صندوق زرین آگاه

سرمایه‌گذاری با پشتوانه طلا

سود ماهیانه شما ------ تومان

صندوق زرین آگاه در یک نگاه

صندوق مثقال مناسب چه سرمایه‌گذارانی است؟

صندوق طلای زرین آگاه که با نماد «مثقال» در بورس معامله می‌شود، از نوع صندوق های ETF یا قابل معامله این بازار است. رشد سرمایه متناسب با سکه و طلا، از مهمترین جذابیت‌های این صندوق برای سرمایه‌گذاران محسوب می‌شود‌. شما با هر میزان دارایی می‌توانید در مثقال سرمایه‌گذاری کنید.
صندوق زرین آگاه برای سرمایه‌گذارانی مناسب است که روحیه ریسک‌پذیری نسبتا بالایی دارند. همچنین افرادی که به حضور در بازار طلا و سکه علاقه‌مند هستند، با سرمایه‌های اندک نیز می‌توانند این صندوق را انتخاب کنند و از مزایای سرمایه‌گذاری در بازار طلا بهره‌مند شوند.
معمولا افراد طلا را با دید بلندمدت خریداری می‌کنند تا در گذر زمان ارزش سرمایه‌شان حفظ شود، صندوق طلا نیز از این قاعده مستثنی نیست. بازدهی این صندوق‌ها در ارتباط مستقیم با نوسانات بازار طلا و سکه است، یعنی با بالا رفتن طلا واحدهای صندوق زرین نیز رشد خواهد کرد.

نحوه سرمایه‌گذاری در صندوق مثقال

عملکرد و بازدهی صندوق مثقال

صندوق زرین آگاه توانسته با مدیریت حرفه‌ای، بازدهی بیشتری از طلا و سکه برای سرمایه‌گذاران خود ایجاد کند. زرین از نظر عملکرد در میان صندوق‌های طلای برتر بازار سرمایه قرار دارد. نکته‌ای که باید به آن توجه داشت این است که با توجه به تورم موجود در کشور، همواره ارزش طلا و سکه رو به رشد است، بنابراین می‌توان پیش‌بینی کرد صندوق طلای زرین آگاه نیز همسو با بازار طلا، در بلندمدت بازدهی قابل‌توجهی را برای سرمایه‌گذاران خود ایجاد کند.

ترکیب دارایی صندوق مثقال

دارایی‌ موجود در صندوق مثقال طبق امیدنامه و اساسنامه این صندوق، عمدتا در اوراق بهادار مبتنی بر گواهی سپرده سکه طلا و اوراق مشتقه مبتنی بر سکه طلا سرمایه‌گذاری می‌شود. بنابراین بازدهی این صندوق با پشتوانه طلا، مشابه بازدهی سکه طلا است.

سؤالات متداول

دریافت سود در صندوق مثقال به چه صورت است؟

صندوق زرین آگاه سود ماهانه ندارد و شما از افزایش قیمت واحد‌های این صندوق سود کسب می‌کنید.

حداقل سرمایه مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری در صندوق مثقال چقدر است؟

حداقل مبلغ مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری در صندوق طلای زرین آگاه، در حال حاضر طبق مصوبه سازمان بورس و اوراق بهادار ۱۰۰ هزار تومان است.

نحوه سرمایه‌گذاری در صندوق مثقال به چه صورت است؟

با توجه به اینکه زرین آگاه از صندوق‌های قابل‌معامله بازار سرمایه است، در صورت داشتن کد بورسی، می‌توانید از ساعت ۱۱:۳۰ تا ۱۵ به راحتی با ورود به سامانه‌ معاملات آنلاین کارگزاری خود و جست‌وجوی نماد «مثقال»، واحدهای این صندوق را خریداری کنید.

زنبیل خرید