logo-agahinvest

شرکت سبدگردان آگاه با 20 میلیارد ریال سرمایه ثبت شده، به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های گروه مالی آگاه شروع به کار کرده است. با تجربه سال‌ها مدیریت سرمایه، این شرکت قادر است دارایی شما را در بورس اوراق بهادار مدیریت کند.
کسب سود بدون نیاز به درگیری‌ها و دغدغه‌های فکری و کمک تیم مدیریت سرمایه آگاه و تحلیلگران برتر اکنون برای شما فراهم شده است.

ایمیل: info@agahinvest.com
تلفن: 02182154200
آدرس: تهران، خیابان نلسون ماندلا (آفریقا)، بالاتر از میرداماد، بن بست پیروز، پلاک ۱۳

صندوق درآمد ثابت چیست و چه مزایایی دارد؟

شرکت سبدگردان آگاه > سبدگردانی  > صندوق درآمد ثابت چیست و چه مزایایی دارد؟

صندوق درآمد ثابت چیست و چه مزایایی دارد؟

وقتی صحبت از سرمایه و سرمایه گذاری می‌شود عمدتاً به یاد بانک و سپرده‌گذاری در بانک می‌افتیم در صورتی که ابزارهای دیگری نیز وجود دارند که مانند بانک‌ها از ریسک بسیار پایینی برخوردارند و می‌توانند بازدهی مانند بانک ایجاد کنند. نام این ابزارها صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت است. صندوق‌ های سرمایه‌ گذاری با درآمد ثابت یکی از کم ریسک‌ترین انواع صندوق‌ های سرمایه‌ گذاری مشترک هستند که حدوداً کمی بیش از سود بانکی برای سرمایه‌گذاران ایجاد می‌کنند. این صندوق ها سرمایه های مردم را در اوراق کم ریسک مانند سپرده‌های بانکی، اوراق مشارکت، و سایر اوراق بدون ریسک قابل معامله در بازار سرمایه سرمایه‌ گذاری می‌کنند. افرادی که تمایل دارند تا سودی قابل اطمینان و مطلوب با حداقل ریسک را دریافت کنند، می توانند مخاطب صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت باشند. در این مقاله به برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت اشاره می‌کنیم.

صندوق های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت چه مزایایی دارند؟

۱- مدیریت حرفه‌ای

تیم‌های تحلیلگر و مدیران صندوق‌های سرمایه‌گذاری، با داشتن اطلاعات و دانش تخصصی و رصد پیوسته اخبار، مناسب‌ترین اوراق را یافته و با خرید و فروش به موقع، در جهت افزایش عملکرد صندوق و سود سرمایه‌گذاران تلاش می‌کنند. اگر سرمایه گذاران مایل باشند خودشان سرمایه گذاری کنند قطعاً هم هزینه بیشتری برای آموزش خود باید تقبل کنند و هم زمان بیشتری را صرف رصد کردن بازار و اخبار کنند در حالی که با هر میزان سرمایه می‌توانند از تخصص مدیران حرفه‌ای با هزینه‌ای به مراتب کمتر بهره‌مند شوند.

۲- نقدشوندگی بالا

خرید و فروش آسان واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت یکی دیگر از مزیت‌های سرمایه‌گذاری در صندوق درآمد ثابت به حساب می‌آید. سرمایه‌گذاران در این صندوق‌ها در هر روزی از ماه می‌توانند واحدهای خود را خرید و فروش نمایند. لازم به ذکر است صندوق های سرمایه گذاری را بر اساس نحوه خرید و فروش واحدهای آن می‌توان به دو دسته صندوق های مبتنی بر صدور و ابطال و صندوق های قابل معامله در بورس (ETF). برای خرید و فروش واحدهای صندوق های سرمایه گذاری مبتنی بر صدور و ابطال باید با به همراه داشتن مدارک شناسایی (اصل شناسنامه و کارت ملی) به شعب صندوق مورد نظر خود مراجعه کنید و درخواست صدور واحدهای صندوق را بدهید. برای سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس می‌توانید با داشتن کد بورسی، مثل خرید و فروش سهام، از پنل معاملاتی خود و تنها با جستجوی نماد صندوق، اقدام به خرید و فروش واحدهای صندوق کنید.

۳- نحوه پرداخت سود

بین صندوق‌های درآمد ثابت، از نظر پرداخت سود دو دسته اصلی وجود دارد:
۱٫ با پرداخت سود دوره‌ای
۲٫ بدون پرداخت سود دوره‌ای
در دسته اول،با توجه به اساسنامه‌ صندوق درآمد ثابت، درصدی از سود در بازه‌های زمانی مشخص به حساب سرمایه‌گذار واریز می‌شود.
در دسته دوم، سرمایه‌گذاران از افزایش قیمت واحدهای صندوق سود کسب می‌کنند.

۴- مطمئن و قابل اعتماد و دارای ریسک حداقلی

نکته‌ی دیگری که درباره‌ی صندوق‌های سرمایه گذاری با درآمد ثابت اهمیت ویژه‌ای دارد و بر اساس قوانین بازار سرمایه در اساسنامه‌ی صندوق درآمد ثابت نیز گنجانده می‌شود این است که همواره حداقل ۷۰ تا ۹۰ درصد دارایی تحت مدیریت این صندوق‌ها در گواهی سپرده بانکی، اوراق مشارکت دولتی یا اسناد خزانه اسلامی سرمایه گذاری می‌شود که اصل و سود همه‌ی این موارد توسط دولت یا بانک مرکزی تضمین شده است و در چنین شرایطی ریسک زیان یا از بین رفتن دارایی سرمایه گذاران به حداقل ممکن می‌رسد.

۵- بازدهی بالاتر از سپرده گذاری در بانک

شاید در نگاه اول کمی عجیب به نظر برسد اما تجربه نشان می‌دهد نرخ بازدهی صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت همیشه بیشتر از نرخ بازدهی سپرده گذاری در بانک است! اما با توجه به اینکه یکی از سرمایه گذاری های اصلی این صندوق ها در خود اوراق گواهی سپرده بانکی انجام می‌شود این سوال به ذهن می‌رسد که تحقق رشد بیشتر در صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت چگونه امکان پذیر است؟

پاسخ این است که صندوق‌های درآمد ثابت با جمع آوری و متمرکزسازی سرمایه های خرد و گردآوری یک سبد نقدینگی بسیار بزرگ به عنوان یک سپرده گذار کلان با بانک‌ها وارد مذاکره می‌شوند و در مقایسه با سپرده گذاران خرد نرخ سود بالاتری را از سرمایه گذاری در بانک به دست می‌آورند که صرف نظر از مقدار سرمایه گذاری و به طور یکسان میان سرمایه گذاران صندوق تقسیم می‌شود.

همچنین بخشی از دارایی صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت که در اوراق مشارکت، گواهی سپرده یا اسناد خزانه اسلامی سرمایه گذاری نشده است که بسته به اساسنامه صندوق می‌تواند بین ۱۰ تا ۳۰ درصد از کل دارایی صندوق باشد به صلاحدید مدیران صندوق و زیر نظر تیمی از کارشناسان خبره و مجرب بازار سرمایه، در سهام یا سایر دارایی‌های ارزشمند سرمایه گذاری می‌شود که در بلند مدت باعث رشد ارزش دارایی صندوق شده و نرخ بازدهی بیشتر از سپرده بانکی را میسر می‌سازد.

۶- سرمایه گذاری آسان و قابل انجام با کمترین مبلغ

امکان سرمایه گذاری در صندوق درآمد ثابت همای آگاه به سادگی و از طریق جستجوی نماد “همای” در سامانه‌های معاملاتی و با حداقل مبلغ سرمایه گذاری ۵۰۰ هزار تومان (به دلیل الزامات قانونی سازمان بورس) قابل انجام است. همچنین سود سرمایه گذاری در این صندوق نیز به صورت روزشمار محاسبه و در پایان هر ماه به صورت نقدی به حساب سرمایه گذاران واریز می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در باره‌ی این صندوق می‌توانید مطلب صندوق همای آگاه را مطالعه فرمایید.

بازدهی صندوق درآمد ثابت و تاثیر آن بر قیمت هر واحد

قیمت هر واحد صندوق به صورت روزانه بر اساس ارزش خالص روز دارایی‌های صندوق محاسبه می‌شود.

صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت، می‌توانند دارای پرداخت سود نقدی باشند یا نباشند. برای آن دسته که دارای پرداخت سود نقدی هستند، نحوه پرداخت سود صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت، با توجه به مندرجات امیدنامه آن‌ها صورت می‌گیرد. از زمانی که واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق برای سرمایه‌گذار صادر می‌شود، سود محاسبه می‌شود و در صورت ابطال واحدها اصل و سود باقیمانده به سرمایه‌گذار  پرداخت می‌شود. دسته دیگر که دارای پرداخت سود نقدی نیستند، تمام سود به صورت افزایش قیمت واحدها خود را نشان داده و سرمایه گذاران می‌توانند با فروش واحدهای صندوق ازسود آن منتفع شوند. این صندوق‌ها این امکان را به سرمایه‌ گذاران می‌دهند که به جای دریافت سود نقدی، آن را دوباره در صندوق سرمایه‌ گذاری کنند و از اثر سود مرکب در آن بهره‌مند شوند. در حال حاضر صندوق یاقوت آگاه از نوع قابل معامله در بورس و از نوع درآمد ثابت و بدون پرداخت سود است. برای اطلاعات بیشتر در مورد این صندوق می‌توانید مطلب صندوق یاقوت آگاه را مطالعه فرمایید.

ارکان صندوق های سرمایه گذاری درآمد ثابت چیست؟؟؟

مجمع صندوق – مدیر صندوق – مدیر سرمایه‌گذاری صندوق –  متولی صندوق – حسابرس صندوق – مدیر ثبت صندوق – ضامن نقدشوندگی صندوق (این رکن در بعضی صندوق‌ها وجود ندارد.) برای آشنایی بیشتر با این مفاهیم می‌توانید به اساسنامه صندوق ها که در وب سایت هر صندوق قرار دارد مراجعه و آن را مطالعه بفرمایید. در زیر به عنوان نمونه اساسنامه صندوق یاقوت آگاه قرار داده شده است.

اساسنامه صندوق یاقوت آگاه

ترکیب دارایی صندوق درآمد ثابت

صندوق های سرمایه گذاری از نوع درآمد ثابت عمده دارایی های خود را در سپرده های بانکی، گواهی سپرده بانکی و اوراق بهادار با درآمد ثابت سرمایه گذاری می‌کنند از این رو دارای کمترین ریسک هستند و برای آن دسته از سرمایه گذارانی که مایل به سرمایه گذاری در بانک هستند گزینه بهتری محسوب می‌شوند.

 

بهترین صندوق درآمد ثابت 

برای یافتن بهترین صندوق درآمد ثابت لازم است بازدهی صندوق‌های مختلف را با هم مقایسه کنید. وب سایت‌های مختلفی فهرست بهترین صندوق‌های بازار را منتشر می‌کنند و رتبه‌بندی آن‌ها را به اطلاع سرمایه‌گذاران می‌رسانند اما بهترین و معتبرترین مرجع، وب سایت فیپیران است. در این وب سایت می‌توانید آمار دقیق فعالیت صندوق‌ها را مشاهده و آن‌ها را با هم مقایسه کنید. 

در حال حاضر، صندوق همای آگاه به عنوان پربازده‌ترین صندوق درآمد ثابت شناخته می‌شود. 

همای آگاه یک صندوق درآمد ثابت با پرداخت سود نقدی ماهانه است. این صندوق جایگزینی عالی برای سپرده‌گذاری در بانک محسوب می‌شود. در تصویر زیر، بازدهی صندوق همای آگاه از ابتدای تاسیس تاکنون، با بازدهی بورس مقایسه شده است:

مقایسه بازدهی صندوق و بازار بورس

نحوه تقسیم سود در صندوق های درآمد ثابت آگاه

کارگزاری آگاه دو صندوق درآمد ثابت به بازار معرفی کرده است: صندوق یاقوت و صندوق همای آگاه. پرداخت سود در صندوق همای به صورت نقدی و در بازه‌های زمانی یک ماهه انجام می‌شود. یعنی هر ماه سود حاصل از دارایی‌های صندوق محاسبه و بر تعداد واحدها تقسیم می‌شود. هر سرمایه‌گذار با توجه میزان تعداد واحدهایی که در اختیار دارد، این سود را دریافت خواهد کرد. پس از پرداخت سود در هر دوره، ارزش خالص هر واحد از صندوق، به قیمت مبنا بر می‌گردد. 

صندوق یاقوت از نوع صندوق‌های درآمد ثابت است که پرداخت سود نقدی ندارند. سود حاصل از دارایی‌های این صندوق به ارزش یا قیمت هر واحد افزوده می‌شود. یعنی قیمت واحدهای صندوق افزایش می‌یابد و سرمایه‌گذاران در هنگام فروش، اصل سرمایه و سود آن را دریافت می‌کنند. 

 

جمع‌بندی

در این مقاله، صندوق‌های درآمد ثابت را به صورت کامل شما معرفی کردیم؛ صندوقی که بیشترین درصد دارایی خود را به اوراق درآمد ثابت اختصاص می‌دهد و از این طریق، ریسک سرمایه‌گذاری را کاهش می‌دهد. 

سرمایه‌گذاران ریسک‌گریز از این نوع صندوق برای کسب بازدهی بیشتر از بانک استفاده می‌کنند و در عین حال، خیال‌شان از بابت امنیت سرمایه‌گذاری آسوده است. همچنین افراد با هر میزان ریسک‌پذیری می‌توانند درصدی از سبد سهام خود را به صندوق درامد ثابت اختصاص دهند و از این طریق، ریسک پرتفوی خود را مدیریت کنند. بسیاری از سرمایه‌گذاران نیز در روندهای نزولی بازار، برای پیشگیری از ضرر سهام خود را می‌فروشند و سرمایه خود را به صورت صندوق درامد ثابت حفظ می‌کنند تا زمانی که نشانه‌های روند صعودی در بازار پدیدار شود.  

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت آگاه، می‌توانید به وب‌سایت هر صندوق مراجعه کنید:

صندوق قابل معامله یاقوت آگاه (با درآمد ثابت)   www.yaghootfund.ir

صندوق قابل معامله همای آگاه (با درآمد ثابت)  www.homayeagah.ir

 

بازدیدها: ۴۹,۳۱۳

سود صندوق‌های درآمد ثابت به صورت روزشمار محاسبه و در دوره‌های ماهانه (یک ماهه، سه ماهه، شش ماهه) به صاحبان واحدهای سرمایه‌گذاری پرداخت می‌شود. در مورد صندوق‌هایی که پرداخت سود نقدی ندارند، مبلغ سود به ارزش واحدهای سرمایه‌گذاری اضافه می‌شود.

صندوق‌های درامد ثابت بازدهی بیشتری دارند، جریمه برداشت زودهنگام ندارند و سرمایه‌گذاری در آن‌ها ساده‌تر است. در مورد صندوق‌های درامد ثابت etf تنها با چند کلیک و بدون نیاز به مراجعه حضوری، از طریق سامانه معاملاتی آنلاین کارگزاری می‌توانید برای خرید و فروش اقدام کنید

صندوق‌های اوراق با درآمد ثابت سالیانه، معادل ۰/۰۹ درصد از مبلغ سرمایه‌گذاری را به عنوان کارمزد دریافت می‌کنند.

NAV صدور کمی بالاتر از ارزش خالص هر واحد محاسبه می‌شود زیرا مدیر صندوق در خرید و فروش‌ها باید هزینه‌ای را بابت کارمزد معاملات بپردازد. NAV ابطال شامل ارزش خالص دارایی هر واحد به علاوه کسورات قانونی است.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری می‌توانند دو نوع سود به سرمایه‌گذاران خود ارائه کنند.

 1. سودهای نقدی دوره‌ای
 2. سودهای سرمایه‌ای ناشی از افزایش قیمت واحدهای صندوق.

تضمین سود ارائه شده توسط صندوق بستگی به نوع صندوق دارد. به عنوان مثال در صندوق‌های درآمد ثابت حداقل سود تضمین شده تعریف شده است اما در مورد صندوق‌های سهامی این تضمین وجود ندارد.

کارگزاری آگاه در طول سال‌ها فعالیت خود، هفت صندوق‌ سرمایه‌گذاری در انواع مختلف و بنا به سلیقه و میزان ریسک‌سنجی افراد راه اندازی کرده است. برای شروع سرمایه‌گذاری در صندوق‌های مبتنی بر صدور و ابطال این کارگزاری که شامل: صندوق‌ مشترک آگاه، صندوق سرمایه‌گذاری نیکوکاری یکم و صندوق زمرد آگاه می‌شود؛ به صورت حضوری یا آنلاین و با پر کردن فرم ثبت نام می‌توانید به هر میزان که مایلید از واحدهای این صندوق‌ها خریداری کنید.
چهار صندوق دیگر کارگزاری آگاه که شامل: صندوق همای، صندوق یاقوت، صندوق آگاس و صندوق طلای زرین آگاه می‌شود؛ از نوع ETF یا قابل معامله در بورس هستند. یعنی در ساعات معاملات بورس با جست‌وجوی هر کدام از این نمادها می‌توانید به میزان دلخواه واحدهای این صندوق‌ها را خرید و فروش کنید.

در صندوق‌های مبتنی بر صدور و ابطال، حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری معمولا به اندازه خرید حداقل یک واحد از این صندوق‌ها است و در صندوق‌‌هایETF یا همان صندوق قابل معامله در بورس، حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری، به اندازه حداقل ارزش سفارش خریدی است که می‌توان ارسال کرد. در حال حاضر حداقل ارزش سفارش در بازار بورس ایران، برابر با ۵۰۰ هزار تومان است.

 به غیر از صندوق‌های سرمایه‌گذاری درآمد ثابت که سود دوره‌ای پرداخت می‌کنند، بازدهی صندوق‌های دیگر (صندوق سرمایه گذاری سهامی و مختلط) علاوه بر دانش، تجربه و تبحر تیم سبدگردان صندوق، به بازدهی بازار سرمایه هم وابسته است.

بعضی از صندوق‌های با درآمد ثابت پرداخت سود نقدی به صورت (ماهانه، سه ماهه و شش ماهه) دارند اما این تقسیم سود در صندوق‌های مختلط و سهامی کمتر دیده می‌شود.

57 دیدگاه
 • الهه برزگر
  پاسخ
  ارسال شده در12:42,1398/12/05

  ممنون از مطالب ارزنده

 • حمید
  پاسخ
  ارسال شده در13:14,1398/12/05

  ممنون از آگاه

 • Elin1a
  پاسخ
  ارسال شده در14:28,1398/12/05

  واقعا عالی

 • Ramin
  پاسخ
  ارسال شده در15:00,1398/12/05

  من متوجه نشدم نسبت به بانک چقدر متفاوت هست درصدش؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در16:21,1398/12/07

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، سود هر صندوق وابسته به ترکیب دارایی‌های موجود در آن صندوق است.

 • ساجده
  پاسخ
  ارسال شده در15:04,1398/12/05

  ممنون، مفید بود.

 • دریا
  پاسخ
  ارسال شده در15:10,1398/12/05

  ممنون از شما

 • omid
  پاسخ
  ارسال شده در16:01,1398/12/05

  ممنون از شما.. واقعا مطالب عالی هست

 • امید
  پاسخ
  ارسال شده در16:14,1398/12/05

  عالی بود

 • طهمورث
  پاسخ
  ارسال شده در17:23,1398/12/05

  با سلام
  مختصر، مفید و جامع
  سپاس

 • نسرین رضایی
  پاسخ
  ارسال شده در17:24,1398/12/05

  عالی بود

 • مصطفی شهریاری
  پاسخ
  ارسال شده در19:31,1398/12/05

  سپاس از اگاه

 • میثم احمدخانی
  پاسخ
  ارسال شده در19:40,1398/12/05

  ممنون از اطلاعات خوبتون

 • تقی اسدی
  پاسخ
  ارسال شده در19:58,1398/12/05

  اطلاعات جالبی بود. ممنون از شما

 • تایگر
  پاسخ
  ارسال شده در21:36,1398/12/05

  افرین

 • عبدالله مردعلی
  پاسخ
  ارسال شده در22:27,1398/12/05

  ممنون ، عالی بود.

 • علی شکیبا
  پاسخ
  ارسال شده در22:44,1398/12/05

  عالی

 • ارسال شده در23:04,1398/12/05

  عالی…مقسی آگاه…
  واقعا از بانک بهتره!

 • سهیل
  پاسخ
  ارسال شده در23:40,1398/12/05

  کارمزد خرید و فروش هر سهم چقده تو صندوق با درآمد ثابت؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در16:20,1398/12/07

   با سلام و احترام
   در حال حاضر مدیریت دارایی آگاه صندوق سرمایه گذاری درآمد ثابت ندارد و به زودی صندوق یاقوت که صندوق قابل معامله درآمد ثابت است را ارائه می‌دهد.

 • سجاد
  پاسخ
  ارسال شده در02:32,1398/12/06

  توضیح مناسبی بود . ممنون

 • بهنام بهرامی
  پاسخ
  ارسال شده در09:23,1398/12/06

  بسیار مفید، با تشکر

 • حسن طه زاده
  پاسخ
  ارسال شده در11:34,1398/12/06

  مطالب بسیا ارزنده و خلاصه و جامع بود و اصل مطالب بخوبی انتقال داده شده بود.

 • حسین غلامی
  پاسخ
  ارسال شده در14:23,1398/12/06

  بسیار مفید و آموزنده

 • محمد حسین پيری
  پاسخ
  ارسال شده در15:49,1398/12/06

  تشکر می کنم ?

 • مهدی آماده
  پاسخ
  ارسال شده در21:52,1398/12/06

  ممنون از مطالب مفیدتون

 • ارسال شده در22:12,1398/12/06

  خیلی عالی بود

 • عادل
  پاسخ
  ارسال شده در22:53,1398/12/06

  عالی بود

 • حبیبه
  پاسخ
  ارسال شده در10:19,1398/12/07

  ممنون واقعا از بانک بهتره

 • محسن آراسته فرد
  پاسخ
  ارسال شده در16:01,1398/12/07

  سپاس فراوان از زحمات شما مطلب مفیدی بود

 • یوسف
  پاسخ
  ارسال شده در17:27,1398/12/09

  بسیار آموزنده و مفید بود

 • مهدی برغمدی
  پاسخ
  ارسال شده در20:02,1398/12/20

  سلام
  بعد از پذیره نویسی چقدر زمان میبره که بتونم ابطال بزنم؟
  چطوری میشه از سودش(مرکب)
  دوباره واحد بخرم؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در13:08,1398/12/24

   با سلام و احترام
   از آنجا که این صندوق از نوع درآمد ثابت است به صورت میانگین سودی به اندازه بانک دارد امّا در برخی مواقع با افزایش تقاضا برای این نوع از صندوق ها خصوصاً در زمان‌های ریزش بازار میتوان انتظار سوددهی بیشتری داشت همچنین خرید و فروش این واحدها به مراتب راحت‌تر از سپرده گذاری در بانک‌هاست. در نظر داشته باشید که این صندوق پرداخت سود نقدی به صورت ماهاینه ندارد و شما می‌توانید مانند سهام از خرید و فروش این واحدها کسب سود کنید.
   شایان ذکر است که، حداقل یک هفته کاری مجاز به ابطال واحدها نخواهید بود.

 • سمانه
  پاسخ
  ارسال شده در17:00,1398/12/21

  خیلی به صرفه تر از بانکه، ممنون از اطلاع رسانی

 • سید مجید موسوی
  پاسخ
  ارسال شده در12:50,1398/12/23

  توضیحات در مورد صندوق سرمایه گذاری درآمد ثابت کامل بود
  ولی در صورت امکان یک مثال عینی ذکر کنید

 • سیدمحمد مهدی قاضی عسگر
  پاسخ
  ارسال شده در23:39,1398/12/23

  سلام تفاوت این صندوقها با هم در چیست ؟؟
  صندوق مشترک آگاه که هر واحد آن ۱۴ میلیون است با عقیق آگاه یا هستی بخش آگاه ؟
  لطفا دقیقا توضیح بفرمایید
  در سود انهاست و یا؟؟؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در14:00,1398/12/25

   با سلام و احترام
   صندوق‌ها براساس ترکیب دارایی و نحوه صدور و ابطالشان از یکدیگر متمایز می‌شوند. همچنین هر صندوق ارزش خالص دارایی متفاوتی است که همین امر بر روی قیمت واحدهای آن نیز اثرگذار است. صندوق‌ها براساس استراتژی‌های مدیر صندوق می‌توانند بازدهی مختلفی را نیز کسب نمایند. برای آشنایی با انواع صندوق‌های سرمایه گذاری مقاله “انواع صندوق های سرمایه گذاری” را مطالعه کنید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص صندوق‌های اگاه می‌توانید به وبسایت و اساس‌نامه های آن‌ها مراجعه نمایید.
   صندوق سرمایه گذاری مشترک آگاه
   صندوق سرمایه گذاری هستی بخش آگاه
   صندوق سرمایه گذاری عقیق

 • الهام م
  پاسخ
  ارسال شده در11:12,1398/12/24

  سلام

  من میخام از صندوق یاقوت سهم بخرم از کجای پنل باید انجام بدم؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در15:11,1398/12/24

   با سلام و احترام
   در صورت دارا بودن کد بورسی شما می‌توانید از شنبه ۲۶ اسفند ۹۸، از طریق تمامی سامانه ‌های معاملاتی از جمله سامانه معاملاتی آگاه، نماد یاقوت را سرچ کرده و اقدام به خرید آن نمایید.

 • امیر اسکندریان
  پاسخ
  ارسال شده در11:33,1398/12/24

  سلام صندوق یاقوت محاسبه سودش چه جوریه

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در15:11,1398/12/24

   با سلام و احترام
   دوست عزیز با توجه به اینکه نرخ سود اوراق با درآمد ثابت متغیر است، سود سالیانه مشخصی را نمی‌توان اعلام کرد.

 • حمید
  پاسخ
  ارسال شده در12:39,1399/09/17

  سلام صندوق یاقوت واریز سود ماهانه دارد؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در08:42,1399/09/18

   با سلام و احترام؛
   دوست عزیز صندوق یاقوت پرداخت سود ماهانه ندارد و شما از افزایش قیمت واحدهای صندوق منتفع خواهید شد.

 • محمد
  پاسخ
  ارسال شده در00:35,1399/10/04

  سلام . من صندوق یاقوت رو دو روزه که خریدم اگه بخوام بفروشمش میشه ؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در08:44,1399/10/07

   باسلام؛
   دوست عزیز، صندوق درآمد ثابت یاقوت آگاه از توع قابل معامله بوده و شما واحدهای این صندوق را هر زمان که بخواهید می توانید در پنل معاملاتی خودتان خرید و فروش نمایید.

 • رضا
  پاسخ
  ارسال شده در02:03,1400/01/31

  اگه بازار خیلی ریزش کنه آیا در صندوق درآمد ثابت هم تاثیر داره یا نه؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در09:12,1400/01/31

   باسلام و احترام؛
   دوست عزیز، در صندوق های با درآمد ثابت تضمین سود وجود دارد و ریزش بازار در این صندوق ها تاثیر ندارد، زیرا عمده دارایی های صندوق، اوراق با درآمد ثابت مانند گواهی سپرده بانکی است.

 • محمد
  پاسخ
  ارسال شده در09:45,1400/03/11

  با این توضیحات شما به نظرم صندوق با بورس تفاوتی نداره

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در14:48,1400/03/11

   باسلام و احترام؛
   دوست عزیز، صندوق‌های سرمایه‌گذاری یکی از ابزارهای غیرمستقیم برای ورود به بازار سرمایه هستند. از مزایای صندوق‌های سرمایه‌گذاری می‌توان به کسب بالاترین بازده و کمترین ریسک، مدیریت حرفه‌ای سرمایه، سهولت سرمایه‌گذاری، صرفه‌جویی در وقت و هزینه، معافیت مالیاتی، شفافیت اطلاعاتی و نظارت مستمر و بدون نیاز به دانش تخصصی بازار بورس اشاره کرد.

 • مجید
  پاسخ
  ارسال شده در00:10,1400/04/24

  سلام ؛ سود ماهیانه مبلغ صد میلیون تومان توی صندوق درآمد ثابت حدودا چقدر میشه ؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در09:16,1400/04/26

   باسلام و احترام؛
   دوست عزیز، برای صندوق‌های درآمد ثابت با پرداخت سود، از آنجایی که بخش اعظمی از دارایی صندوق در اوراق درآمد ثابت، سپرده و گواهی سپرده بانکی سرمایه‌گذاری می‌شود، حداقل سود بانکی را برای سرمایه‌گذاران ایجاد می‌کند.

 • شهاب الدين تاتاري
  پاسخ
  ارسال شده در22:04,1400/04/26

  باسلام
  کدام یک از صندوق های درآمد ثابت آگاه ، سود حاصله را بصورت ماهانه پرداخت می کند؟
  باتشکر

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در11:50,1400/04/27

   باسلام و احترام؛
   دوست عزیز، در حال حاضر صندوق تازه تأسیس همای آگاه که تحت مدیریت شرکت سبدگردان آگاه فعالیت می کند، پرداخت سود ماهانه دارد که بعد از بازگشایی صندوق می توانید واحدهای صندوق را خریداری کنید.
   همچنین جهت دریافت اطلاعات درباره صندوق های بادرآمد ثابت به سایت مرکز پردازش اطلاعات مالی ایران (فیپیران) مراجعه فرمایید.

 • سپهر
  پاسخ
  ارسال شده در21:51,1400/06/30

  در صندوقهای با درامد ثابت ممکنه که به هنگام ابطال کمتر از اصل پولمون پرداخت بشه (شامل زیان باشد) یا حداقل اصل پولمان دستمان را می گیرد

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در14:58,1400/06/31

   باسلام و احترام؛
   دوست عزیز، از آنجایی که بخش عمده دارایی صندوق های درآمد ثابت در اوراق با درآمد ثابت، سپرده بانکی و … سرمایه گذاری می شود از ریسک کمتری برخوردار است.

 • محمد صادق کارگر
  پاسخ
  ارسال شده در03:16,1400/07/05

  سلام. لطفا در مورد کارمزد خرید و فروش توضیح دهید

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در14:26,1400/07/06

   باسلام و احترام؛
   دوست عزیز، کارمزد خرید و فروش صندوق های درآمد ثابت و قابل معامله در بورس ۰/۰۰۰۱۸۷۵ است. برای صندوق های درآمد ثابت و مبتنی بر صدور و ابطال نیز اگر زیر ۳ ماه ابطال انجام گیرد شامل ۱-۵% جریمه کارمزد می شود.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با همکاران ما در مرکز تماس شرکت سبدگردان آگاه به شماره ۹۱۰۰۴۰۰۱-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

ارتباط با ما

آدرس شرکت سبدگردان آگاه:

تهران- خیابان نلسون ماندلا-کوچه مدیر-خیابان شهید علی یزدان پناه- پلاک 91

کدپستی: 1968837141

تلفن: 91004001-021

نمابر: 82154250-021

پست الکترونیک: info@agahinvest.com

تماس با ما