logo-agahinvest

شرکت سبدگردان آگاه با 20 میلیارد ریال سرمایه ثبت شده، به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های گروه مالی آگاه شروع به کار کرده است. با تجربه سال‌ها مدیریت سرمایه، این شرکت قادر است دارایی شما را در بورس اوراق بهادار مدیریت کند.
کسب سود بدون نیاز به درگیری‌ها و دغدغه‌های فکری و کمک تیم مدیریت سرمایه آگاه و تحلیلگران برتر اکنون برای شما فراهم شده است.

ایمیل: info@agahinvest.com
تلفن: 02182154200
آدرس: تهران، خیابان نلسون ماندلا (آفریقا)، بالاتر از میرداماد، بن بست پیروز، پلاک ۱۳

صفر تا صد صندوق هستی بخش آگاه (آگاس)

شرکت سبدگردان آگاه > سبدگردانی  > صفر تا صد صندوق هستی بخش آگاه (آگاس)

صفر تا صد صندوق هستی بخش آگاه (آگاس)

مقدمه

در ادامه آشنایی با صندوق‌ های سرمایه ‌گذاری به عنوان یکی از مهم‌ترین ابزارهای سرمایه ‌گذاری غیرمستقیم در بورس برای افرادی که قصد سرمایه گذاری در بورس را دارند اما زمان کافی یا آشنایی لازم برای کسب سود از این بازار را ندارند، در این مقاله قصد داریم به معرفی یکی از صندوق‌های سرمایه‌ ‌گذاری مدیریت دارایی آگاه بپردازیم و صفر تا صد صندوق هستی بخش آگاه را برای علاقه‌مندان گرامی بیان کنیم.

معرفی

 صندوق سرمایه‌ ‌گذاری هستی بخش آگاه به منظور جمع‌آوری وجوه نقد سرمایه‌گذاران و سرمایه‌ ‌گذاری آن‌ها در اوراق بهادار، سپرده‌های بانکی و سایر دارایی‌ها در سال ۱۳۹۴ شروع به فعالیت نموده است. هستی بخش آگاه از صندوق‌های قابل معامله در بازار (ETF) بوده که با نماد آگاس روی تابلو فرابورس نمایش داده می‌شود. همچنین صندوق هستی بخش آگاه یک صندوق سرمایه‌ ‌گذاری از نوع در سهام بوده که همواره بین ۷۰ تا ۹۰ درصد دارایی‌های خود را به سهامی بازار سرمایه اختصاص می‌دهد لذا مانند سایر صندوق ‌های سرمایه ‌گذاری در سهام نسبت به انواع دیگر صندوق‌ ها ریسک نسبتاً بالاتری دارد. (برای آشنایی بیشتر می‌توانید مطلب انواع صندوق های سرمایه گذاری را مطالعه فرمایید) سرمایه‌ ‌گذاری در صندوق هستی بخش آگاه مانند سایر سهام بازار صرفاً نیازمند داشتن کد بورسی و دسترسی به سامانه معاملات آنلاین است. (برای دریافت کد بورسی می‌توانید به سامانه آگاه اکسپرس مراجعه کنید.)

یکی از ارکان صندوق های قابل معامله در بورس بازارگردان است. وظیفه بازارگردان تعدیل سمت عرضه و تقاضا در شرایط مختلف بازار، جلوگیری از گیرافتادن سرمایه‌گذاران در صف‌های خرید و فروش سنگین و به طور کلی افزایش نقد شوندگی صندوق های قابل معامله است. بازارگردان برای ایفای این نقش بسته به شرایط مختلف بازار نیازمند اوراق بهادار و یا وجوه نقد فراوان است که در نتیجه گاها درخواست صدور اوراق بهادار (واحدهای جدید) صندوق را دارد و برخی اوقات هم درخواست ابطال واحدهای موجود.

این صندوق‌ هم مانند سایر صندوق‌ها دارای اساسنامه و امیدنامه است که در همان تاریخ ۱۳۹۴/۰۹/۰۱ به تصویب سازمان بورس اوراق بهادار رسیده‌ که لازم است سرمایه گذاران جهت شناخت بیشتر صندوق آن‌ها را مطالعه نمایند. به طوری که برای دریافت اطلاعات از مسائل زیر می‌توان به اساسنامه صندوق هستی بخش آگاه که مشتمل بر ۶۹ ماده است مراجعه کرد:

 • موضوع فعالیت
 • واحدهای سرمایه گذاری عادی و ممتاز
 • سرمایه گذاری مؤسسان
 • حداقل و حداکثر مشارکت در صندوق
 • حساب‌های بانکی
 • مجامع
 • وظایف و مسئولیت‌های ارکان صندوق (مدیر، متولی، ضامن، حسابرس)
 • تشریفات معاملات اوراق بهادار و…

و برای آشنایی با موضوعات زیر به امیدنامه صندوق که مشتمل بر ۱۰ بند است مراجعه کرد:

ویژگی آگاس

در جدول زیر خلاصه‌ای از اطلاعات کلی صندوق سرمایه‌ ‌گذاری هستی بخش آگاه مطرح شده است. (اطلاعات بر اساس ۱ بهمن ۱۴۰۰ است)

خالص ارزش دارایی‌های فعلی ۱۲,۰۶۱,۱۰۵,۰۹۹,۷۱۳ ریال
تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری نزد سرمایه‌گذاران ۱۶۴,۹۱۵,۰۰۰
نوع صندوق قابل معامله(ETF)
بازار تبادل(Exchange) بورس تهران
بازار عرضه شده فرابورس ایران
نماد آگاس
شروع فعالیت ۱۳۹۴/۰۹/۰۱
نوع صندوق براساس کلاس دارایی در سهام
مدیر صندوق سبدگردان آگاه
متولی صندوق موسسه حسابرسی و خدمات مالی و مدیریت ایران مشهود
بازارگردان صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی آگاه
حسابرس موسسه حسابرسی آزمودگان

بازدهی و عملکرد صندوق هستی بخش آگاه

در بازار سرمایه ایران ۱۷ صندوق قابل معامله (ETF) از نوع در سهام وجود دارد که از جهت بازدهی همواره آگاس بیشترین بازدهی را در طول دوره فعالیت خود ایجاد کرده است همچنین در یکسال اخیر با بازدهی حدود ۱۰٫۵۱% درصد (منتهی به ۱ بهمن ۱۴۰۰، برای کسب بازدهی به روز شده اینجا کلیک کنید)، و همواره به لحاظ بازدهی جزء سه صندوق قابل معامله برتر در بازار است. بازدهی صندوق آگاس مانند اکثر صندوق‌ های قابل معامله و در سهام ناشی از افزایش قیمت واحدهای آن که توسط سرمایه‌گذاران در بازار خرید و فروش می‌شوند است و سود نقدی بین سرمایه‌گذاران تقسیم نمی‌شود.

بازدهی دوره‌های مختلف صندوق از ابتدای تأسیس تاکنون در جدول زیر آورده شده و با بازدهی شاخص بورس به عنوان نماینده بازار مقایسه شده است. بازدهی صندوق آگاس به طور کلی از ابتدای تأسیس تا الآن از شاخص بورس بیشتر است و این نشان از جذابیت بالای این صندوق برای سرمایه‌ ‌گذاری دارد.

شرح از تاریخ تا تاریخ بازده صندوق(درصد) بازده بازار(درصد)
۹۰ روز گذشته ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ ۱۰٫۴۷- % ۹٫۱۲- %
۱۸۰ روز گذشته ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ ۲٫۹۹- % ۲٫۴۳- %
۳۶۵ روز گذشته ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ ۱۰٫۵۱ % ۸٫۰۶ %
بازدهی از شروع فعالیت ۱۳۹۴/۰۹/۰۱ ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ %۲۸۲۵٫۴۴ %۱۹۳۳٫۲۴

 

چارت مقایسه‌ی بازدهی صندوق آگاس و شاخص بازار نشان می‌دهد که در شرایط رکود بازار، صندوق منطبق بر بازار و گاها بهتر از بازار عمل کرده و در شرایط رونق بازار با اختلاف وضعیت بهتری از بازار داشته است. اغلب در شرایط رکود بازار صندوق‌های در سهام شاهد ریزش‌های بسیار زیادی هستند که عملکرد آگاس خلاف این موضوع را نشان می‌دهد.

همان‌طور که گفتیم بازدهی که سرمایه‌گذاران از آگاس کسب می‌کنند، صرفاً ناشی از افزایش قیمت واحدهای صندوق است. پس لازم است دقیق‌تر روند قیمتی واحدهای صندوق را بررسی کنیم. در ۱۳۹۴/۰۹/۰۱ این صندوق با قیمت هر واحد ۱۰ هزار ریال پذیره‌نویسی شده و به صورت مداوم با تغییرات مابه‌التفاوت دارایی‌ و بدهی‌های صندوق این قیمت تغییر کرده و NAV آن (قیمت آماری) افزایش یافته است. قیمت‌های فعلی هر واحد صندوق در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ به صورت زیر است: (برای آگاهی از قیمت‌های به روز شده اینجا کلیک کنید)

قیمت ابطال هر واحد سرمایه گذاری ۷۳,۱۳۶ ریال
قیمت آماری هر واحد سرمایه گذاری ۷۳,۱۵۳ ریال
قیمت صدور هر واحد سرمایه گذاری ۷۳,۵۸۳ ریال

در ادامه برای اطلاع از جزییات بیشتر می‌توان روند تغییرات قیمت هر واحد صندوق هستی بخش آگاه را از ابتدای تأسیس تا الآن مشاهده نمود.

نمودار زیر تغییرات خالص ارزش دارایی‌های صندوق را از زمان تأسیس تاکنون نمایش می‌دهد. در دوره‌های زمانی اخیر مقدار آن به صورت قابل توجه افزایش یافته که هم ناشی از پذیره‌نویسی اوراق بهادار جدید توسط بازارگردان و اصطلاحاً افزایش حجم نقدینگی موجود در آن و هم ناشی از افزایش دارایی‌های آن است که هر دو مورد نشان‌دهنده عملکرد خوب صندوق است. به طوری که خالص ارزش دارایی‌های صندوق در ابتدا حدود ۱۳ میلیارد ریال بوده که هم اکنون این مقدار به بیش از ۱۲ هزار میلیارد ریال افزایش یافته است. (اعداد متعلق به ۱ بهمن ۱۴۰۰ است، برای کسب اطلاعات به روز اینجا کلیک کنید)

پورتفوی صندوق و مدیریت آن

در ابتدا اشاره کردیم که صندوق هستی بخش آگاه یک صندوق سرمایه‌گذاری در سهام است و حتماً باید بین ۷۰ تا ۹۰ درصد از پورتفوی آن توسط سهام مختلف موجود در بازار تشکیل شود و بنا به تشخیص مدیر صندوق مابقی توسط سپرده‌های بانکی، اوراق درآمد ثابت، وجه نقد و سایر دارایی‌ها تشکیل می‌شود. جزئیات بیش‌تر محدودیت‌ها و قوانینی که در تشکیل پورتفوی باید توسط مدیریت صندوق رعایت شود در بند ۲ امیدنامه ذکر شده است. مسلماً مدیریت صندوق آگاس با توجه به دانش تخصصی و تجربه بالایی که دارد علی‌رغم در نظر گرفتن ملاحظات قانونی که از طرف سازمان اعمال شده همواره سعی در به حداقل رساندن ریسک‌های غیرسیستماتیک و سیستماتیک سبد سهام صندوق را دارند و در عین حال به دنبال کسب بالاترین بازده ممکن در بازار هستند.

شکل زیر پورتفوی صندوق آگاس را نمایش می‌دهد.

جدول زیر وضعیت کلی ترکیب دارایی‌های صندوق را در بازه‌های زمانی مختلف تا تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ نشان می‌دهد.

هزینه‌های صندوق آگاس

یکی از مزایای برجسته صندوق‌ آگاس و به طور کلی صندوق‌های قابل معامله هزینه پایین آن است. کارمزد خرید واحدهای صندوق قابل معامله از نوع در سهام ۰٫۰۰۱۱۶ درصد و کارمزد فروش آن ۰٫۰۰۱۱۸۷۵ درصد که در مجموع حدود ۱ درصد است و هیچ هزینه دیگری توسط مشتری پرداخت نمی‌شود. همچنین یکی از مزایای آن نسبت به معامله سهام شرکت‌ها این است که خرید و فروش صندوق های قابل معامله در بورس معاف از مالیات است.

جزییات دقیق هزینه‌های صندوق مانند هزینه تأسیس، هزینه برگزاری مجامع، کارمزد مدیر و کارمزد متولی که روی قیمت آماری هر واحد صندوق اعمال می‌شوند در بند ۸ امیدنامه به طور کامل ذکر شده است اما آنچه برای سرمایه‌گذار اهمیت دارد و به صورت مستقیم با آن در ارتباط است، کارمزد حدوداً ۱ درصدی معاملات آنلاین واحدهای آگاس است که در مقایسه با کارمزد معاملات سهام شرکت‌ها کم‌تر است.

نحوه سرمایه‌ ‌گذاری در آگاس

از دیگر مزایای حائز اهمیت صندوق آگاس سهولت سرمایه گذاری در آن است. افرادی که از یکی از کارگزاران بورس کد بورسی دارند دقیقاً مانند معاملات سهام شرکت‌های بازار و با رعایت ملاحظات ساده آن می‌توانند اقدام به سرمایه‌ ‌گذاری در این صندوق نمایند؛ اما افرادی که کد بورسی ندارند ابتدا باید کد بورسی معاملات آنلاین دریافت کنند و سپس می‌توانند واحدهای صندوق آگاس را خریداری نمایند. برای دریافت کد بورسی ابتدا باید

 1. در سایت آگاه اکسپرس ثبت‌نام اینترنتی نمایند
 2. در گام بعدی برای احراز هویت می‌توانند به شعب کارگزاری یا دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند.
 3. در نهایت با دریافت دسترسی و ورود به سامانه‌ معاملات آنلاین کارگزاری، نماد آگاس را جست‌و‌جو و سپس خریداری کنند.
 4. اطلاعات قیمتی آگاس، سود و زیان محقق شده، حجم و ارزش معاملات و سایر اطلاعات را مانند سهام شرکت‌ها درهمان سامانه‌های معاملات آنلاین می‌توان مشاهده کرد.

کلام آخر

همان‌طور که بیان کردیم صندوق قابل معامله و در سهام هستی بخش آگاه که با نماد آگاس در بازار شناخته می‌شود با توجه ویژگی‌های متنوعش از صندوق‌های سرمایه‌ ‌گذاری مناسب برای سرمایه گذاری در بورس و حفظ ارزش دارایی به شمار می‌رود. آگاس یک صندوق قابل معامله است و صرفاً با داشتن کد بورسی می‌توان در آن سرمایه‌ ‌گذاری کرد و به مراجعه حضوری برای صدور و ابطال واحدهای صندوق نیاز نیست. تخصیص بخش زیادی از ترکیب دارایی آن به سهام شرکت‌های بازار موجب بازدهی‌ بالای صندوق شده است و همان‌طور که گفته شد به لحاظ بازدهی در یک سال منتهی به ۱ بهمن ۱۴۰۰ و همچنین در کل دوره فعالیت خود جزء سه صندوق برتر بوده است.

بازدیدها: 60,652

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از طریق پیامک، شماره تلفن همراه خود را در فرم زیر وارد کنید:
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
181 دیدگاه
 • احمد
  پاسخ
  ارسال شده در14:24,1399/02/07

  با سلام من چند سال در بازار بورس هستم و از بهترین صندوق هایی که تا حالا دیدم همین آگاس هست.

 • احسان موثق
  پاسخ
  ارسال شده در14:26,1399/02/07

  چگونه ثبت نام کنیم و قرارداد ببندیم؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در11:07,1399/02/14

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، شما می‌توانید با داشتن کد بورسی واحدهای صندوق قابل معامله هستی بخش اگاه را از طریق سامانه های معاملاتی در ساعت بازار خریداری کنید.
   در صورت دارا نبودن کد بورسی، ابتدا ملزم به دریافت کد معاملاتی هستید به سامانه آگاه اکسپرس به نشانی http://www.ex.agah.com مراجعه کرده و پس از ثبت نام با به همراه داشتن مدارک هویتی به دفاتر منتخب پیشخوان دولت و یا شعب کارگزاری جهت احراز هویت مراجعه کنید بعد از ۲۴ ساعت کاری کد آنلاین شما فعال شده و از طریق سامانه معاملاتی می‌توانید با جستجوی نماد «صندوق هستی بخش آگاه» اقدام به خرید واحدهای این صندوق کنید.

 • پارسین خدادادی
  پاسخ
  ارسال شده در14:42,1399/02/07

  من دقیق متوجه نشدم که قیمت هر سهم(واحد) به چه شکله
  یعنی عرضه وتقاضا اصلا معنی نداره؟؟
  و فقط نسبت به ارزش دارایی قیمت گزاری میشه؟
  و در حالت دوم چه قدر طول میکشه که بروزرسانی بشه ارزش دارایی ها
  ممنون

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در11:08,1399/02/14

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، در صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله قیمت واحدهای سرمایه گذاری براساس مکانیزم عرضه و تقاضا تعیین می‌شود و منظور از NAV صندوق ارزش خالص دارایی های صندوق به ازای هر واحد است که باید قیمت صندوق را با NAV آن مقایسه کرد که فاصله غیرمنطقی بین این دو وجود نداشته باشد. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید مطلب صندوق های قابل معامله (ETF) چیست را مطالعه فرمایید

 • ارسال شده در15:00,1399/02/07

  این روزها همه آگاس می خرند شما چطور .

 • سیاوش صفری
  پاسخ
  ارسال شده در15:09,1399/02/07

  بنظر منم رشدش از صندوقهای دیگر بهتره من بیشتر نقدینگی رو هنگامی که بازار مناسب نیست تو این صندوق انباشته میکنم

  • رضائی
   پاسخ
   ارسال شده در20:17,1399/02/10

   وقتی بازار مناسب نباشه، قاعدتا صندوقها هم مناسب نیستن !!!
   اتفاقا در بازار مناسب، صندوقهای برتر هم گزینه خوبی هستن

 • علی امینی زهان
  پاسخ
  ارسال شده در16:35,1399/02/07

  عالی
  کجا و چگونه باید سرمایه‌گذاری کنیم

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در11:06,1399/02/14

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، شما می‌توانید با داشتن کد بورسی واحدهای صندوق قابل معامله هستی بخش اگاه را از طریق سامانه های معاملاتی در ساعت بازار خریداری کنید.
   در صورت دارا نبودن کد بورسی، ابتدا ملزم به دریافت کد معاملاتی هستید به سامانه آگاه اکسپرس به نشانی http://www.ex.agah.com مراجعه کرده و پس از ثبت نام با به همراه داشتن مدارک هویتی به دفاتر منتخب پیشخوان دولت و یا شعب کارگزاری جهت احراز هویت مراجعه کنید بعد از ۲۴ ساعت کاری کد آنلاین شما فعال شده و از طریق سامانه معاملاتی می‌توانید با جستجوی نماد «آگاس» اقدام به خرید واحدهای این صندوق کنید.

 • رضا
  پاسخ
  ارسال شده در16:47,1399/02/07

  با تشکر از توضیحات کامل شما

  در بازار فعلی و شرایطی که هست هر شخصی هرچند تازه کار می‌تونه به سود برسه و زیاد دانش خاصی نیاز نداره،

  میخواستم بدونم صندوق برای موقعی که ریزش شروع بشه و این حجم بزرگ کاربر تازه کار قصد فروش سهامشون رو پیدا کنن و صف های قفل فروش شکل بگیره ، چه راهکاری داره؟

  آیا اون موقع سهامداران صندوق هم در صف فروش گرفتار میشن؟ یا راه دیگه ای هست براش

  ممنون میشم در این مورد هم راهنمایی بفرمایید

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در11:31,1399/02/14

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، صندوق های از نوع درسهام ضامن نقدشوندگی ندارند و افرادی که در این نوع از صندوق ها سرمایه گذاری می‌کنند باید ریسک های مربوط به بازار را در نظر داشته باشند.

 • حمید کارگر
  پاسخ
  ارسال شده در17:51,1399/02/07

  سلام
  ابطال سهام یعنی چی?

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در11:09,1399/02/14

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، منظور از ابطال واحد سرمایه‌گذاری، فروش دوباره آن به مدیر صندوق و اخذ معادل ریالی آن است برای اطلاعات بیشتر می‌توانید مطلب صندوق های سرمایه گذاری را مطالعه فرمایید.

 • سعید
  پاسخ
  ارسال شده در19:02,1399/02/07

  بسیار عالی و خوب

 • عبدالرضا فرجی
  پاسخ
  ارسال شده در19:07,1399/02/07

  باسلام وعرض خسته نباشید.تشکر میکنم بابت اطلاع رسانی شم

 • میثم
  پاسخ
  ارسال شده در21:25,1399/02/07

  سلام وقت بخیر
  نحوه واریز سود آگاس به چه صورت است؟
  ایا واریز سود بصورت اتوماتیک به حساب افراد انحام میشود یا اینکه فقط با فروش سهام سودی عاید سهامدار خواهد شد؟
  ممنون میشم اگر شفاف توضیح دهید

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در11:10,1399/02/14

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، مشخصا صندوق آگاس تقسیم سود ندارد و سرمایه گذاران می توانند از نوسانات قیمت واحدهای این صندوق کسب سود کنند.

 • فرج الله اسماعیل زاده ایلخچی
  پاسخ
  ارسال شده در21:46,1399/02/07

  با سلام.صندوق پر ریسکی است.وبرای راهنمایی بنده که آماتور می‌باشم .مثبت ومنفی سهام صندوق بیشتر بهچه فاکتورهای اساسی بستگی دارد.باسپاس متشکرم

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در11:04,1399/02/14

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، در صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله قیمت واحدهای سرمایه گذاری براساس مکانیزم عرضه و تقاضا تعیین می‌شود و برای آن دامنه نوسان مشخصی وجود ندارد. البته سرمایه گذاران باید به NAV صندوق که در صفحه مربوط به اطلاعات عرضه و تقاضا در سایت http://WWW.TSETMC.COM افشا می‌شود، توجه کامل داشته باشند.

 • ابراهیم انتظار
  پاسخ
  ارسال شده در21:49,1399/02/07

  سلام با این روند افزایش قیمت صندوق بالاتر از ۵ درصد روزانه بوده و از سوی دیگر سقف افزایش روزانه قیمت سهام ۵ درصد است لطفا توضیح بفرمایید ایا سبد سهام صندوق نقشی در قیمت سهم صندوق دارد یا فقط تابع عرضه و تقاضاست و دوم ایا سرمایه گذاری حضوری برابر قیمت ان وی ای موجود در سایت صندوق هم وجود دارد یا خیر ممنونم

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در11:03,1399/02/14

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، در صندوق های قابل معامله شما می‌توانید واحدهای آن را مانند سهام شرکت‌ها تنها در سامانه‌های معاملاتی خرید و فروش کنید. در صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله قیمت واحدهای سرمایه گذاری براساس مکانیزم عرضه و تقاضا تعیین می‌شود و برای آن دامنه نوسان مشخصی وجود ندارد. البته سرمایه گذاران باید به NAV صندوق که در صفحه مربوط به اطلاعات عرضه و تقاضا در سایت http://WWW.TSETMC.COM افشا می‌شود، توجه کامل داشته باشند.

 • مصطفی محمودیه مشهدی
  پاسخ
  ارسال شده در22:54,1399/02/07

  درود بر شرفتان

 • اسفندیار
  پاسخ
  ارسال شده در01:55,1399/02/08

  مطالب عالی بود. یک سؤال. اگر یکی بخواهد واحد صندوق را بفروشد هر لحظه خود صندوق می خردَ؟ آیا امکان ضرر و زیان نیز وجود دارد؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در11:03,1399/02/14

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، در صندوق های قابل معامله شما می‌توانید واحدهای آن را مانند سهام شرکت‌ها تنها در سامانه‌های معاملاتی خرید و فروش کنید. سرمایه گذاران در صندوق آگاس می‌توانند از نوسانات قیمت واحدهای این صندوق کسب سود کنند. صندوق های از نوع در سهام چون عمدتاً در سهم سرمایه گذاری می‌کنند امکان ضرر و زیان وجود دارد. برای اطلاعات بیشتر در خصوص صندوق ها می‌توانید مطلب انواع صندوق های سرمایه گذاری را مطالعه فرمایید.

 • محمد
  پاسخ
  ارسال شده در09:44,1399/02/08

  حداقل سرمایه اولیه برای ورود به صندوق چقدر هست؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در11:02,1399/02/14

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، شما می‌توانید با داشتن کد بورسی واحدهای صندوق قابل معامله هستی بخش اگاه را از طریق سامانه های معاملاتی خریداری کنید. بر اساس اطلاعیه جدید سازمان بورس و اوراق بهادار، از روز چهارشنبه ۲۰ فروردین، حداقل ارزش هر سفارش از طریق معاملات بر خط به۵۰۰ هزار تومان افزایش یافته است پس میزان سفارش شما باید دارای حداقل ارزش اعلامی از سوی سازمان بورس باشد.

 • احسان گرایلی
  پاسخ
  ارسال شده در10:41,1399/02/08

  تشکر از اطلاع رسانی جامع و کامل تون??

 • منصور
  پاسخ
  ارسال شده در13:51,1399/02/08

  درود و خسته نباشی بر شما

 • زهرا
  پاسخ
  ارسال شده در16:23,1399/02/08

  من ثبت نام سجام کردم کد هم گرفتم آ گاه هم ثبت نام کردم تو سجام ازطریق بانک آ ینده احرازهویت شدم برا آ گاه احتیاح هست برم دفتر پیشخوان یا همون کد سجام کافیه بعد من خرید وفروش بلد نیستم چکار کنم

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در11:42,1399/02/14

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، شما می‌توانید با داشتن کد بورسی واحدهای صندوق قابل معامله هستی بخش اگاه را از طریق سامانه های معاملاتی در ساعت بازار خریداری کنید.
   در صورت دارا نبودن کد بورسی، ابتدا ملزم به دریافت کد معاملاتی هستید به سامانه آگاه اکسپرس به نشانی http://www.ex.agah.com مراجعه کرده و پس از ثبت نام با به همراه داشتن مدارک هویتی به دفاتر منتخب پیشخوان دولت و یا شعب کارگزاری جهت احراز هویت مراجعه کنید بعد از ۲۴ ساعت کاری کد آنلاین شما فعال شده و از طریق سامانه معاملاتی می‌توانید با جستجوی نماد «آگاس» اقدام به خرید واحدهای این صندوق کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بازار سرمایه می‌توانید به مقاله “آنچه باید درباره سرمایه‌ گذاری در بورس (بازار سرمایه) بدانید” مراجعه نمایید.

 • مهداد نجفی مجره
  پاسخ
  ارسال شده در17:33,1399/02/08

  با تقدیر و تشکر از مدیریت قوی صندوق سرمایه گذاری آگاه. کاملا” مطالب شما در مورد بازدهی صندوق درست است من از سه ماه پیش ۹ صندوق ETF را در پرتفوی خود داشتم. صندوق آگاه بازدهی اش از همه آنها بالاتر بود و سود خوبی نصیبم کرد.

 • محمود موظفی
  پاسخ
  ارسال شده در22:36,1399/02/08

  باعرض سلام حضور عزیزان
  واقعا عالیه
  من تازه سهامدار آگاس شدم
  به دوستام هم توصیه میکنم

 • محمد حسین عبدل ملکیان
  پاسخ
  ارسال شده در15:47,1399/02/09

  با سلام و احترام ،
  بیش از دهسال است که در بازار سرمایه بدون داشتن دانش (کافی )فعالیت دارم وبه لطف دوستان کارگزاری آگاه و همفکران تا حالا نتیجه خیلی خوب بوده .با آگاس اخیرن آشنا شده و سهمش رو خریدم . به دیگران هم پیشنهاد میکنم .
  مدیران آگاس : دس مریزاد .

 • بیژن
  پاسخ
  ارسال شده در15:50,1399/02/09

  با سلام آیا کانال تلگرام تحت نام کانال آگاس راه اندازی شده مثل نمادهای etf دیگه؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در12:49,1399/02/15

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، خیر در حال حاضر کانال تلگرامی توسط هیچ یک از صندوق‌های آگاه راه‌اندازی نشده است و در صورت وجود هریک از این کانال‌های تلگرامی کارگزاری آگاه مسئولیتی در خصوص محتوای آن‌ها متقبل نمی‌شود. تمامی اخبار مربوط به صندوق هستی بخش آگاه و یا سایر صندوق‌های آگاه را می‌توانید از طریق وبسایت آن‌ها دنبال کنید.

 • ندا
  پاسخ
  ارسال شده در23:20,1399/02/09

  سلام در مورد نوسان قیمت روزانه صندوق من معترض هستم بخصوص تمروز ٩ اردیبهشت خیلی قیمت نوسان زیادی داشت و سهامداران تازه وارد اکثرا دچار ضرر و دلردگی شدند امیدوارم این مشکل که زمینه را بوای نوسانگیران فراهم کرده رفع شود تا مردم با اعتماد این صندوق را به حای صندوقای دیگر انتخاب کنند
  عمده سهم پرتفوی من متعلق به آگاس هست امیدوارم مثل امروز ناامیدم نکنه

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در11:48,1399/02/14

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، در صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله قیمت واحدهای سرمایه گذاری براساس مکانیزم عرضه و تقاضا تعیین می‌شود و برای آن دامنه نوسان مشخصی وجود ندارد. البته سرمایه گذاران باید به NAV صندوق که در صفحه مربوط به اطلاعات عرضه و تقاضا در سایت http://WWW.TSETMC.COM افشا می‌شود، توجه کامل داشته باشند.

 • قاسم طلایی
  پاسخ
  ارسال شده در00:56,1399/02/10

  سلام من یک تازه واردم ومیخوام توآگاس سرمایه گذاری کنم .اماچون هیچ اطلاعتی درزمینه بورس ندارم میخواهم ازیک نفرانسان دلسوزبپرسم که باچقدرپول صندوق بخرم؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در11:47,1399/02/14

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، شما می‌توانید با داشتن کد بورسی واحدهای صندوق قابل معامله هستی بخش اگاه را از طریق سامانه های معاملاتی در ساعت بازار خریداری کنید.
   در صورت دارا نبودن کد بورسی، ابتدا ملزم به دریافت کد معاملاتی هستید به سامانه آگاه اکسپرس به نشانی http://www.ex.agah.com مراجعه کرده و پس از ثبت نام با به همراه داشتن مدارک هویتی به دفاتر منتخب پیشخوان دولت و یا شعب کارگزاری جهت احراز هویت مراجعه کنید بعد از ۲۴ ساعت کاری کد آنلاین شما فعال شده و از طریق سامانه معاملاتی می‌توانید با جستجوی نماد «آگاس» اقدام به خرید واحدهای این صندوق کنید. بر اساس اطلاعیه جدید سازمان بورس و اوراق بهادار، از روز چهارشنبه ۲۰ فروردین، حداقل ارزش هر سفارش از طریق معاملات بر خط به۵۰۰ هزار تومان افزایش یافته است پس میزان سفارش شما باید دارای حداقل ارزش اعلامی از سوی سازمان بورس باشد. در صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله قیمت واحدهای سرمایه گذاری براساس مکانیزم عرضه و تقاضا تعیین می‌شود و برای آن دامنه نوسان مشخصی وجود ندارد، در نتیجه سرمایه گذاران باید به NAV صندوق که در صفحه مربوط به اطلاعات عرضه و تقاضا در سایت http://WWW.TSETMC.COM افشا می‌شود، توجه کامل داشته باشند.

 • رضا
  پاسخ
  ارسال شده در11:43,1399/02/10

  سلام من کل سهام بورس وفروختم اوردم اینجا همش منفی ۱۹۰۰۰خرید فرو۱۶۰۰۰مگه حقوقی ندا ره بازدهشی کدومه

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در12:37,1399/02/14

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، در صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله قیمت واحدهای سرمایه گذاری براساس مکانیزم عرضه و تقاضا تعیین می‌شود و برای آن دامنه نوسان مشخصی وجود ندارد. البته سرمایه گذاران باید به NAV صندوق که در صفحه مربوط به اطلاعات عرضه و تقاضا در سایت http://WWW.TSETMC.COM افشا می‌شود، توجه کامل داشته باشند. صندوق های از نوع در سهام چون عمدتاً در سهم سرمایه گذاری می‌کنند امکان ضرر و زیان وجود دارد. برای اطلاعات بیشتر در خصوص صندوق ها می‌توانید مطلب انواع صندوق های سرمایه گذاری را مطالعه فرمایید.

 • مصطفی ساعدی
  پاسخ
  ارسال شده در11:56,1399/02/10

  سلام خسته نباشید یه مسئله ای رو متوجه نشدم اونم کل درصدی که از سهامدار کم میشه لطفا توضیح بدید

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در12:44,1399/02/15

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، در صندوق‌های قابل معامله، هزینه ای مصوب شده از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار تحت عنوان کارمزد کسر می‌گردد
   یکی از مزایای برجسته صندوق‌ آگاس و به طور کلی صندوق‌های قابل معامله هزینه پایین آن است. کارمزد خرید واحدهای صندوق قابل معامله از نوع در سهام ۰٫۴۵۴ درصد و کارمزد فروش آن ۰٫۴۸۱ درصد که در مجموع حدود ۱ درصد و اعلامی توسط سازمان بورس است که در مقایسه با کارمزد معاملات سهام شرکت‌ها کم‌تر است و معاف از مالیات می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کارمزد معامله واحدهای انواع صندوق‌های سرمایه گذاری مقاله نحوه خرید و فروش واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری را مطالعه نمایید.

 • مرضیه سلیمی
  پاسخ
  ارسال شده در12:46,1399/02/10

  تفاوت بین nav و قیمت پایانی هر روز آگاس خیلی زیاده. این چه چیزی رو میرسونه؟ آیا وقتی سهم را به قیمت روز از بورس خریداری میکنیم ممکنه تا قیمت nav کاهش داشته باشه؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در12:21,1399/02/14

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، در صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله قیمت واحدهای سرمایه گذاری براساس مکانیزم عرضه و تقاضا تعیین می‌شود. البته سرمایه گذاران باید به NAV صندوق که در صفحه مربوط به اطلاعات عرضه و تقاضا در سایت http://WWW.TSETMC.COM افشا می‌شود، توجه کامل داشته باشند و باید ریسک های مربوط به بازار را در نظر داشته باشند.

 • علی
  پاسخ
  ارسال شده در14:30,1399/02/10

  سلام
  بنده کد بورسی دارم و در کارگزاری دیگه ای مشغول به ترید هستم
  یکی دو روزه سهم نماد آگاس رو خریدم
  میخواستم بدونم برای ورود به صندوق باید در سامانه معاملاتی آگاه هم ثبت نام کنم ؟ کلا برای من نیازه مراحل ثبت نام با توجه به اینکه احراز هویت و کد بورسی و … دارم ولی در کارگزاری آگاه مسغول به انجام معاملات نیستم؟

  با تشکر

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در12:32,1399/02/14

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، شما می‌توانید با داشتن کد بورسی واحدهای صندوق قابل معامله هستی بخش اگاه را از طریق تمامی سامانه های معاملاتی خریداری کنید.

 • سجاد
  پاسخ
  ارسال شده در15:24,1399/02/10

  سلام خسته نباشید دو تا سوال داشتم

  اگه من واحد های زیادی بخرم و اخر سال قیمت واحد بالا بره ایا با حجم زیادی که بدست اوردم امکان فروش همیشگی هست؟
  به عبارتی پایان سال مردم طالب هستن و نقد شوندگیش مشکلی نداره؟

  ایا فروش واحد خسارت داره
  مثلا من امروز رو بخرم و فردا بفروشم باید خسارت ابطال به صندوق هستی بخش بدهم؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در12:18,1399/02/14

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، صندوق هستی بخش آگاه(آگاس) از نوع قابل معامله بوده و دارای رکن بازارگردان است که به منظور جلوگیری از صف فروش یا خرید شدن واحدهای این صندوق فعالیت کرده و باعث نقدشوندگی هرچه بیشتر این صندوق می‌گردد.

 • رضائی
  پاسخ
  ارسال شده در16:06,1399/02/10

  کاملا درسته، بازدهی صندوق آگاس به ویژه در دو سال اخیر که رشد بازار بورس شروع شد، از همه صندوقهای ETF بیشتر بوده.
  من قبلا اسم آگاس رو شنیده بودم. اما متاسفانه نمیدونستم یا دقت نکرده بودم جزء مجموعه آگاه هست. ضمن اینکه بیشتر از دو ساله عضو آگاه هستم. امروز که این مطلب رو خوندم و متعاقبا سوددهی صندوقهای ETF رو نگاه کردم متوجه این موضوع شدم. حتما مقداری از نقدینگیم رو وارد آگاس میکنم. با تشکر از تیم قوی و باکلاس آگاه

 • محمد
  پاسخ
  ارسال شده در12:40,1399/02/11

  روز گذشته دهم اردیبهشت متاسفانه حدود ۷ درصد زیان داشت و خیلی ها متضرر شدند، چرا و به چه علتی بود، لطفا تحلیل کنید.

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در11:24,1399/02/14

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، در صندوق های قابل معامله شما می‌توانید واحدهای آن را مانند سهام شرکت‌ها تنها در سامانه‌های معاملاتی خرید و فروش کنید. در صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله قیمت واحدهای سرمایه گذاری براساس مکانیزم عرضه و تقاضا تعیین می‌شود و برای آن دامنه نوسان مشخصی وجود ندارد. البته سرمایه گذاران باید به NAV صندوق که در صفحه مربوط به اطلاعات عرضه و تقاضا در سایت http://WWW.TSETMC.COM افشا می‌شود، توجه کامل داشته باشند.

 • بهرام رادان
  پاسخ
  ارسال شده در22:20,1399/02/11

  با سلام
  در چند روز گذشته قیمت هر واحد از صندوق آگاس بیشتر از قیمت nav صندوق شده به نظرتون خرید در این برهه باعث ضرر میشه یا احتمال اینکه nav صندوق به قیمت معاملاتی برسه وجود داره لطفا راهنمایی بفرمایید

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در11:22,1399/02/14

   با سلام و احترام
   در صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله قیمت واحدهای سرمایه گذاری براساس مکانیزم عرضه و تقاضا تعیین می‌شود و برای آن دامنه نوسان مشخصی وجود ندارد. البته سرمایه گذاران باید به NAV صندوق که در صفحه مربوط به اطلاعات عرضه و تقاضا در سایت http://WWW.TSETMC.COM افشا می‌شود، توجه کامل داشته باشند.

 • مصطفی سبحانی
  پاسخ
  ارسال شده در00:25,1399/02/12

  مطالب درج شذه در مورد صندوقETF(آگاس) بسیارمفید و کامل است .وبصورت ساده و قابل درک برای سرمایه گذار هستش.و از اینکه با زبان علمی و آماری آگاهی و روشهای سرمایه گذاری را به هموطنانتان ارایه میدهید بسیار متشکرم و توفیق شما را دارم.

 • محمد عباسیان
  پاسخ
  ارسال شده در01:07,1399/02/12

  سلام الان من در حساب کارگزاری آگاه یه مقدار پول دارم برای گذاشتن پولم در صندوق آگاس چگونه عمل کنم

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در12:05,1399/02/14

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، شما می‌توانید با داشتن کد بورسی واحدهای صندوق قابل معامله هستی بخش اگاه را از طریق سامانه های معاملاتی با جستجوی نماد «آگاس» در ساعت بازار خریداری کنید.

 • رضا
  پاسخ
  ارسال شده در12:14,1399/02/12

  ممکنه یه توضیح به من بدین. یه آگاس هست که قیمت هر یونینتش حدود ۲۲ میلیون و یکی دیگه هست که از طرف بورس قابل خرید و فروشه با قیمت ۱۷ هزارتومن. چه تفاوتی باهم دارن؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در12:42,1399/02/15

   با سلام و احترام
   دوست عزیز،
   هستی بخش آگاه (آگاس) صندوق قابل معامله بوده و برای خرید و فروش واحدهای آن نیازی به مراجعه حضوری ندارند و شما می توانید براحتی از طریق پنل معاملاتی خود واحدهای آن را معامله کنید. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید مطلب صفر تا صد صندوق آگاس را مطالعه فرمایید.
   صندوق مشترک آگاه صندوقی مبتنی بر صدور و ابطال است. مطالعه مقاله صفر تا صد صندوق مشترک آگاه برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این صندوق به شما پیشنهاد می‌شود. لازم به ذکر است که کسب سود از هریک از این صندوق های سرمایه گذاری بسته به قوانین و استراتژی هر صندوق که در امیدنامه آن‌ها قید شده، متفاوت است.

 • محمد
  پاسخ
  ارسال شده در23:33,1399/02/12

  سلام…
  بنده از صندوق فوق تحقیق کردم و نظر دوستانی که اطلاعات بیشتری دارند را جویا شدم و برنامه دارم که سرمایه گذاری نماییم. لذا باتوجه به اخد کد بورسی راهنمائی بفرمائد چگونه برای خرید واحد اقدام کنم…ممنون از شما

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در11:54,1399/02/14

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، شما می‌توانید با داشتن کد بورسی واحدهای صندوق قابل معامله هستی بخش اگاه را از طریق سامانه های معاملاتی در ساعت بازار خریداری کنید.
   در صورت دارا نبودن کد بورسی، ابتدا ملزم به دریافت کد معاملاتی هستید به سامانه آگاه اکسپرس به نشانی http://www.ex.agah.com مراجعه کرده و پس از ثبت نام با به همراه داشتن مدارک هویتی به دفاتر منتخب پیشخوان دولت و یا شعب کارگزاری جهت احراز هویت مراجعه کنید بعد از ۲۴ ساعت کاری کد آنلاین شما فعال شده و از طریق سامانه معاملاتی می‌توانید با جستجوی نماد «آگاس» اقدام به خرید واحدهای این صندوق کنید.

 • مهدی
  پاسخ
  ارسال شده در11:24,1399/02/13

  سلام،بازه مثبت و منفی صندوق چقدره؟؟؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در11:20,1399/02/14

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، در صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله قیمت واحدهای سرمایه گذاری براساس مکانیزم عرضه و تقاضا تعیین می‌شود و برای آن دامنه نوسان مشخصی وجود ندارد. البته سرمایه گذاران باید به NAV صندوق که در صفحه مربوط به اطلاعات عرضه و تقاضا در سایت http://WWW.TSETMC.COM افشا می‌شود، توجه کامل داشته باشند.

 • مهدی
  پاسخ
  ارسال شده در11:28,1399/02/13

  سلام،بازه مثبت و منفی صندوق چقدره؟؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در11:52,1399/02/14

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، در صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله قیمت واحدهای سرمایه گذاری براساس مکانیزم عرضه و تقاضا تعیین می‌شود و برای آن دامنه نوسان مشخصی وجود ندارد. البته سرمایه گذاران باید به NAV صندوق که در صفحه مربوط به اطلاعات عرضه و تقاضا در سایت http://WWW.TSETMC.COM افشا می‌شود، توجه کامل داشته باشند.

 • عبدالمعروف ایری
  پاسخ
  ارسال شده در01:02,1399/02/14

  سلام خداقوت من امروز به کارگزاری شعبه استانی گلستاجهت خریدواحدازصندوق هستی بخش اگاه حداقل بع تعداد۱۰۰۰۰واحدمراجعه کرده بودم ولی کارم راراه اندازی نکردن من چطوری میتونم سهامش رابخرم

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در11:51,1399/02/14

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، در صندوق های قابل معامله شما می‌توانید واحدهای آن را مانند سهام شرکت‌ها تنها در سامانه‌های معاملاتی خرید و فروش کنید.

 • وحید درویش
  پاسخ
  ارسال شده در17:18,1399/02/14

  با سلام
  مدتیه این صندوقای ETF نظرمو جلب کرده، درمورد نقد شوندگی سوال داشتم
  آیا این صندوق ها هم صف خرید و فروش دارند؟؟ یا سازوکاری دارید که مانند بقیه سهم ها صف خرید و فروش تشکیل نشود؟؟
  بعنوان مثال اگر بازار افت کرد و فشار فروش باعث صف فروش شد ایا این صندوق ها هم صف فروش می شوند یا با همان قیمت حدودی NAV این صندوق ها ازمون میخرند؟؟؟
  با تشکر

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در18:18,1399/02/15

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، در صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله قیمت واحدهای سرمایه گذاری براساس مکانیزم عرضه و تقاضا تعیین می‌شود. صندوق‌های قابل معامله دارای رکن بازار گردان هستند. بازارگردان یک کارگزاری یا شرکت مالی است که معاملات واحدهای صندوق های ETF بازار بورس را تسهیل و نگرانی سرمایه گذاران بابت نقدشوندگی سرمایه خود را برطرف می‌کند. نحوه کار بازار گردان به این صورت است که با استفاده از واحدهای صندوق ETF، سهام و اوراق بهاداری که در اختیار دارد معاملات را تعدیل کرده و از ایجاد گره‌های معاملاتی و گیرافتادن سرمایه‌گذاران در صف‌های سنگین عرضه و تقاضا جلوگیری می‌کند.

 • هوای بارانی
  پاسخ
  ارسال شده در13:22,1399/02/15

  سلام
  وقتی ما میخواهیم واحدهای آگاس رو بفروشیم قیمت بر اساس قیمت پایانی آن روز محاسبه میشه یا بر اساس قیمت nav؟؟؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در18:19,1399/02/15

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، در صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله قیمت واحدهای سرمایه گذاری براساس مکانیزم عرضه و تقاضا تعیین می‌شود و برای آن دامنه نوسان مشخصی وجود ندارد. البته سرمایه گذاران باید به NAV صندوق که در صفحه مربوط به اطلاعات عرضه و تقاضا در سایت http://WWW.TSETMC.COM افشا می‌شود، توجه کامل داشته باشند.

 • امیر
  پاسخ
  ارسال شده در16:21,1399/02/15

  سهام صندوق آگاس پرداخت سود سالیانه هم داره؟؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در17:55,1399/02/15

   با سلام و احترام
   بازدهی صندوق آگاس مانند اکثر صندوق‌ های قابل معامله و در سهام ناشی از افزایش قیمت واحدهای آن که توسط سرمایه‌گذاران در بازار خرید و فروش می‌شوند، است و سود نقدی بین سرمایه‌گذاران تقسیم نمی‌شود.

 • میم. ر
  پاسخ
  ارسال شده در16:44,1399/02/17

  با سلام، خدا قوت.
  تازه وارد بورس شدم و اولین خریدم، تعداد بالایی سهام صندوق آگاس بود که متاسفانه با قیمت بالایی خریداری کردم، به قیمت ۱۸۹۰۰۰ریال. اما دقیقا از لحظهء خرید من در روز ۱۳ اردیبهشت، این صندوق دچار ریزش شد، آیا امیدی به رشد قیمت در روزهای آتی هست؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در12:46,1399/02/20

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، در صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله قیمت واحدهای سرمایه گذاری براساس مکانیزم عرضه و تقاضا تعیین می‌شود. در هر بازار رشد و اصلاح وجود دارد و صندوق های سرمایه گذاری از نوع در سهام به این دلیل که عمده دارایی خود را در سهام شرکت ها سرمایه گذاری می‌کنند طبعاً از رشد و افت بازار تأثیر مستقیم پذیرفته و سرمایه گذاران باید ریسک این نوع صندوق ها را در نظر داشته باشند.

 • ارسال شده در11:37,1399/02/18

  کارگزاری آگاه بی نظیر?

 • امیر صداقت
  پاسخ
  ارسال شده در11:03,1399/02/20

  سلام – سوال بنده این است که کجا می توان سبد سهام صندوق را مشاهده کرد ؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در12:03,1399/02/20

   با سلام و احترام
   دوست عزیز ترکیب دارایی هر صندوقی از جمله صندوق هستی بخش آگاه در وبسایت آن قابل مشاهده است.

 • نظری
  پاسخ
  ارسال شده در01:15,1399/02/25

  سلام‌من حدودا ۴ ماهه سهام آگاس خریدم و تعداد زیادی هم گرفتم اما این نوسان اخیرش خیلی نگران کننده است. جای امید هست بهش یا این سهم هم قراره ریزش داشته باشه؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در09:21,1399/02/27

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، در صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله قیمت واحدهای سرمایه گذاری براساس مکانیزم عرضه و تقاضا تعیین می‌شود. در هر بازار رشد و اصلاح وجود دارد و صندوق های سرمایه گذاری از نوع در سهام به این دلیل که عمده دارایی خود را در سهام شرکت ها سرمایه گذاری می‌کنند طبعاً از رشد و افت بازار تأثیر مستقیم پذیرفته و سرمایه گذاران باید ریسک این نوع صندوق ها را در نظر داشته باشند.

 • morteza
  پاسخ
  ارسال شده در19:36,1399/02/25

  ایا این صندوق ها رو می شود در پنل کاربری خود انتقال داد؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در09:15,1399/02/27

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، در صندوق های قابل معامله شما می‌توانید واحدهای آن را مانند سهام شرکت‌ها تنها در سامانه‌های معاملاتی خرید و فروش کنید

 • حامد
  پاسخ
  ارسال شده در12:33,1399/02/27

  این صندوق سود هم میده!!!
  دوهفته است فقط داره تو منفی غرق میشه،نوسان از ۱۶۲۰۰ تا ۱۷ کل سهامدارای حقیقی هم درحال خروج یا با این روند فقط نوسان گیری میکنن،کلا رو ۱۶ وارد رو ۱۷ خارج،خدارو شکر از رشد هم خبری نیست

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در14:26,1399/02/27

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، در هر بازار رشد و اصلاح وجود دارد و صندوق های سرمایه گذاری از نوع در سهام به این دلیل که عمده دارایی خود را در سهام شرکت ها سرمایه گذاری می‌کنند طبعاً از رشد و افت بازار تأثیر مستقیم پذیرفته و سرمایه گذاران باید ریسک این نوع صندوق ها را در نظر داشته باشند.

 • سید محمد مهدی وزیری
  پاسخ
  ارسال شده در13:08,1399/03/17

  سلام
  اینجانب درنیمه اردیبهشت ازطریق کارگزارا مفید واحدهای صنوق آگاس را هریداری نموده ام
  با توجه به واریز سود در پانزدهم هرماه تاکنون سود به حساب اینجانب کارسازی نشده است

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در11:18,1399/03/20

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، صندوق هستی بخش آگاس صندوق قابل معامله است و پرداخت سود ماهانه ندارد و دارندگان واحدهای این صندوق از افزایش قیمت واحدهای آن منتفع می‌شوند.

 • عرفان
  پاسخ
  ارسال شده در18:36,1399/03/18

  با سلام و احترام
  آیا در هنگام ریزش بازار ، صندوق آگاس نیز دارای صفهای طولانی فروش می شود ؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در08:42,1399/03/20

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، صندوق هستی بخش آگاه(آگاس) دارای رکن بازارگردان است که به منظور جلوگیری از صف فروش یا خرید شدن واحدهای این صندوق فعالیت کرده و باعث نقدشوندگی هرچه بیشتر این صندوق می‌گردد.

 • کیومرث
  پاسخ
  ارسال شده در17:33,1399/03/24

  سلام خواستم بدونم اگاس نحوه تقسیم سودش چگونه هست؟ و به چ حساب و چ زمانی واریز میکند

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در09:56,1399/03/26

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، بازدهی صندوق آگاس مانند اکثر صندوق‌ های قابل معامله و در سهام ناشی از افزایش قیمت واحدهای آن که توسط سرمایه‌گذاران در بازار خرید و فروش می‌شوند، است و سود نقدی بین سرمایه‌گذاران تقسیم نمی‌شود.

 • رضا رویایی
  پاسخ
  ارسال شده در05:04,1399/03/28

  سلام وقت به خیر
  ببخشبد خواستم بدونم این سودی که فرمودین از طریق رشد ارزش همون واحد هاست،رو باید کجا نقد کنیم
  با تشکر از وقت و زحمات شما

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در08:25,1399/03/31

   با سلام و احترام
   دوست عزیز رشد ارزش واحدها در رشد قیمت هر واحد نمود پیدا می‌کند و به هنگام فروش واحدها شما از این افزایش قیمت واحد منتفع می‌شوید.

 • پرهام
  پاسخ
  ارسال شده در03:36,1399/03/29

  برای سرمایه گذاری صندق چکار باید بکنم؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در09:01,1399/03/31

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، در مقاله به طور کامل توضیحات لازم در خصوص نحوه خرید واحدهای صندوق قابل معامله هستی بخش آگاه داده شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص صندوق‌ها، مطالعه مقاله «راهنمای سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری» نیز به شما پیشنهاد می‌شود.

 • آرش
  پاسخ
  ارسال شده در13:16,1399/03/30

  اکثرا” صندوقها را می خرند که ریسک کمتری داشته باشند شما بالاتر گفتید که ” ضامن نقد شوندگی” نیستید پس چه فایده که صندوق بخریم که سود آن هم از بازار کمتر است و در ضمن تقسیم سود سالیانه هم ندارد .

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در09:09,1399/04/01

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، صندوق‌های قابل معامله دارای رکن بازار گردان هستند. بازارگردان یک کارگزاری یا شرکت مالی است که معاملات واحدهای صندوق های ETF بازار بورس را تسهیل و نگرانی سرمایه گذاران بابت نقدشوندگی سرمایه خود را برطرف می‌کند. نحوه کار بازار گردان به این صورت است که با استفاده از واحدهای صندوق ETF، سهام و اوراق بهاداری که در اختیار دارد معاملات را تعدیل کرده و از ایجاد گره‌های معاملاتی و گیرافتادن سرمایه‌گذاران در صف‌های سنگین عرضه و تقاضا جلوگیری می‌کند.

 • مرتضی
  پاسخ
  ارسال شده در14:25,1399/03/30

  یه سوال اینکه بطور مثال شخصی ده میلیون تومان صندوق میخره و این نوسان قیمت و عرضه و تقاضا که باعث رشد قیمتی و سوده بودنش میشه؟ یا صندوق با این پول میره سهام و اوراق میگیره و رشد اون سرمایه گذاری ها باعث رشد قیمت صندوق و سوده بودن اون برای شخص میشه
  این سوالم جواب بدید ممنون میشم