logo-agahinvest

شرکت سبدگردان آگاه با 20 میلیارد ریال سرمایه ثبت شده، به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های گروه مالی آگاه شروع به کار کرده است. با تجربه سال‌ها مدیریت سرمایه، این شرکت قادر است دارایی شما را در بورس اوراق بهادار مدیریت کند.
کسب سود بدون نیاز به درگیری‌ها و دغدغه‌های فکری و کمک تیم مدیریت سرمایه آگاه و تحلیلگران برتر اکنون برای شما فراهم شده است.

ایمیل: info@agahinvest.com
تلفن: 02182154200
آدرس: تهران، خیابان نلسون ماندلا (آفریقا)، بالاتر از میرداماد، بن بست پیروز، پلاک ۱۳

صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت، ابزاری برای کاهش ریسک پرتفو

بازدیدها: 295

صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک یکی از روش‌های غیرمستقیم و رایج سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه است. انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک با بازدهی و ریسک متفاوتی وجود دارند و افراد براساس اهداف خود، بازدهی مورد انتظار و میزان تحمل ریسک، اقدام به سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها می‌کنند. صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک بهترین انتخاب برای افرادی است که به دلیل نداشتن فرصت کافی جهت مدیریت سبد سرمایه‌گذاری خود یا نداشتن اطلاعات و شناخت کافی در زمینه تحلیل و انتخاب سهام مناسب، نمی‌خواهند از مزایای حضور در بازار سرمایه دور بمانند. شرکت‌های سرمایه‌گذاری و کارگزارانی که دارای مجوز ارائه خدمات مشاوره و سبدگردانی از سازمان بورس و اوراق‌بهادار هستند، صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک را تأسیس کرده و با جمع‌آوری منابع مالی، آن‌ها را در سبد متنوعی از اوراق بهادار مانند سهام، اوراق مشارکت و … سرمایه‌گذاری می‌کنند.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت یکی از کم ریسک‌ترین انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک هستند که حدوداً کمی بیش از سود بانکی برای سرمایه‌گذاران ایجاد می‌کنند… واحدهای سرمایه‌گذاری این صندوق‌ها در اوراق کم ریسک مانند سپرده‌های بانکی، اوراق مشارکت، و سایر اوراق بدون ریسک قابل معامله در بازار سرمایه  سرمایه‌گذاری می‌شوند. افرادی که تمایل دارند تا سودی قابل اطمینان و مطلوب با حداقل ریسک را دریافت کنند، عمده سرمایه‌گذاران در این صندوق‌ها هستند.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت چه مزایایی دارند؟

مدیریت حرفه‌ای

مدیران و تیم‌های تحلیلگر در شرکت‌های ارائه‌ دهنده صندوق‌های سرمایه‌گذاری، با داشتن اطلاعات و دانش تخصصی و رصد پیوسته اخبار، مناسب‌ترین اوراق را یافته و با خرید و فروش به موقع،در جهت افزایش عملکرد صندوق و سود سرمایه‌گذاران تلاش می‌کنند. در واقع سرمایه‌گذاران با هر میزان سرمایه می‌توانند از این مزیت با هزینه بسیار کم بهره‌مند شوند.

نقدشوندگی بالا

خرید و فروش آسان واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت یکی دیگر از مزیت‌های سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها به حساب می‌آید. سرمایه‌گذاران در این صندوق‌ها در هر روزی از ماه می‌توانند واحدهای خود را خرید و فروش نمایند.

زمان‌بندی مشخص و مطمئن پرداخت سود

صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت، سود نقدی محاسبه شده را اغلب به صورت ماهانه و یا براساس زمان‌بندی از قبل مشخص شده به حساب ارائه شده توسط سرمایه‌گذار پرداخت می‌کنند.

قیمت واحد و سود صندوق‌های با درآمد ثابت

قیمت هر واحد صندوق به صورت روزانه بر اساس ارزش خالص روز دارایی‌های صندوق محاسبه می‌شود.

نحوه پرداخت سود صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت، با توجه به مندرجات امیدنامه آن‌ها صورت می‌گیرد. از زمانی که واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق برای سرمایه‌گذار صادر می‌شود، سود محاسبه می‌شود و در صورت ابطال واحدها اصل و سود باقیمانده به سرمایه‌گذار  پرداخت می‌شود. صندوق‌ها این امکان را به سرمایه‌گذاران می‌دهند که به جای دریافت سود نقدی، آن را دوباره در صندوق سرمایه‌گذاری کنند و از اثر سود مرکب در آن بهره‌مند شوند.

ارکان صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت چیست؟؟؟

مجمع صندوق – مدیر صندوق – مدیر سرمایه‌گذاری صندوق –  متولی صندوق – حسابرس صندوق – مدیر ثبت صندوق – ضامن نقدشوندگی صندوق (این رکن در بعضی صندوق‌ها وجود ندارد.)

ترکیب دارایی صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت

رویه کلی برای دارایی‌های سرمایه‌گذاری شده در اوراق مختلف برای صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت به این گونه است که دارایی این نوع از صندوق‌ها باید حداقل ۷۵ درصد به اوراق با درآمد ثابت مثل گواهی‌های سپرده بانکی، اوراق مشارکت و … اختصاص یابد.

صندوق‌ سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت تحت مدیریت آگاه

صندوق سرمایه‌گذاری بانک گردشگری

صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت و با پیش‌بینی سود بانک گردشگری تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار و مدیریت کارگزاری آگاه فعالیت خود را از سال ۱۳۹۰ آغاز کرد. مدیریت دارایی‌های صندوق که عمدتاً اوراق مشارکت، اوراق اجاره و اوراق بهادار رهنی و سایر اوراق بهادار با درآمد ثابت و گواهی سپرده منتشره توسط بانک‌ها و مؤسسات مالی هستند، توسط مدیر سرمایه‌گذاری صندوق صورت می‌گیرد. ضامن صندوق پرداخت وجوه سرمایه‌گذاران تا حداکثر ۷ روز پس از ارائه درخواست ابطال را ضمانت کرده است.

ترکیب دارایی صندوق گردشگری

 جدول بازده سال ۹۷ صندوق گردشگری

با ۱۰۰ میلیون تومان سرمایه در صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت گردشگری چه میزان سود سالانه ایجاد می‌شود؟

با توجه به سود سال ۱۳۹۷ صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت بانک گردشگری، سود سالانه‌ای برابر با ۲۱٫۸۴ درصد به سرمایه‌گذاران خود پرداخت نمود، پس با توجه به پرداخت سود ماهانه، با ۱۰۰ میلیون تومان سرمایه‌گذاری، ماهانه مبلغی برابر با یک میلیون و هفتصد و هشتاد هزار تومان به حساب سرمایه‌گذار واریز می‌گردد.

برای سرمایه‌گذاری در صندوق‌های آگاه باید چه کرد؟

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره صندوق‌های سرمایه‌گذاری آگاه می‌توانید به وب‌سایت هر صندوق که در زیر آمده است مراجعه فرمایید.

صندوق مشترک آگاه (در سهام)     www.agah-fund.ir

صندوق مشترک بانک گردشگری (با درآمد ثابت)     www.gbfund.ir

صندوق مشترک عقیق آگاه (در سهام)     www.aghighfund.com

صندوق قابل معامله هستی‌بخش آگاه (درسهام)    www.hbagahfund.com

صندوق مشترک یکم نیکوکاری (مختلط)    www.1nikokarifund.com

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت