logo-agahinvest

شرکت سبدگردان آگاه با 20 میلیارد ریال سرمایه ثبت شده، به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های گروه مالی آگاه شروع به کار کرده است. با تجربه سال‌ها مدیریت سرمایه، این شرکت قادر است دارایی شما را در بورس اوراق بهادار مدیریت کند.
کسب سود بدون نیاز به درگیری‌ها و دغدغه‌های فکری و کمک تیم مدیریت سرمایه آگاه و تحلیلگران برتر اکنون برای شما فراهم شده است.

ایمیل: info@agahinvest.com
تلفن: 02182154200
آدرس: تهران، خیابان نلسون ماندلا (آفریقا)، بالاتر از میرداماد، بن بست پیروز، پلاک ۱۳
 

بلاگ

صندوق های صدور و ابطالی در آساتریدر آگاه

صندوق های صدور و ابطالی در آساتریدر آگاه

صندوق های سرمایه گذاری یکی از ابزارهای سرمایه‌گذاری غیرمستقیم در بازار بورس به شمار می‌روند. این صندوق‌ها بیشتر مناسب افرادی هستند که زمان یا دانش کافی برای سرمایه‌گذاری مستقیم در بازار بورس را ندارند. سرمایه‌گذاری در صندوق‌ها در اصل زیرمجموعه‌ای از خدمات مدیریت دارایی در بازار سرمایه است. صندوق‌های سرمایه‌گذاری بنا به نوع ترکیب دارایی که دارند، به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. بعضی از این صندوق‌ها مناسب افراد ریسک‌گریز و بعضی دیگر برای افراد ریسک‌پذیر مناسب هستند. نحوه خرید و فروش این صندوق‌ها به دو روش «ETF یا قابل معامله در بورس» و «صدور و ابطالی» تقسیم می‌شود. ما در این مقاله قصد داریم راجع به امکان جدید نرم افزار آساتریدر صحبت کنیم؛ ویژگی جدیدی که باعث می‌شود بتوانید خرید و فروش صندوق‌های صدور و ابطالی آگاه را نیز از طریق سامانه معاملاتی انجام دهید.

سرمایه گذاری صبورانه چیست

سرمایه‌ گذاری صبورانه چیست؟

 

بردباری خصلتی است که با داشتن آن می‌توان تصمیم‌های عاقلانه گرفت و گره از مشکلات خود باز کرد. وارن بافت، سرمایه گذار افسانه‌ای وال استریت معتقد است بازارهای مالی و به ویژه بازار سهام ابزاری برای انتقال پول از جیب افراد عجول به جیب افراد صبور است.

در این مقاله می‌خواهیم در رابطه با صبر، سرمایه ‌گذاری صبورانه و تاثیر رفتار و طرز فکر صبورانه در سرمایه‌گذاری موفق صحبت کنیم.

چشم انداز مدیریت دارایی آگاه اردیبهشت ۱۴۰۱

حوزه‌های سرمایه‌گذاری بسیاری از جمله بازار سرمایه، مسکن، ارز، طلا، بازار بدهی و رمز ارزها در حیطه اقتصاد داخلی وجود دارد، تیم تحلیل‌گر شرکت سبدگردان آگاه، جهت آگاهی و آشنایی بیشتر فعالان بازار سرمایه گزارش «چشم‌انداز بازارها» را تنظیم و منتشر نموده است.

در این گزارش تحلیل‌گران در بخش‌های مختلف به تحلیل و بررسی خلاصه بازدهی بازارهای موازی مالی در یکسال گذشته پرداخته که شامل وضعیت اقتصاد در بازار سرمایه و بازار بدهی است. همچنین صنایع منتخب از منظر مدیریت دارایی آگاه مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته است.

سرمایه گذاری در بازار پر ریسک

راه حل‌های کاربردی برای سرمایه ‌گذاری در بازار پر ریسک

سرمایه گذاری موضوعی است که همواره مورد توجه اکثر افراد قرار دارد. مردم به طور پیوسته و دائمی در تلاش هستند تا به اهداف خود برسند و در راه رسیدن و دستیابی به توسعه و رفاه، سرمایه گذاری می‌کنند. این موضوع در ابعاد مختلف می‌تواند تحقق یابد. خرید خانه یا ماشین، فراهم نمودن آینده تحصیلی برای فرزندان و … از جمله موارد سرمایه گذاری است. در ادامه به راه حل های کاربردی برای سرمایه گذاری در بازار پر ریسک اشاره خواهیم کرد. لازم است قبل از ورود به موضوع اصلی، تعریفی صحیح از سرمایه گذاری داشته باشیم.

صندوق سرمایه گذاری نوع دوم

صندوق سرمایه‌ گذاری نوع دوم چیست؟

صندوق‌های سرمایه‌ گذاری نوع دوم نوعی از صندوق‌ های درآمد ثابت هستند که جزو صندوق‌های کم ریسک یا به نوعی بدون ریسک محسوب می‌شوند. دلیل ریسک پایین صندوق‌های سرمایه‌ گذاری نوع دوم این است که این صندوق‌ها حداکثر ۵ درصد از دارایی خود را در سهام سرمایه‌گذاری می‌کنند.
صندوق سرمایه‌ گذاری نوع دوم یکی از روش‌های غیرمستقیم سرمایه‌گذاری در بورس به حساب می‌آید. شاید برای شما سوال باشد که کار این صندوق‌ها چیست و اصلا چرا تشکیل شدند؟ برای رسیدن به جواب این سوال اول بهتر است با مفهوم سرمایه‌گذاری در بورس کمی بیشتر آشنا شویم.

بهترین زمان ابطال صندوق های سرمایه گذاری

بهترین زمان ابطال صندوق های سرمایه گذاری

در روزهای پرنوسان بازار بورس و اوراق بهادار، کاهش ریسک سرمایه‌گذاری اولویت سهامداران است اما این رویکرد مستلزم اقداماتی است که چندان هم ساده نیستند. اگر سهامدار مدیریت پورتفوی خود را بر عهده داشته باشد، باید بر اساس پیش‌بینی آینده بازار و شناخت انواع ریسک‌های سرمایه‌گذاری و همچنین توانایی تحلیل شرکت‌های بورسی، بهترین تصمیم را بگیرد. راه دیگری نیز برای کاهش ریسک‌های بازار وجود دارد: خرید واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری. صندوق‌های سرمایه‌گذاری به دلیل مدیریت و راهبری توسط کارشناسان بورسی و مطلعین بازار، در روزهای پرنوسان بورس انتخاب مطمئنی برای سهامداران هستند. اما بهترین زمان ابطال صندوق های سرمایه گذاری چه زمانی است؟
در این مقاله علاوه بر مرور ارکان صندوق های سرمایه گذاری، به سوالاتی در مورد زمان مناسب برای خرید و فروش صندوق‌ها نیز پاسخ می‌دهیم.

چشم انداز مدیریت دارایی آگاه فروردین 1401

چشم انداز مدیریت دارایی آگاه فروردین ۱۴۰۱

حوزه‌های سرمایه‌گذاری بسیاری از جمله بازار سرمایه، مسکن، ارز، طلا، بازار بدهی و رمز ارزها در حیطه اقتصاد داخلی وجود دارد، تیم تحلیل‌گر شرکت سبدگردان آگاه، جهت آگاهی و آشنایی بیشتر فعالان بازار سرمایه گزارش «چشم‌انداز بازارها» را تنظیم و منتشر نموده است.

در این گزارش تحلیل‌گران در بخش‌های مختلف به تحلیل و بررسی خلاصه بازدهی بازارهای موازی مالی در یکسال گذشته پرداخته که شامل وضعیت اقتصاد در بازار سرمایه و بازار بدهی است. همچنین صنایع منتخب از منظر مدیریت دارایی آگاه مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته است.

بررسی نحوه سپرده‌ گذاری در صندوق سرمایه‌ گذاری

بررسی نحوه سپرده‌ گذاری در صندوق سرمایه‌ گذاری

صندوق‌های سرمایه‌گذاری که روش دیگری در سرمایه‌گذاری بورسی و کسب سود از بازار سرمایه هستند با تکیه بر اصل تخصص اداره می‌شوند. یعنی گروهی از متخصصن بازار با جمع‌آوری سرمایه از افرادی که دانش یا زمان کافی انجام معامله ندارند، سرمایه‌گذاری می‌کنند. صندوق‌ها از روش‌های سودساز بازار هستند که انواع مختلفی دارند. در این فرصت به بررسی نحوه سپرده‌ گذاری در صندوق سرمایه ‌گذاری خواهیم پرداخت.

صندوق تامین مالی

صندوق تامین مالی چیست؟

صندوق تامین مالی که با عنوان صندوق بخش مالی نیز شناخته می‌شود عمدتا در سهام شرکت‌هایی سرمایه‌گذاری می‌کند که در زمینه ارائه محصولات و خدمات مالی به مصرف‌کنندگان فعال هستند. نمونه‌هایی از مشاغل در بخش مالی شامل بانک‌ها، شرکت‌های کارت اعتباری، شرکت‌های بیمه و شرکت‌های کارگزاری هستند. در این مقاله صندوق تامین مالی را با جزئیات شرح داده‌ایم.

سازمان های بین المللی تجارت

سازمان‌های بین المللی تجارت

لزوم ارتباط اقتصادی و تجاری بین کشورها باعث شده سیاستمداران و تصمیم‌گیران اقتصادی به فکر راه‌اندازی سازمان های بین‌المللی تجارت بیفتند. سازمان‌هایی که بر اساس منافع و برنامه‌های بلند مدت اقتصادی و توافق میان اعضا، ساز و کار و هدف خود را مشخص می‌کنند. سازمان های بین المللی تجارت وظیفه دارند در دنیای امروز که روابط اقتصادی به هم گره خورده، با در نظر گرفتن منافع اعضا و مخاطرات جهان امروز (مانند مشکلات زیست محیطی، توزیع ناعادلانه ثروت، کاهش منابع طبیعی و …) قدم بردارند.

1 2 26

ارتباط با ما

آدرس شرکت سبدگردان آگاه:

تهران- خیابان نلسون ماندلا-کوچه مدیر-خیابان شهید علی یزدان پناه- پلاک 91

کدپستی: 1968837141

تلفن: 91004001-021

نمابر: 82154250-021

پست الکترونیک: info@agahinvest.com

تماس با ما