logo-agahinvest

شرکت سبدگردان آگاه با 20 میلیارد ریال سرمایه ثبت شده، به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های گروه مالی آگاه شروع به کار کرده است. با تجربه سال‌ها مدیریت سرمایه، این شرکت قادر است دارایی شما را در بورس اوراق بهادار مدیریت کند.
کسب سود بدون نیاز به درگیری‌ها و دغدغه‌های فکری و کمک تیم مدیریت سرمایه آگاه و تحلیلگران برتر اکنون برای شما فراهم شده است.

ایمیل: info@agahinvest.com
تلفن: 02182154200
آدرس: تهران، خیابان نلسون ماندلا (آفریقا)، بالاتر از میرداماد، بن بست پیروز، پلاک ۱۳

معرفی صندوق زرین آگاه

شرکت سبدگردان آگاه > سبدگردانی  > معرفی صندوق زرین آگاه

معرفی صندوق زرین آگاه

بازار طلا یکی از محبوب‌ترین بازارهای مالی ایرانیان است و معمولا افراد با هدف سرمایه‌گذاری، حفظ ارزش پول و پس انداز طلا می‌خرند. یعنی با خرید طلا علاوه بر حفظ ارزش پول در مقابل تورم، هر زمان که به آن سرمایه نیاز پیدا کنند، به راحتی می‌توانند آن را بفروشند. اما آیا به غیر از خرید فیزیکی سکه و طلا راه دیگری برای سرمایه‌گذاری در این بازار وجود دارد؟

باید گفت بله. روش نسبتا نوین سرمایه‌گذاری در طلا، صندوق‌های طلای موجود در بازار سرمایه هستند که این امکان را به سرمایه‌‌گذار می‌دهند تا بدون خرید فیزیکی سکه طلا در این فلز ارزشمند سرمایه‌گذاری کنند و از منافع آن بهره‌مند شوند. در این مقاله علاوه بر معرفی صندوق‌ طلا به بررسی ششمین صندوق طلای بازار سرمایه یعنی صندوق زرین آگاه می‌پردازیم و ویژگی‌ها و مزایای سرمایه‌گذاری در این صندوق را شرح خواهیم داد.

 

 

صندوق سرمایه‌گذاری طلا چیست؟

 

صندوق‌های طلا ابزاری در بازار سهام هستند که می‌توانند سرمایه‌های خرد افراد را جذب کنند و سرمایه‌گذاران به جای خرید فیزیکی طلا، از این صندوق‌ها برای سرمایه‌گذاری استفاده کنند. شاید عمده هدف راه اندازی صندوق‌های طلا این باشد که افراد با دارایی و پس‌انداز اندک هم بتوانند از منافع سرمایه‌گذاری در طلا بهره‌مند شوند. در این صندوق‌ها می‌توانید با مبالغ بسیار کمتر از خرید یک سکه بهار آزادی سرمایه‌گذاری کنید و بازده متناسب با قیمت طلای فیزیکی را کسب و هیچ گونه نگرانی بابت امنیت نگهداری طلای‌ خود نداشته باشید.

نکته دیگر این که صندوق‌های سرمایه‌گذاری با پشتوانه طلا دارای بازار ثانویه جذاب با دامنه نوسان بالا هستند. حداقل ۷۰ درصد دارایی این صندوق‌ها در گواهی سپرده کالایی سکه طلا و مابقی در اوراق مشتقه مبتنی بر طلا سرمایه‌گذاری می‌شوند؛ بنابراین بازدهی صندوق‌های با پشتوانه طلا، مشابه بازدهی سکه طلا است.

حتی سرمایه‌گذارانی که هدف‌شان نگهداری طلا در بلندمدت باشد نیز می‌توانند در این صندوق‌ها وارد شوند و از منافع نوسانات بازار طلا در بلند مدت بهره‌مند شوند. گفتنی است که صندوق طلا با حضور بازارگردان فعالیت می‌کند بنابراین از نقدشوندگی بالایی برخوردار است.

 

 

معرفی و نحوه سرمایه‌گذاری در صندوق زرین آگاه

 

صندوق طلای زرین آگاه با هدف «سرمایه‌گذاری در کالایی ارزشمند، با هر میزان سرمایه» و با شعار «هر ریالِ شما طلاست» در آذر ۱۴۰۰ پذیره‌نویسی شد تا دغدغه افرادی را برطرف کند که نمی‌دانند پس‌انداز خود را که هر روز بر اثر تورم کوچکتر می‌شود در چه بازاری سرمایه‌گذاری کرده و سود کسب کنند.

گفتنی است که هدف دیگر از تاسیس این صندوق، پوشش دادن به ریسک‌های خرید طلای فیزیکی است. همان‌طور که می‌دانید خرید طلا به روش کلاسیک و سنتی معایبی دارد که مهمترین این معایب‌ ریسک حمل، نگهداری و تقلب است. این در حالی است که مبادله واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری زرین آگاه بدون تحمیل ریسک‌های نامبرده، در بستر امن بازار سرمایه و به صورت آنلاین انجام می‌شود.

صندوق طلای زرین آگاه با نماد «مثقال» از نوع صندوق‌های (ETF) یا صندوق‌های قابل معامله در بورس است. بنابراین برای خرید و فروش این صندوق داشتن کد بورسی الزامی است. در ساعات معامله بورس کالا، یعنی از ساعات ۱۲:۰۰ الی ۱۵:۰۰ با حضور در سامانه معاملاتی خود به صورت آنلاین و به سادگی می‌توانید هر تعداد واحد از صندوق مثقال را خریداری کنید یا بفروشید.

 

 

نام صندوق

صندوق سرمایه‌گذاری طلای زرین آگاه با نماد “مثقال”
نماد صندوق مثقال
نوع صندوق در اوراق بهادار مبتنی بر طلا
نحوه پرداخت سود افزایش قیمت واحد‌های صندوق
بازارگردان صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی آگاه
مدیر صندوق شرکت سبدگردان آگاه
متولی موسسه حسابرسی و خدمات مالی و مدیریت ایران مشهود
ارزش مبنای هر واحد سرمایه‌گذاری ۱۰٫۰۰۰ ریال
حداقل میزان سرمایه‌گذاری  ۵۰۰ هزار تومان
کارمزد کارمزد پرداختی در معاملات ثانویه واحدهای صندوق سرمایه گذاری در اوراق بهادار مبتنی بر کالا
خرید : ۰/۰۰۱۱۵
فروش : ۰/۰۰۱۱۵
جمع کل : ۰/۰۰۲۳
وبسایت صندوق www.zarinagahfund.com

 

در ادامه به دیگر مزایای صندوق طلای زرین آگاه اشاره خواهیم کرد.

 

 

مزایای صندوق طلای زرین آگاه نسبت به خرید فیزیکی طلا

 

حفظ ارزش پول در مقابل تورم، شفافیت اطلاعاتی، سرمایه‌گذاری امن ، وجود بازارگردان و نقدشوندگی بالا، بازدهی بالا و متناسب با رشد طلا و برخورداری از معافیت مالیاتی از جمله مزایای صندوق زرین آگاه است اما مزایای دیگر این صندوق عبارتند از :

 

۱- رفع مشکل نگهداری فیزیکی طلا و سکه

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم با خرید صندوق طلا دیگر با مشکلاتی چون حمل، نگهداری و احتمال کلاهبرداری، سرقت و تقلب رو به رو نخواهید شد.

 

۲- کارمزد معاملاتی اندک

کارمزد معاملات طلای فیزیکی معمولا حدود ۱ تا ۲ درصد است و این رقم در صندوق‌های طلا ۰٫۰۰۲۳ درصد است.

 

۳- فروش راحت

در خرید فیزیکی طلا، اگر زمانی به مبلغی کمتر از مبلغ یک سکه احتیاج داشته باشید به ناچار باید سکه خود را بفروشید اما در صندوق‌های طلا هر زمان احتیاج به پول نقد داشته باشید می‌توانید به اندازه نیاز خود واحدهای صندوق خود را بفروشید و قیمت هر واحد بسیار کمتر از قیمت یک سکه طلاست و در واقع مبلغی کمتر از ارزش یک سکه را نقد می‌کنید. علاوه بر این دردسرهای فروش حضوری طلا و کم شدن کارمزد ساخت و… را نیز ندارید. 

 

۴- امکان سرمایه‌گذاری با مبالغ اندک

با خرید واحدهای صندوق طلای زرین آگاه شما می‌توانید حتی با سرمایه کمتری از مبلغ مورد نیاز برای یک سکه طلا، در این بازار سرمایه‌گذاری کنید. قانونی در بازار بورس وجود دارد که بر اساس آن حداقل میزان سرمایه‌گذاری در بورس برای خرید صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) مبلغ ۵۰۰ هزار تومان است. 

 

۵- نقدشوندگی بالا

وجود بازارگردان نیز از دیگر مزیت‌های صندوق زرین آگاه است. رکن بازارگردان برای نقدشوندگی بسیار موثر است زیرا هنگامی که بازار به سمت خرید یا فروش یک‌طرفه می‌رود، بازارگردان می‌تواند با عرضه و تقاضای خود بازار را کنترل کند.

 

۶- مدیریت حرفه‌ای دارایی‌ها

صندوق‌ طلا نیز مانند دیگر صندوق‌های موجود در بازار سرمایه به دست تیمی حرفه‌ای اداره می‌شود. در صندوق زرین آگاه، شرکت سبدگردان آگاه عهده‌دار این مسئولیت است. این تیم تاکنون با ارائه صندوق‌های متنوع توانسته بازده عالی و خدمات متنوعی را ارائه دهد.

«صندوق مشترک آگاه» پربازده‌ترین و یکی از قدیمی‌ترین صندوق‌های تاریخ بورس ایران که تحت مدیریت شرکت سبدگردان آگاه است. قدمت و بازدهی بیش از ۳۸۰۰۰ درصدی، این صندوق را به گران‌ترین صندوق در بازار سرمایه کشور تبدیل کرده است. این نشان از تسلط، دانش و تجربه در مدیریت حرفه‌ای دارایی‌ها دارد.

شما در صندوق طلای زرین آگاه، سرمایه خود را به دست متخصصان حرفه‌ای  بازار می‌سپارید. افرادی که می‌دانند در زمان رونق یا رکود بازار چگونه سرمایه‌تان را مدیریت کنند تا بالاترین سود نصیب شما شود.

 

۷- بازدهی بالا و متناسب با رشد طلا

قیمت‌گذاری سکه طلا به دو پارامتر نرخ دلار و قیمت انس طلای جهانی وابسته است، در نتیجه با سرمایه گذاری در این صندوق‌ها به صورت غیرمستقیم روی نرخ ارز و طلای جهانی سرمایه گذاری کرده‌اید و علاوه‌بر حفظ ارزش سرمایه خود را در مقابل نوسانات بازار و تورم؛ از سود سرمایه‌گذاری در یک بازار جذاب نیز بهره‌مند شده‌اید.

 

 

جمع‌‌بندی

در این مقاله از صندوق‌های طلا گفتیم و آن‌ها را جایگزین بسیار مناسبی برای خرید و فروش فیزیکی طلا عنوان کردیم. در این نوع سرمایه‌گذاری، ریسک سرقت و نگهداری و حمل طلا وجود ندارند. ضمن این که می‌‌توان با مبالغ کم نیز در این صندوق‌ها سرمایه‌گذاری کرد. صندوق جدید شرکت سبدگردان آگاه با نام زرین آگاه و نماد «مثقال»، ششمین صندوق طلای بازار سرمایه است که با هدف جذب سرمایه‌های خرد و کلان و تبدیل‌شان به طلا راه اندازی شده است.

 

72 دیدگاه
 • فاطمی
  پاسخ
  ارسال شده در11:45,1400/09/23

  باسلام
  بعد از پذیره نویسی چه مدت زمان میبره تا قابل معامله شود .مثل صندوق همای نباشه که قرار بود ظرف یک ماه باز بشه شد ۳ماه.
  ممنون

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در12:03,1400/09/23

   باسلام و احترام؛
   دوست عزیز، صندوق پس از طی مراحل قانونی از سمت سازمان بورس مجوز بازگشایی خود را دریافت می کند. اقدامات لازم از طرف شرکت سبدگردان آگاه برای طی کردن فرایندهای قانونی شروع شده است اما در کل بازگشایی صندوق به فرایندهای اداری سازمان بورس بستگی دارد.

 • علیرضا
  پاسخ
  ارسال شده در21:08,1400/09/23

  پس از باز شدن مثقال با کد بورسی معمولی میشه خرید و فروش کرد یا نیاز به کد کالا دارد چون نوشته بودید در ساعات بورس کالا قابل خرید و فروش است

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در08:20,1400/09/24

   باسلام و احترام؛
   دوست عزیز، خرید واحدهای صندوق ETF مانند صندوق زرین آگاه نیازمند دارا بودن کد معاملاتی (کد بورسی معمولی) در سیستم شرکت سپرده‌گذاری مرکزی است و از آنجایی که صندوق های طلا در دسته بندی بورس کالا قرار میگیرند باید در ساعات معاملات بازار بورس کالا نسبت به خرید و فروش واحدها اقدام کنید.

 • امین
  پاسخ
  ارسال شده در21:37,1400/09/23

  با سلام و خسته نباشید،باز یه راه جدید برای خوردن پول مردم شروع کردید.خیلی لطف فرمودین بلهههه

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در08:14,1400/09/24

   باسلام و احترام؛
   دوست عزیز، طلا یکی از گزینه های سرمایه گذاری با ریسک متوسط به حساب می آید که همزمان بازدهی انس جهانی و دلار را پوشش می دهد. صندوق طلای زرین آگاه بهترین راه برای سرمایه گذاری در طلا است زیرا به راحتی در پنل آنلاین کارگزای خود و با حداقل مبلغ ۵۰۰ هزار تومان می توانید در طلا سرمایه گذاری کنید و ریسک نگهداری طلای فیزیکی را هم ندارد.

 • علی اکبر
  پاسخ
  ارسال شده در22:38,1400/09/23

  سلام. آیا بجز بهره مندی از منافع نوسانات بازار طلا، صندوق زرین آگاه سود ماهانه و یا سالانه هم پرداخت می کند؟ و اگر جواب مثبت است این سود چه اندازه و چگونه محاسبه می شود؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در08:09,1400/09/24

   با سلام و احترام؛
   دوست عزیز صندوق زرین آگاه بدون پرداخت سود ماهانه است و شما از افزایش قیمت واحدهای آن سود کسب می کنید.

 • امید
  پاسخ
  ارسال شده در13:35,1400/09/24

  با سلام، ترکیب دارایی های صندوق مشخص شده؟ یا اینکه بعد از پذیره نویسی مشخص میشه؟ قاعدتا باید روی سایت صندوق ترکیب دارایی و میزان سرمایه گذاری واحدهای صندوق یا حداقل درصد سرمایه گذاری قبل از پذیره نویسی رو اعلام بفرمایید تا میزان ریسک و بازده رو سرمایه گذار بتونه تعیین کنه .اینکه بعد از پذیره نویسی اعلام بشه زیاد جالب نیست . با سپاس

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در13:56,1400/09/27

   باسلام و احترام؛
   دوست عزیز، حداقل ۷۰ درصد دارایی این صندوق‌ها در گواهی سپرده کالایی سکه طلا و مابقی در اوراق مشتقه مبتنی بر سکه طلا سرمایه‌گذاری می‌شوند.

 • aida
  پاسخ
  ارسال شده در16:08,1400/09/24

  فرق این صندوق با صندوق طلاهای دیگه چیه؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در12:46,1400/09/27

   باسلام و احترام؛
   دوست عزیز، سابقه طولانی و موفق گروه مالی آگاه در حوزه سرمایه گذاری غیرمستقیم و آمار در دسترس ، تیم حرفه ای تحلیل و مدیران دارایی با تخصص های متنوع به منظور کسب بهترین بازده ممکن و امکان خرید توسط سرمایه گذاران به میزان دلخواه در پذیره نویسی و معادل ارزش nav از مزایای صندوق زرین آگاه نسبت به دیگر صندوق هاست. همچنین با شرکت در پذیره نویسی این صندوق می توانید شانس برنده شدن در قرعه کشی روزانه ۷۰ سکه طلا را نیز داشته باشید.

 • امید
  پاسخ
  ارسال شده در07:14,1400/09/25

  سلام اگر ربع سکه برنده شدیم چگونه خبردارشویم؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در09:38,1400/09/27

   باسلام و احترام؛
   دوست عزیز، همکاران ما با برندگان تماس خواهند گرفت.

 • مهدی
  پاسخ
  ارسال شده در09:25,1400/09/25

  باسلام
  برای تاریخی که ذکر کردید،آیا این صندوق رو در تاریخ ۱ دی هم میتوان خرید؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در09:38,1400/09/27

   باسلام و احترام؛
   دوست عزیز، پذیره نویسی صندوق زرین آگاه از تاریخ ۲۷ آذر آغاز می شود و تا ۱ دی ماه نیز ادامه خواهد داشت.

 • محمد علیزاده
  پاسخ
  ارسال شده در10:10,1400/09/25

  سلام اگر توافق صورت بگید وتحریم ها رفع شود افراد ضرر هنگفتی خواهند کرد . من خودم بابت همین شرایط دودلم .آیا نمیشدزمان دیگری این پذیره نویسی انجام میشد

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در13:18,1400/09/27

   باسلام و احترام؛
   دوست عزیز، بازدهی بازار بورس همواره در بلند مدت و میان مدت از بقیه بازارهای مالی بالاتر بوده است و شرط کسب بازدهی مناسب داشتن دید بلندمدت برای سرمایه گذاری است.
   جهت دریافت مشاوره رایگان سرمایه گذاری از مشاوران آگاه با شماره ۹۱۰۰۴۰۰۱-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

 • ارسال شده در12:33,1400/09/25

  پس در صورت افت قیمت طلا و ارز ضرر هم خواهیم داشت
  درسته؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در14:02,1400/09/27

   باسلام و احترام؛
   دوست عزیز، بازدهی صندوق تابع این دو شاخص است اما باتوجه به مدیریت حرفه ای صندوق زرین آگاه قطعا ریسک و نوسانات قیمت در صندوق به مراتب کمتر از هرکدام از شاخص های دلار و طلا است. مدیران سرمایه گذاری صندوق زرین آگاه با شناخت عمیق نسبت به تحولات پیرامون عوامل تاثیرگذار بر قیمت، به طور پیوسته تلاش میکنند تا همزمان با حفظ طلا به میزان کافی در صندوق، از نوسانات قیمت به منظور بازدهی بالاتر نسبت به گواهی بهره ببرند.

 • سجاد
  پاسخ
  ارسال شده در10:34,1400/09/27

  سلام روز بازگشایی صندوق با چه قیمتی باز میشه؟اگه طلا تا اون روز افت کرده باشه ممکنه زیر هزار تومانی که میخریم بازگشایی بشه؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در12:41,1400/09/27

   باسلام و احترام؛
   دوست عزیز، از زمان پذیره نویسی تا بازگشایی صندوق معادل ۲۱% سود سالانه به قیمت واحدهای صندوق به سرمایه گذاران تعلق خواهد گرفت.

   • محمد تقی وارسته
    پاسخ
    ارسال شده در21:25,1400/09/27

    سلام، این ۲۱ درصد سود تا موقع بازگشایی را که می فرمایید چطور پرداخت میشه؟ ممنون

    • Agahinvest
     پاسخ
     ارسال شده در10:07,1400/09/28

     باسلام و احترام؛
     دوست عزیز، این ۲۱ درصد به صورت معادل سالانه محاسبه می شود و به قیمت واحد های صندوق اضافه میشود.

 • حمیدرضا عابداف
  پاسخ
  ارسال شده در10:54,1400/09/27

  سلام
  بدون دامنه نوسان باز میشه..و امکان داره تحت تاثیر بازار با منفی بالا باز بشه؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در13:26,1400/09/27

   باسلام و احترام؛
   دوست عزیز، دامنه نوسان در صندوق های سرمایه گذاری ۱۰%± است و بسته به شرایط بازار در این محدوده بازگشایی می شود.

 • پویا
  پاسخ
  ارسال شده در11:47,1400/09/27

  سلام وقت بخیر این که گفته شده تا زمان بازگشایی صندوق از سود روزشمار ۲۱ درصد بهره مند شوید یعنی چی ؟ این سود روزشمار واریز میشه یا بعد از بازگشایی حساب میکنن و واریز میکنن ؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در12:40,1400/09/27

   باسلام و احترام؛
   دوست عزیز، سود ۲۱% از زمان شروع پذیره نویسی تا زمان بازگشایی صندوق به قیمت واحدهای صندوق اضافه خواهد شد و سرمایه گذاران از افزایش قیمت واحدهای خود منتفع خواهند شد.

 • زهرا
  پاسخ
  ارسال شده در13:01,1400/09/27

  سلام چطور درقرعه کشی این صندوق بعد از خرید ثبت نام کنیم

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در13:05,1400/09/27

   باسلام و احترام؛
   دوست عزیز، با خرید واحدهای صندوق زرین آگاه، نام شما در لیست قرعه کشی قرار می گیرد.

 • محمد
  پاسخ
  ارسال شده در13:42,1400/09/27

  سلام.روز بازگشایی صندوق برچه اساسی مقدار سهام ما قیمت دارد.ما آلن خرید کنیم تا روز بازگشایی قیمت طلا در چه زمانی محاسبه میشود

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در13:57,1400/09/27

   باسلام و احترام؛
   دوست عزیز، دامنه نوسان در صندوق های سرمایه گذاری ۱۰%± است و بسته به شرایط بازار در این محدوده بازگشایی می شود.

 • حمید
  پاسخ
  ارسال شده در15:37,1400/09/27

  منظورتون چیه که مدام همراه با طلا میاورید؟ یعنی به ازای پولی که بابت خرید سهام میدیم همون اندازه به قیمت روز طلا برای ما طلا درنظر گرفته می شود و قیمت آن با قیمت طلا یک اندازه است یا اینکه ارزش آن کمتر از طلا نمی شود؟ یا اینکه صرفا صندوقی هست که خود سرمایه گذارها رو طلا سرمایه گذاری میکنند و ریسک سرمایه گذاری وجود دارد هیچ ربط مستقیمی به قیمت طلا ندارد؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در11:41,1400/09/28

   باسلام و احترام؛
   دوست عزیز، حداقل ۷۰ درصد دارایی این صندوق‌ها در گواهی سپرده کالایی سکه طلا و مابقی در اوراق مشتقه مبتنی بر سکه طلا سرمایه‌گذاری می‌شوند.
   همچنین از زمان پذیره نویسی تا زمان بازگشایی صندوق، سود روزشمار معادل ۲۱ درصد سالانه به کل منابع در اختیار این صندوق تعلق میگیرد و این مبلغ در ارزش NAV هر واحد لحاظ میشود و شما از افزایش قیمت واحدهای صندوق سود کسب می کنید.

 • جواد امامی
  پاسخ
  ارسال شده در19:40,1400/09/27

  سلام. وقتتون به خیر
  به طور تقریبی میشه بگین که چقدر طول میکشه که بازگشایی بشه؟
  مثلا به طور حدودی سه ماه و…
  میشه یه زمان تقریبی بگین؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در10:01,1400/09/28

   باسلام و احترام؛
   دوست عزیز، صندوق پس از طی مراحل قانونی از سمت سازمان بورس مجوز بازگشایی خود را دریافت می کند. اقدامات لازم از طرف شرکت سبدگردان آگاه برای طی کردن فرایندهای قانونی شروع شده است اما در کل بازگشایی صندوق به فرایندهای اداری سازمان بورس بستگی دارد.

 • علی
  پاسخ
  ارسال شده در22:45,1400/09/27

  اگر بخواهم در این باره بیشتر مطالعه کنم و از ریسک های احتمالی با خبر شوم چه منبعی رو توصیه می کنید؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در09:50,1400/09/28

   باسلام و احترام؛
   دوست عزیز، جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان از مشاوران آگاه با شماره ۹۱۰۰۴۰۰۱-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

 • یونس
  پاسخ
  ارسال شده در01:14,1400/09/28

  سلام خسته نباشید آیا وقتی در پذیره نویسی شرکت کردیم تا قبل از بازگشایی نمیتوانیم سهام مان را بفروشیم؟؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در09:49,1400/09/28

   باسلام و احترام؛
   دوست عزیز، پس از اتمام پذیره نویسی صندوق، کلیه مدارک به سازمان بورس ارسال می شود تا مراحل لازم جهت اخذ مجوز فعالیت انجام گیرد. پس از دریافت مجوز فعالیت از سوی سازمان بورس، صندوق بازگشایی می شود و شما می توانید نسبت به فروش سهام خود اقدام کنید.

 • حمید
  پاسخ
  ارسال شده در12:51,1400/09/28

  تو برنامه ایزی تریدر نمیزاره بخریم میگه وضعیت گروه اجازه این فعالیت را نمیدهد.
  کجا میتونم پذیره نویسی انجام بدم؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در13:17,1400/09/28

   باسلام و احترام؛
   دوست عزیز، سقف واحدهای پذیره‌نویسی صندوق زرین آگاه تکمیل گردید. پس از اخذ مجوز فعالیت و بازگشایی صندوق، شما می‌توانید نسبت به خرید واحدهای صندوق و سرمایه‌گذاری اقدام کنید.

 • ناصر ابرقوئی
  پاسخ
  ارسال شده در13:19,1400/09/28

  سلام و عرض ادب
  داشتم امروز ۲۸ آذر شروع میکردم به خرید صندوق طلای زرین آکاه که اعلام شد ظرفیت تکمیل است و دیگر امکان ندارد.
  لطفا اگر میشود به مدیر سبد گردان آگاه یا مسوول مربوطه بگویید وقتی آگهی میدهید یا پیامک میزنید (SMS) سه کلمه را در پیامک ننوشتید ” …و ظرفیت محدود است. ” یا فایل PDF را پیوست یا لینک میکردید. همین . لطفا حتما به گوش مسوول اطلاع رسانی برسانید. در ضمن بدانید خیلی ناراحت شدم که بی خبرم گذاشتید و فکر میکردم تا اول دی میتوانم سرمایه بیشتری جمع آوری کنم و خرید صندوق کنم.
  یک پوئن منفی در اطلاع رسانی برای کارگزاری آگاه . این انتقاد را لطفا منعکس فرمایید و اگر امکان دارد جوابش را علاوه براینجا به من ایمیل کنید.
  ارادتمند : ابرقوئی

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در15:48,1400/09/28

   باسلام و احترام؛
   دوست عزیز، ضمن تشکر از حسن نظر جنابعالی، تکمیل سقف پذیره نویسی صندوق زرین آگاه در درگاه های مختلف داخلی و خارجی انجام شده بود و از آنجایی که با استقبال بی نظیر سرمایه گذاران مواجه گردید در دقایق اولیه روز دوم پذیره نویسی سقف واحدها تکمیل گردید. شما می توانید پس از اخذ مجوز فعالیت صندوق و بازگشایی نماد برای سرمایه گذاری در این صندوق اقدام کنید. همچنین با دنبال کردن شبکه های اجتماعی مدیریت دارایی آگاه تمام اطلاعات لازم درخصوص صندوق های سرمایه گذاری را دریافت کنید.

 • سعید
  پاسخ
  ارسال شده در15:11,1400/09/28

  سلام این قرعه کشی ۷۰سکه فقط برای یک نفر هست یا برای هر فرد یه سکه تعلق میگیرد

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در15:33,1400/09/28

   باسلام و احترام؛
   دوست عزیز، به هر فرد یک سکه تعلق میگیرد.

 • شایان
  پاسخ
  ارسال شده در22:45,1400/09/28

  سلام،وقت بخیر
  چون اسمش صندوقه،تا یه مدت نمیشه فروخت سهمو یا هر زمان بخوایم بعد از بازگشایی میتونیم بفروشیم؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در08:36,1400/09/29

   باسلام و احترام؛
   دوست عزیز، پس از بازگشایی صندوق شما هر زمان بخواهید می توانید نسبت به فروش واحدها اقدام کنید و به دلیل اینکه صندوق زرین آگاه دارای رکن بازارگردان است در صف خرید و فروش قرار نمی گیرید.

 • میثم بهدانی
  پاسخ
  ارسال شده در12:27,1400/10/11

  سلام
  وقت بخیر
  چه زمانی قابل معامله خواهد بود سهم های خریداری شده؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در14:58,1400/10/11

   باسلام و احترام؛
   دوست عزیز، صندوق پس از طی مراحل قانونی از سمت سازمان بورس مجوز بازگشایی خود را دریافت می کند. اقدامات لازم از طرف شرکت سبدگردان آگاه برای طی کردن فرایندهای قانونی انجام شده است و ظرف چند روز آتی صندوق فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

 • وحید
  پاسخ
  ارسال شده در00:10,1400/10/18

  سلام
  الان که طلا ارزون شده، ما که تو پذیره نویسی شرکت کردیم، متحمل ضرر شدیم؟
  یا سود و ضررمون از زمان بازشدن سهم شروع میشه؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در09:49,1400/10/18

   باسلام و احترام؛
   دوست عزیز، مدیران سرمایه گذاری صندوق با شناخت عمیق نسبت به تحولات پیرامون عوامل تاثیرگذار بر قیمت به طور پیوسته تلاش میکنند تا همزمان با حفظ طلا به میزان کافی در صندوق از نوسانات قیمت به منظور بازدهی بالاتر نسبت به گواهی بهره ببرند.
   همچنین تا زمان بازگشایی صندوق از سود روزشمار ۲۱ درصد به طور تضمینی بهره‌مند می شوید و این مبلغ در ارزش NAV هر واحد لحاظ می شود.

 • حسین نادری
  پاسخ
  ارسال شده در12:39,1400/10/22

  با سلام یک ماه که پولمون خوابید تا نماد بازگشایی شد حالا هم که قیمت شد ۹۵۰ تومن ما که ۱۰۰۰ تومان خریدیم همین الان چقدر ضرر کردیم من نمی دونم سود ۲۱ درصد تضمینی که اینقدر گفتید چی شد … باز سرمون گول مالیدند

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در11:44,1400/10/26

   باسلام و احترام؛
   دوست عزیز، پذیره نویسی صندوق زرین آگاه در تاریخ ۲۸ آذر خاتمه یافت و صندوق در تاریخ ۲۱ دی ماه بازگشایی شد. همچنین تا زمان دریافت مجوز فعالیت صندوق زرین آگاه، به کل دارایی صندوق معادل ۲۱ درصد سود سالانه تعلق گرفته است و پس از اخذ مجور بازگشایی صندوق ۷۷ درصد آن به گواهی سپرده سکه طلا و ۲۳ درصد آن به وجه نقد تعلق گرفت که معادل ۲۱ درصد سود سالانه به این دارایی ( وجه نقد ) تعلق گرفته است و یکی از دلایل اینکه ریزش این صندوق از سایر صندوق های طلا کمتر بوده هم به همین دلیل است . همچنین خرید های صندوق مثقال در هفته قبل انجام شده و معادل ۲۱ درصد سود سالانه هم به nav اضافه شده ولی صندوق در این هفته به دلیل نوسانات بازارها از جمله انس جهانی و التهابات ارزی وکاهش قیمت طلا، قیمت هر واحد این صندوق کاهش یافته است.
   شایان ذکر است کسی که صندوق طلای زرین آگاه به عنوان بخش امن دارایی‌های خود خریده است هدفش این بوده که بخشی از دارایی های خود را به طلا اختصاص دهد و شما با خرید صندوق زرین مقداری از دارایی خود را در طلا سرمایه گذاری کرده اید که یکی از بهترین گزینه های سرمایه گذاری با ریسک متوسط محسوب میشود و شما از منافع نوسانات بازار طلا در بلندمدت بهره‌مند می شوید و به عنوان بخش امن دارایی‌های خود صندوق طلا خریده است ، با توجه به التهاباتی که وجود دارد ( مثل التهابات بازار دلار و انس جهانی ) بهتر است در شرایط عدم قطعیت در راستای افق سرمایه گذاری خود ( دید بلند مدت ) تا مشخص شدن شرایط، دارایی صندوق خود را نگه دارد چراکه کسی که در حال حاضر طلای زینتی دارد با کاهش قیمت طلا به سرعت آن را نمی فروشد. پس به صندوق طلا که مثل دارایی طلای شما است هم این مورد را مد نظر قرار دهید .

 • سروش (کارشناس کارگزاری)
  پاسخ
  ارسال شده در15:43,1400/10/25

  بازم یه دزدیه دیگه! مثل عرضه اولیه ها که گرون انداخته شد به ملت! هیچ جای دنیا عرضه اولیه نباید به زیر قیمت عرضه بیاد وگرنه عاملین اون مجازات میشن! ولی چون اینجا بی قانون ترین کشور دنیاس راحت میتونن پول مردمو بخورن! این صندوق سبدگردان یا صاحب نداره که ول کردین به امون خدا؟!

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در18:12,1400/10/25

   باسلام و احترام؛
   دوست عزیز، پذیره نویسی با عرضه اولیه متفاوت است و روال پذیره‌نویسی در صندوق های سرمایه گذاری بدین صورت است که قبل از ایجاد امکان خرید و فروش واحدهای صندوق ‌های سرمایه‌گذاری، اعلامیه ‌پذیره‌نویسی منتشر می‌شود و پس از پایان یافتن پذیره‌نویسی، صندوق فعالیت خود را در بازار سرمایه آغاز می‌کند. ضمن اینکه شرایط بازار را مدیر صندوق رصد می کند لذا با توجه به بلند مدت بودن استراتژی مدیریت صندوق، نوسانات کوتاه مدت تاثیر گذار نخواهد بود و ساختار پرتفوی صندوق از منافع سرمایه گذاران حفاظت خواهد کرد .

 • محسن
  پاسخ
  ارسال شده در14:12,1400/10/27

  سلام، روزتون بخیر.
  چند هفته پیش پیامی مبنی بر برنده شدن ربع سکه دریافت کردیم. ولی دیگه خبری نشد، حالا باید منتظر تماس همکارانتون بمونیم؟ اطلاع دارید حدودا چقدر طول میکشه؟
  یا اینکه لازمه خودمون اقدامی بکنیم؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در11:41,1400/10/29

   باسلام و احترام؛
   دوست عزیز، تماس ابتدایی جهت اطلاع به برندگان محترم و هماهنگی محل دریافت جایزه است و در ادامه، روند ارسال طی روز های آینده انجام خواهد شد و مجدد با برندگان محترم تماس گرفته خواهد شد .

 • امید
  پاسخ
  ارسال شده در09:34,1400/12/01

  سلام این چه وضعیتیه قیمت همش پایین وهیچ سودی نکردیم اون ازصندوق زمرد این هم ازصندوق طلا؟!! واقعا که فاجعه است.

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در10:55,1400/12/02

   باسلام و احترام؛
   دوست عزیز، کسی که صندوق طلای زرین آگاه را به عنوان بخش امن دارایی‌های خود خریده است هدفش این بوده که بخشی از دارایی های خود را به طلا اختصاص دهد و شما با خرید صندوق زرین مقداری از دارایی خود را در طلا سرمایه گذاری کرده اید که یکی از بهترین گزینه های سرمایه گذاری با ریسک متوسط محسوب میشود و شما از منافع نوسانات بازار طلا در بلندمدت بهره‌مند می شوید، با توجه به التهاباتی که وجود دارد ( مثل التهابات بازار دلار و انس جهانی ) بهتر است در شرایط عدم قطعیت در راستای افق سرمایه گذاری خود ( دید بلند مدت ) تا مشخص شدن شرایط، دارایی صندوق خود را نگه دارد چراکه کسی که در حال حاضر طلای زینتی دارد با کاهش قیمت طلا به سرعت آن را نمی فروشد. پس به صندوق طلا که مثل دارایی طلای شما است هم این مورد را مد نظر قرار دهید .
   از طرف دیگر صندوق زمرد آگاه جز صندوق های سهامی است و نوسانات بازار سرمایه روی بازدهی صندوق تاثیرگذار خواهد بود. با توجه به اینکه صندوق های آگاه توسط مدیران حرفه ای و باتجربه مدیریت می شود، در بلند مدت نه تنها زیان نخواهید کرد بلکه از سود بالایی نیز برخوردار خواهید شد.

 • پرویز خالقی
  پاسخ
  ارسال شده در17:27,1401/01/04

  سلام . قرار بود تا زمان بازگشایی صندوق مثقال سود ۲۱ درصد بدهید سود که ندادید قیمت جهانی طلا تا بیش از هر اونس ۲۰۰۰ دلار رفت طلای داخلی افزایش یافت ولی یونیت صندوق ما که هر یونیت ۱۰۰۰۰۰ ریال خریدم با ضرر فروختم . هیچگاه دیگر در هیچ صندوقی سرمایه گذاری نخواهم کرد . با پول ملت سرمایه گذاری می کنید سودش مال شما ضررش مال ما

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در12:05,1401/01/14

   باسلام و احترام؛
   دوست عزیز، تا زمان دریافت مجوز فعالیت صندوق زرین آگاه به کل دارایی صندوق معادل بیست و یک درصد سود سالانه تعلق گرفته است و پس از اخذ مجور بازگشایی صندوق هفتاد و هفت درصد آن به گواهی سپرده سکه طلا و بیست و سه درصد آن به وجه نقد تعلق گرفت که معادل بیست و یک درصد سود سالانه به این دارایی ( وجه نقد ) تعلق گرفته است و یکی از دلایل اینکه ریزش این صندوق از سایر صندوق های طلا کمتر بوده هم به همین دلیل است . همچنین خرید های صندوق مثقال در هفته قبل انجام شده و معادل بیست و یک درصد سود سالانه هم به ان ای وی اضافه شده ولی صندوق در این هفته به دلیل نوسانات بازارها از جمله انس جهانی و التهابات ارزی وکاهش قیمت طلا، قیمت هر واحد این صندوق کاهش یافته است.

 • پرویز خالقی
  پاسخ
  ارسال شده در17:31,1401/01/04

  سلام . من اگر ۵ میلیون خودم را ربع یا طلا می خریدم بیشتر سود می کرد هنوز ارزش هر واحد صندوق مثقال به قیمت پذیره نویسی نرسیده است . این سرمایه های ملت کجا سرمایه گذاری شد که هنوز به سود آوری نرسیده است

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در12:04,1401/01/14

   باسلام و احترام؛
   دوست عزیز، کسی که صندوق طلای زرین آگاه به عنوان بخش امن دارایی‌های خود خریده است هدفش این بوده که بخشی از دارایی های خود را به طلا اختصاص دهد و شما با خرید صندوق زرین مقداری از دارایی خود را در طلا سرمایه گذاری کرده اید که یکی از بهترین گزینه های سرمایه گذاری با ریسک متوسط محسوب میشود و شما از منافع نوسانات بازار طلا در بلندمدت بهره‌مند می شوید و به عنوان بخش امن دارایی‌های خود صندوق طلا خریده است ، با توجه به التهاباتی که وجود دارد ( مثل التهابات بازار دلار و انس جهانی ) بهتر است در شرایط عدم قطعیت در راستای افق سرمایه گذاری خود ( دید بلند مدت ) تا مشخص شدن شرایط، دارایی صندوق خود را نگه دارد چراکه کسی که در حال حاضر طلای زینتی دارد با کاهش قیمت طلا به سرعت آن را نمی فروشد. پس به صندوق طلا که مثل دارایی طلای شما است هم این مورد را مد نظر قرار دهید .

 • سیاوش
  پاسخ
  ارسال شده در18:24,1401/01/23

  سلام
  آیا صندوق مثقال باز شده ؟ و امکان خرید و فروش در بازار را دارد ؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در08:08,1401/01/24

   باسلام و احترام؛
   دوست عزیز، صندوق زرین آگاه با نماد مثقال در تاریخ ۸ دی ماه ۱۴۰۰ بازگشایی شد و فعالیت خود را آغاز کرد. شما می توانید با جستجوی نماد مثقال در پنل معاملاتی کلیه کارگزاری ها نسبت به خرید و فروش واحدهای این صندوق اقدام کنید.

 • rezcom
  پاسخ
  ارسال شده در16:52,1401/02/09

  سلام اینکه میگید حداقل ۷۰ درصد دارایی این صندوق‌ها در گواهی سپرده کالایی سکه طلا و مابقی در اوراق مشتقه مبتنی بر سکه طلا سرمایه‌گذاری می‌شوند. … یعنی چی؟ مگه همش با قیمت طلا بالا و پایین نمیشه؟ اینطوری نباشه من اندازه مثلا ۵ میلیون طلا توی این صندوق سرمایه بذارم. بعد ببینم پولم کم شده بگین نه ۳۰درصدش سرمایه گذاری ریسک پذیر بوده و متاسفانه سهام افت کرده و پولتون کم شده.
  دوم اینکه اگه بخواهیم از طریق آگاه سکه بخریم باید کووم صندوق رو انتخاب کنیم؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در12:24,1401/02/10

   باسلام و احترام؛
   دوست عزیز، کسی که صندوق طلای زرین آگاه را به عنوان بخش امن دارایی‌های خود خریده است هدفش این بوده که قسمتی از دارایی های خود را به طلا اختصاص دهد و شما با خرید صندوق زرین مقداری از دارایی خود را در طلا سرمایه گذاری کرده اید که یکی از بهترین گزینه های سرمایه گذاری با ریسک متوسط محسوب میشود و شما از منافع نوسانات بازار طلا در بلندمدت بهره‌مند می شوید و به عنوان بخش امن دارایی‌های خود صندوق طلا خریده است ، با توجه به التهاباتی که وجود دارد ( مثل التهابات بازار دلار و انس جهانی ) بهتر است در شرایط عدم قطعیت در راستای افق سرمایه گذاری خود ( دید بلند مدت ) تا مشخص شدن شرایط، دارایی صندوق خود را نگه دارد چراکه کسی که در حال حاضر طلای زینتی دارد با کاهش قیمت طلا به سرعت آن را نمی فروشد. پس به صندوق طلا که مثل دارایی طلای شما است هم این مورد را مد نظر قرار دهید .
   همچنین برای سرمایه گذاری در صندوق طلای زرین آگاه، شما می‌توانید از ساعت ۱۱:۳۰ تا ۱۵ با جستجوی نماد “مثقال” در سامانه معاملاتی کارگزاری خود نسبت به سرمایه‌گذاری در این صندوق اقدام کنید.

 • rezcom
  پاسخ
  ارسال شده در17:03,1401/02/09

  چنانچه بخواهیم از طریق آگاه سکه خریداری کنیم باید کدام نماد را انتخاب کنیم؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در11:44,1401/02/10

   باسلام و احترام؛
   دوست عزیز، برای سرمایه گذاری در صندوق طلای آگاه، شما می‌توانید از ساعت ۱۱:۳۰ تا ۱۵ با جستجوی نماد “مثقال” در سامانه معاملاتی کارگزاری خود نسبت به سرمایه‌گذاری در این صندوق اقدام کنید.

 • شهریارنصیر
  پاسخ
  ارسال شده در14:23,1401/02/31

  با سلام . لطفا نحوه محاسبه برای خرید را توضیح دهید مثلا قیمت خریدی که روی سایت است با توجه به خرید حداقل پانصد هزار تومان حجم را باید چند درنظر بگیرم . چون من هر عددی را میزنم یا پیغام میدهد موجودی کافی نیست یا اینکه حداقل خرید پانصد هزار تومان است.

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در10:05,1401/03/01

   باسلام و احترام؛
   دوست عزیز، براساس الزام سازمان بورس حداقل مبلغ برای خرید صندوق های قابل معامله در بورس ETF مانند صندوق زرین آگاه، مبلغ ۵۰۰ هزار تومان است. به دلیل کسر کارمزد می بایست مقداری از ۵۰۰ هزار تومان بیشتر بزنید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با شماره ۹۱۰۰۴۰۰۱-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

ارتباط با ما

آدرس شرکت سبدگردان آگاه:

تهران- خیابان نلسون ماندلا-کوچه مدیر-خیابان شهید علی یزدان پناه- پلاک 91

کدپستی: 1968837141

تلفن: 91004001-021

نمابر: 82154250-021

پست الکترونیک: info@agahinvest.com

تماس با ما


نمادها