سرمایه‌گذاری پر سود برای کارمندان

مدت زمان مطالعه این مطلب: 6 دقیقه

به اشتراک‌گذاری پست

افزایش سرمایه یکی از دغدغه‌های افراد جامعه‌ای است که حقوق ثابتی دارند. کارمندان جزو این قشر از جامعه محسوب می‌شوند که حقوق ثابت و مشخصی دارند. این حقوق ثابت همیشه با میزان تورم در جامعه همخوانی ندارد و باعث می‌شود تا نتوانند خواسته‌های خود را آن طور که انتظار دارند به انجام برسانند از این رو همیشه به دنبال راه‌حل‌هایی هستند تا بتوانند از طریق سرمایه‌گذاری‌های مطمئن، میزان دارایی خود را به شکل قابل توجهی افزایش دهند. در این مقاله به بررسی روش‌های سرمایه‌گذاری پر سود برای کارمندان خواهیم پرداخت.

سرمایه‌گذاری با حقوق کارمندان

از آن‌ جایی که کارمندان زمان زیادی برای پرداختن به شغل دوم در اختیار ندارند، بنابراین باید مسیر سرمایه گذاری پر سود برای کارمندان به گونه‌ای انتخاب شود که اطمینان خاطر داشته باشند، میزان سودی که از آن به دست می‌آورند، سبب افزایش میزان پول و سرمایه آن‌ها خواهد شد.
کارمندانی که می‌خواهند در بازارهای مالی مختلف سرمایه‌گذاری کنند، باید اطلاعات پایه از بازار مورد نظر داشته باشندو از وضعیت روز بازار آگاهی کسب کنند اما واقعیت این است که در بسیاری از مواقع، کارمندان زمانی برای این کار ندارند. پس باید روش‌های سرمایه‌گذاری آن‌ها بر مبنای زمانی که در اختیار دارند، انتخاب شود.
کارمندان عموما به دلیل مشغله‌های شغلی و نداشتن زمان کافی، اطلاعات گسترده‌ای از جریان سرمایه‌گذاری در بازار در اختیار ندارند اما می‌توانند هوشمندانه عمل کنند و با مشاوران و کارشناسان در حوزه سرمایه‌گذاری مشورت کنند. چندین روش سرمایه‌گذاری وجود دارد که کارمندان می‌توانند با مشارکت در آن‌ها در مدت زمان مشخصی به سودهای مطمئن و قابل اعتمادی برسند. این روش‌ها به گونه‌ای است که با سبک زندگی کارمندی هماهنگ است و نیازی نیست تا کارمندان هر روز زمانی را برای اطلاع از بازار سرمایه اختصاص دهند. چرا که متخصصان و مشاوران به تحلیل وضعیت موجود در بازار پرداخته و به آن‌ها پیشنهاد می‌دهند تا با توجه به میزان سرمایه و میزان ریسک‌پذیری، یکی از روش‌های پیشنهادی را انتخاب کنند.

بهترین سرمایه‌گذاری پر سود برای کارمندان

در ادامه مقاله به چند نکته مهم برای سرمایه‌گذاری اشاره خواهیم کرد که با توجه به وضعیت قشر کارمندی، میزان زمان اندکی که در اختیار دارند و همچنین میزاد درآمد ثابت کارمندی، انتخاب‌های مناسبی برای آن‌ها به شمار می‌آید.

سهام با سود ثابت

همیشه سهم‌هایی که امکان ریسک بالایی دارند، وسوسه‌انگیز هستند، تا سرمایه‌گذاران بتوانند در مدت زمان کمی، سرمایه خود را افزایش دهند. اما این گونه سهم‌ها، استرس بالایی را برای کارمندان به وجود می‌آورد. بهترین سرمایه‌گذاری برای کارمندان در بورس خرید سهم‌هایی است که مطمئن باشند سود معقول و ثابتی را به جیب شما سرازیر می‌کند. این نوع سرمایه‌گذاری‌ها در درازمدت سود خوبی خواهند داشت.

خرید چند دارایی متفاوت

حتما شنیده‌اید که می‌گویند: «تمام تخم‌مرغ‌ها را در یک سبد نگذارید». از آن جایی که در هر بازاری نوسان وجود دارد توصیه می‌شود به جای سرمایه‌گذاری در یک بازار، چند بازار مطمئن را انتخاب کنید. زیرا در صورتی که یکی از آن‌ها با افت مواجه شد، سود دیگری بتواند این افت را برای شما جبران کند. در واقع بهتر است بر اساس سطح ریسک‌پذیری، هدف سرمایه‌گذاری و افق زمانی، دارایی خود را در چند بازار متفاوت سرمایه‌گذاری کنید.

خرید اوراق قرضه (اوراق بهادار)

خرید اوراق قرضه نیز مانند خرید سهام، یک سرمایه‌گذاری پر سود برای کارمندان به شمار می‌آید. از آنجایی که این اوراق دارای ریسک بالا نیستند، کارشناسان توصیه می‌کنند که ۳۰ درصد از کل سرمایه‌ای را که برای سرمایه‌گذاری در نظر دارید به خرید اوراق قرضه اختصاص دهید. اوراق بهادار دارای شرایط متغیر هستند پس لازم است پس از آگاهی از شرایط هر کدام اقدام به خرید کنید. اوراق قرضه هزینه کمتری دارند و فروش آن به نوعی یک اهرم مالی به حساب می‌آید.

صندوق های سرمایه گذاری

شاید با اصطلاح صندوق های سرمایه گذاری آشنایی داشته باشید. این صندوق‌ها با میزان حد سود و حد ضرر، یک سرمایه‌گذاری پر سود برای کارمندان هستند. صندوق‌ها توسط کارشناسان و مشاوران حرفه‌ای این حوزه مدیریت می‌شوند و شما با سرمایه‌گذاری در آن‌ها می‌توانید به سود خوب و مطمئنی دست پیدا کنید. این صندوق‌ها دارای تنوع بسیار زیادی هستند. به طوری که می‌توانید با توجه به میزان سرمایه و میزان ریسک‌پذیری، یکی از انواع آن‌ها را انتخاب کنید. البته توصیه ما برای کارمندان، صندوق‌های درآمد ثابت است که ریسک کم و سود بیشتر از سپرده بانک دارند. به عنوان مثال صندوق‌ درآمد ثابت همای آگاه با نماد «همای» که طبق آمار، پربازده‌ترین صندوق درآمد ثابت در چند ماهه اخیر معرفی شده است می‌تواند گزینه کم ریسک و مناسب سرمایه‌گذاری پرسود برای کارمندان باشد. همچنین صندوق هستی بخش با نماد «آگاس» نیز بزرگترین صندوق سهامی قابل معامله در بورس است که مدیریت حرفه‌ای صندوق آگاس طی ۶ سال توانسته دارایی سرمایه‌گذاران را بیش از ۳۰ برابر افزایش دهد. این صندوق از آنجایی که بخش عمده دارایی خود را در سهام شرکت‌های پذیرفته شده در بورس سرمایه‌گذاری می‌کند، ریسک بالایی دارد و بالطبع بازدهی آن نیز بیشتر است.

سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال

این روزها از بازار ارزهای دیجیتال بسیار استقبال می‌شود ، اما برای سرمایه‌گذاری در آن بهتر است با معایب آن نیز آشنا باشیم. معایبی چون ریسک بالای سرمایه‌گذاری. کارمندی که با زحمت فراوان مقداری اندک از سرمایه خود را پس‌انداز و به امیدی آن را سرمایه‌گذاری می‌کند بهتر است دیگر استرس ریسک بالا را بر خود تحمیل نکند.
بازار ارزهای دیجیتال و روش مستقیم سرمایه‌گذاری در بورس ریسک بالایی دارند. توصیه ما برای کارمندان، استفاده از روش غیر مستقیم سرمایه گذاری در بورس است مانند آنچه که در بالا گفتیم. صندوق‌هایی از نوع سهامی و درآمد ثابت که در آن‌ها ریسک بسیار پایین است و سود بالاتر از سود بانکی پرداخت می‌شود.

سرمایه گذاری در مسکن

یکی از راه‌های قدیمی و مناسب برای سرمایه‌گذاری کارمندان خرید مسکن است. خانه هر ساله به میزان قابل توجهی دچار افزایش قیمت می‌شود. خرید خانه باعث می‌شود تا کارمندان دیگر اجاره خانه نپردازند. همچنین با گذر زمان، ملک آن‌ها با افزایش قابل توجهی روبرو خواهد شد. البته گفتنی است که با وجود تورم و قیمت بالای مسکن، امکان خرید بسیار دشوار شده است. اما کارمندان می‌توانند با خرید خانه‌های کوچک یا خرید ملک در بورس کالا، با هدف سرمایه‌گذاری، به افزایش سرمایه خود همت کنند. با این روش سرمایه‌گذاری در ملک، یک سرمایه‌گذاری پر سود برای کارمندان خواهد بود.

خرید طلا و سکه

سکه و طلا از آن دست کالاهای با ارزشی است که با گذشت زمان، دارای ارزش افزوده قابل توجهی خواهد بود. بنابراین خرید آن‌ها می‌تواند در درازمدت یک سرمایه‌گذاری پر سود برای کارمندان به شمار آید. یک جهش صعودی در میزان قیمت طلا، باعث می‌شود تا دارایی شما با توجه به میزان سرمایه‌ای که به خرید طلا و سکه اختصاص داده‌اید، به طور چشمگیری افزایش یابد.
روش نسبتا جدید سرمایه‌گذاری در طلا نیز سرمایه‌گذاری در صندوق‌های طلای بازار سرمایه است. در این روش دیگر نیازی نیست پول اجرت بدهید یا نگران ریسک سرقت طلا باشید. با خرید واحدهای صندوق طلا و با هر میزان سرمایه، با رشد طلا، سرمایه شما نیز رشد خواهد کرد. صندوق «زرین آگاه» یکی از این صندوق‌ها است که امکان سرمایه‌گذاری در این بازار ارزشمند را فراهم آورده است.

بیشتر بخوانید: سرمایه گذاری هوشمندانه چیست؟

ویژگی‌های سرمایه‌گذاری پر سود برای کارمندان

با نام بردن بازارهای سرمایه‌گذاری و ویژگی آن‌ها متوجه این اصل شدیم که سرمایه‌گذاری غیر مستقیم در بازار سرمایه روشی کم ریسک و مناسب برای هر قشر با هر میزان درآمد، بالاخص کارمندان است . در این روش سرمایه‌گذاری پر سود برای کارمندان ویژگی‌هایی دارد که در ادامه مقاله آن‌ها را می‌شماریم و به اختصار توضیح خواهیم داد.

۱- بهره بردن از کارشناسان و مشاوران

کارمندانی که تصمیم گرفته‌اند تا یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار و بورس را دنبال کنند اما زمان کافی برای این کار ندارند باید با مشاوران و کارشناسان این حوزه مشورت کنند و در صندوق‌هایی سرمایه‌گذاری کنند که بتوانند با خیال راحت مدیریت آن را بر عهده افراد متخصص بگذارند.

۲- سود ثابت

سرمایه‌گذاری باید دارای سود ثابت با ریسک کم باشد. در سرمایه‌گذاری‌هایی با ریسک بالا، همانقدر که احتمال سرازیر شدن سودهای بیشتر هست، احتمال سقوط نیز به همان میزان وجود دارد. آنچه مسلم است، در این روش سرمایه‌گذاری ممکن است بخشی از سرمایه اصلی افراد از بین برود.

۳- هدف بلند مدت

اگر به دنبال آن هستید که سرمایه‌تان را برای یکی دو ماه سرمایه‌گذاری کنید، بدانید که سود قابل توجهی به شما تعلق نخواهد گرفت. بهتر است که سرمایه‌گذاری بلند مدتی را در نظر داشته باشید. اهداف بلند مدت باعث می‌شود تا انگیزه سرمایه‌گذاری پر سود برای کارمندان افزایش یابد.

۴- مدیریت زمان

با توجه به این که کارمندان زمان زیادی را مشغول رسیدگی به شغل اول خود هستند، بنابراین لازم است تا زمان مناسبی را برای پرداختن و مدیریت سرمایه‌گذاری خود اختصاص دهند. بهترین زمان‌ها برای پرداختن به استراتژی‌های معاملاتی و سرمایه‌گذاری، استفاده از ساعات استراحت، ساعات پس از اتمام کار اداری یا حتی روزهای تعطیل است.

۵- انتظارات منطقی

از بازار سرمایه انتظارات منطقی داشته باشید. این اتفاق با شناخت و آگاهی قابل انجام است. با توجه به واقعیت‌هایی که از مشاوران خود کسب می‌کنید، انتظار سود داشته باشید. همیشه این را مد نظر داشته باشید که سرمایه اولیه شما باید حفظ شود و با گذشت زمان، میزان سرمایه شما افزایش یابد. این سود با توجه به نوع سرمایه‌گذاری با حقوق کارمندان، متغیر خواهد بود.

جمع بندی

امرار معاش برای یک کارمند در این زمانه تحریم و تورم دیگر تنها یک نیاز نیست بلکه دغدغه است. با وجود این دغدغه بحث سرمایه‌گذاری و آینده نیز مطرح است. یک کارمند با حقوقی که کفاف زندگی را نمی‌دهد چگونه می‌تواند سرمایه‌گذاری هم داشته باشد؟ جواب این سوال را در مقاله سرمایه‌گذاری پر سود برای کارمندان بخوانید.

مقالات مرتبط

0 Comment

نظری ثبت نشده است