صندوق اتوآگاه

سرمایه‌گذاری در بخش پربازده خودرویی

سود ماهیانه شما ------ تومان

صندوق اتوآگاه در یک نگاه

صندوق اتوآگاه مناسب چه سرمایه‌گذارانی است؟

در بازار پرنوسان خودرو، سرمایه‌گذاری مستقیم در سهام شرکت‌ها می‌تواند ریسک بالایی داشته باشد. اما با صندوق بخشی اتوآگاه، شما در یک صندوق پر از سهم‌های ارزنده خودرویی سرمایه‌گذاری می‌کنید و با خیالی آسوده، از بازدهی این صنعت جذاب بهره‌مند می‌شوید. نوسانات گروه خودرو، موقعیت مناسبی برای سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر علاقه‌مند به کسب سود در کوتاه‌مدت مهیا کرده است.

نحوه سرمایه‌گذاری در صندوق اتوآگاه

عملکرد و بازدهی صندوق اتوآگاه

صنعت «خودرو و قطعات» یکی از صنایع مهم و اثرگذار در بازار سرمایه ایران است و به عنوان یکی از صنایع پویا و سودده بازار بورس شناخته شده است.
صندوق اتوآگاه فعالیت خود را در تابستان ۱۴۰۲ آغاز کرده است.
مدیر این صندوق با شناخت کامل فرصت‌ها و چالش‌های صنعت خودرو و مدیریت ریسک‌های موجود، دارایی صندوق را در بخش‌های پربازده صنعت خودرو سرمایه‌گذاری می‌کند. همچنین با استفاده از ظرفیت‌های بازار اختیار معامله یا آپشن‌ گروه خودرو، می‌تواند بازدهی مناسبی برای صندوق ایجاد کند.

squircle

ترکیب دارایی صندوق اتوآگاه

صندوق اتوآگاه از نوع بخشی است که طبق امیدنامه و اساسنامه صندوق، حداقل ۷۰٪ از دارایی‌های این صندوق به سهام شرکت‌های خودرویی و ساخت قطعات سرمایه‌گذاری شود و مابقی نیز به سرمایه‌گذاری در سهام سایر صنایع و اوراق درآمد ثابت اختصاص داده شود.

سؤالات متداول

حداقل سرمایه مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری در صندوق بخشی خودرویی آگاه چقدر است؟

صندوق اتوآگاه از نوع صندوق‌های قابل معامله است. در صندوق‌های قابل‌معامله (ETF) طبق الزام سازمان بورس و اوراق بهادار، حداقل مبلغ مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری ۱۰۰ هزار تومان است.

بازدهی صندوق بخشی خودرویی آگاه چقدر است؟

صندوق بخشی اتوآگاه مانند سایر صندوق‌های سهامی، بازدهی بالا و ریسک قابل‌توجهی دارد. اما همواره گروه خودرویی جز گروه های پربازده بازار بوده است.

آیا صندوق بخشی خودرویی آگاه تقسیم سود دارد؟

صندوق اتوآگاه، پرداخت سود ماهانه ندارد و شما از افزایش قیمت واحد‌های این صندوق سود کسب می‌کنید.

آیا هر زمان که سرمایه‌گذار بخواهد، می‌تواند واحدهای صندوق بخشی آگاه را به فروش برساند؟

با توجه به این که صندوق اتوآگاه از نوع صندوق‌های قابل معامله در بورس یا ETF است، هر زمان که معاملات بازار بورس انجام می‌شود، سرمایه‌گذاران این صندوق هم می‌توانند واحدهای آن را به فروش برسانند.

زنبیل خرید