صندوق زمرد آگاه

آینده سبز سرمایه شما

سود ماهیانه شما ------ تومان

صندوق زمرد آگاه در یک نگاه

صندوق زمرد مناسب چه سرمایه‌گذارانی است؟

صندوق زمرد از نوع صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام و مبتنی بر صدور و ابطال است که توسط شرکت سبدگردان آگاه مدیریت می‌شود. سهامی بودن این صندوق آن را به گزینه‌ای مناسب برای افرادی با روحیه ریسک‌پذیری بالا تبدیل می‌کند. همچنین افرادی که در سرمایه‌گذاری دید بلند مدت دارند نیز می‌توانند این صندوق را انتخاب کنند و از مزایای سرمایه‌گذاری در آن بهره‌مند شوند.

زمرد دو ویژگی بسیار مهم و برجسته دارد؛ اول اینکه برخلاف بسیاری از صندوق های سهامی بازار به صورت سه ماهه به سرمایه‌گذاران خود سود نقدی پرداخت می‌کند. گزینه‌ای بسیار خوب برای کسانی که می‌خواهند ضمن سرمایه‌گذاری، درآمد خود را نیز افزایش دهند.

دومین ویژگی مهم زمرد این است که در این صندوق امکان Reinvest یا سرمایه‌گذاری مجدد وجود دارد.  به این معنا اگر فردی تمایلی به دریافت سود نقدی نداشته باشد، می‌تواند به راحتی آن را مجدد سرمایه‌گذاری کند.

نحوه سرمایه‌گذاری در صندوق زمرد

عملکرد و بازدهی صندوق زمرد

صندوق زمرد از شهریور ماه ۱۴۰۰ فعالیت خود را در بازار سرمایه آغاز کرده است. طی مدت کوتاهی که از آغاز فعالیت این صندوق می‌گذرد، زمرد توانسته با مدیریت حرفه‌ای، بازدهی بیشتری از شاخص بورس را برای سرمایه‌گذاران خود ایجاد کند و نام خود را در میان صندوق های سهامی برتر بازار قرار دهد.

ترکیب دارایی صندوق زمرد

با توجه به سهامی بودن صندوق زمرد، طبق الزام سازمان بورس و براساس امیدنامه و اساسنامه، این صندوق موظف است بخش اعظم دارایی‌های خود را به خرید سهام شرکت‌های پذیرفته شده در بورس و حق تقدم خرید سهام اختصاص دهد و مابقی را نیز به اختیار مدیر صندوق، در اوراق مشارکت، سپرده بانکی یا سایر اوراق بهادار با درآمد ثابت سرمایه‌گذاری کند.

سؤالات متداول

حداقل سرمایه مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری در صندوق‌ زمرد چقدر است؟

حداقل سرمایه لازم برای صندوق‌های مبتنی بر صدور و ابطال صندوق زمرد آگاه عمدتا به اندازه قیمت صدور یک واحد از آن‌ است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت صدور هر واحد صندوق مشترک زمرد آگاه به وبسایت صندوق به نشانی www.zomorodfund.ir مراجعه کنید.

دریافت سود صندوق زمرد به چه صورت است ؟

صندوق زمرد آگاه، به سرمایه‌گذاران خود سود نقدی دوره‌ای پرداخت می‌کند. سود این صندوق هر ۳ ماه یک بار تا سقف ۳% از متوسط ارزش خالص دارایی‌های صندوق (NAV) در ۹۰ روز گذشته به حساب سرمایه‌گذاران واریز می‌شود. البته به شرط اینکه ارزش خالص دارایی‌های هر واحد پس از تقسیم سود، از ارزش مبنای هر واحد سرمایه‌گذاری (مبلغ ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال) و ارزش خالص دارایی‌های هر واحد در اولین روز پس از پایان دوره قبلی تقسیم سود کمتر نشود.

چه مدّت پس از ثبت درخواست ابطال واحد می‌توان وجه خود را دریافت کرد؟

این فرآیند عمدتاً بین ۲ تا ۷ روز کاری زمان نیاز دارد.

سود پرداختی صندوق زمرد چقدر است؟

برای اطلاع دقیق از سود این صندوق، می‌توانید با مراجعه به سایت رسمی صندوق زمرد به نشانی www.zomorodfund.ir سود پرداخت شده به سرمایه‌گذاران را در دوره‌های مختلف مشاهده کنید.

زنبیل خرید