logo-agahinvest

شرکت سبدگردان آگاه با 20 میلیارد ریال سرمایه ثبت شده، به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های گروه مالی آگاه شروع به کار کرده است. با تجربه سال‌ها مدیریت سرمایه، این شرکت قادر است دارایی شما را در بورس اوراق بهادار مدیریت کند.
کسب سود بدون نیاز به درگیری‌ها و دغدغه‌های فکری و کمک تیم مدیریت سرمایه آگاه و تحلیلگران برتر اکنون برای شما فراهم شده است.

ایمیل: info@agahinvest.com
تلفن: 02182154200
آدرس: تهران، خیابان نلسون ماندلا (آفریقا)، بالاتر از میرداماد، بن بست پیروز، پلاک ۱۳

انواع صندوق های سرمایه گذاری

شرکت سبدگردان آگاه > سبدگردانی  > انواع صندوق های سرمایه گذاری
انواع صندوق های سرمایه گذاری

انواع صندوق های سرمایه گذاری

صندوق های سرمایه گذاری یکی از روش های سرمایه گذاری در بازار سرمایه است. صندوق ها نهادهای واسطه مالی هستند که وجوه مردم را جمع آوری کرده و در اوراق بهادار سرمایه گذاری کرده و افراد را از سود حاصل منتفع می کنند. در این مقاله سعی شده تا به معرفی انواع صندوق های سرمایه گذاری پرداخته و شما را با این ابزار مفید مالی بیشتر آشنا کنیم.

در یک تقسیم‌بندی، صندوق‌ های سرمایه‌گذاری را بسته به نوع دارایی‌ای که در آن سرمایه‌گذاری می‌کنند، می‌توان به ۳ دسته‌ی زیر تقسیم کرد:

 

صندوق‌ های سرمایه‌گذاری اوراق بهادار

 

این صندوق‌ها با سرمایه‌گذاری روی اوراق بهادار اقدام به سودآوری برای سرمایه‌گذاران می‌کنند. این صندوق‌ها خود به ۶ دسته تقسیم می‌شوند:

 

 صندوق‌ های سرمایه گذاری در سهام

 

صندوق های سرمایه گذاری در سهام بر اساس الزامات سازمان بورس و اوراق بهادار، موظّفند حداقل ۷۰ درصد از سرمایه‌ خود را در سهام و حق تقدم سهام سرمایه‌گذاری کنند. این نوع از صندوق‌ها به لحاظ ریسک سرمایه‌گذاری دارای ریسک بالایی بوده وطبیعتاً می‌توانند سود بیشتری نیز نسبت به صندوق‌های با درآمد ثابت یا مختلط ایجاد کنند.

 

صندوق‌ های سرمایه ‌گذاری با درآمد ثابت

 

صندوق درآمد ثابت نیز بر اساس الزامات سازمان بورس و اوراق بهادار موظّفند که حداقل ۷۵ درصد از دارایی‌های خود را به اوراق بهادار با درآمد ثابت مانند اوراق مشارکت، سپرده‌های بانکی و… اختصاص دهند. این نوع از صندوق‌ها به لحاظ ریسک نسبت به صندوق‌های در سهام از ریسک کمتری برخوردارند و به همین دلیل عمدتاً سودآوری کمتری نسبت به صندوق‌های در سهام دارند.

 

صندوق‌‎های سرمایه گذاری مختلط

 

صندوق‌های سرمایه‌گذاری از نوع مختلط بر اساس مقرّرات سازمان بورس و اوراق بهادار موظّفند بین ۴۰ تا ۶۰ درصد دارایی‌های خود را به سهام یا حق تقدم سهام (یا اوراق با درآمد ثابت) اختصاص داده و مابقی را به اوراق بهادار با درآمد ثابت (یا سهام و حق تقدم) اختصاص دهند. این نوع از صندوق‌ها به طور کلّی به لحاظ ریسک دارای ریسک کمتری از صندوق‌های در سهام و نیز سود کمتر از صندوق‌های در سهام هستند و در مقایسه با صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت دارای ریسک بیشتر و در نتیجه سود بیشترند. البتّه ذکر این نکته ضروری است که این مسئله یک قانون ثابت نیست؛ بلکه در برهه‌هایی از یک دوره‌ سرمایه‌گذاری ممکن است این نوع صندوق‌ها بازدهی بیشتری نسبت به سایر صندوق‎ها داشته باشند. آنچه گفته شد به طور کلّی صادق است.

 

صندوق‌ های سرمایه‌گذاری کالایی قابل معامله (ETC)

 

صندوق‌های کالایی قابل معامله (ETC) یکی از ابزارهای مالی نوین هستند که به سرمایه‌گذاران این امکان را می‌دهند که به جای خرید و نگهداری کالای مورد نظر و تحمّل هزینه‌های نگهداری به طور مستقیم و خسارت‌های احتمالی آن، اوراق این صندوق‌ها را خریداری نمایند. با خرید این اوراق، سرمایه‌گذار در عین داشتن مالکیت کالای موردنظر، مسئولیت نگهداری از آن کالا را بر عهده ندارد. به عبارت دیگر، این صندوق‌ها بخش قابل ملاحظه‌ای از وجوه گردآوری شده‌ی خود را به سرمایه‌گذاری در کالایی خاص اختصاص می‌دهند و علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در آن کالای خاص اقدام به خرید واحدهای این صندوق‌ها می‌کنند.

 

صندوق های سرمایه‌گذاری خطرپذیر (VC)

 

صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر صندوق‌هایی هستند که با جمع‌آوری منابع مالی سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر، سرمایه‌ لازم برای رشد و گسترش کسب‌وکارهای نوپا را فراهم می‌کنند. از این نوع صندوق‌ها با نام‌هایی تحت عناوین «صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه» یا «صندوق‌های سرمایه‌گذاری کارآفرینی» نیز یاد می‌شود. کسب‌وکارهایی که در دوره‌ رشد و نمو خود قرار دارند علی‌رغم ریسک زیادی که دارند می‌توانند پتانسیل سودآوری زیادی نیز داشته باشند؛ لذا سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها باید همراه با تحلیل و بررسی دقیق کسب‌وکار مورد نظر بوده و باید به پتانسیل رشد و سودآوری آن در آینده توجه داشت.

 

صندوق‌ های سرمایه‌گذاری صندوق در صندوق

 

سازمان بورس و اوراق بهادار با توجه به اهداف و استراتژی‌های خود مبنی بر ایجاد بسترها و ابزارهای نوین در بازار سرمایه، اقدام به راه‌اندازی صندوق‌های سرمایه‌گذاری صندوق در صندوق کرده‌ است. این نوع از صندوق‌ها بر اساس استراتژی خود به جای سرمایه‌گذاری در سهام، در واحدهای سرمایه‌گذاری سایر صندوق‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند و ملزم هستند که حداقل ۸۵ درصد از سرمایه‌ خود را به این امر اختصاص دهند. مزیتی که برای این نوع از صندوق‌ها می‌توان برشمرد این است که سرمایه‌گذاری در آن‌ها به نوعی به معنای سرمایه‌گذاری در چندین صندوق است که به سرمایه‌گذار این امکان را می‌دهد به جای استفاده از یک تیم مدیریت از تخصص چندین تیم مدیریت بهره‌مند شود.

 

صندوق‌ های سرمایه‌گذاری تأمین مالی

 

یکی از مهم‌ترین چالش‌های هر فعالیت اقتصادی، تأمین مالی آن است. صندوق‌ تأمین مالی نیز به منظور تأمین مالی پروژه‌ها و فعالیت‌های اقتصادی راه‌اندازی شده‌اند که به  دو دسته‌ زیر تقسیم می‌شوند:

 

صندوق‌ های سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات

 

صندوق‌ های سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات، صندوق‌هایی هستند که از جمع‌آوری سرمایه‌های کوچک اشخاص حقیقی یا حقوقی به منظور سرمایه‌گذاری در پروژه‌های بزرگ ساختمانی ایجاد شده‌‍اند. این صندوق‌ها امکان استفاده‌ سرمایه‌گذاران خرد از فرصت‌های سرمایه‌گذاری در پروژه های ساختمانی بزرگ و درآمدزا را فراهم می‌آورند. افراد برای سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری یا شرکت‌های سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات، از دو طریق می‌توانند عمل کنند:

 الف) از طریق خرید واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق‌های مذکور در زمانی که سهام خود را به عموم عرضه می‌کنند.

 ب) از طریق خرید واحدهای سرمایه‌گذاری در بورس، که همانند سهام و سایر اوراق بهادار پذیرفته شده در بورس، قابل معامله‌اند.

 

صندوق‌ های سرمایه‌گذاری پروژه

 

صندوق‌های سرمایه‌گذاری پروژه نهادهایی مالی هستند که با اخذ مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار تأسیس شده و به جمع‌آوری سرمایه از عموم و تخصیص آن به سرمایه‌گذاری در ساخت و تکمیل پروژه‌ی اشاره شده در اساسنامه‌ی این صندوق‌ها، می‌پردازند. صندوق‌های سرمایه‌گذاری پروژه به‌منظور انجام پروژه مورد نظر خود، در چارچوب اساسنامه و با رعایت مقرّرات، یک شرکت سهامی خاص به نام «شرکت پروژه» تأسیس می‌کنند که آن شرکت، پس از تکمیل و آغاز مرحله‌ی بهره‌برداری، تبدیل به یک شرکت سهامی عام شده و سهام آن در بورس یا بازار خارج از بورس پذیرش و قابل معامله می‌شود. پس از ساخت پروژه و عرضه شدن سهام شرکت مذکور در بورس، فعالیت صندوق پایان یافته و تمامی دارایی‌ها و بدهی‌های صندوق به شرکت پروژه منتقل‌شده و به دارندگان واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق، به همان نسبت، سهام شرکت پروژه واگذار می‌شود.

 

صندوق‌ های ارزی

 

با وجود این نوع صندوق‌ها، سرمایه‌گذاران می‌توانند به جای مراجعه به بازار فیزیکی ارز و خرید و فروش آن، سرمایه‌ مورد نظر را به این صندوق‌ها اختصاص داده و این صندوق‌ها نیز با استفاده از تیم مدیریت تخصصی اقدام به سرمایه‌گذاری در اوراق ارزی و سپرده‌های ارزی کرده و از این طریق سرمایه‌گذاران را منتفع می‌کنند.

بازدیدها: 248,641

54 دیدگاه
 • mehrdad
  پاسخ
  ارسال شده در17:34,1398/07/15

  صندوق‌های سرمایه‌گذاری صندوق در صندوق را در اینترنت سرچ کردم اطلاعاتی در موردش پیدا نکردم که چه شرکت های هستن و چه طور میشود خریداری کرد

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در08:55,1398/07/16

   با سلام و احترام

   در ایران هنور صندوقهای سرمایه گذاری صندوق در صندوق راه اندازی نشدن
   اولین مجوز این صندوقها اسفند سال گذشته داده شد توسط سازمان بورس ولی هنور هیچ شرکتی بابت تاسیس این نوع صندوقها اقدامی نکرده است.
   مشاور سرمایه گذاری دیدگاهان نوین موافقت سازمان رو بابت تاسیس این مدل صندوق گرفته اما هنوز صندوق فعالیتش رو شروع نکرده است.

 • اسماعیل شبان
  پاسخ
  ارسال شده در11:55,1398/07/17

  ممنونم از توضیحات عالی و کامل شما

 • مهرداد
  پاسخ
  ارسال شده در13:43,1398/07/23

  سلام. الان صندوق سرمایه گذاری در پروژه داریم. یا خیر؟ اگر داریم اسمش چیست؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در13:58,1398/07/28

   با سلام و احترام

   بله؛ ۱ صندوق پروژه به اسم «آرمان پرند مپنا»

 • علیرضا
  پاسخ
  ارسال شده در23:38,1398/08/06

  بهترین صندوق سرمایه گزاری حال حاضر چی هست؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در08:29,1398/08/11

   با سلام و احترام

   دوست عزیز؛ بهترین صندوق سرمایه گذاری از چه نوعی مد نظر شماست؟ صندوق‌ها به لحاظ ریسک‌ و بازده متفاوت هستند. پیشنهاد می‌شود مطلب معرفی صندوق‌های سرمایه‌گذاری را مطالعه فرمایید.

 • شهاب الدین بحرانی
  پاسخ
  ارسال شده در01:07,1398/10/28

  با تشکر از شما ، بسیار عالی توضیح داده شد.
  لطفا در صورت امکان بهترین صندوق سرمایه گذاری املاک و مسغلات و بهترین صندوق سرمایه گذاری مختلط را اعلام قرمائید.
  با تشکر فراوان

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در10:59,1398/11/02

   با سلام و احترام
   دوست عزیز؛
   متاسفانه ما مجاز به معرفی صندوق سرمایه‌گذاری نیستیم.

 • کرامت شمس الدین پور
  پاسخ
  ارسال شده در18:30,1398/11/08

  از مطالب مفید و بدون چشمداشتتون تشکر می کنم.

 • سعید
  پاسخ
  ارسال شده در12:22,1398/11/14

  سلام
  در رابطه با صندوق های ارزی ایا در پنل کاربری خود در کارگزاری اگاه میتوان به صورت انلاین مانند سهام ان را خریداری کرد؟نحوه خرید و فروش ان به چه صورت هست؟ایا باید حساب ارزی باز کرد؟ و اینکه در طول سرمایه گذاری بعد از یک مدت ایا امکان دریافت ارز مورد نظر به صورت فیزیکی وجود دارد؟
  ممنون از راهنمایی تان

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در09:01,1398/11/16

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، مدیریت دارایی آگاه در حوزه صندوق‌های ارزی فعالیت ندارد.(در حال حاضر این گونه صندوق‌ها در ایران فعال نمی‌باشند.)

 • آرش
  پاسخ
  ارسال شده در12:30,1398/11/14

  به امید رونق گرفتن این ابزارهای مالی… متاسفانه هنوز تنوع کافی در صندوق ها بوجود نیومده و بعضاً نقد شوندگی لازم رو هم ندارند.

 • آبشار
  پاسخ
  ارسال شده در12:55,1398/11/14

  با سلام کارگزاری آگاه صندوق ارزی دارد یا نه

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در09:01,1398/11/16

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، مدیریت دارایی آگاه در حوزه صندوق‌های ارزی فعالیت ندارد.(در حال حاضر این گونه صندوق‌ها در ایران فعال نمی‌باشند.)

 • AY2396
  پاسخ
  ارسال شده در13:57,1398/11/14

  با سلام، عالی بود. ممنون از زحمات شما

 • احمد رستمی
  پاسخ
  ارسال شده در14:09,1398/11/14

  ممنون از اطلاعاتتون کاربردی بود

 • شیرزاد حقی
  پاسخ
  ارسال شده در15:16,1398/11/14

  سلام و خسته نباشید
  لطفا نمونه صندوق های ارزی را نام ببرید
  تا حالا صندوق ارزی نشنیدم

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در09:00,1398/11/16

   با سلام و احترام
   دوست عزیز؛
   متاسفانه ما مجاز به معرفی صندوق سرمایه‌گذاری نیستیم.(در حال حاضر این گونه صندوق‌ها در ایران فعال نمی‌باشند.)

 • هدایتی
  پاسخ
  ارسال شده در18:46,1398/11/14

  عالی بود ممنون از اطلاعات تون

 • مجتبی نظری
  پاسخ
  ارسال شده در19:15,1398/11/14

  با سلام
  از اطلاعات کاربردی و زحماتی که در راه آگاهی دادن متحمل می شید صمیمانه سپاسگزارم.
  موفق باشید.

 • حامد جوادی
  پاسخ
  ارسال شده در21:55,1398/11/14

  با سلام از کجا مشخص میشه این صندوق ها موفق باشند

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در08:59,1398/11/16

   با سلام و احترام
   دوست عزیز،
   برای ارزیابی عملکرد صندوق ابتدا باید با انواع صندوق‌ها و انتظاراتی که از هر نوع می‌توان داشت آگاهی حاصل کنید که برای این کار می‌توانید کتابچه مدیریت دارایی آگاه را دانلود کنید. اگر صندوق مشخصی را مد نظر دارید باید به وب‌سایت آن صندوق مراجعه کنید و برای اطلاع از تمامی صندوق‌های کشور می‌توانید از سایت fipiran.com استفاده کنید.

 • Ghasem
  پاسخ
  ارسال شده در23:05,1398/11/14

  بسیار جامع و گویا… سپاس

 • امید گنجی
  پاسخ
  ارسال شده در23:13,1398/11/14

  بسیار عالی بود

 • آزادی
  پاسخ
  ارسال شده در23:51,1398/11/14

  ممنون از اطلاعات مفید و مختصر شما

 • رضا
  پاسخ
  ارسال شده در00:57,1398/11/15

  ممنون از اطلاعات خوبتان

 • حسن 229
  پاسخ
  ارسال شده در01:46,1398/11/15

  عالی بود

 • ارسال شده در08:10,1398/11/15

  باسلام چگونه میتوان در صندوق سرمایه گذاری در سهام سرمایه گذاری کرد

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در08:56,1398/11/16

   با سلام و احترام
   دوست عزیز،برای اوّلین بار به جهت احراز هویت، باید به صورت حضوری به شعب کارگزاری آگاه مراجعه کرده و با در دست داشتن مدارک هویتی (اصل شناسنامه و کارت ملی)، فرم درخواست صدور واحدهای صندوق مورد نظر خود را تکمیل کنید.

 • سالار
  پاسخ
  ارسال شده در20:09,1398/11/15

  مطالب مفیدی ارائه شد و طبق توضیح های متن، پرریسک تری تا کم ریسک ترین صندوق از صندوق های سرمایه گذاری اوراق بهادار به ترتیب VC ها، صندوق سرمایه گذاری در سهام، صندوق مختلط، ETCها، صندوق در صندوق و صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت است.
  البته اگه درست گفته باشم!

 • علی علایی
  پاسخ
  ارسال شده در03:49,1398/11/16

  باتشکر از مطالب مفید

 • Aliakbar
  پاسخ
  ارسال شده در00:58,1398/11/17

  سلام خسته نباشید توضیحات کاملتون رو خوندم و سوالم اینه که ۶ نوع صنوق سرمایه گزاری اوراق بهادر وجود دارد کدومشون در ایران فعالیت ندارد؟و صندوق های ارزی فعالیتش در ایران نیست بقیه چطور؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در16:19,1398/11/19

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، در حال حاضر صندوق‌های سرمایه‌گذاری صندوق در صندوق و ارزی در ایران فعال نمی‌باشند.

 • Aliakbar
  پاسخ
  ارسال شده در01:24,1398/11/17

  درباره صندوق های سرمایه گزاری صندوق در صندوق را بیزحمت امکانش هست یک توضیح مختصری بهم بدید

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در16:19,1398/11/19

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، در ایران هنور صندوق‌های سرمایه گذاری صندوق در صندوق راه اندازی نشده‌ است.
   این نوع از صندوق‌ها بر اساس استراتژی خود، در واحدهای سرمایه‌گذاری سایر صندوق‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند. مزیتی که برای این نوع از صندوق‌ها می‌توان برشمرد این است که سرمایه‌گذاری در آن‌ها به نوعی به معنای سرمایه‌گذاری در چندین صندوق است.

 • Hero
  پاسخ
  ارسال شده در22:40,1398/11/17

  سلام
  با تشکر از مطالب آموزشی خوبتان

 • سید
  پاسخ
  ارسال شده در22:43,1398/11/17

  سلام
  تشکر از آموزش کاربردی

 • علی محمدی
  پاسخ
  ارسال شده در15:41,1398/11/22

  با سلام . برای سرمایه ۱ ملیارد ریال شما صندوق را پیشنهاد میدهید ؟ و اینکه حداقل سود این صندوق ها و سایر اطلاعات کجا هست ؟

 • ارسال شده در10:45,1398/11/25

  واقعا مطالبی که بر روی سایتتان قرار میدهید مختصر و مفید است و من در بازه زمانی اندک مطالب زیادی از شما یاد گرفته ام.

 • رضا سهیلی
  پاسخ
  ارسال شده در19:46,1398/12/07

  صندوق به صورت کلی برای افراد ریسک گریز بهتره

 • حمداله کوشکی
  پاسخ
  ارسال شده در17:09,1399/01/29

  سلام،
  ضمن تبریک سال نو و آرزوی سلامتی و موفقیت برای همه ملت ایران
  چند درصد از میزان بازدهی سالیانه یک صندوق از نوع در سهام به فرد سرمایه گذار تعلق می گیرد؟ به عنوان مثال اگر بازدهی سالیانه ۲۰۰ درصد بوده، آیا همه این ۲۰۰ درصد به فرد سرمایه گذار تعلق می گیرد؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در14:36,1399/01/31

   با سلام و احترام
   سود و بازدهی اکثر صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام ناشی از افزایش قیمت واحدهای آن است، یعنی اگر شما واحدهای یک صندوق را به مدت یک سال داشته باشید و در طی این مدت ارزش واحد های این صندوق در سهام ۲۰۰ درصد رشد نماید در واقع شما ۲۰۰ درصد سود کسب نموده‌اید.

 • رضا
  پاسخ
  ارسال شده در19:36,1399/01/30

  سلام
  آیا صندوق های مختلط هم مانند صندوق های با درآمد ثابت، ماهیانه سود توزیع می کنند؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در13:23,1399/01/31

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، این صندوق ها پرداخت سود دوره ای ندارند. به طور کلی استراتژی های هر صندوق را باید از امیدنامه آن صندوق که در وب سایت هر صندوق موجود است استخراج کنید.

 • عباس
  پاسخ
  ارسال شده در16:49,1399/02/07

  با سلام و تشکر
  شرایط سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری در سهام چیه
  آیا حداقل سرمایه داره؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در11:38,1399/02/14

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، شما می‌توانید با داشتن کد بورسی واحدهای صندوق قابل معامله در ساعت بازار خریداری کنید.
   در صورت دارا نبودن کد بورسی، ابتدا ملزم به دریافت کد معاملاتی هستید به سامانه آگاه اکسپرس به نشانی http://www.ex.agah.com مراجعه کرده و پس از ثبت نام با به همراه داشتن مدارک هویتی به دفاتر منتخب پیشخوان دولت و یا شعب کارگزاری جهت احراز هویت مراجعه کنید بعد از ۲۴ ساعت کاری کد آنلاین شما فعال شده و از طریق سامانه معاملاتی می‌توانید با جستجوی نماد صندوق قابل معامله مورد نظر خود اقدام به خرید واحدهای این صندوق نمایید. . بر اساس اطلاعیه جدید سازمان بورس و اوراق بهادار، از روز چهارشنبه ۲۰ فروردین، حداقل ارزش هر سفارش از طریق معاملات بر خط به۵۰۰ هزار تومان افزایش یافته است پس میزان سفارش شما باید دارای حداقل ارزش اعلامی از سوی سازمان بورس باشد.

 • بهروز
  پاسخ
  ارسال شده در12:07,1399/02/24

  در کدوم قسمت میشه همه صندوق هارو کنار هم مشاهده کرد مراحل بفرمایئد

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در13:02,1399/02/24

   با سلاو احترام
   دوست عزیز، در سایت فیپیران می‌توانید لیست کامل صندوق‌های سرمایه گذاری فعال در بازار سرمایه را مشاهده نمایید. برای آشنایی بیشتر با این وبسایت، مطالعه مقاله آموزش سایت فیپیران (fipiran) – بخش صندوق ها به شما پیشنهاد می‌شود.

 • masoud
  پاسخ
  ارسال شده در19:11,1399/02/24

  سلام.بیشترین سود وبیشترین ریسک رو صندوق سرمایه گذاری خرید سهام داره؟فقط سودش برام مهمه وریسک پذیرم.باتشکر

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در09:18,1399/02/27

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، صندوق ‌های سرمایه ‌گذاری در سهام به لحاظ ریسک سرمایه‌گذاری دارای ریسک بالایی بوده و طبیعتاً می‌توانند سود بیشتری نیز نسبت به صندوق‌های با درآمد ثابت یا مختلط ایجاد کنند.

 • مجتبی کاربخش
  پاسخ
  ارسال شده در18:47,1399/07/11

  اگر بخوام توی صندوقی سرمایه گزاری کنم که ماهانه سود ببه حسابم واریز بشه پیشنهاد شما چیه ؟و اینکه حداقل چه مبلغی لازم هست؟؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در08:46,1399/07/12

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، افراد براساس میزان ریسک پذیری و اهداف سرمایه گذاری خود می‌توانند صندوق های سرمایه گذاری را انتخاب نمایند. به طور کلی حداقل سرمایه مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری در صندوق به اندازه قیمت روز صدور یک واحد از آن صندوق است؛ البته لازم به ذکر است برخی صندوق‌ها برای صدور واحدهای سرمایه‌گذاری خود حداقل تعداد لازم تعیین می‌کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص صندوق ها می توانید به وبسایت فیپیران مراجعه نمایید.

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

ارتباط با ما

آدرس شرکت سبدگردان آگاه:

تهران- خیابان نلسون ماندلا-کوچه مدیر-خیابان شهید علی یزدان پناه- پلاک 91

کدپستی: 1968837141

تلفن: 91004001-021

نمابر: 82154250-021

پست الکترونیک: info@agahinvest.com

تماس با ما