صندوق همای آگاه

بهترین جایگزین سپرده‌های بانکی

سود ماهیانه شما ------ تومان

صندوق همای آگاه در یک نگاه

صندوق همای مناسب چه سرمایه گذارانی است؟

همای آگاه از نوع صندوق‌ درآمد ثابت و ETF بازار سرمایه است. بیشترین درصد دارایی این صندوق در اوراق درآمد ثابت و اوراق کم‌ریسک سرمایه‌گذاری می‌شود، بنابراین همای برای سرمایه‌گذاران خود بازدهی پایدار ایجاد می‌کند و سرمایه آن‌ها را حتی در شرایط نوسانی بازار ایمن نگه می‌دارد. این صندوق تقسیم سود ماهانه دارد و مناسب افرادی است که به دنبال کسب سود ثابت و مطمئن در سرمایه‌گذاری هستند. همای بهترین جایگزین سپرده‌های بانکی محسوب می‌شود، چرا که بدون ریسک است و به مشتریان خود سود ماهانه آن هم بیشتر از بانک پرداخت می‌کند. این صندوق بیشترین حجم معاملات در میان صندوق‌های درآمد ثابت بازار را نیز به خود اختصاص داده است.

نحوه سرمایه‌گذاری در صندوق همای

عملکرد و بازدهی صندوق همای

همای آگاه فعالیت خود را از سال ۱۴۰۰ در بازار سرمایه کشور آغاز کرد و توانسته با ایجاد سودی پایدار معادل %۲۹٫۵۱ موثر سالیانه در رتبه نخست بازدهی در میان صندوق‌های درآمد ثابت با پرداخت سود ماهانه قرار گیرد. توجه و اعتماد فعالان بازار سرمایه به همای موجب شده است در همین مدت کوتاه، سقف واحدهای این صندوق دو بار افزایش پیدا کند. همای آگاه همچنین بیشترین حجم معاملات را در میان صندوق‌های درآمد ثابت به ثبت رسانده است.

این صندوق ضمن حذف ریسک سرمایه‌گذاری، ماهانه سودی مطمئن و بیشتر از سپرده‌گذاری در بانک به سرمایه‌گذاران خود پرداخت می‌کند.

ترکیب دارایی صندوق همای

صندوق همای آگاه از نوع صندوق‌های درآمد ثابت نوع دوم بازار سرمایه است. بنابراین براساس امیدنامه و اساسنامه صندوق، حداقل ۹۰% از دارایی‌های آن در اوراق با درآمد ثابت مانند گواهی سپرده‌های بانکی، اوراق مشارکت و سایر ابزارهای کم‌ریسک و حداکثر ۵% آن در سهام و حق‌تقدم سهام شرکت‌های پذیرفته‌شده در بورس سرمایه‌گذاری شده است.

سؤالات متداول

مزیت صندوق همای آگاه نسبت به سپرده بانکی چیست؟

سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ همانند سپرده‌های بانکی با ریسک کمی همراه است اما به دلیل اینکه بخشی از دارایی این صندوق در سهام شرکت‌های بورسی سرمایه‌گذاری می‌شود، می‌تواند به مشتریان خود سودی بیشتری از سپرده‌های بانکی پرداخت کند. همچنین با توجه به اینکه همای از نوع صندوق‌های قابل‌معامله در بورس است، سهولت سرمایه‌گذاری در این صندوق از طریق سامانه معاملاتی کارگزاری دیگر مزیت آن نسبت به بانک محسوب می‌شود.

حداقل سرمایه مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری در صندوق همای چقدر است؟

در صندوق‌های قابل‌معامله (ETF) طبق الزام سازمان بورس و اوراق بهادار، حداقل مبلغ مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری به اندازه حداقل ارزش سفارش خریدی است که می‌توان ارسال کرد. در حال حاضر این عدد برابر ۱۰۰ هزار تومان است.

دریافت سود در صندوق همای به چه صورت است؟

سود صندوق همای به صورت نقدی و ماهانه در اولین روز کاری هر ماه به حساب ثبت‌شده سرمایه‌گذاران صندوق در سامانه سجام واریز می‌شود؛ این سود معادل %۲۶٫۱۴ ساده بانکی و در صورت سرمایه گذاری مجدد در این صندوق، معادل %۲۹٫۵۱ موثر سالیانه است.

زنبیل خرید