logo-agahinvest

شرکت سبدگردان آگاه با 20 میلیارد ریال سرمایه ثبت شده، به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های گروه مالی آگاه شروع به کار کرده است. با تجربه سال‌ها مدیریت سرمایه، این شرکت قادر است دارایی شما را در بورس اوراق بهادار مدیریت کند.
کسب سود بدون نیاز به درگیری‌ها و دغدغه‌های فکری و کمک تیم مدیریت سرمایه آگاه و تحلیلگران برتر اکنون برای شما فراهم شده است.

ایمیل: info@agahinvest.com
تلفن: 02182154200
آدرس: تهران، خیابان نلسون ماندلا (آفریقا)، بالاتر از میرداماد، بن بست پیروز، پلاک ۱۳

صفر تا صد صندوق سرمایه‌گذاری مشترک آگاه

شرکت سبدگردان آگاه > سبدگردانی  > صفر تا صد صندوق سرمایه‌گذاری مشترک آگاه
صفر-تا-100-صندوق-سرمایه-گذاری-مشترک-آگاه

صفر تا صد صندوق سرمایه‌گذاری مشترک آگاه

مقدمه

همان‌طور که در مطلب انواع صندوق های سرمایه گذاری عنوان شد، صندوق های سرمایه گذاری یک نهاد واسطه مالی است که با تجمیع وجوه اشخاص، اقدام به سرمایه گذاری در دارایی های مالی کرده و سرمایه گذاران را از سود حاصل منتفع می‌گرداند. در این مقاله قصد داریم به معرفی کامل پربازده‌ترین صندوق کشور یعنی صفر تا صد صندوق سرمایه گذاری مشترک آگاه بپردازیم.

معرفی

صندوق سرمایه‌گذاری مشترک آگاه در سال ۱۳۸۷ به منظور مدیریت دارایی‌های خرد و کلان سرمایه‌گذاران در نهایت سرمایه‌گذاری در سهام شرکت‌های بازار سرمایه، اوراق قرضه، سپرده‌های بانکی و سایر دارایی‌ها فعالیت خود را شروع کرد و تاکنون (۱ بهمن ماه ۱۴۰۰) با بیش از %۳۵۰۰۰ بازدهی بهترین عملکرد را در میان صندوق ‌های سرمایه‌گذاری بازار سرمایه داشته است. مشترک آگاه از نوع صندوق‌ های در سهام بوده و به این معنا است که طبق الزام سازمان بورس بین ۷۰ تا ۹۰ درصد پورتفوی این صندوق باید به سهام شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اختصاص داده شود. افرادی که نگران حفظ ارزش سرمایه خود هستند جهت سرمایه‌گذاری در مشترک آگاه مانند سایر صندوق‌ های سرمایه‌گذاری مشترک بازار کافی است به یکی از شعب کارگزاری آگاه مراجعه فرمایند.

در سال‌های اخیر با رونق بازار سرمایه کشور و از طرف دیگر نگرانی مردم درباره حفظ ارزش سرمایه‌های خود، شرکت‌های مدیریت دارایی اقدام به تأسیس صندوق‌های سرمایه‌گذاری متعددی کردند. بسیاری از افرادی که علاقه‌مند به سرمایه‌ گذاری در بورس هستند اما به این دلیل که دانش و تخصص یا وقت کافی برای معامله در بازار را ندارند بسته به میزان ریسک‌پذیری و بازده مورد انتظار خود می‌توانند در یکی از انواع صندوق ‌های سرمایه‌گذاری سرمایه گذاری کنند.

همان‌طور که گفته شد صندوق آگاه در سال ۸۷ تأسیس و قیمت هر واحد آن ۱۰۰ هزار تومان بود؛ در حال حاضر (۱ بهمن ۱۴۰۰) قیمت هر واحد صندوق سرمایه‌گذاری مشترک آگاه به بیش از ۳۶ میلیون تومان رسیده است که این واقعیت حاکی از تقریبا ۳۶۰ برابر شدن سرمایه افرادی است که در این مدت سرمایه خود را در این صندوق نگه داشته‌اند و از این‌رو پربازده‌ ترین در میان صندوق‌های سرمایه‌گذاری بوده است.

به دلیل ساختار سرمایه‌گذاری مبتنی بر صدور و ابطال صندوق، برای هر سرمایه‌گذار جدید واحدهای جدید صندوق صدور و برای سرمایه‌گذاران فعلی صندوق که مایل به خروج از صندوق هستند ابطال توسط مدیر صندوق صورت می‌گیرد. لازم به ذکر است واحدهای صندوق های سرمایه گذاری غیر قابل انتقال به غیر هستند.

سرمایه‌گذاران با سرمایه‌گذاری در مشترک آگاه می‌توانند بدون صرف وقت یا داشتن تخصص، از سودهای سرشار بازار سرمایه بهره‌مند شوند و سرمایه خود را در بلندمدت (حداقل ۱ سال) چند برابر کنند.

صندوق آگاه از قدیمی‌ترین و معتبرترین صندوق‌های از نوع در سهام در کشور است و سرمایه گذاران می‌توانند کاملاً از امنیت سرمایه‌گذاری خود بنا به دلایل زیر مطمئن باشد:

 • سابقه ۱۳ سال فعالیت مستمر و درخشان این صندوق و جذب بیش از ۷۸۰۰ میلیارد ریال (۱ بهمن ۱۴۰۰)، گویای اهداف و استراتژی بلندمدت آن است. 
 • مدیریت متخصص و مجرب که توانسته بیشترین بازدهی را در طول ۱ دهه گذشته برای سرمایه گذاران به ارمغان آورد.
 • فعالیت تحت نظر سازمان بورس از طریق متولی صندوق که از شرکت‌های حسابرسی مورد اعتماد سازمان بورس بوده و به عنوان رکن نظارتی صندوق فعالیت می‌کند.

این صندوق‌ هم مانند سایر صندوق‌ها دارای اساسنامه و امیدنامه است که در همان تاریخ ۱۷/۰۵/۱۳۸۷ به تصویب سازمان بورس اوراق بهادار رسیده‌اند که لازم است سرمایه گذاران جهت شناخت بیشتر از صندوق آن‌ها را مطالعه نمایند. به طوری که برای آگاهی بیشتر در خصوص موارد زیر می‌توانند به اساسنامه صندوق آگاه که مشتمل بر ۶۶ ماده و ۴ پیوست است، مراجعه کنند:

 • موضوع فعالیت
 • واحدهای سرمایه گذاری عادی و ممتاز
 • سرمایه گذاری مؤسسان
 • حداقل و حداکثر مشارکت در صندوق
 • حساب‌های بانک
 • مجامع
 • وظایف و مسئولیت‌های ارکان صندوق (مدیر، متولی، ضامن و حسابرس)

افراد می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون موضوعات زیر به امیدنامه صندوق آگاه که مشتمل بر ۱۰ بند است، مراجعه نمایند:

 • اهداف و استراتژی‌های صندوق،
 • ریسک سرمایه گذاری در صندوق،
 • انواع واحدهای سرمایه گذاری،
 • ارکان صندوق،
 • محل اقامت صندوق،
 • هزینه‌های سرمایه گذاری در صندوق (انواع هزینه های قابل پرداخت از محل دارائی‌های صندوق و هزینه‌هایی که می‌باید توسط سرمایه گذار پرداخت شود)
 • حداقل و حداکثر واحدهای سرمایه گذاری نزد سرمایه گذاران

در جدول زیر خلاصه‌ای از اطلاعات کلی صندوق سرمایه‌گذاری مشترک آگاه مطرح شده است. (اطلاعات بر اساس ۱ بهمن ۱۴۰۰ است)

خالص ارزش دارایی‌های فعلی ۷,۸۰۴,۲۹۸,۷۹۴,۰۶۷ ریال
تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری نزد سرمایه‌گذاران ۲۱,۶۴۴
نوع صندوق مبتنی بر صدور و ابطال
شروع فعالیت ۱۳۸۷/۰۵/۱۷
نوع صندوق براساس کلاس دارایی در سهام
مدیر صندوق سبدگردان آگاه
متولی صندوق موسسه حسابرسی و خدمات مالی و مدیریت ایران مشهود
حسابرس موسسه حسابرسی شاخص اندیشان

 

بازدهی و عملکرد صندوق آگاه

شاید مهم‌ترین پارامتر برای سرمایه‌گذاران در انتخاب صندوق، عملکرد و میزان بازدهی صندوق های سرمایه گذاری است. در بازار سرمایه ایران صندوق ‌های سرمایه‌گذاری متعددی از نوع در سهام وجود دارد که از نظر بازدهی همواره مشترک آگاه در میان برترین این صندوق‌ها بوده است. بازدهی صندوق مشترک آگاه مانند اکثر صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام ناشی از افزایش قیمت واحدهای آن است و سود نقدی بین سرمایه‌گذاران تقسیم نمی‌شود. NAV صندوق و قیمت صدور و ابطال هر واحد آن روزانه توسط مدیر صندوق محاسبه می‌شود.

بازدهی دوره‌های مختلف صندوق از ابتدای تأسیس تاکنون (۱ بهمن ۱۴۰۰) در جدول زیر آورده شده و با بازدهی شاخص بورس به عنوان نماینده بازار مقایسه شده است.

شرح از تاریخ تا تاریخ بازده صندوق(درصد) بازده بازار(درصد)
۹۰ روز گذشته ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ ۱۰٫۳۸- % ۹٫۱۲- %
۱۸۰ روز گذشته ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ ۰٫۸۷- % ۲٫۴۳- %
۳۶۵  روز گذشته ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ ۱۳٫۹۵ % ۸٫۰۶ %
بازدهی از شروع فعالیت ۱۳۸۷/۰۵/۱۷ ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ ۳۵۹۰۹٫۹۹ % ۱۰۴۳۱٫۶۵ %

نمودار مقایسه‌ای بازده بورس و صندوق از ابتدای تاسیس

با توجه به چارت بالا، از مقایسه‌ی بازدهی صندوق آگاه و شاخص بازار درمی‌یابیم که در شرایط رکود بازار، صندوق منطبق بر بازار و حتی بهتر از بازار عمل کرده و در شرایط رونق بازار با اختلاف، وضعیت بهتری از بازار داشته است.

همان‌طور که گفتیم بازدهی که سرمایه‌گذاران از صندوق مشترک آگاه کسب می‌کنند، ناشی از افزایش قیمت واحدهای صندوق خواهد بود؛ پس لازم است دقیق‌تر روند قیمتی واحدهای صندوق را بررسی کنیم. در ۱۳۸۷/۰۵/۱۵ این صندوق با قیمت هر واحد یک‌میلیون ریال پذیره‌نویسی شده و به صورت مداوم با تغییرات مابه‌التفاوت دارایی‌ و بدهی‌های صندوق این قیمت تغییر کرده و NAV آن (ارزش خالص دارایی‌ها به ازای هر واحد) افزایش یافته است. قیمت‌های فعلی هر واحد صندوق در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ به صورت زیر است:

در ادامه برای اطلاع از جزییات بیشتر می‌توان روند تغییرات قیمت هر واحد صندوق مشترک آگاه را از ابتدای تأسیس تا الآن مشاهده نمود.

قیمت ابطال و ارزش آماری هر واحد سرمایه‌گذاری

نمودار زیر تغییرات خالص ارزش دارایی‌های صندوق را از زمان تأسیس تاکنون نمایش می‌دهد. در دوره‌های زمانی اخیر مقدار آن به صورت قابل توجه افزایش یافته که هم ناشی از پذیره‌نویسی اوراق بهادار جدید توسط بازارگردان و اصطلاحاً افزایش حجم نقدینگی موجود در آن و هم ناشی از افزایش دارایی‌های آن است که هردو مورد نشان‌دهنده عملکرد خوب صندوق است. به طوری که خالص ارزش دارایی‌های صندوق در ابتدا حدود یک میلیارد ریال بوده که هم اکنون (۱۴۰۰/۱۱/۰۱) این مقدار به بیش ۷،۸۰۴ میلیارد ریال افزایش یافته است.

نمودار خالص ارزش دارایی‌های صندوق مشترک آگاه

پورتفوی صندوق و مدیریت آن

در ابتدای موضوع اشاره کردیم که مشترک آگاه یک صندوق سرمایه گذاری در سهام است و این نوع صندوق ها حتماً باید بین ۷۰ تا ۹۰ درصد از پورتفوی خود را به سهام مختلف موجود در بازار اختصاص دهند و بنا به تشخیص مدیر صندوق مابقی توسط سپرده‌های بانکی، اوراق درآمد ثابت، وجه نقد و سایر دارایی‌ها اختصاص می‌یابد. جزییات بیش‌تر محدودیت‌ها و قوانینی که در تشکیل پورتفوی باید توسط مدیریت صندوق رعایت شود در بند ۲ امیدنامه ذکر شده است. مسلماً مدیریت صندوق آگاه با توجه دانش تخصصی و تجربه بالایی که دارد علی‌رغم در نظر گرفتن ملاحظات قانونی که از طرف سازمان اعمال شده همواره سعی در به حداقل رساندن ریسک‌های غیرسیستماتیک و سیستماتیک سبد سهام صندوق دارند و در عین حال به دنبال کسب بالاترین بازده ممکن در بازار هستند.

ترکیب دارایی صندوق مشترک آگاه

جدول زیر وضعیت کلی ترکیب دارایی‌های صندوق را در بازه‌های زمانی مختلف تا تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ نشان می‌دهد.

هزینه‌های صندوق مشترک

از دیگر مزایای سرمایه‌گذاری در صندوق مشترک آگاه هزینه‌های پایین سرمایه‌ گذاری است. کارمزد صندوق ۲ درصد است. این کارمزد اگرچه حدود ۰٫۵ درصد از کارمزد معاملات مستقیم بیشتر است اما عموماً به دلیل تعداد معاملات کم‌تر و عدم بروز رفتارهای هیجانی در نهایت هزینه پرداختی سرمایه‌گذاری غیرمستقیم و به خاصه صندوق مشترک آگاه به دلیل مدیریت حرفه‌ای صندوق کم‌تر است.

جزییات دقیق هزینه‌های صندوق مانند هزینه تأسیس، هزینه برگزاری مجامع، کارمزد مدیر و کارمزد متولی که روی قیمت آماری هر واحد صندوق اعمال می‌شوند در بند ۸ امیدنامه به طور کامل ذکر شده است اما آنچه برای سرمایه‌گذار اهمیت دارد و به صورت مستقیم با آن در ارتباط است.

نحوه سرمایه‌گذاری در صندوق مشترک آگاه

به‌طور کلی منطق اساسی تشکیل صندوق‌های سرمایه‌گذاری، امکان سرمایه‌گذاری غیرمستقیم و کسب سود در بازار سرمایه برای افراد است. سرمایه‌گذاری در این صندوق بسیار ساده بوده و برخلاف سهام شرکت‌های بازار و صندوق‌های قابل معامله (ETF) به کد بورسی نیاز ندارد.

مراحل سرمایه‌گذاری در صندوق مشترک آگاه به شرح زیر است:

 1. در سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) به آدرس Sejam.ir ثبت‌‌نام اینترنتی نمایید.
 2. در گام دوم به همراه داشتن مدارک هویتی (اصل شناسنامه و کارت ملی) برای صدور و ابطال واحدهای صندوق به یکی از شعب کارگزاری آگاه در تهران یا شهرستان‌ها مراجعه نمایید.

کلام آخر

همان‌طور که بیان کردیم صندوق سرمایه‌گذاری مبتنی بر صدور و ابطال مشترک آگاه که یک صندوق در سهام است یکی از مناسب‌ترین ابزارهای سرمایه‌گذاری غیرمستقیم برای سرمایه‌گذاران است. این صندوق بازدهی بیش از ۳۵۰۰۰% را در ۱۳ سال اخیر کسب کرده است. این صندوق مناسب تمامی سرمایه‌گذاران خصوصاً افرادی که نگران حفظ ارزش پول خود هستند، علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه هستند و دارای ریسک‌پذیری نسبتاً بالایی هستند اما زمان کافی یا دانش تخصصی لازم را ندارند است.

بازدیدها: 60,665

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از طریق پیامک، شماره تلفن همراه خود را در فرم زیر وارد کنید:
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
95 دیدگاه
 • سعیدپورقربان
  پاسخ
  ارسال شده در12:46,1399/01/18

  باسلام بنظر میرسد صندوق سرمایه گذاری خوبی باشد

 • محمود
  پاسخ
  ارسال شده در01:55,1399/01/25

  با سلام
  در مورد صندوقهای سرمایه گذاری آگاه کدوم صندوق رو برای سرمایه گذاری پیشنهاد میدید؟
  لطفا” بفرمائید در صندوقهای EFT خرید واحدهای سرمایه گذاری خود صندوق با خرید سهام همان صندوق در بورس(مثل صندوق هستی بخش آگاه) آیا تفاوتی دارد و اگر دارد چه نوع تفاوتی دارد؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در14:34,1399/01/31

   با سلام و احترام
   دوست عزیز؛
   هر فرد براساس استراتژی‌ها و اهداف سرمایه گذاری خود باید صندوق مناسب را انتخاب نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص صندوق‌های سرمایه گذاری می‌توانید به سایت فیپیران مراجعه نمایید.
   خرید واحد صندوق‌های قابل معامله در بورس همچون خرید سهام است اما به معنای خرید سهام آن صندوق نیست. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید مطلب صندوق های قابل معامله (ETF) چیست را مطالعه فرمایید. صندوق ها نهادهای واسطه مالی هستند که وجوه مردم را جمع آوری کرده و در اوراق بهادار سرمایه گذاری کرده و افراد را از سود حاصل منتفع می‌کنند.

 • محمود حاجیلو
  پاسخ
  ارسال شده در03:23,1399/01/26

  سلام علاوه بر آمار و عملکرد خوب صندوق آگاه کسانی که در صندوق های دیگه سرمایه گذاری کردن و بعدا با صندوق آگاه آشنا شدن تعاریف زیادی درمورد خدمات و عملکرد صندوق آگاه میشنویم

 • صمدخلیلی احمدابادشهرک
  پاسخ
  ارسال شده در19:59,1399/01/27

  سلام خسته نباشید من کدبورسی دارم میتوانم آنلاین خرید کنم

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در14:04,1399/01/31

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، در خصوص ثبت درخواست برای صدور واحدهای این صندوق باید به صورت حضوری به شعب کارگزاری آگاه مراجعه کرده و با در دست داشتن مدارک هویتی (اصل شناسنامه و کارت ملی)، فرم درخواست صدور واحدهای صندوق مورد نظر خود را تکمیل کنید. متاسفانه در حال حاضر درخواست صدور و ابطال به صورت آنلاین فعال نمی‌باشد.

 • رضا شیرازی
  پاسخ
  ارسال شده در20:11,1399/01/27

  من کد بورسی دارم چطوری میتونم تو صندوق سرمایه گذاری کنم

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در14:05,1399/01/31

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، در مقاله مراحل سرمایه گذاری این صندوق به صورت کامل توضیح داده شده است در خصوص ثبت درخواست برای صدور واحدهای این صندوق باید به صورت حضوری به شعب کارگزاری آگاه مراجعه کرده و با در دست داشتن مدارک هویتی (اصل شناسنامه و کارت ملی)، فرم درخواست صدور واحدهای صندوق مورد نظر خود را تکمیل کنید.

 • چوادارباب پور
  پاسخ
  ارسال شده در20:25,1399/01/27

  عرض سلام.من کدبورسی دارم.بوسیله کدبورسی میشه خریداری کرد.یاحتمن بایدبه کارگزاری رجوع کنم.

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در14:06,1399/01/31

   با سلام و احترام
   دوست عزیز،
   برای خرید واحدهای صندوق‌های سرمایه گذاری که قابل معامله در بورس هستند، دارا بودن کد بورسی الزامی است. از اینرو به دلیل انکه صندوق مشترک آگاه مبتنی بر صدور و ابطال بوده و قابل معامله در بورس نیست در نتیجه کد بورسی نیاز نیست. در خصوص ثبت درخواست برای صدور واحدهای این صندوق باید به صورت حضوری به شعب کارگزاری آگاه مراجعه کرده و با در دست داشتن مدارک هویتی (اصل شناسنامه و کارت ملی)، فرم درخواست صدور واحدهای صندوق مورد نظر خود را تکمیل کنید.

 • حجت اله مرادی
  پاسخ
  ارسال شده در20:40,1399/01/27

  سلام کارگزارم اگاه هست حداقل وجه لازم برای صندوق مشترک چقده ؟ حتمآ بار اول باید حضوری مراجعه کنم؟ ادرس لطفآ؟ نحوه پرداخت سود چگونه است؟ ایا هر زمانی میتونم اصل سرمایه رو بگیرم؟ مرسی

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در14:07,1399/01/31

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، در مورد صندوق‌ مشترک آگاه حداقل سرمایه موردنیاز، قیمت صدور یک واحد می‌باشد. بازدهی صندوق مشترک آگاه مانند اکثر صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام ناشی از افزایش قیمت واحدهای آن است و سود نقدی بین سرمایه‌گذاران تقسیم نمی‌شود. برای اوّلین بار به جهت احراز هویت، باید به صورت حضوری به شعب کارگزاری آگاه مراجعه کرده و با در دست داشتن مدارک هویتی (اصل شناسنامه و کارت ملی)، فرم درخواست صدور واحدهای صندوق مورد نظر خود را تکمیل کنید.
   همچنین شما هر زمانی که نیاز به ابطال واحدهای خود داشته باشید می‌توانید به صورت حضوری با در دست داشتن مدارک هویتی خود اقدام به ابطال واحدهای خود کنید.

 • امیر
  پاسخ
  ارسال شده در22:21,1399/01/27

  خوبه.اماحواستون باشه الان(فروردین۹۹) که اوضاع بورس خوبه اینطور صندوقهای مشترک ازجمله آگاه اینقدرسودمیدن.وگرنه دقت کنید ازابتدای تاسیس تااواسط سال۹۶کلا بازار سرمایه وازجمله صندوقهای مشترک سودچشمگیری نداشتن.منظورم اینه کسی که میره توی این صندوقها باید دیدبلندمدت(وگاهی خیلی بلندمدت )داشته باشه!!!

 • ولی رضا اردویی
  پاسخ
  ارسال شده در22:24,1399/01/27

  سلام با توجه به اینکه تازه واردها به بورس بیشتر تمایل دارند با سرمایه های کوچک در صندوقها. سرمایه گذاری کنند به خصوص افرادی کا دانش کافی از بازار سرمایه ندارند پیشنهاد می کنم قیمت صدور هر واحد کمتر شود تا سرمایه های کوچک هم جذب شود

 • مهدی یعقوبی
  پاسخ
  ارسال شده در22:48,1399/01/27

  تو سال ۹۸ چندمین رتبه تو سوداوری داشته

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در14:05,1399/01/31

   با سلام و احترام
   دوست عزیز؛
   برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بازدهی و مقایسه صندوق‌ها‌ می‌توانید به وبسایت فیپیران مراجعه نمایید.

 • محمد
  پاسخ
  ارسال شده در00:09,1399/01/28

  سلام ،لطفا بفرمایید حالا که قیمت یک واحد سرمایه گذاری حدود پانزده میلیون تومان است اگر فقط یک واحد داشته باشیم بعد از یک سال چقدر میشه تقریبا؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در14:09,1399/01/31

   با سلام و احترام
   دوست عزیز؛
   امکان پیش بینی سود وجود ندارد، بر اساس عملکردهی گذشته هر صندوق در چندی سال مختلف می توان به یک برآیند از عملکرد آن صندوق رسید. برای این کار می‌توانید به وب سایت صندوق مشترک آگاه به نشانی agah-fund.ir مراجعه فرمایید.

 • علی
  پاسخ
  ارسال شده در00:10,1399/01/28

  سلام حداقل مبلغ برای سرمایه گذاری چقدر میتونیم شروع کنیم

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در14:08,1399/01/31

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، در مورد صندوق‌ مشترک آگاه حداقل سرمایه موردنیاز، قیمت صدور یک واحد می‌باشد. بازدهی صندوق مشترک آگاه مانند اکثر صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام ناشی از افزایش قیمت واحدهای آن است و سود نقدی بین سرمایه‌گذاران تقسیم نمی‌شود. برای اوّلین بار به جهت احراز هویت، باید به صورت حضوری به شعب کارگزاری آگاه مراجعه کرده و با در دست داشتن مدارک هویتی (اصل شناسنامه و کارت ملی)، فرم درخواست صدور واحدهای صندوق مورد نظر خود را تکمیل کنید.
   همچنین شما هر زمانی که نیاز به ابطال واحدهای خود داشته باشید می‌توانید به صورت حضوری با در دست داشتن مدارک هویتی خود اقدام به ابطال واحدهای خود کنید.

 • توحید
  پاسخ
  ارسال شده در00:58,1399/01/28

  باسلام
  به نظر شما سهام آگاس روبخریم خوبه یا در صندوق سرمایه گذاری واحدخریداری کنیم؟؟؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در14:01,1399/01/31

   دوست عزیز؛
   هر فرد براساس استراتژی‌ها و اهداف سرمایه گذاری خود باید صندوق مناسب را انتخاب نماید. برای آگاهی بیشتر می‌توانید مطلب ۶ نکته مهم در انتخاب صندوق های سرمایه گذاری را مطالعه فرمایید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص صندوق‌های سرمایه گذاری می‌توانید به سایت فیپیران مراجعه نمایید.

 • ابولقاسم یگانه
  پاسخ
  ارسال شده در01:22,1399/01/28

  سلام حداقل سرمایه برای وارد شدن به این صندوق چقدر باید باشد با ۴۵۰میلیون تومان میشود واحد خرید.بعضی از صندوقها ضامن نقد شوندگی ندارد این صندوق چطور است با تشکر.

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در13:56,1399/01/31

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، به طور کلی حداقل سرمایه مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری در صندوق به اندازه قیمت روز صدور یک واحد از آن صندوق است؛ البته لازم به ذکر است برخی صندوق‌ها برای صدور واحدهای سرمایه‌گذاری خود حداقل تعداد لازم تعیین می‌کنند. در مورد صندوق‌ مشترک آگاه حداقل سرمایه موردنیاز، قیمت صدور یک واحد می‌باشد.
   ضامن نقد شوندگی تنها دلیلی برای اعتبار آن صندوق نخواهد بود، صندوق های از نوع در سهام دارای ضامن نقدشوندگی نیستند و صندوق مشترک آگاه نیز چون از نوع صندوق های در سهام است دارای ضامن نقدشوندگی نیست. برای آگاهی بیشتر می‌توانید مطالب انواع صندوق های سرمایه گذاری و ۶ نکته مهم در انتخاب صندوق های سرمایه گذاری را مطالعه فرمایید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بازده آن می‌توانید به وبسایت صندوق مشترک آگاه مراجعه نمایید.

 • Alireza
  پاسخ
  ارسال شده در03:39,1399/01/28

  حداقل مبلغ برا سرمایه گذاری چقدره ؟؟؟ اون طور که من جسته و گریخته شنیدم مبالغ کم رو نمیشه تو این صندوق ها سرمایه گذاری کرد درسته ایا؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در14:09,1399/01/31

   با سلام و احترام
   دوست عزیز
   به طور کلی حداقل سرمایه مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری در اکثر صندوق ها به اندازه قیمت روز صدور یک واحد از آن صندوق است؛ البته لازم به ذکر است برخی صندوق‌ها برای صدور واحدهای سرمایه‌گذاری خود حداقل تعداد لازم تعیین می‌کنند. در مورد صندوق‌های آگاه به غیر از صندوق قابل معامله هستی‌بخش (که حداقل سرمایه مورد نیاز آن به اندازه قیمت صدور ۱۰ واحد آن است)، حداقل سرمایه موردنیاز در سایر صندوق‌ها قیمت صدور یک واحد می‌باشد.

 • اسداله امینی
  پاسخ
  ارسال شده در09:19,1399/01/28

  با سلام
  سوال های متعددی مطرح است
  ۱)نحوه سود دهی و واریز سود
  ۲)تضمین حفظ سرمایه به چه نحوی است آیا تضمینی دارد
  ۳)حداقل سرمایه جهت ورود به این صندوق
  ۴) در صورت خرید سهام و کاهش آن ضرر متوجه سهامدار می گردد
  ۵)با فرض ورود یک صد میلیون تومان سود دهی در پایان ماه یا سال اعمال می شود و مبلشغ سود چقدر است

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در12:14,1399/01/31

   با سلام و احترام
   دوست عزیز،
   •این نوع صندوق پرداخت سود ماهانه ندارد و سرمایه گذاران در این صندوق از افزایش ارزش و قیمت واحد صندوق مشترک آگاه منتفع خواهند شد.
   •در صندوق های سهامی تضمینی در خصوص حفظ سرمایه داده نمیشود و ریسک سرمایه گذاری به عهده سرمایه گذاران است.
   •به طور کلی حداقل سرمایه مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری در صندوق مشترک آگاه به ازای قیمت صدور یک واحد می‌باشد.
   •در صندوق های سهامی به دلیل آنکه تا حدودی متاثر از بازار سرمایه هستند، نمیتوان بازدهی دقیقی اعلام نمود اما شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص عملکرد صندوق مشترک اگاه به وبسایت آن مراجعه نمایید.

 • هادی برومند
  پاسخ
  ارسال شده در09:38,1399/01/28

  ای کاش این صندوق هم مثل صندوق آگاس قابل معامله بود

 • حامد موسوی
  پاسخ
  ارسال شده در12:53,1399/01/28

  بسیار عالی و مفید بود

 • امین
  پاسخ
  ارسال شده در19:31,1399/01/28

  یعنی برای شروع و دور باید حداقل سرمایمون ١۵میلیون باشه?وبعد یکسال حداقل دو یا سه برابر میشه?واینکه سودش به چه صورت هستش ماهانه یا سالانه?

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در12:10,1399/01/31

   با سلام و احترام
   دوست عزیز،
   به طور کلی حداقل سرمایه مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری در اکثر صندوق ها به اندازه قیمت روز صدور یک واحد از آن صندوق است؛ البته لازم به ذکر است برخی صندوق‌ها برای صدور واحدهای سرمایه‌گذاری خود حداقل تعداد لازم تعیین می‌کنند. در مورد صندوق‌های آگاه به غیر از صندوق قابل معامله هستی‌بخش (که حداقل سرمایه مورد نیاز آن به اندازه قیمت صدور ۱۰ واحد آن است)، حداقل سرمایه موردنیاز در سایر صندوق‌ها قیمت صدور یک واحد می‌باشد.
   در خصوص بازدهی نمی توان پیش بینی خاصی کرد بر اساس افت و خیز بازار سرمایه صندوق های درسهام هم رشد و یا افت خواهند داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید مطلب انواع صندوق های سرمایه گذاری را مطالعه فرمایید.
   برای آگاهی در خصوص بازدهی و عملکرد صندوق‌ها می‌توانید به وبسایت هر صندوق و یا وبسایت فیپیران مراجعه نمایید.

 • هادی رضایی
  پاسخ
  ارسال شده در21:30,1399/01/28

  برای کسی که دانش و وقت کافی ندارد بنظر عالیه که به این روش در بازار سرمایه ورود کند.

 • nhl
  پاسخ
  ارسال شده در22:49,1399/01/28

  سلام و عرض ادب …عالی عالی صندوق هست
  غیر ازین صندوق صندوق دیگری هم پیشتهاد میدهید …چون هر واحدش زیاده …صندوق با قیمت کمتر ؟؟؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در12:08,1399/01/31

   با سلام و احترام
   دوست عزیز شما می‌توانید با داشتن کد بورسی واحدهای صندوق های قابل معامله را خریداری کنید مثل صندوق هستی بخش آگاه. برای آشنایی بیشتر با سایر صندوق ها می‌توانید به وبسایت فیپیران مراجعه نمایید.

 • مجید نصر
  پاسخ
  ارسال شده در10:24,1399/01/29

  آیا لازم است بیش از ده درصد سپرده بانکی واوراق داشته باشد.
  بنظر میرسد موجب عقب ماندگی صندوق نسبت به بعضی دیگر مثل مشترک ملی شود.

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در11:26,1399/01/31

   با سلام و احترام
   صندوق سرمایه گذاری مشترک آگاه از نوع صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام است و بر اساس الزامات سازمان بورس و اوراق بهادار، موظّف است حداقل ۷۰ درصد از سرمایه‌ خود را در سهام و حق تقدم سهام سرمایه‌گذاری کنند و بنا به تشخیص مدیر صندوق مابقی توسط سپرده‌های بانکی، اوراق درآمد ثابت، وجه نقد و سایر دارایی‌ها اختصاص می‌یابد.
   جزییات بیش‌تر محدودیت‌ها و قوانینی که در تشکیل پورتفوی باید توسط مدیریت صندوق رعایت شود در امیدنامه ذکر شده است. مسلماً مدیریت صندوق با توجه دانش تجربه بالایی که دارد علی‌رغم در نظر گرفتن ملاحظات قانونی که از طرف سازمان اعمال شده همواره سعی در به حداقل رساندن ریسک‌ سبد سهام صندوق دارد و در عین حال به دنبال کسب بالاترین بازده ممکن در بازار است.

 • امیر شیراز
  پاسخ
  ارسال شده در15:22,1399/01/29

  اقا یعنی اگر من ۳۰ میلیون بگذارم در صندوق ماهی چقدر به من سود میدهد ؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در11:26,1399/01/31

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، صندوق ها انواع مختلفی دارند که برای اطلاعات بیشتر می‌توانید مطلب انواع صندوق های سرمایه گذاری را مطالعه فرمایید و برای آگاهی در خصوص صندوق های فعال در کشور و میزان بازدهی و عملکرد صندوق‌ها می‌توانید به وبسایت هر صندوق و یا وبسایت فیپیران مراجعه نمایید.

 • پروین کاطمی
  پاسخ
  ارسال شده در19:16,1399/01/29

  بسیار عالی بود

 • مهدی شیرازی
  پاسخ
  ارسال شده در20:13,1399/01/29

  با سلام
  برای آنهایی که در سجام احراز هویت شده اند دنبال راهی باشید بتوانند بصورت اینترنتی و غیر حضوری وارد صندوق شوند.

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در11:25,1399/01/31

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، این مورد برای صندوق های مبتنی بر صدور و ابطال مثل صندوق مشترک آگاه در دست پیگیری است ولی شما با داشتن کد بورسی می‌توانید واحدهای صندوق های قابل معامله (ETF) را بدون مراجعه حضوری به کارگزاری و مانند سهام در بازار خرید و فروش کنید.

 • ارسال شده در01:40,1399/01/30

  باسلام اینجانب که دارای کدمعاملاتی اگاه از شهرستان هستم چگونه یک سهم صندوق را خریداری کنم با توجه باینکه کار من کشاورزی است وبرای معامله وقت ندارم.با تشکر اسماعیل زاده.

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در11:22,1399/01/31

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، برای اوّلین بار به جهت احراز هویت، باید به صورت حضوری به شعب کارگزاری آگاه مراجعه کرده و با در دست داشتن مدارک هویتی (اصل شناسنامه و کارت ملی)، فرم درخواست صدور واحدهای صندوق مورد نظر خود را تکمیل کنید. اما برای صندوق های قابل معامله در بورس کافیست کد بورسی داشته و واحدهای آنها را مانند سهم خریداری کنید. برای اطلاع بیشتر در مورد این صندوق ها می‌توانید مطلب صندوق قابل معامله (ETF) چیست و انواع صندوق های سرمایه گذاری را مطالعه فرمایید یا برای آگاهی از نحوه سرمایه گذاری در صندوق‌های سرمایه گذاری آگاه می‌توانید با شماره ۹۱۰۰۴۰۰۱-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

 • جواد رضایی
  پاسخ
  ارسال شده در08:09,1399/01/30

  واقعا دست تون درد نکنه . از تیم کارگزاری آگاه هم متشکریم

 • اعظم زاکری نژاد
  پاسخ
  ارسال شده در09:06,1399/01/30

  سلام با کد ملی هم میتونیم در صندوق سرمایه گزاری شرکت کنیم یا فقط باید کد بورسی داشته باشیم

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در11:21,1399/01/31

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، برای خرید واحدهای صندوق‌های سرمایه گذاری که قابل معامله در بورس هستند، دارا بودن کد بورسی الزامی است. از اینرو به دلیل انکه صندوق مشترک آگاه مبتنی بر صدور و ابطال بوده و قابل معامله در بورس نیست در نتیجه کد بورسی نیاز نیست. مراحل سرمایه گذاری در این صندوق نیز در مقاله به طور کامل توضیح داده شده است.

 • منصوره جوادزاد
  پاسخ
  ارسال شده در16:27,1399/01/30

  باتشکر مطالب خوب و قابل استفاده ای بود

 • حسین
  پاسخ
  ارسال شده در21:10,1399/01/30

  با سلام خدمت دوستان من قبلا با کارگزاری دیگه ای کار میکردم از زمانی که با اگاه اشنا شدم و در حال حاضر مشغولم واقعا از صمیم قلب از مجموعه .کارگزاری اکاه تشکر میکنم بابت خدمات و راهنماییهای ارزشمندشون.

 • ارسال شده در21:33,1399/01/30

  باسلام
  ای کاش برای افرادی که که پول زیادی ندارن
  و درواقع خرد بازار هستن قیمت هر واحد رو کمتر در نظر میگرفتین که ماهم بتونیم ورود کنیم??

 • مسعود
  پاسخ
  ارسال شده در01:12,1399/01/31

  بییار عالی

 • مهدی حقیقی
  پاسخ
  ارسال شده در18:46,1399/02/02

  با سلام، من مبلغم رو به حساب صندوق حواله ساتنا زدم و از طریق سایت صندوق درخواست صدور زدم، اولا چند روز بعد گواهی صادر میشه و بر اساس ارزش چه روزی صادر میشه،
  ثانیا اگر بخواهم ابطال بزنم از طریق همون سایت می تونم یا حتما باید برم شعبه؟
  ممنون

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در10:56,1399/02/14

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، صدور به صورت اینترنی به قیمت صدور روز کاری فردای واریز محاسبه و در روز بعد از آن صادر می‌شود یعنی حداقل دو روز کاری زمان می‌برد.
   برای ابطال هم می‌توانید به صورت اینترنتی انجام دهید اگر احراز هویت سجام را انجام داده باشید. در غیر این صورت خیر .

 • مجتبی مقیمی
  پاسخ
  ارسال شده در19:47,1399/02/10

  با سلام وقت بخیر خدمت شما طاعات وعبادت شما قبول خواهشمندم راهنمایی کنید حداقل ما عضو کارگزار شما شدیم بتوانیم در بازار بورس قدم برداریم بنده مبتی هستم در حال حاضر نیاز به حمایت شما هستیم

 • محمود
  پاسخ
  ارسال شده در06:54,1399/03/14

  چند نوع صندوق داریم؟
  فقط ازین یکی حرف میزنن.

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در08:55,1399/03/20

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، صندوق‌ها براساس ترکیب دارایی‌شان و نحوه خرید و فروش واحدهای آن تقسیم‌بندی می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص صندوق‌های سرمایه‌گذاری، مطالعه مقاله زیر به شما پیشنهاد می‌شود:

   * انواع صندوق های سرمایه گذاری

 • فریدون حیدری نسب
  پاسخ
  ارسال شده در12:51,1399/03/14

  باسلام،من از مشتریان شما و از اعضای باشگاه آگاه هستم از نحوه کار باشگاه بسیار رضایت دارم دستتان درد نکنه…

 • افسانه پیری زاده
  پاسخ
  ارسال شده در00:54,1399/03/19

  باسلام میخواستم بدونم چه زمانی صندوق مبلغ هر واحد رو میشکنه و روی تعداد واحد نزد مشتری میزاره که افراد زیادی بتونن با مبلغ پایین تر واحدهای صندوق رو بگیرن و اگه کسی مبلغی کمی از واحد خودش رو بخواد مجبوره کل واحد رو ابطال کنه

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در16:53,1399/03/27

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، این موضوع در دست بررسی است.

 • ربانی
  پاسخ
  ارسال شده در20:42,1399/03/23

  به نظر میرسد بازده بازار بورس و سایر بازارها کمتر از مقدار واقعی ذکر شده است لطف میکنید دلیل آنرا بفرمایید.

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در11:02,1399/03/26

   با سلام و احترام
   دوست عزیز مقادیر ذکر شده در نمودار تا پایان سال ۱۳۹۸ بوده و بازده مرکب است.

 • سمیرا
  پاسخ
  ارسال شده در21:03,1399/03/23

  سلام من چیزی متوجه نشدم من کارگزاری آگاه دارم با چه نمادی میتونم خرید کنم

 • سروش
  پاسخ
  ارسال شده در17:39,1399/04/19

  درود
  آیا امکان ابطال یا صدور واحد های سرمایه گذاری به صورت آنلاین وجود ددارد؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در08:34,1399/04/21

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، برای خرید واحدهای صندوق سرمایه گذاری مشترک آگاه برای اولین باز نیاز به مراجعه حضوری دارید. برای دفعات بعدی بله شما می‌توانید از طریق سایت صندوق با ورود به سامانه درخواست صدور و ابطال واحدهای این صندوق را به صورت آنلاین ثبت نمایید.

 • حسن شاه سنایی
  پاسخ
  ارسال شده در12:10,1399/05/13

  باسلام چگونه میتوانم درصندوق سرمایه گذاری آگاه سرمایه گذاری کنم؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در09:30,1399/05/14

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، همانطور که در مقاله توضیح داده شده این صندوق مبتنی بر صدور و ابطال بوده و برخلاف صندوق‌های قابل معامله (ETF) به کد بورسی نیاز ندارد؛ مراحل سرمایه گذاری در این صندوق به شرح زیر است:
   ۱٫ در سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) به آدرس Sejam.ir ثبت‌‌نام اینترنتی نمایید.
   ۲٫ برای ثبت نام در صندوق مشترک آگاه علاوه بر مراجعه حضوری به شعب صندوق، می‌توانید به وبسایت آن مراجعه کرده و ثبت نام اولیه خود را انجام دهید.
   ۲٫ در گام بعدی با همراه داشتن مدارک هویتی (اصل شناسنامه و کارت ملی) برای احراز هویت صندوق و یا صدور و ابطال واحدهای صندوق به یکی از شعب کارگزاری آگاه در تهران یا شهرستان‌ها مراجعه نمایید.
   شایان ذکر است که؛ پس از احراز هویت برای اولین بار در صندوق می‌توانید صدور و ابطال واحدهای این صندوق را از طریق سایت آن نیز انجام دهید.

 • علی پاک طینت
  پاسخ
  ارسال شده در15:25,1399/05/17

  سلام. در اپلیکیشن سیگنال صندوق مشترک اگاه رو بررسی کردم
  ماشین حساب بازدهی صندوق رو برای مبلغ صد میلیون تومن و برای ۳۱ روز خرداد ۹۹ تنظیم کردم که متاسفانه در نهایت صندوق مشترک آگاه ضرر ده بود.باین ادرس مراجعه کنید
  agah-fund.ir
  اما در مقابل صندوق کارگزاری بانک ملی و سپهر اول بانک صادرات عالی هستن
  خیلی تمایل دارم در صندوق مشترک اگاه سرمایه گزاری کنم
  لطفا علت زیان ده بودن رو اطلاع بدید
  ممنونم

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در08:40,1399/05/19

   با سلام و احترام
   دوست عزیز سرمایه گذاری در صندوق‌ها را باید با دید بلند مدت در نظر گرفت و بررسی بازده صندوق در یک روز نشان‌دهنده عملکرد آن صندوق نیست. شما می‌توانید در سایت صندوق مشترک آگاه بازده آن رادر بازه های زمانی مختلف مشاهده نمایید. در هر بازار رشد و اصلاح وجود دارد و صندوق های سرمایه گذاری از نوع در سهام به این دلیل که عمده دارایی خود را در سهام شرکت ها سرمایه گذاری می‌کنند طبعاً از رشد و افت بازار تأثیر مستقیم می‌پذیرند.

 • علی تاجفعر
  پاسخ
  ارسال شده در17:15,1399/05/17

  سلام عذرخواهی میکنم جون مبتدی هستم سوال میکنم . ضندوق شما که تعریفش کردید مانند ضندوق ره اورد باتک مسکن است و یا اندیشه و یا امین بانک اینده باسود تقریبا ثابت است یا خیر . و بعد ایا سرمایه گذاردر اگاه با تضمین پولش هم برخوردار است متظورم بانکی و یا . . . تضمین اصل پول وجود داره .

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در09:00,1399/05/19

   با سلم و احترام
   دوست عزیز، بازدهی صندوق مشترک آگاه مانند اکثر صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام ناشی از افزایش قیمت واحدهای آن است و سود نقدی بین سرمایه‌گذاران تقسیم نمی‌شود. صندوق های سهامی همچون صندوق های درآمد ثابت تضمینی در خصوص حفظ اصل پول ندارند.

 • سروش
  پاسخ
  ارسال شده در21:08,1399/05/17

  سلام و عرض ادب
  با توجه به شرایط کرونایی چرا اصرار دارید احراز هویت و صدور واحدها حضوری باشد حداقل برای کسانی که در آساتریدر فعالند امکان صدور و ابطال را ایجاد کنید این به نفع شما و سهامداران است. تاخیر شما در انجام این کار باعث میشود سهامداران از این امکان بی نصیب و شما هم از مشتریان کمتری داشته باشید. ممنون که درجا نمی‌زنید.

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در08:26,1399/05/19

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، این قوانین از سمت سپرده گذاری مرکزی تدوین شده است و با توجه به شرایط موجود، ما در تلاش برای تسهیل این فرآیند هستیم.

 • امین داریوشی
  پاسخ
  ارسال شده در09:59,1399/05/20

  سلام وقت بخیر تو کانال رسمی اگاه نوشتین ۵۰۰ درصد بلزدهی یک سال گذشته صتدوق های سرمایه گذاری ولی وارد لینک اطلاعات بیشتر شدم بازدهی یکسال گذشته۲۰۰ درصد بوده نه ۵۰۰درصد

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در10:31,1399/05/20

   با سلام و احترام
   دوست عزیز در سایت صندوق مشترک آگاه در بخش بازده های دوره ای صندوق، بازده ۳۶۵ روز گذشته صندوق معادل ۵۲۵٫۱۹ % و بازده سه ماهه گذشته صندوق معادل ۲۶۲٫۷۳ %، قابل مشاهده است.

 • علی
  پاسخ
  ارسال شده در13:06,1399/05/20

  سلام . امکانش نیست دوباره یک صندوق راه اندازی بشه با هر واحد قیمت پایین تر ؟؟
  چون یکی مثل بنده پولم به ۴۲ میلیون برا خرید یک واحد نمیرسه نهایتا ۱۵ میلیون دارم .

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در12:14,1399/05/21

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، صندوق هستی بخش آگاه که از نوع قابل معامله در بورس بوده و صندوق مشترک عقیق که مبتنی بر صدور و ابطال است؛ از دیگر صندوق‌های سهامی مدیریت دارایی آگاه هستند.

 • صمد حقیقی زاده
  پاسخ
  ارسال شده در21:09,1399/05/22

  سلام یعنی بریم تو بورس بگیم صندوق اگاه میاد

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در10:50,1399/05/25

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، برای صدور و ابطال واحدهای صندوق مشترک آگاه می توانید به وبسایت صندوق و یا شعب صندوق مراجعه نمایید.

 • حسین رستمی
  پاسخ
  ارسال شده در16:35,1399/06/06

  سلام
  در کانال تلگرامی اگاه بازدهی این صندوق را در یکسال گذشته ۵۰۰ درصد اعلام کردید ولی در این سایت در قسمت بازدهی وعملکرد ۲۰۴ درصد در یک سال گذشته بازدهی رو نشون میده
  بلاخره کدوم درسته؟؟؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در12:33,1399/06/10

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، در سایت صندوق بازدهی صندوق در بازه های زمانی ۱ هفته اخیر، ۳۰ روز، ۹۰ روز، ۱۸۰ روز، ۳۶۵ روز و در نهایت بازده از آغاز فعالیت صندوق ارائه شده است. شما امکان تعیین تاریخ برای محاسبه هر یک از این بازده ها را تا تاریخ مورد نظر خود را دارید. با توجه به توضیحات ارائه شده، پیشنهاد می‌شود بخش بازده صندوق را مجددا بررسی نمایید.

 • مینا حقیقی
  پاسخ
  ارسال شده در22:47,1399/06/27

  لطفن بفرمایید در صورت اینکه ابطال در روز چهارشنبه بعد از ساعت یک بعداظهر زده شود.مبلغ ابطال واحد به چه صورت محاسبه میشود؟
  به مبلغ همان روز ۴شنبه محاسبه میشد که در روز شنبه در سایت آپدیت میشود؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در09:19,1399/06/29

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، در خصوص ابطال واحد صندوق محدودیت زمانی وجود ندارد و هر زمان درخواست ابطال زده شود؛ قیمت ابطال براساس NAV روز کاری بعد محاسبه می‌شود.

 • نازنین
  پاسخ
  ارسال شده در20:17,1399/07/08

  سلام منم تازه وارد بورس شدم و به پیشنهاده دوستم برای سرمایه گذاری این کارگزاری روانتخاب کردم میخواستم بپرسم اگرمبلغی ک میخواهیم سرمایه گذاری کنیم کمتر از۱۵میلیون تومان باشه چیکارباید بکنیم اصن امکان سرمایه گذاری بااین مقدارپول هست؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در09:44,1399/07/09

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، صندوق های سرمایه گذاری بهترین گزینه برای افرادی است که دانش تخصصی در حوزه بازار سرمایه و یا زمان کافی برای تحلیل این بازار را ندارند. افراد بسته به اهداف مالی و میزان ریسک پذیری خود می توانند هر یک از صندوق های سرمایه گذاری را انتخاب نمایند. صندوق های سرمایه گذاری براساس ترکیب داراییشان به سه گروه اصلی صندوق های درآمد ثابت ، مختلط و یا در سهام تقسیم بندی می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص مطالعه مقاله سرمایه گذاری در بورس با رویکرد مدیریت دارایی به شما پیشنهاد می‌شود.

 • عاطفه گلستانی
  پاسخ
  ارسال شده در00:26,1399/09/26

  باسلام. من بدلیل نداشتن آگاهی و اطلاعات لازم برای سرمایه گذاری ب کمک شما احتیاج دارم.
  من با ۱۱ میلیون وارد بازار بورس شدم و بیشتر متضرر بودم تا الان. حالا میخوام با صندوق های سرمایه گذاری آگاه و با کمک شما میخوام سرمایه م رو بیشتر کنم. لطفا کمکم کنید.
  میشه؟؟؟؟؟؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در09:27,1399/09/29

   باسلام و احترام؛
   دوست عزیز، بازار سرمایه ذاتاً بازاری است که با نوسانات همراه است، همانطوریکه شما را در دوره ای با ضرر مواجه ساخته در دروره های بعدی می تواند برای شما سود ایجاد کند، لازمه این مسئله داشتن نگاه بلند مدت (حداقل یک ساله) به این بازار است.
   برای سرمایه کذاری در صندوق های ETF ( صندوق های قابل معامله در بورس) که شامل هستی بخش آگاه ( آگاس ) و یاقوت آگاه است نیاز به احراز هویت و دریافت کد بورسی است و در زمان معاملات بازار با استفاده از پنل معاملاتی نماد صندوق را جستجو میکنید و واحد های صندوق را خریداری میکنید. برای صندوق های مبتنی بر صدور و ابطال که شامل مشترک آگاه است نیاز به یک بار مراجعه حضوری به شعب کارگزاری جهت احراز هویت و فعال کردن کد کاربری است و بعد از آن مابقی کارها را می توان به صورت اینترنتی انجام داد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر به پیج اینستاگرام ما به نشانی agahinvest مراجعه فرمایید.

 • Ali
  پاسخ
  ارسال شده در22:33,1400/06/02

  سلام وقت بخیر
  بنده سهام عدالت ام رو تغییر کار گذاری دادم
  ولی ۶۰ درصد سهام ک میگن حدودا ۸ میلیون خورده ای میشه. ولی برای بنده خیلی کمتر هستش
  میخاستم بدونم ک جریانش چیه؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در08:40,1400/06/03

   باسلام و احترام؛
   دوست عزیز، لطفاً با همکاران ما در کارگزاری با شماره ۹۱۰۰۴۰۰۴-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

 • ارسال شده در00:29,1400/08/17

  سلام وقت بخیر
  با توجه به همه گیری بیماری کرونا آیا همچنان امکان خرید به صورت آنلان وجود ندارد؟
  باتشکر

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در11:42,1400/08/17

   باسلام و احترام؛
   دوست عزیز، برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با شماره ۹۱۰۰۴۰۰۱-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

 • مهدی
  پاسخ
  ارسال شده در19:59,1400/09/21

  مهندس جان سوال دارم – اینکه واقعا در طول یک سال کل سود ه سرمایه گزار مثلا با ورودی ۳۰ میلیون تومان کمتر از ۵ میلیون میشه درسته ؟ یعن تو سایته کاریزما که همین بود یعنی بعد از یه سال بنج میلیون روش میاد ؟اگه این طور باشه که خیلی بی فایده و تا حدی هم مسخرست – از تورم عقب تره که

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در14:09,1400/09/22

   باسلام و احترام؛
   دوست عزیز، شما می‌توانید متناسب با ریسک‌پذیری خودتان سرمایه‌گذاری انجام دهید. اگر ریسک‌پذیر هستید و به دنبال کسب سود بالا، می‌توانید در صندوق‌های سهامی مانند صندوق مشترک آگاه، هستی بخش آگاه و یا زمرد آگاه سرمایه‌گذاری کنید. اگر ریسک‌گریز هستید و تمایل به دریافت سودی بالاتر از سود سپرده‌های بانکی دارید، می‌توانید در صندوق‌های درآمد ثابت مانند همای آگاه سرمایه‌گذاری کنید. قابل ذکر است که بازار با نوسان همراه است و برای کسب بازدهی مناسب بهتر است متناسب با ریسک‌پذیری خودتان سرمایه‌گذاری کنید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان سرمایه‌گذاری از مشاوران آگاه با شماره ۹۱۰۰۴۰۰۱-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

ارتباط با ما

آدرس شرکت سبدگردان آگاه:

تهران- خیابان نلسون ماندلا-کوچه مدیر-خیابان شهید علی یزدان پناه- پلاک 91

کدپستی: 1968837141

تلفن: 91004001-021

نمابر: 82154250-021

پست الکترونیک: info@agahinvest.com

تماس با ما