صندوق یاقوت آگاه

تجربه‌ای امن و مطمئن از سرمایه‌گذاری

شناسنامه صندوق:

سود ماهیانه شما ------ تومان

صندوق یاقوت آگاه در یک نگاه

صندوق یاقوت مناسب چه سرمایه‌گذارانی است؟

صندوق یاقوت آگاه یکی از صندوق های درآمد ثابت بازار سرمایه است که تحت مدیریت شرکت سبدگران آگاه فعالیت می‌کند. این صندوق از نوع صندوق های قابل معامله ‌(ETF) است، یعنی به سادگی چند کلیک، در ساعات معاملات بازار می‌توان هر تعداد از واحدهای آن را خریداری کرد یا به فروش رساند.

سرمایه‌گذاری در صندوق یاقوت آگاه بیشتر برای افرادی مناسب است که سطح ریسک‌پذیری‌ پایینی دارند، چرا که بیشتر دارایی این صندوق به اوراق با درآمد ثابت اختصاص داده می‌شود اما به دلیل داشتن پرتفویی امن و مدیریت حرفه‌ای همه سرمایه‌گذاران با هر میزان ریسک‌پذیری، می‌توانند از صندوق یاقوت برای مدیریت ریسک سبد سهام استفاده کنند و بخشی از پرتفوی خود را به واحدهای این صندوق اختصاص دهند.

نحوه سرمایه‌گذاری در صندوق یاقوت

عملکرد و بازدهی صندوق یاقوت

صندوق درآمد ثابت یاقوت از فروردین ماه ۱۳۹۹ فعالیت خود را در بازار سرمایه کشور آغاز کرده است. این صندوق با توجه به استراتژی تیم متخصص سبدگردان آگاه، از آغاز فعالیت خود بازدهی بیشتر از سپرده بانکی برای سرمایه‌گذاران خود ایجاد کرده است. صندوق یاقوت با سود موثر سالیانه %۲۸٫۲ حتی در شرایط نوسانی بازار سرمایه، گزینه‌ای مطمئن و بدون‌ریسک محسوب می‌شود.

ترکیب دارایی صندوق یاقوت

یاقوت آگاه یک صندوق سرمایه‌گذاری درآمد ثابت است. بنابراین این صندوق طبق امیدنامه و اساسنامه خود، حداقل %۷۵ از دارایی‌های خود را به گواهی‌های سپرده بانکی، اوراق بهادار با درآمدثابت و … اختصاص می‌دهد و مابقی را در سهام شرکت‌های پذیرفته شده در بورس سرمایه‌گذاری می‌کند.

سؤالات متداول

دریافت سود صندوق یاقوت به چه صورت است؟

صندوق یاقوت آگاه سود ماهانه ندارد و سرمایه‌گذاران این صندوق از افزایش قیمت واحد‌های آن سود می‌کنند. در صندوق‌ یاقوت سرمایه‌گذار این شانس را دارد که سود خود را مجدد سرمایه‌گذاری کند و با استفاده از بهره مرکب از سود سود سرمایه خود نیز بهره‌مند شود.

حداقل سرمایه مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری در صندوق‌ یاقوت آگاه چقدر است؟

در صندوق‌های قابل‌معامله (ETF) طبق الزام سازمان بورس و اوراق بهادار، حداقل مبلغ مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری به اندازه حداقل ارزش سفارش خریدی است که می‌توان ارسال کرد. در حال حاضر این عدد برابر ۱۰۰ هزار تومان است.

آیا تغییر در قیمت سهام تاثیری در سودآوری صندوق یاقوت دارد؟

صندوق یاقوت آگاه از نوع صندوق‌های درآمد ثابت است و بخش عمده دارایی آن در اوراق با درآمد ثابت سرمایه‌گذاری می‌شود، اما از آن جایی که بخشی از دارایی‌ این صندوق را هم سهام شرکت‌های پذیرفته شده در بورس تشکیل می‌دهند ( حداکثر ۱۰ الی ۱۵ درصد)، سود حاصل از این سهام و البته هرگونه تغییر در نرخ سود سپرده‌ها درNAV و بازده این صندوق‌ تأثیرگذار است.