آیا امکان دریافت تمکن مالی سفارت با حساب صندوق های درآمد ثابت وجود دارد؟

مدت زمان مطالعه این مطلب: 4 دقیقه
روش‌های مختلف تمکن مالی

به اشتراک‌گذاری پست

افراد زیادی هستند که قصد خروج از کشور و مهاجرت را دارند. یکی از الزامات مهاجرت، داشتن تمکن مالی است. مهاجرت به سایر کشورها، بدون اثبات تمکن مالی تقریبا غیرممکن به نظر می‌رسد. راه‌های مختلفی برای اثبات تمکن مالی وجود دارد. یکی از سوالات علاقه‌مندان به مهاجرت، این مورد است که آیا امکان دریافت تمکن مالی سفارت با حساب صندوق های درآمد ثابت وجود دارد یا خیر؟
در این مقاله تلاش می‌کنیم تا ضمن پاسخ دادن به این سوال، شما را با روش‌های مختلف تمکن مالی آشنا کنیم. در صورت تمایل تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.


ویدئو نحوه دریافت تمکن مالی سفارت با حساب صندوق های درآمد ثابت


گواهی تمکن مالی چیست؟

مهاجرت و حتی سفر کردن به سایر کشورهای جهان بدون داشتن منابع مالی ممکن نیست. خروج از کشور چه به قصد مهاجرت باشد و چه به قصد مسافرت، هزینه‌هایی را به افراد تحمیل خواهد کرد. کشورهای مقصد تمایل دارند پیش از ورود افراد جدید به خاک خود از توانایی مالی آن‌ها برای اداره زندگی خود در طول مدت اقامت‌شان مطمئن شوند. این اطمینان از طریق دریافت گواهی تمکن مالی از مسافران کسب می‌شود. به عبارت بهتر، گواهی تمکن مالی ثابت می‌کند که افراد منابع مالی کافی را برای اداره زندگی خود (که شامل هزینه خورد و خوراک، مسکن، پوشاک، تحصیل، رفت و آمد و سایر موارد مربوطه است) دارند. گواهی تمکن مالی یا Certificate of Financial Ability نوعی سند رسمی است که در آن دارایی فرد به همراه نرخ برابر آن با ارز مورد نظر (دلار یا یورو) و حجم ورود و خروج ارز به حساب شخص طی ۶ ماه اخیر درج می‌شود. توجه داشته باشید که این گواهی باید به زبان کشور مقصد ترجمه شود.

راه های اثبات تمکن مالی به سفارت

راه‌های متعددی برای دریافت تمکن مالی وجود دارد. برخی از مهم‌ترین این راه‌ها به شرح زیر هستند:

  • سپرده بانکی
  • اجاره نامه ملک
  • حقوق بازنشستگی
  • سود سهام شرکت بورسی
  • صندوق‌های درآمد ثابت

موارد مذکور رایج‌ترین روش‌های دریافت گواهی تمکن مالی هستند.

سپرده بانکی، رایج‌ترین راه برای تمکن مالی

استفاده از سپرده بانکی و دریافت گواهی تمکن مالی از بانک، یکی از رایج‌ترین روش‌های دریافت گواهی تمکن مالی است. در این روش، شما مبلغی را که توسط وکیل مهاجرت پیشنهاد داده می‌شود را در حساب بانکی خود واریز می‌کنید. در مرحله بعد، باید به بانک مراجعه کنید و درخواستی مبنی بر صدور گواهی تمکن مالی به کارشناسان بانک ارائه دهید. پس از دریافت این گواهی، باید برای ترجمه آن اقدام کنید. در مرحله آخر، اصل گواهی و ترجمه رسمی آن را به سفارت کشور مقصد تحویل دهید.

اجاره نامه ملک

یکی دیگر از روش‌های دریافت گواهی تمکن مالی، ارائه مدارک مربوط به ملک است. این روش به عنوان مستندترین راه برای دریافت گواهی تمکن مالی شناخته می‌شود. در این روش، ملک شما باید توسط کارشناس دادگستری ارزش گذاری شود. سپس مستندات ارائه شده توسط دادگستری، ترجمه و به سفارت تحویل داده می‌شود.

دریافت اقامت با حقوق بازنشستگی

افرادی که دارای حقوق بازنشستگی هستند، می‌توانند از آن به عنوان تمکن مالی استفاده کنند. برخی از کشورها مانند سوئیس به افرادی که بالای ۵۵ سال سن دارند و دارای حقوق بازنشستگی مناسبی هستند، اقامت بازنشستگی می‌دهد. در این روش باید حقوق فرد در سطحی باشد که نشان دهد، می‌تواند بدون کار کردن در کشور مقصد و تنها با کمک حقوق بازنشستگی‌اش، زندگی خود را اداره کند.

سود سهام شرکت بورسی به عنوان تمکن مالی

دریافت سود سهام بورسی نیز از جمله روش‌های اثبات داشتن درآمد ثابت ماهانه است. در این روش هم باید ثابت کنید که مبلغ مشخصی سود به صورت ماهانه به حساب شما واریز می‌شود. از این طریق، کشور مقصد قبول می‌کند که شما حتی در شرایط بی‌کاری هم، توانایی مالی لازم برای زندگی در کشور مذکور را دارید.

دریافت تمکن مالی با صندوق های درآمد ثابت

عملکرد صندوق های درآمد ثابت مانند حساب سپرده بانکی است. ریسک سرمایه‌گذاری در این نوع صندوق سرمایه گذاری به شدت پایین است و به همین علت می‌توان از صندوق های درآمد ثابت به عنوان روشی برای ارائه تمکن مالی به سفارت استفاده کرد. در این روش باید به کارگزاری مربوطه مراجعه کنید و درخواست صدور گواهی تمکن مالی بدهید. کمتر کسی از این روش برای دریافت گواهی تمکن مالی استفاده می‌کند؛ چرا که شمار زیادی از مردم از این روش مطلع نیستند.
صندوق همای آگاه یک گزینه عالی برای دریافت گواهی تمکن مالی است. پربازده‌ترین صندوق درامد ثابت با پرداخت سود نقدی که به راحتی و با چند کلیک می‌توانید در آن سرمایه‌گذاری کنید. کافی است به سامانه آگاه اکسپرس بروید و کد بورسی بگیرید. سپس با مراجعه به سامانه معاملاتی و جست‌وجوی نماد «همای»، ضمن سرمایه‌گذاری برای دریافت گواهی تمکن مالی، از سود نقدی ماهانه نیز بهره‌مند شوید.

آیا صندوق درآمد ثابت، روش مناسبی برای اثبات تمکن مالی است؟

بله. صندوق های درآمد ثابت روش مناسبی برای اثبات تمکن مالی هستند. بعضی از مهم‌ترین مزایای این روش به شرح زیر است:

  • سود این صندوق‌ها از سود بانکی بیشتر است. در نتیجه از لحاظ اقتصادی نسبت به سپرده بانکی برتری دارند.
  • سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها ریسک پایینی دارد.
  • قدرت نقدشوندگی در این صندوق‌ها بالا است. بنابراین دارایی شما به سرعت به وجه نقد تبدیل می‌شود.
  • سود بعضی از صندوق‌های درآمد ثابت، به صورت ماهانه به حساب بانکی شما واریز می‌شود.
  • درخواست صدور گواهی تمکن مالی به راحتی و با مراجعه به دفاتر کارگزاری انجام می‌شود.

کلام آخر

در این مقاله به این پرسش که آیا امکان دریافت تمکن مالی سفارت با حساب صندوق های درآمد ثابت وجود دارد یا خیر، پاسخ دادیم. بنابر اعلام متخصصان، این کار به سادگی انجام می‌شود. کافی است که مبلغ مورد نظر خود را در صندوق‌های درآمد ثابت سرمایه‌گذاری کنید و علاوه بر دریافت سود ماهانه، برای دریافت گواهی تمکن مالی نیز اقدام کنید.
همچنین به این نکته اشاره می‌کنیم که صندوق سرمایه گذاری همای از نوع درآمد ثابت است. سود سرمایه‌گذاری در صندوق همای به صورت ماهانه به حساب دارنده صندوق واریز می‌شود. صندوق درآمد ثابت همای از نوع قابل معامله یا ETF است. سرمایه‌گذاری در صندوق همای آگاه یکی از روش‌های کم ریسک سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود. شما می‌توانید از طریق خرید صندوق همای آگاه برای دریافت گواهی تمکن مالی اقدام کنید.

مقالات مرتبط

0 Comment

نظری ثبت نشده است