logo-agahinvest

شرکت سبدگردان آگاه با 20 میلیارد ریال سرمایه ثبت شده، به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های گروه مالی آگاه شروع به کار کرده است. با تجربه سال‌ها مدیریت سرمایه، این شرکت قادر است دارایی شما را در بورس اوراق بهادار مدیریت کند.
کسب سود بدون نیاز به درگیری‌ها و دغدغه‌های فکری و کمک تیم مدیریت سرمایه آگاه و تحلیلگران برتر اکنون برای شما فراهم شده است.

ایمیل: info@agahinvest.com
تلفن: 02182154200
آدرس: تهران، خیابان نلسون ماندلا (آفریقا)، بالاتر از میرداماد، بن بست پیروز، پلاک ۱۳
صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت

صندوق سرمایه گذاری درآمد ثابت چیست؟

صندوق‌ های سرمایه‌ گذاری با درآمد ثابت یکی از کم ریسک‌ترین انواع صندوق‌ های سرمایه‌ گذاری مشترک هستند که حدوداً کمی بیش از سود بانکی برای سرمایه‌گذاران ایجاد می‌کنند. واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق‌ های درآمد ثابت در اوراق کم ریسک مانند سپرده‌های بانکی، اوراق مشارکت، و سایر اوراق بدون ریسک قابل معامله در بازار سرمایه سرمایه‌ گذاری می‌شوند. افرادی که تمایل دارند تا سودی قابل اطمینان و مطلوب با حداقل ریسک را دریافت کنند، می توانند مخاطب صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت باشند.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت چه مزایایی دارند؟

مدیریت حرفه‌ای

مدیران و تیم‌های تحلیلگر در شرکت‌های ارائه‌ دهنده صندوق‌های سرمایه‌گذاری، با داشتن اطلاعات و دانش تخصصی و رصد پیوسته اخبار، مناسب‌ترین اوراق را یافته و با خرید و فروش به موقع،در جهت افزایش عملکرد صندوق و سود سرمایه‌گذاران تلاش می‌کنند. در واقع سرمایه‌گذاران با هر میزان سرمایه می‌توانند از این مزیت با هزینه بسیار کم بهره‌مند شوند.

نقدشوندگی بالا

خرید و فروش آسان واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت یکی دیگر از مزیت‌های سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها به حساب می‌آید. سرمایه‌گذاران در این صندوق‌ها در هر روزی از ماه می‌توانند واحدهای خود را خرید و فروش نمایند.

زمان‌بندی مشخص و مطمئن پرداخت سود

صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت، سود نقدی محاسبه شده را اغلب به صورت ماهانه و یا براساس زمان‌بندی از قبل مشخص شده به حساب ارائه شده توسط سرمایه‌گذار پرداخت می‌کنند.

قیمت واحد و سود صندوق‌های با درآمد ثابت

قیمت هر واحد صندوق به صورت روزانه بر اساس ارزش خالص روز دارایی‌های صندوق محاسبه می‌شود.

نحوه پرداخت سود صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت، با توجه به مندرجات امیدنامه آن‌ها صورت می‌گیرد. از زمانی که واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق برای سرمایه‌گذار صادر می‌شود، سود محاسبه می‌شود و در صورت ابطال واحدها اصل و سود باقیمانده به سرمایه‌گذار  پرداخت می‌شود. صندوق‌ها این امکان را به سرمایه‌ گذاران می‌دهند که به جای دریافت سود نقدی، آن را دوباره در صندوق سرمایه‌ گذاری کنند و از اثر سود مرکب در آن بهره‌مند شوند.

ارکان صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت چیست؟؟؟

مجمع صندوق – مدیر صندوق – مدیر سرمایه‌گذاری صندوق –  متولی صندوق – حسابرس صندوق – مدیر ثبت صندوق – ضامن نقدشوندگی صندوق (این رکن در بعضی صندوق‌ها وجود ندارد.)

ترکیب دارایی صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت

رویه کلی برای دارایی‌های سرمایه‌گذاری شده در اوراق مختلف برای صندوق‌ های سرمایه‌ گذاری با درآمد ثابت به این گونه است که دارایی این نوع از صندوق‌ها باید حداقل ۷۵ درصد به اوراق با درآمد ثابت مثل گواهی‌های سپرده بانکی، اوراق مشارکت و … اختصاص یابد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره صندوق‌های سرمایه‌گذاری آگاه می‌توانید به وب‌سایت هر صندوق که در زیر آمده است مراجعه فرمایید.

صندوق مشترک آگاه (در سهام)     www.agah-fund.ir

صندوق مشترک عقیق آگاه (در سهام)     www.aghighfund.com

صندوق قابل معامله هستی‌بخش آگاه (درسهام)    www.hbagahfund.com

صندوق مشترک یکم نیکوکاری (مختلط)    www.1nikokarifund.com

بازدیدها: 1,136

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت