logo-agahinvest

شرکت سبدگردان آگاه با 20 میلیارد ریال سرمایه ثبت شده، به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های گروه مالی آگاه شروع به کار کرده است. با تجربه سال‌ها مدیریت سرمایه، این شرکت قادر است دارایی شما را در بورس اوراق بهادار مدیریت کند.
کسب سود بدون نیاز به درگیری‌ها و دغدغه‌های فکری و کمک تیم مدیریت سرمایه آگاه و تحلیلگران برتر اکنون برای شما فراهم شده است.

ایمیل: info@agahinvest.com
تلفن: 02182154200
آدرس: تهران، خیابان نلسون ماندلا (آفریقا)، بالاتر از میرداماد، بن بست پیروز، پلاک ۱۳

معرفی صندوق سرمایه گذاری یاقوت آگاه

شرکت سبدگردان آگاه > سبدگردانی  > معرفی صندوق سرمایه گذاری یاقوت آگاه
صندوق سرمایه گذاری یاقوت آگاه + آموزش خرید و فروش صندوق یاقوت

معرفی صندوق سرمایه گذاری یاقوت آگاه

صندوق های سرمایه گذاری نهادهایی مالی هستند که امکان سرمایه گذاری در بورس را به صورت غیرمستقیم برای سرمایه گذاران فراهم می‌کنند. این نهادها با تجمیع وجوه اشخاص و سرمایه گذاری آن در اوراق بهادار مختلف، موجب منتفع شدن سرمایه گذار از سود بازار سرمایه می‌شوند. در این مقاله سعی کرده‌ایم به معرفی جدیدترین صندوق سرمایه گذاری آگاه تحت عنوان صندوق سرمایه گذاری یاقوت آگاه بپردازیم و مشخصات و نحوه سرمایه گذاری در آن را توضیح دهیم.

معرفی

صندوق سرمایه گذاری یاقوت آگاه که از نوع قابل معامله و با درآمد ثابت است توسط شرکت سبدگردان آگاه موفق به اخذ مجوز پذیره‌نویسی برای صندوق یاقوت آگاه شده است. این صندوق تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار و بر­اساس مقررات، اساسنامه و امیدنامه خود فعالیت خواهد کرد.

مشخصات صندوق یاقوت آگاه

مشخصات این صندوق در جدول زیر نمایش داده شده است:

نام صندوق صندوق سرمایه گذاری یاقوت آگاه
نماد صندوق یاقوت
نوع صندوق در اوراق بهادار با درآمد ثابت
نحوه سوددهی کسب سود از طریق افزایش قیمت واحدهای صندوق
موسسین صندوق ۱) شرکت سبدگردان آگاه (سهامی خاص) ۲) شرکت مشاور سرمایه گذاری آوای آگاه (سهامی خاص)
مدیر صندوق شرکت سبدگردان آگاه
متولی موسسه حسابرسی آزمودگان
بازارگردان صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی آگاه
ارزش مبنای هر واحد سرمایه گذاری ۱۰۰۰۰ ریال
نحوه سرمایه گذاری از طریق کلیه کارگزاری‌های مجاز بورسی و با استفاده از کد بورسی
حداقل و حداکثر میزان سرمایه گذاری حداقل یک واحد و حداکثر نامحدود
وب‌سایت صندوق www.yaghootfund.ir

هدف از تاسیس صندوق یاقوت

همان طور که گفتیم صندوق یاقوت آگاه توسط تیم مدیریتی شرکت سبدگردان آگاه راه‌اندازی شده است. پیشینه مدیریتی این نهاد به سال ۱۳۸۴ برمی‌گردد. در طی این سال‌ها تیم مدیریت سبدگردانی آگاه با تجربه‌ فراوان در مدیریت سرمایه توانسته دارایی سرمایه‌گذاران را در بورس اوراق بهادار به صورت تخصصی و حرفه‌ای مدیریت کند و سبب شود تا سرمایه‌گذاران به راحتی و بدون دغدغه از سود بازار بهره‌مند شوند. آگاه در ادامه این مسیر با تاسیس صندوق یاقوت توانسته در راستای هدفی دیگر گام بردارد.
در حقیقت هدف از تشکیل صندوق یاقوت، جمع‌آوری سرمایه سرمایه‌گذاران و تشکیل سبدی ایمن از دارایی‌های آن‌ها است تا با مدیریت این سبد و سرمایه‌گذاری در اوراق با درآمد ثابت، سرمایه‌گذارانی که قابلیت ریسک‌پذیری کمتری دارند نیز بتوانند از منافع بازار بورس بهره‌مند شوند. همچنین تمامی سرمایه‌گذاران با هر میزان ریسک‌پذیری و هر نوع استراتژی، می‌توانند از صندوق یاقوت برای مدیریت ریسک سبد سهام خود استفاده کنند.
شش صندوق شرکت سبدگردان آگاه عبارتند از: صندوق یاقوت آگاه و همای آگاه (از نوع بادرآمد ثابت)، صندوق یکم نیکوکاری آگاه (از نوع مختلط)، صندوق‌های مشترک آگاه، هستی بخش آگاه و زمرد آگاه (از نوع در سهام). که از میان این‌ صندوق‌ها می‌توان یاقوت آگاه و همای آگاه را به علت دوری از نوسانات بازارهای مالی، منتفع شدن از سود سرمایه‌گذاری در بورس، کنترل ریسک، بازده مناسب و مدیریت توسط تیم حرفه‌ای سبدگردان آگاه، یکی از بهترین گزینه‌ها برای افرادی دانست که به دنبال سرمایه‌گذاری امن و آرام هستند.

بیشتر بخوانید: صندوق سرمایه گذاری با سود ماهانه

موضوع و حدود فعالیت صندوق

موضوع فعالیت صندوق، سرمایه ­گذاری در سپرده های بانکی و گواهی های سپرده بانکی و اوراق بهادار بادرآمد ثابت است. صندوق درآمد ثابت از جمله صندوق‌هایی است که طبق الزام سازمان بورس موظف است حداقل ۷۵% از دارایی های خود را به اوراق با درآمد ثابتی که در جدول پایین آمده است اختصاص دهد. جزئیات دارایی‌ها و حد نصاب آن‌ها در جدول زیر آمده است:

حدنصاب ترکیب دارایی‌های صندوق‌های سرمایه‌گذاری « در اوراق بهادار با درآمد ثابت»
ردیف موضوع سرمایه‌گذاری توضیحات
۱  سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت، گواهی سپرده بانکی و سپرده بانکی حداقل ۷۵% از کل دارایی‌های صندوق
۱-۱- اوراق بهادار با درآمد ثابت دارای مجوز انتشار از طرف سازمان بورس و اوراق بهادار حداقل ۳۰% از کل دارایی‌های صندوق
۱-۲- گواهی سپرده بانکی و سپرده بانکی حداکثر ۵۰% از کل دارایی‌های صندوق
۱-۳- اوراق بهادار منتشره از طرف یک ناشر حداکثر ۴۰% از کل دارایی‌های صندوق
۱-۴- اوراق بهادار تضمین شده توسط یک ضامن حداکثر ۳۰% از کل دارایی‌های صندوق
۲ سهام، حق تقدم سهام و قرارداد اختیار معامله سهام پذیرفته شده در بورس تهران یا بازار اول و دوم فرابورس ایران   حداقل ۵% و حداکثر ۲۵% از کل دارایی‌های صندوق
۲-۱- سهام و حق تقدم سهام منتشره از طرف یک ناشر حداکثر ۵% از سهام و حق تقدم سهام منتشره ناشر
۲-۲- سهام و حق تقدم سهام منتشره از طرف یک ناشر و قرارداد اختیار معامله همان سهام حداکثر ۵% از کل دارایی‌های صندوق
۲-۳- سهام، حق تقدم سهام و قرارداد اختیار معامله سهام طبقه بندی شده در یک صنعت حداکثر ۵% از کل دارایی‌های صندوق
۲-۴- اخذ موقعیت خرید در قرارداد اختیار معامله سهام حداکثر ۵% از ارزش روز سهام و حق تقدم سهام صندوق
۲-۵- اخذ موقعیت فروش در قرارداد اختیار معامله خرید سهام حداکثر به تعداد سهام پایه موجود در پرتفوی مجاز سرمایه‌گذاری صندوق در سهام
۲-۶- سرمایه‌گذاری در گواهی سپرده کالایی پذیرفته شده نزد یکی از بورس‌ها حداکثر ۵% از کل دارایی‌های صندوق
۳ واحدهای سرمایه­‌گذاری «صندوق‌های سرمایه‌گذاری» حداکثر ۵% از کل دارایی‌های صندوق و تا سقف ۳۰% از تعداد واحدهای صندوق سرمایه‌پذیر که نزد سرمایه‌گذاران می‌باشد.

ترکیب دارایی‌های صندوق یاقوت آگاه

همانطو که اشاره کردیم که صندوق یاقوت آگاه یک صندوق سرمایه‌گذاری درآمد ثابت است که موظف است طبق امیدنامه صندوق، حداقل ۷۵% از دارایی‌های خود را به گواهی‌های سپرده بانکی، اوراق بهادار بادرآمدثابت و … اختصاص دهند و مابقی را در سهام شرکت‌های پذیرفته شده در بورس سرمایه‌گذاری کند.

شکل زیر پورتفوی صندوق یاقوت اگاه را نمایش می‌دهد.

بازدهی و عملکرد صندوق یاقوت

برای آن که بتوانیم بازدهی و عملکرد صندوق یاقوت را بررسی کنیم، در ابتدا نگاهی به نمودار تعاملی شاخص صندوق می‌اندازیم. همان طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، صندوق یاقوت طی یک سال گذشته همواره مسیری صعودی را طی کرده است. گفتنی است در شش ماهه دوم سال ۹۹ بازارهایی مانند بورس، ملک، خودرو و طلا در حال ریزش بودند اما این صندوق در مسیر صعودی خود باقی ماند و خللی در سوددهی آن وارد نشد.
شما می‌توانید برای به دست آوردن اطلاعات دقیق‌تر به سایت صندوق یاقوت به نشانی yaghootfund.ir مراجعه کنید و با انتخاب گزینه «بازده صندوق» که در صفحه اصلی به نمایش گذاشته شده است، به راحتی ارقام و درصد دقیق بازدهی صندوق یاقوت را مشاهده کنید.
بنا بر اطلاعات مندرج در این سایت تا تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۰۱، تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری نزد سرمایه‌گذاران ۲,۱۸۹,۱۸۲,۰۱۱ واحد اعلام شده است. قیمت صدور هر واحد ۱۴,۰۰۴ ریال و بازدهی صندوق یاقوت از زمان شروع فعالیت ۳۸٫۱۹ درصد و طی یک سال گذشته ۱۸٫۹۶ درصد بوده است.
در جدول زیر بازدهی صندوق یاقوت را در بازه‌های زمانی مختلف مشاهده می‌کنید.

 

شرح از تاریخ تا تاریخ بازده صندوق (ساده) بازده بازار (ساده)
۳۰ روز گذشته ۱۴۰۰/۱۰/۰۱ ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ ۱٫۳۲ % ۵٫۸۶- %
۹۰ روز گذشته ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ ۴٫۶ % ۹٫۱۲- %
۱۸۰ روز گذشته ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ ۱۰٫۱۲ % ۲٫۴۳- %
۳۶۵ روز گذشته ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ ۱۸٫۹۶ % ۸٫۰۶ %
بازدهی از شروع فعالیت ۱۳۹۹/۰۱/۲۰ ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ ۳۸٫۱۹ % ۱۱۴٫۲۱ %

 

لازم به ذکر است که بخش زیادی از دارایی صندوق یاقوت در ابزارهای بادرآمد ثابت سرمایه‌گذاری می‌شوند و تنها بخش کمی از دارایی‌ها به سهام شرکت‌های بورسی اختصاص می‌یابد.

مزایای صندوق یاقوت آگاه

مدیریت حرفه‌ای: این صندوق به‌عنوان یکی از ابزارهای سرمایه‌گذاری غیرمستقیم برای سرمایه گذاران ریسک گریزی که دانش تخصصی لازم و زمان کافی برای تحلیل بازار سرمایه را ندارند اما تمایل به کسب سود در این حوزه را دارند، مناسب است زیرا توسط متخصصان و مدیران خبره مدیریت می‌شوند که به صورت حرفه‌ای ریسک آن را مدیریت می‌کنند.

 

نقدشوندگی بالا: وجود رکن بازارگردان در صندوق درآمد ثابت قابل معامله یاقوت آگاه، نگرانی سرمایه‌گذار را از بابت نقد کردن واحدهای صندوق برطرف می‌کند زیرا نقش بازارگردان تعدیل سمت عرضه و تقاضا در شرایط مختلف بازار، جلوگیری از انتظار سرمایه‌گذاران در صف‌های خریدوفروش سنگین و به طور کلی افزایش نقدشوندگی صندوق های قابل معامله است.

 

ریسک پایین سرمایه گذاری: به دلیل آنکه بخش اعظم دارایی‌های صندوق یاقوت آگاه، طبق امیدنامه صندوق در اوراق با درآمد ثابت سرمایه گذاری می‌شود و سهام و حق تقدم سهام بخش کمتری از دارایی‌های صندوق را تشکیل می‌دهد در نتیجه در نوسانات بازار این صندوق در مقایسه با سایر صندوق های سرمایه گذاری از ریسک کمتری برخوردار بوده و در زمان افت بازار از اصلاح و یا ریزش بازار مصون خواهد بود. در طی ۳ ماه اخیر که بازار روندی نزولی را تجربه کرده است و بازدهی %۳۹٫۲۴-  داشته است اما عملکرد صندوق یاقوت آگاه از این روند کمتر متأثر شده است و در این مدت بازدهی در حدود %۳٫۵۳  را نیز کسب نموده است.

نحوه سرمایه گذاری در صندوق یاقوت آگاه

همان‌طور که گفته شد صندوق یاقوت آگاه از نوع درآمد ثابت قابل معامله در بورس است و علاوه بر ریسک پایین سرمایه گذاری، می‌توان سهولت سرمایه گذاری در آن را نیز به عنوان یکی دیگر از مزایای حائز اهمیت این صندوق برشمرد. سرمایه گذاران برای خریدوفروش واحدهای این صندوق نیازمند کد بورسی بوده و همچون معاملات سهام شرکت‌های فعال در بازار سرمایه، افراد دارای کد بورسی می‌توانند از طریق سامانه‌های معاملاتی کارگزاری خود با جستجوی نماد “یاقوت” اقدام به سرمایه‌ ‌گذاری در این صندوق نمایند. در خصوص آن دسته از افرادی که کد بورسی ندارند لازم است ابتدا کد معاملات آنلاین دریافت کرده و سپس واحدهای صندوق یاقوت آگاه را خریداری نمایند. برای دریافت کد بورسی می‌توانید مراحل زیر را انتخاب نمایید:

۱٫ در سایت آگاه اکسپرس ثبت‌نام اینترنتی نمایند.

۲٫ در گام بعدی برای احراز هویت می‌توانید به شعب کارگزاری یا دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنید.

۳٫ در نهایت با دریافت دسترسی و ورود به سامانه معاملات آنلاین کارگزاری، نماد “یاقوت” را جست‌وجو و سپس خریداری کنند.

۴٫ اطلاعات قیمتی یاقوت، سود و زیان محقق شده، حجم و ارزش معاملات و سایر اطلاعات را مانند سهام شرکت‌ها درهمان سامانه‌های معاملات آنلاین می‌توانید مشاهده نمایید.

در اینفوگرافیک زیر مراحل سرمایه گذاری در این صندوق نشان داده شده است:

کلام آخر

صندوق‌های سرمایه‌گذاری یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری غیر مستقیم در بازار بورس هستند که با ورود به آن‌ها ریسک کمتری را تجربه می‌کنید. تنوع این صندوق‌ها سبب می‌شود که فرد بتواند با در نظر گرفتن میزان ریسک‌پذیری خود بهترین گزینه را انتخاب کند. صندوق یاقوت آگاه نیز از نوع صندوق‌ قابل معامله و بادرآمد ثابت است که در اسفندماه سال ۱۳۹۸ توسط شرکت سبدگردان آگاه پذیره‌نویسی خود را آغاز کرد. صندوق یاقوت بیشترین درصد دارایی‌های خود را در ابزارهای با درآمد ثابت سرمایه‌گذاری می‌کند و توانسته است با به کار بردن استراتژی صحیح مدیریت دارایی، سود خوبی را نصیب سرمایه‌گذاران کند.

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از طریق پیامک، شماره تلفن همراه خود را در فرم زیر وارد کنید:
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

بازدیدها: 74,251

286 دیدگاه
 • محمد
  پاسخ
  ارسال شده در20:00,1398/12/20

  سلام.
  درست متوجه نشدم.درصد سود ثابتش چنده؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در12:29,1398/12/24

   از آنجا که این صندوق از نوع درآمد ثابت است به صورت میانگین سودی به اندازه بانک دارد امّا در برخی مواقع با افزایش تقاضا برای این نوع از صندوق ها خصوصاً در زمان‌های ریزش بازار می‌توان انتظار سوددهی بیشتری داشت همچنین خرید و فروش این واحدها به مراتب راحت‌تر از سپرده گذاری در بانک‌ها است. در نظر داشته باشید که این صندوق پرداخت سود نقدی به صورت ماهانه ندارد و شما می‌توانید مانند سهام از خرید و فروش این واحدها کسب سود کنید.

  • نادر
   پاسخ
   ارسال شده در21:20,1399/03/07

   سلام در هر صورت این صندوق ها برا تازه واردها خوبه هم ریسکش کم هم سود داره ، راحت هم میشه فروخت

  • بهلول
   پاسخ
   ارسال شده در03:30,1399/03/20

   صندوق سرمایه گذاری با در امد ثابت همیشه میانگین سودی بالاتر از بانک اونهم با فاصله داشته.
   اصلا ذات و نقطه برتری صندوق نسبت به سپرده بانکی همینه!!

  • بابک
   پاسخ
   ارسال شده در03:47,1400/08/10

   سلام
   آیا توی این نماد تضمینی مبنی بر عدم افت شدید قیمت سهام و ضرر شدید در سهم وجود داره ؟یعنی مقررات صندوق این اجازه رو میده که سهم ریزش بکنه ؟

   • Agahinvest
    پاسخ
    ارسال شده در08:53,1400/08/12

    باسلام و احترام؛
    دوست عزیز، به دلیل اینکه بخش عمده ای از دارایی این صندوق در اوراق با درآمد ثابت سرمایه گذاری می شود، می تواند سودی تضمینی ایجاد کند و چون بخشی از دارایی های صندوق نیز در سهام سرمایه گذاری می شود ، می تواند سودی بیشتر از سپرده بانکی ایجاد می کند.

 • جواد شاهسون قره حسینی
  پاسخ
  ارسال شده در20:00,1398/12/20

  سلام،بنده از چهارم اسفند که مراجعه کردم به دفترپیشخوان واحراز هویت سدم تا الان که بیست اسفنده هنوز نام کاربری ورمز عبور ندادین ،چرااااااا

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در12:32,1398/12/24

   با سلام و احترام
   این مسئله مربوط به کارگزاری آگاه است؛ شما می‌توانید با شماره ۹۱۰۰۴۰۰۴-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

  • فرهاد
   پاسخ
   ارسال شده در19:25,1399/03/16

   بعضی اوقات پیامک نمیکنن واست برو تو سجام کد بورسی و کد پیگیری رو همون بالای صفحه زده با مراجعه به سایت بردارشون

 • اکرم توکلی
  پاسخ
  ارسال شده در20:30,1398/12/20

  سلام
  سود این صندوق ها چه مقدار هست چن وقت یبار واریز میشود و آیا در هر زمان قابل فروش است؟
  من در صندوق افران سرمایه گذاری کردم که نه قابل فروشه نه سود داره

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در13:09,1398/12/24

   با سلام و احترام
   از آنجا که این صندوق از نوع درآمد ثابت است به صورت میانگین سودی به اندازه بانک دارد امّا در برخی مواقع با افزایش تقاضا برای این نوع از صندوق ها خصوصاً در زمان‌های ریزش بازار می‌توان انتظار سوددهی بیشتری داشت همچنین خرید و فروش این واحدها به مراتب راحتتر از سپرده گذاری در بانک‌ها است. در نظر داشته باشید که این صندوق پرداخت سود نقدی به صورت ماهانه ندارد و شما می‌توانید مانند سهام از خرید و فروش این واحدها کسب سود کنید.

 • مندیزاده
  پاسخ
  ارسال شده در20:37,1398/12/20

  سلام سود این صندوق چند درصد است
  و سودش ماهانه ریخته میشه

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در12:28,1398/12/24

   از آنجا که این صندوق از نوع درآمد ثابت است به صورت میانگین سودی به اندازه بانک دارد امّا در برخی مواقع با افزایش تقاضا برای این نوع از صندوق ها خصوصاً در زمان‌های ریزش بازار می‌توان انتظار سوددهی بیشتری داشت همچنین خرید و فروش این واحدها به مراتب راحت‌تر از سپرده گذاری در بانک‌ها است. در نظر داشته باشید که این صندوق پرداخت سود نقدی به صورت ماهانه ندارد و شما می‌توانید مانند سهام از خرید و فروش این واحدها کسب سود کنید.

 • مسعود
  پاسخ
  ارسال شده در21:17,1398/12/20

  سلام سود سالیانه چقدر میشه

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در12:27,1398/12/24

   از آنجا که این صندوق از نوع درآمد ثابت است به صورت میانگین سودی به اندازه بانک دارد امّا، در برخی مواقع با افزایش تقاضا برای این نوع از صندوق‌ها خصوصاً در زمان‌های ریزش بازار میتوان انتظار سوددهی بیشتری داشت همچنین خرید و فروش این واحدها به مراتب راحتتر از سپرده گذاری در بانک‌ها است. در نظر داشته باشید که این صندوق پرداخت سود نقدی به صورت ماهانه ندارد و شما می‌توانید مانند سهام از خرید و فروش این واحدها کسب سود کنید.

 • محمد مهدی خواجه نوری
  پاسخ
  ارسال شده در23:47,1398/12/20

  درامد ثابت به صورت ماهیانه است ؟!
  میتونم سپرده ی بانکی رو ابطال و در طرح یاقوت پذیره نویسی کنیم؟!

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در12:26,1398/12/24

   با سلام و احترام
   از آنجا که این صندوق از نوع درآمد ثابت است به صورت میانگین سودی به اندازه بانک دارد امّا در برخی مواقع با افزایش تقاضا برای این نوع از صندوق ها خصوصاً در زمان‌های ریزش بازار میتوان انتظار سوددهی بیشتری داشت همچنین خرید و فروش این واحدها به مراتب راحتتر از سپرده گذاری در بانک‌ها است. در نظر داشته باشید که این صندوق پرداخت سود نقدی به صورت ماهانه ندارد و شما می‌توانید مانند سهام از خرید و فروش این واحدها کسب سود کنید.

 • حسن طهماسبی
  پاسخ
  ارسال شده در00:38,1398/12/21

  سلام نحوه خرید کسانی که از قبل کد معاملاتی دارند نیز به این نحو است

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در12:24,1398/12/24

   با سلام و احترام
   در صورت دارا بودن کد بورسی شما می‌توانید از شنبه ۲۶ اسفند ۹۸، از طریق تمامی سامانه ‌های معاملاتی از جمله سامانه معاملاتی آگاه، نماد یاقوت را سرچ کرده و اقدام به خرید آن نمایید.

 • حامد خورسندی
  پاسخ
  ارسال شده در01:19,1398/12/21

  سلام ببخشید معذرت میخوام
  میخواستم بدونم حدود درصد سود سالانه
  این صندوق مشخصه؟
  میخوام بدونم مثال هر صد میلیون چقد تعلق میگیره

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در12:24,1398/12/24

   با سلام و احترام
   از آنجا که این صندوق از نوع درآمد ثابت است به صورت میانگین سودی به اندازه بانک دارد امّا در برخی مواقع با افزایش تقاضا برای این نوع از صندوق‌ها خصوصاً در زمان‌های ریزش بازار می‌توان انتظار سوددهی بیشتری داشت همچنین خرید و فروش این واحدها به مراتب راحتتر از سپرده گذاری در بانک‌ها است.

 • میلاد البکل
  پاسخ
  ارسال شده در05:39,1398/12/21

  سلام
  میخواستم بدونم سودش چند درصد هستش؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در12:23,1398/12/24

   با سلام و احترام
   از آنجا که این صندوق از نوع درآمد ثابت است به صورت میانگین سودی به اندازه بانک دارد امّا در برخی مواقع با افزایش تقاضا برای این نوع از صندوق ها خصوصاً در زمان‌های ریزش بازار می‌توان انتظار سوددهی بیشتری داشت همچنین خرید و فروش این واحدها به مراتب راحت‌تر از سپرده گذاری در بانک‌ها است.

 • ارسال شده در06:02,1398/12/21

  سلام میخوام که در صندوق مشارکت کنم .ولی کد بورسی ندارم

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در12:22,1398/12/24

   با سلام و احترام
   در صورت دارا نبودن کد بورسی، ابتدا ملزم به دریافت کد معاملاتی هستید به سامانه آگاه اکسپرس به نشانی http://www.ex.agah.com مراجعه کرده و پس از ثبت نام با به همراه داشتن مدارک هویتی به دفاتر منتخب پیشخوان دولت جهت احراز هویت مراجعه کنید بعد از ۲۴ ساعت کاری کد آنلاین شما فعال شده و از طریق سامانه معاملاتی می‌توانید با جستجوی نماد «یاقوت» اقدام به خرید واحدهای این صندوق کنید.

 • مصطفی
  پاسخ
  ارسال شده در07:50,1398/12/21

  سلام وقت بخیر
  بنده کد بورسی دارم الان بعد از احراز هویت چطور باید شروع کنم؟ سایت یا برنانه خاصی برای صندوق یاقوت در نظر گرفتید؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در12:21,1398/12/24

   با سلام و احترام
   در صورت دارا بودن کد بورسی شما می‌توانید از شنبه ۲۶ اسفند ۹۸، از طریق تمامی سامانه ‌های معاملاتی از جمله سامانه معاملاتی آگاه، نماد یاقوت را سرچ کرده و اقدام به خرید آن نمایید.

 • حامد
  پاسخ
  ارسال شده در08:30,1398/12/21

  سلام لطفادرصد سود ثابت صندوق را بفرمایید

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در12:20,1398/12/24

   با سلام و احترام
   از آنجا که این صندوق از نوع درآمد ثابت است به صورت میانگین سودی به اندازه بانک دارد امّا در برخی مواقع با افزایش تقاضا برای این نوع از صندوق‌ها خصوصاً در زمان‌های ریزش بازار می‌توان انتظار سوددهی بیشتری داشت، همچنین خرید و فروش این واحدها به مراتب راحت‌تر از سپرده‌گذاری در بانک‌ها است.

 • پرویز امیری
  پاسخ
  ارسال شده در12:26,1398/12/21

  باسلام و تشکر از مطالب عالی
  برای خرید واحدهای صندوق از چه طریقی باید اقدام کنیم؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در12:19,1398/12/24

   با سلام و احترام
   ۱٫ در صورت دارا نبودن کد بورسی، ابتدا ملزم به دریافت کد معاملاتی هستید به سامانه آگاه اکسپرس به نشانی http://www.ex.agah.com مراجعه کرده و پس از ثبت نام با به همراه داشتن مدارک هویتی به دفاتر منتخب پیشخوان دولت جهت احراز هویت مراجعه کنید بعد از ۲۴ ساعت کاری کد آنلاین شما فعال شده و از طریق سامانه معاملاتی می‌توانید با جستجوی نماد «یاقوت» اقدام به خرید واحدهای این صندوق کنید. در صورت دارا بودن کد بورسی؛ شما می‌توانید از شنبه ۲۶ اسفند ۹۸ در تمامی سامانه‌های معاملاتی از جمله سامانه معاملاتی آگاه، نماد یاقوت را سرچ کرده و اقدام به خرید آن نمایید.

 • سحر خلیلی
  پاسخ
  ارسال شده در12:29,1398/12/21

  سلام
  حداقل سرمایه برای خرید این صندوق چقد باید باشد؟
  ممنون

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در12:18,1398/12/24

   با سلام و احترام
   ارزش مبنای هر واحد سرمایه گذاری ۱۰،۰۰۰ ریال است و حداقل مبلغ سرمایه گذاری به میزان یک واحد است.

 • حسنی
  پاسخ
  ارسال شده در12:32,1398/12/21

  خیلی عالی حتما رشد میکنه و میخرم

 • علیرضا غلامیان طبرستانی
  پاسخ
  ارسال شده در14:03,1398/12/21

  راهنمایی برای عضویت در صندوق یاقوت.
  باتشکر.

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در13:15,1398/12/24

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، توضیحات کامل در این خصوص در مقاله داده شده است.

 • Raz
  پاسخ
  ارسال شده در14:45,1398/12/21

  سلام خسته نباشید من اطلاعات کافی ندارم در این مورد میشه لطف کنید کامل برام توضیح بدید ممنونم

 • حافظ کیان ارثی
  پاسخ
  ارسال شده در14:56,1398/12/21

  سلام چگونه میتوانیم بخریم و رشد ماهانه یا سالانه چقدر بوده

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در14:16,1398/12/24

   با سلام و احترام
   برای اقدام به خرید واحدهای این صندوق، دارا بودن کد بورسی الزامی است و از طریق سامانه‌های معاملاتی و سرچ نماد مورد نظر می‌توانید اقدام به ثبت سفارش نمایید.
   از آنجا که این صندوق از نوع درآمد ثابت است به صورت میانگین سودی به اندازه بانک دارد امّا در برخی مواقع با افزایش تقاضا برای این نوع از صندوق ها خصوصاً در زمان‌های ریزش بازار میتوان انتظار سوددهی بیشتری داشت همچنین خرید و فروش این واحدها به مراتب راحت‌تر از سپرده گذاری در بانک‌ها است. در نظر داشته باشید که این صندوق پرداخت سود نقدی به صورت ماهانه ندارد و شما می‌توانید مانند سهام از خرید و فروش این واحدها کسب سود کنید.

 • رسول
  پاسخ
  ارسال شده در15:35,1398/12/21

  معمولا صندوق های با درآمد ثابت حداقل ٪ مشخص میکنند.چرا حداقل بازدهی را اعلام نکردید

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در13:38,1398/12/24

   با سلام و احترام
   از آنجا که این صندوق از نوع درآمد ثابت است به صورت میانگین سودی به اندازه بانک دارد امّا در برخی مواقع با افزایش تقاضا برای این نوع از صندوق ها خصوصاً در زمان‌های ریزش بازار میتوان انتظار سوددهی بیشتری داشت همچنین خرید و فروش این واحدها به مراتب راحت‌تر از سپرده گذاری در بانک‌ها است. در نظر داشته باشید که این صندوق پرداخت سود نقدی به صورت ماهیانه ندارد و شما می‌توانید مانند سهام از خرید و فروش این واحدها کسب سود کنید.

 • مهلا
  پاسخ
  ارسال شده در15:40,1398/12/21

  میشه یکم ابتدایی تر توضیح بزارین سالانه چند درصد بازدهی هست

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در13:38,1398/12/24

   با سلام و احترام
   از آنجا که این صندوق از نوع درآمد ثابت است به صورت میانگین سودی به اندازه بانک دارد امّا در برخی مواقع با افزایش تقاضا برای این نوع از صندوق ها خصوصاً در زمان‌های ریزش بازار میتوان انتظار سوددهی بیشتری داشت همچنین خرید و فروش این واحدها به مراتب راحت‌تر از سپرده گذاری در بانک‌ها است.

 • وحید
  پاسخ
  ارسال شده در15:42,1398/12/21

  میزان سود دهی این صندوق چگونه محاسبه میشه چون که گفته شد درآمد ثابت یعنی یک درصد مشخصی هس و درصدش چقدره

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در13:37,1398/12/24

   با سلام و احترام
   از آنجا که این صندوق از نوع درآمد ثابت است به صورت میانگین سودی به اندازه بانک دارد امّا در برخی مواقع با افزایش تقاضا برای این نوع از صندوق ها خصوصاً در زمان‌های ریزش بازار میتوان انتظار سوددهی بیشتری داشت همچنین خرید و فروش این واحدها به مراتب راحت‌تر از سپرده گذاری در بانک‌ها است. در نظر داشته باشید که این صندوق پرداخت سود نقدی به صورت ماهیانه ندارد و شما می‌توانید مانند سهام از خرید و فروش این واحدها کسب سود کنید.

 • کریمی
  پاسخ
  ارسال شده در15:42,1398/12/21

  سلام
  این نوع سرمایه گذاری رو بیشتر توضیح میدین؟
  میزان سود؟
  نحوه سود؟
  نحوه خرید و فروش؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در14:11,1398/12/24

   با سلام و احترام
   از آنجا که این صندوق از نوع درآمد ثابت است به صورت میانگین سودی به اندازه بانک دارد. در نظر داشته باشید که این صندوق پرداخت سود نقدی به صورت ماهانه ندارد و شما می‌توانید مانند سهام از خرید و فروش این واحدها کسب سود کنید.
   برای خرید و فروش این صندوق‌ها دارا بودن کد بورسی الزامی است. مراحل سرمایه گذاری در مقاله به طور کامل توضیح داده شده است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص صندوق‌های سرمایه گذاری، مطالعه مقاله “راهنمای سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری” به شما پیشنهاد می‌شود.

 • داریوش
  پاسخ
  ارسال شده در15:46,1398/12/21

  سلام سودسالانش چنددرصده؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در13:37,1398/12/24

   با سلام و احترام
   از آنجا که این صندوق از نوع درآمد ثابت است به صورت میانگین سودی به اندازه بانک دارد امّا در برخی مواقع با افزایش تقاضا برای این نوع از صندوق ها خصوصاً در زمان‌های ریزش بازار میتوان انتظار سوددهی بیشتری داشت همچنین خرید و فروش این واحدها به مراتب راحت‌تر از سپرده گذاری در بانک‌ها است.

 • شیخ علی
  پاسخ
  ارسال شده در15:47,1398/12/21

  سلام سودش چند درصد هست؟یعنی بهتر از بانک هست؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در13:37,1398/12/24

   با سلام و احترام
   از آنجا که این صندوق از نوع درآمد ثابت است به صورت میانگین سودی به اندازه بانک دارد امّا در برخی مواقع با افزایش تقاضا برای این نوع از صندوق ها خصوصاً در زمان‌های ریزش بازار میتوان انتظار سوددهی بیشتری داشت همچنین خرید و فروش این واحدها به مراتب راحت‌تر از سپرده گذاری در بانک‌ها است. در نظر داشته باشید که این صندوق پرداخت سود نقدی به صورت ماهیانه ندارد و شما می‌توانید مانند سهام از خرید و فروش این واحدها کسب سود کنید.

 • هادی
  پاسخ
  ارسال شده در15:49,1398/12/21

  عرض ادب
  صندوق های تازه تاسیس مثل یاقوت که طبعا کارنامه ای برای مقایسه نداره اگه تو روز پذیره نویسی اولیه اش خرید کنیم سود میکنیم؟معمولا بازدهی شون چه جوری میشه؟زیاد بخریم یا کم؟ممنون