صندوق پتروآگاه

بخشی از سبد حرفه‌ای‌ها

سود ماهیانه شما ------ تومان

صندوق پتروآگاه در یک نگاه

صندوق پتروآگاه مناسب چه سرمایه‌گذارانی است؟

اگر می‌خواهید در صنعت شیمیایی سرمایه‌گذاری کنید و به دنبال حفظ ارزش دارایی‌های خود در برابر نوسانات ارزی هستید، صندوق بخشی پتروشیمی آگاه بهترین گزینه برای شما است. صندوق‌های بخشی بیشترین درصد دارایی‌های خود را به یک صنعت اختصاص می‌دهند و با مدیریت حرفه‌ای، می‌توانند بیشترین سود آن صنعت را در اختیارتان بگذارند.
پتروآگاه اولین صندوق بخشی بازار سرمایه به شمار می‌رود، مدیریت آن به عهده شرکت سبدگردان آگاه است و عمده دارایی خود را در گروه محصولات شیمیایی سرمایه‌گذاری می‌کند.

نحوه سرمایه‌گذاری در صندوق پتروآگاه

۱

ثبت نام در سامانه سجام

۲

دریافت کد بورسی

۳

ورود به سامانه معاملاتی

۴

جستجوی نماد پتروآگاه

عملکرد و بازدهی صندوق پترو آگاه

صندوق پترو آگاه فعالیت خود را به عنوان اولین صندوق بخشی بازار سرمایه از اسفند ۱۴۰۱ آغاز کرده است. صندوق بخشی پتروشیمی آگاه، مانند سایر صندوق‌های سهامی، ریسک و به تبع آن بازدهی بالایی دارد. به دلیل تمرکز این صندوق در پربازده‌ترین بخش بازار بورس، صادرات‌محور بودن محصولات این گروه و همبستگی آن با رشد ارز، انتظار می‌رود که این صندوق در بلندمدت بازدهی بالایی را ایجاد کند.

ترکیب دارایی صندوق پتروآگاه

صندوق پترو آگاه از نوع بخشی و متمرکز به گروه محصولات شیمیایی است. طبق امیدنامه و اساسنامه صندوق، حداقل ۷۰% از دارایی آن به سهام و حق تقدم صنعت شیمیایی اختصاص دارد. سایر دارایی‌های صندوق را می‌توان به سهام و حق تقدم سایر صنایع (به‌جز صنعت شیمیایی)، سپرده بانکی، اوراق با درآمد ثابت و اخذ موقعیت خرید در قرارداد اختیار معامله سهام اختصاص داد.

سؤالات متداول

حداقل سرمایه مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری در صندوق بخشی پتروشیمی آگاه چقدر است؟

صندوق بخشی پتروشیمی آگاه از نوع صندوق‌های قابل معامله است. در صندوق‌های قابل‌معامله (ETF) طبق الزام سازمان بورس و اوراق بهادار، حداقل مبلغ مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری ۱۰۰ هزار تومان است.

بازدهی صندوق بخشی آگاه چقدر است؟

صندوق بخشی پتروشیمی آگاه، مانند سایر صندوق‌های سهامی، ریسک و به تبع آن بازدهی بالایی دارد. نگاهی به بازدهی شاخص شیمیایی نیز از رشد ۲۰۰۰ درصدی این صنعت در ۵ سال گذشته حکایت می‌کند. نکته مهم این که به دلیل داشتن محصولات صادراتی، بازدهی گروه محصولات شیمیایی با رشد ارز همبستگی بسیار بالایی دارد.

آیا صندوق بخشی آگاه تقسیم سود دارد؟

صندوق بخشی پتروشیمی آگاه، پرداخت سود ماهانه ندارد و شما از افزایش قیمت واحد‌های این صندوق سود کسب می‌کنید.

آیا هر زمان که سرمایه‌گذار بخواهد، می‌تواند واحدهای صندوق بخشی آگاه را به فروش برساند؟

با توجه به این که صندوق بخشی آگاه از نوع صندوق‌های قابل معامله در بورس یا ETF است، هر زمان که معاملات بازار بورس انجام می‌شود، سرمایه‌گذاران این صندوق هم می‌توانند واحدهای آن را به فروش برسانند.

زنبیل خرید