به شمار می‌روند.

آگاس از نوع صندوق های سهامی بازار سرمایه است و بخش اعظم دارایی‌های آن در سهام شرکت‌های پذیرفته‌شده در بورس سرمایه‌گذاری می‌شود‌، بنابراین با ریسک بالاتر اما به تبع آن بازدهی بیشتری همراه است در نتیجه سرمایه‌گذاری در این صندوق به افراد ریسک‌پذیر با افق سرمایه‌گذاری بلند مدت پیشنهاد می‌شود.

نحوه سرمایه‌گذاری در صندوق آگاس

عملکرد و بازدهی صندوق آگاس

صندوق هستی بخش آگاه طی ۶ سال فعالیت در بازار سرمایه، بیش از ۵،۰۷۲% بازدهی برای سرمایه‌گذاران خود ایجاد کرده و عملکرد آن تا به امروز از شاخص بورس بهتر بوده است. این صندوق به لحاظ بازدهی و مدیریت ریسک، به عنوان صندوق قابل معامله برتر بازار شناخته می‌شود. به دلیل مدیریت حرفه‌ای، آگاس حتی در شرایط نوسانی و رکود توانسته ارزش دارایی سرمایه‌گذاران خود را افزایش دهد.

ترکیب دارایی صندوق آگاس

با توجه به آنکه صندوق هستی بخش آگاه از نوع صندوق سهامی است در نتیجه طبق امیدنامه و اساسنامه صندوق، ۷۰ تا ۹۰ درصد از پورتفوی آن از سهام شرکت‌های بورسی تشکیل شده است. بنا به تشخیص مدیر صندوق، مابقی دارایی‌ها در سپرده‌های بانکی، اوراق درآمد ثابت، وجه نقد و سایر دارایی‌ها سرمایه‌گذاری می‌شود.

سؤالات متداول

حداقل سرمایه مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری در آگاس چقدر است؟

در صندوق‌های قابل‌معامله (ETF) طبق الزام سازمان بورس و اوراق بهادار، حداقل مبلغ مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری به اندازه حداقل ارزش سفارش خریدی است که می‌توان ارسال کرد. در حال حاضر این عدد برابر ۱۰۰ هزار تومان است.

نحوه دریافت سود در صندوق آگاس به چه صورت است؟

صندوق هستی‌بخش آگاه، پرداخت سود ماهانه ندارد و شما از افزایش قیمت واحد‌های این صندوق سود کسب می‌کنید. در صندوق‌های بدون پرداخت سود، سرمایه‌گذار این شانس را دارد که با مرکب شدن سود خود آن را مجدد سرمایه‌گذاری کند و از سود سود سرمایه خود نیز بهره‌مند شود.

آیا هر زمان که سرمایه‌گذار بخواهد، می‌تواند واحدهای آگاس را به فروش برساند؟

با توجه به اینکه آگاس از نوع صندوق‌های قابل معامله در بورس یا ETF است، هر زمان که معاملات بازار بورس انجام می‌شود، سرمایه‌گذاران این صندوق هم می‌توانند واحدهای آن را به فروش برسانند.

زنبیل خرید