logo-agahinvest

شرکت سبدگردان آگاه با 20 میلیارد ریال سرمایه ثبت شده، به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های گروه مالی آگاه شروع به کار کرده است. با تجربه سال‌ها مدیریت سرمایه، این شرکت قادر است دارایی شما را در بورس اوراق بهادار مدیریت کند.
کسب سود بدون نیاز به درگیری‌ها و دغدغه‌های فکری و کمک تیم مدیریت سرمایه آگاه و تحلیلگران برتر اکنون برای شما فراهم شده است.

ایمیل: info@agahinvest.com
تلفن: 02182154200
آدرس: تهران، خیابان نلسون ماندلا (آفریقا)، بالاتر از میرداماد، بن بست پیروز، پلاک ۱۳

سرمایه گذاری در بورس با رویکرد مدیریت دارایی

شرکت سبدگردان آگاه > سبدگردانی  > سرمایه گذاری در بورس با رویکرد مدیریت دارایی
سرمایه گذاری در بورس با سبدگردانی اختصاصی و صندوق سرمایه گذاری بورس

سرمایه گذاری در بورس با رویکرد مدیریت دارایی

یکی از گزینه‌های جذاب سرمایه گذاری برای بسیاری از افراد، سرمایه گذاری در بازار بورس است. بورس بازاری است که اوراق بهاداری همانند سهام و اوراق مشارکت در آن معامله می‌شوند. سهامداران این اوراق با افزایش قیمت آن‌ها، سود کسب کرده و در صورت کاهش قیمت زیان می‌بینند. بازار بورس بازاری پیچیده با سازوکاری خاص است که نیاز به آشنایی کامل به همه جوانب آن داشته و افراد باید از ابزارهای مختلفی برای شناسایی اوراق مناسب استفاده کنند تا بتوانند به سود مد نظر خود دست یابند؛ بنابراین قدم اول برای فعالیت در بازار بورس آشنا شدن با فرآیند سرمایه گذاری در آن و کسب اطلاعات مورد نیاز است.

سرمایه گذاری در بورس

با توجه به انواع بازارهای مختلف در ایران همانند بازار زمین و ملک، بازار طلا، ارز، بازار بورس و … گزینه‌های مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد. افراد باید ابتدا اهداف و انتظارات خود از سرمایه گذاری را مشخص کرده و سپس با کسب اطلاعات لازم از هر بازار از میان گزینه‌های سرمایه گذاری خود گزینه مناسب را انتخاب کنند. یکی از انواع بازارهای سرمایه گذاری در ایران بازار بورس است که در سال‌های اخیر با روند رو به رشدی و استقبال سرمایه گذاران مواجه شده است.

برای سرمایه گذاری در بورس دو روش کلی مستقیم و غیرمستقیم وجود دارد که در ادامه به توضیح این روش‌ها می‌پردازیم.

سرمایه گذاری مستقیم

یکی از روش‌های سرمایه گذاری در بازار بورس سرمایه گذاری مستقیم است. افرادی که تمایل دارند تا به طور مستقیم در این بازار فعالیت کنند، با داشتن کد فعال بورسی مختص به خود می‌توانند به خریدوفروش اوراق بهادار مورد معامله بپردازند.

در بازار بورس شرکت‌های مختلف با انتشار سهام خود نقدینگی مورد نیاز را برای طرح‌های توسعه تأمین مواد اولیه و تجهیزات جدید رقابت با رقبا و سایر موارد تأمین مالی می‌کنند. با افزایش قیمت سهم، شرکت نیز رشد خواهد کرد و سهامداران آن از افزایش قیمت سهم منفعت می‌برند.

سرمایه گذاری غیرمستقیم (مدیریت دارایی)

یکی دیگر از انواع روش‌های سرمایه گذاری در بورس به صورت غیرمستقیم است که می‌توان آن را جزو خدمت مدیریت دارایی به حساب آورد. مدیریت دارایی به معنای مدیریت حرفه‌ای دارایی های مالی که نوعی خدمت مالی و سرمایه گذاری به حساب می‌آید، گفته می‌شود. هدف مدیریت دارایی حفظ ارزش دارایی در مرحله اول و سپس افزایش ثروت است. مدیریت دارایی تلاش می‌کند ارزش سرمایه افراد را حفظ کند و این سرمایه را در منابع مختلف سرمایه‌گذاری کند و در مرحله دوم به افزایش آن کمک می‌کند. این افزایش ثروت با شناسایی پتانسیل‌های موجود در بازار انجام می‌شود. فرآیند مدیریت دارایی بدین گونه است که همه فرصت‌های موجود در بازار شناسایی می‌شود و بهترین گزینه‌ها برای سرمایه‌گذاری انتخاب می‌شوند. خدمات مدیریت دارایی توسط افراد حرفه‌ای باتجربه و با مهارت در بازارهای مالی انجام می‌پذیرد.

افرادی که تمایل دارند تا از این نوع از خدمات خاص استفاده کنند به شرکت‌های مورد اطمینان تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار،مراجعه می‌کنند و سرمایه خود را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند.

دو روش عمده برای استفاده از خدمات مدیریت دارایی وجود دارد؛ سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری مشترک و سبدهای اختصاصی که در ادامه به توضیح آن‌ها می‌پردازیم.

صندوق های سرمایه گذاری مشترک

صندوق های سرمایه گذاری یکی از ابزارهای مالی در بازار سرمایه هر کشوری است. صندوق های سرمایه گذاری با جمع‌آوری سرمایه افراد این سرمایه را در اوراق بهادار و سایر ابزارهای موجود در بازار سپرده گذاری می‌کنند و بازده حاصل از این سرمایه گذاری را به سهامداران آن طبق میزان مشارکت آن‌ها می‌پردازند. با توجه به اینکه صندوق های سرمایه گذاری معتبر توسط تیم‌های حرفه‌ای و متخصص مدیریت و کنترل می‌شوند این صندوق ها همراه با ریسک کمتری که برای سرمایه گذاران دارند، بازده‌های مناسبی را نیز برای آن‌ها ایجاد می‌کنند. سرمایه گذاری در صندوق های مشترک برای افرادی مناسب است که اطلاعات کافی و کامل از بازار سرمایه و معاملات سهام ندارند و در عین حال تمایل برای سرمایه گذاری در بازار  بورس را دارند؛ همچنین صندوق‌ها برای افرادی که زمان کافی برای بررسی و تحلیل سهام و سایر اوراق بهادار را ندارند  بسیار مناسب هستند. در این میان برخی از افراد همچنان که به طور مستقیم و شخصی در بازار سهام فعالیت می‌کنند برای متنوع کردن سبد سرمایه گذاری و کاهش ریسک خود همراه با معاملات سهام، سپرده گذاری در صندوق ها را نیز به سبد سرمایه خود اضافه می‌کنند.

صندوق های سرمایه گذاری انواع مختلفی دارند. که از نظر نحوه خریدوفروش واحدهای صندوق و یا ترکیب دارایی‌های آن‌ها دسته‌بندی می‌شوند.

صندوق های سرمایه گذاری مبتنی بر صدور و ابطال

برای خریدوفروش این نوع از صندوق ها لازم است که افراد به سامانه صندوق مورد نظر مراجعه و از طریق این سامانه اقدام به خریدوفروش واحدهای آن کنند و یا اینکه به مراکز مورد تأیید صندوق مراجعه کرده و به صورت حضوری درخواست صدور یا ابطال واحدهای صندوق را  ثبت نمایند.

صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله

واحدهای صندوق های سرمایه گذاری مشترک قابل معامله در بورس را می‌توان همانند سایر سهام عادی مورد معامله در تابلوهای بازار بورس، از طریق سامانه‌ کارگزاری‌ها خریدوفروش کرد.

دسته‌بندی دیگر صندوق های سرمایه گذاری مشترک براساس نوع ترکیب دارایی موجود در هر صندوق است. با توجه به گستردگی دارایی های موجود در بازار چندین نوع صندوق سرمایه گذاری وجود دارد؛ اما به‌طور کلی سه نوع مهم‌تر براساس ترکیب دارایی هر صندوق به شرح زیر هستند:

صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت

عمده سرمایه موجود در این نوع از صندوق ها در دارایی های با درآمد ثابت سپرده گذاری می‌شوند. دارایی های با درآمد ثابت عبارت‌اند از سپرده های بانکی، اوراق مشارکت و … . این صندوق ها در مقایسه با سایر صندوق های موجود در بازار کمترین میزان ریسک را دارا هستند و در مقابل بازده کمتری نیز نسبت به سایر صندوق ها و اوراق بهادار ایجاد می‌کنند و مناسب افرادی است که ریسک گریز بوده و یا به دنبال کاهش ریسک سرمایه گذاری‌های خود هستند.

صندوق سرمایه گذاری در سهام

صندوق های سرمایه گذاری در سهام دارای ترکیب دارایی اوراق سهام و حق تقدم سهام هستند. بیش از ۷۰ درصد سرمایه موجود در این صندوق ها در این اوراق سرمایه گذاری می‌شوند و در مقایسه با سایر صندوق های موجود دارای ریسک و بازده مورد انتظار بیشتری نیز هستند. با وجود آنکه ریسک این صندوق ها زیاد است اما می‌توان گفت که نسبت به معاملات سهام به طور مستقیم و شخصی، همچنان ریسک کمتری را دارا هستند. این صندوق ها مناسب افرادریسک‌پذیر بوده که به دنبال بازده‌های بیشتر نیز روی سرمایه خود هستند و در عین حال به استفاده از یک ابزار حرفه‌ای تمایل دارند.

صندوق سرمایه گذاری مختلط

سرمایه موجود در صندوق های سرمایه گذاری مختلط هم در دارایی های با درآمد ثابت سرمایه گذاری می‌شوند و هم در سهام و حق تقدم‌های سهام؛ بنابراین می‌توان گفت که ریسک و بازدهی این صندوق ها از صندوق های با درآمد ثابت بیشتر و از صندوق های در سهام کمتر است.

صندوق های سرمایه گذاری همچنین از نظر پرداخت سود به چند نوع تقسیم می‌شوند. برخی از صندوق ها که عمدتاً از نوع صندوق های با درآمد ثابت هستند تقسیم سود انجام می‌دهند. این صندوق ها بازه‌های زمانی یک‌ماهه، سه‌ماهه و یا سایر بازه‌ها را به‌عنوان زمان پرداخت سود تعیین می‌کنند و براساس سود کسب شده در بازه مشخص خود به سهامداران براساس میزان سرمایه آن‌ها سود پرداخت می‌کنند. نوع دیگری از صندوق‌ها ارزش خالص دارایی یا NAV صندوق را محاسبه می‌کنند و سهامداران این صندوق ها از افزایش قیمت هر واحد از صندوق سود کرده و در هنگام فروش واحدها، این سود را همراه با اصل سرمایه خود دریافت می‌کنند. شایان ذکر است که بیشتر صندوق های سرمایه گذاری در سهام از این نوع هستند.

صندوق های سرمایه گذاری آگاه

شرکت سبدگردان آگاه با سال‌ها تجربه در بازارهای مالی اقدام به ارائه صندوق های سرمایه گذاری مشترک متعددی کرده است. افراد می‌توانند با توجه به اهداف سرمایه گذاری خود از میان این صندوق ها گزینه مناسب برای خود را برگزینند. انواع صندوق های سرمایه گذاری شرکت آگاه (تا تاریخ ۱۶ تیر ۱۳۹۹) به شرح زیر است:

صندوق سرمایه گذاری مشترک آگاه

صندوق سرمایه گذاری مشترک آگاه صندوقی از نوع در سهام  و مبتنی بر صدور و ابطال بوده که از سال ۱۳۸۷ فعالیت خود را آغاز کرده است. این صندوق تاکنون به بازدهی حدود %۳۹۱۴۷٫۵۳ از شروع فعالیت دست یافته است.

صندوق سرمایه گذاری قابل معامله هستی بخش آگاه

صندوق سرمایه گذاری هستی بخش آگاه با نماد آگاس از نوع صندوق های سرمایه گذاری سهامی قابل معامله در بورس است که از سال ۱۳۹۴ شروع به فعالیت نموده است. این صندوق از آغاز فعالیت تاکنون توانسته بازدهی %۲۵۶۸٫۹۱ را کسب نماید.

صندوق سرمایه گذاری عقیق

صندوق سرمایه گذاری عقیق نیز صندوقی سهامی  مبتنی بر صدور و ابطال است که از سال ۱۳۸۹ آغاز به فعالیت کرده است. این صندوق تاکنون توانسته است از شروع فعالیت، بازدهی حدود %۸۵۷۳٫۸۳ را کسب کند.

صندوق سرمایه گذاری یکم نیکوکاری آگاه

صندوق سرمایه گذاری یکم نیکوکاری آگاه صندوقی سهامی مبتنی بر صدور و ابطال است که از سال ۱۳۹۰ فعالیت خود را آغاز کرده و تاکنون توانسته بازدهی حدود %۱۳۸۴٫۳۶ را کسب کند.

صندوق سرمایه گذاری قابل معامله یاقوت آگاه

صندوق سرمایه گذاری یاقوت از نوع صندوق های با درآمد ثابت و قابل معامله در بورس است که از اسفندماه سال ۱۳۹۸ فعالیت خود را آغاز نموده و در حال حاضر تعداد واحدهای آن نزد سرمایه گذاران ۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰ واحد است .

سبدگردانی

سبدگردانی اختصاصی برخلاف صندوق های سرمایه گذاری برای هر سرمایه گذار به‌صورت شخصی سبدی از دارایی های مالی متناسب با ریسک‌پذیری و اهداف مالی او تشکیل می‌دهد. مدیران سبدگردانی با تشکیل سبدی از دارایی های نسبت به خریدوفروش و نگهداری اوراق تصمیم‌گیری می‌کنند.

افرادی که تمایل به استفاده از خدمت سبدگردانی دارند با مراجعه به شرکت‌های ارائه‌دهنده این خدمت قرارداد سبدگردانی را امضا می‌کنند و سرمایه مورد نظر خود را در اختیار سبدگردان قرار می‌دهند. سبدگردان نیز با توجه به میزان سرمایه اهداف و انتظارات مالی و ریسک‌پذیری فرد اقدام به تشکیل سبد می‌کند.

سبدگردانی آگاه

شرکت سبدگردان آگاه با بهره‌گیری از تیم‌های مجزا و متخصص در ۴ حوزه مشاوره، سبدگردانی، تحلیل و پشتیبانی سرویس اختصاصی سبدگردانی را با استانداردهای جهانی به سرمایه گذاران محترم ارائه می‌دهد. در حال حاضر حداقل سرمایه لازم برای سرمایه گذاری در این روش ۱۰ میلیارد تومان است. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید فرم درخواست مشاوره سبدگردانی را پر کرده و یا با شماره  ۹۱۰۰۴۰۰۱–۰۲۱ تماس حاصل نمایید.

بازدیدها: 608

4 دیدگاه
 • احمد عیدانی
  پاسخ
  ارسال شده در۱۹:۴۳,۱۳۹۹/۰۴/۲۰

  سلام
  چه میزان مبلغی رو میتوان در سبدگردانی آگاه قرار داد، ممنون

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در۰۸:۳۴,۱۳۹۹/۰۴/۲۱

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، در حال حاضر حداقل سرمایه مورد نیاز برای سبدگردانی آگاه ۱۰ میلیارد تومان است.

 • مسعود
  پاسخ
  ارسال شده در۱۸:۴۳,۱۳۹۹/۰۵/۱۱

  سلام با۱۰ ملیون پول چقد سالانه یاماهانه درصندوق درامدثابت میتونم سودببرم لطفاراهنمایی کنین

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در۰۹:۴۱,۱۳۹۹/۰۵/۱۴

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، افراد براساس اهداف سرمایه گذاری و میزان ریسک پذیری خود می‌توانند صندوق های سرمایه گذاری مختلفی را انتخاب نمایند. در خصوص بازدهی صندوق ها نمی‌توان پیش بینی نمود چون صندوق ها براساس ترکیب داراییشان بازدهی متفاوتی خواهند داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص مطالعه مقاله آموزش سایت فیپیران (fipiran) – بخش صندوق ها به شما پیشنهاد می‌شود.

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

ارتباط با ما

آدرس شعب شرکت سبدگردان آگاه:

1- تهران، بلوار اندرزگو، بعد از سلیمی جنوبی، پلاک 52، ساختمان سام اندرزگو، طبقه دوم

2- تهران، خیابان نلسون ماندلا (آفریقا)، بالاتر از میرداماد، بن‌بست پیروز، پلاک 13

3- تهران، سعادت‌آباد، بلوار دریا، روبه‌روی پارک دلاوران، پلاک70، طبقه فوقانی جین وست

کدپستی: 75113-19176

تلفن: 82154000-021 داخلی 474 و 710 و 452 و 470

نمابر: 82154250-021

پست الکترونیک: info@agahinvest.com

تماس با ما