صندوق شتاب آگاه

در سرمایه‌گذاری شتاب بگیرید

سود ماهیانه شما ------ تومان

صندوق شتاب آگاه در یک نگاه

صندوق شتاب برای کدام گروه از سرمایه‌گذاران مناسب است؟

اگر می‌خواهید سود بالایی از بازار بورس کسب کنید اما با محدودیت منابع مالی مواجه هستید، صندوق اهرمی آگاه با نام «شتاب»، بهترین گزینه برای حل مشکل شما است. صندوق شتاب با استفاده از مکانیزم اهرم می‌تواند سود قابل توجهی را برای شما فراهم کند. این صندوق در شرایط صعودی بازار، بالاترین نرخ سود را به دارندگان واحدهای ممتاز خود ارائه می‌کند.

صندوق شتاب از نظر ترکیب دارایی، شبیه صندوق‌های سهامی است و بخش اعظم دارایی‌های این صندوق به سرمایه‌گذاری در سهام و حق تقدم سهام شرکت‌های بورسی اختصاص می‌یابد با این تفاوت که صندوق‌ اهرمی دو نوع واحد ممتاز (پر ریسک، ETF) و عادی (کم ریسک، مبتنی بر صدور و ابطال) دارد که فرصت سرمایه‌گذاری مطلوبی را برای هر دو گروه سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر و محافظه‌کار در بازار سرمایه ایجاد می‌کند.

نحوه سرمایه‌گذاری در واحدهای ممتاز صندوق شتاب

بازدهی صندوق شتاب

واحدهای عادی صندوق شتاب، عملکردی شبیه صندوق‌های درآمد ثابت دارند و درصدی از سود را (۳۵-۳۱‌ درصد موثر سالانه) تضمین می‌کنند، اما نرخ بازدهی واحدهای ممتاز این صندوق، محدودیتی ندارد و با توجه به عملکرد صندوق و شرایط بازار، تغییر می‌کند. 

در صندوق‌های اهرمی مانند شتاب، واحدهای ممتاز پشتیبان واحدهای عادی هستند. یعنی زمانی که بازار نزولی باشد، حداقل سود تضمین شده برای واحدهای عادی، از محل واحدهای ممتاز تامین می‌شود و در بازارهای صعودی هم مازاد سود به دست آمده از واحدهای عادی، به دارندگان واحدهای ممتاز تعلق می‌گیرد. این مکانیزم باعث می‌شود دارندگان واحدهای ممتاز در شرایط صعودی بازار بورس، سود قابل توجهی کسب کنند.

squircle

ترکیب دارایی صندوق شتاب

با توجه به امیدنامه و اساسنامه صندوق شتاب، حداقل ۷۰ درصد از دارایی این صندوق در سهام شرکت‌های بورسی سرمایه‌گذاری می‌شود.

سؤالات متداول

حداقل سرمایه مورد نیاز برای واحدهای ممتاز صندوق شتاب چقدر است؟

طبق قوانین فعلی سازمان بورس، حداقل مبلغ مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری در واحدهای ممتاز (ETF) صندوق شتاب، برابر با ۱۰۰ هزار تومان است.

روش دریافت سود در صندوق شتاب چگونه است؟

صندوق شتاب آگاه، پرداخت سود ماهانه ندارد و سرمایه‌گذاران این صندوق، از طریق افزایش قیمت واحدهای آن سود کسب می‌کنند.

خرید و فروش واحدهای صندوق شتاب چطور انجام می‌شود؟

واحدهای ممتاز صندوق شتاب از نوع قابل معامله در بورس (ETF) است و با جستجوی نماد «شتاب» از طریق سامانه معاملاتی تمامی کارگزاری‌ها معامله می‌شوند. واحدهای عادی این صندوق مبتنی بر صدور و ابطال است و از طریق وب سایت صندوق قابل خرید و فروش هستند .

زنبیل خرید