logo-agahinvest

شرکت سبدگردان آگاه با 20 میلیارد ریال سرمایه ثبت شده، به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های گروه مالی آگاه شروع به کار کرده است. با تجربه سال‌ها مدیریت سرمایه، این شرکت قادر است دارایی شما را در بورس اوراق بهادار مدیریت کند.
کسب سود بدون نیاز به درگیری‌ها و دغدغه‌های فکری و کمک تیم مدیریت سرمایه آگاه و تحلیلگران برتر اکنون برای شما فراهم شده است.

ایمیل: info@agahinvest.com
تلفن: 02182154200
آدرس: تهران، خیابان نلسون ماندلا (آفریقا)، بالاتر از میرداماد، بن بست پیروز، پلاک ۱۳

صندوق سرمایه گذاری با سود ماهانه

شرکت سبدگردان آگاه > سبدگردانی  > صندوق سرمایه گذاری با سود ماهانه

صندوق سرمایه گذاری با سود ماهانه

صندوق های سرمایه گذاری یکی از راه‌های فعالیت در بازار بورس به‌طور غیرمستقیم هستند. همه افراد می‌توانند در صندوق های سرمایه گذاری مختلفی که شرکت‌ها یا بانک ها ارائه می‌دهند، سپرده گذاری کرده و از آن‌ها کسب سود کنند. یکی از ویژگی‌های مورد توجه در بسیاری از صندوق های سرمایه گذاری، صندوق سرمایه گذاری با سود ماهانه است. در این مقاله به نحوه پرداخت در صندوق سرمایه گذاری با سود ماهانه می‌پردازیم.

 

نحوه تقسیم سود در صندوق های سرمایه گذاری

صندوق سرمایه گذاری با سود ماهانه به دو روش عمده پرداخت سود انجام می‌دهند. اولین روش، پرداخت سودهای نقدی است و روش دیگر سود سرمایه ناشی از افزایش قیمت واحدهای سرمایه گذاری است.

در پرداخت سود نقدی، براساس عملکرد صندوق در طول سال یا دوره تعیین شده درصدی از ارزش خالص دارایی ها به سهامداران پرداخت می‌شود.

در حالت سود حاصل از افزایش قیمت واحدها، ارزش یا تعداد اوراق بهادار داخل سبد صندوق افزایش یافته که بر روی واحدهای صندوق اثر می‌گذارد و به‌عنوان سود پرداخت می‌شود. همچنین در این روش عایدات سرمایه ای ناشی از دارایی های فروخته شده هم وجود دارد که در نتیجه فروش اوراق بهادار داخل سبد صندوق به مبلغی بیش از بهای تمام شده آن‌ها است که در پایان دوره بین همه سرمایه گذاران و به نسبت‌ واحدها تقسیم می‌شود.

کسب سود از صندوق های سرمایه گذاری بسته به قوانین و استراتژی هر صندوق بر اساس یکی از این روش‌ها صورت می‌گیرد.

 

نحوه پرداخت سود در صندوق های مختلف

روش پرداخت سود صندوق های سرمایه گذاری در امیدنامه هر صندوق تحت عنوان پرداخت دوره‌ای به سرمایه گذاران تعیین شده و نحوه سوددهی توضیح داده می‌شود. در صورتی که روش سوددهی پرداخت سود نقدی باشد، بر اساس این قانون، مدیر صندوق موظف است طی دو روز کاری پس از پایان هر دوره‌ی پیش‌بینی شده‌ی پرداخت نقدی سود، مبلغ قابل پرداخت را به حساب سهامداران واریز کند. در ادامه به نحوه پرداخت سود سه نوع صندوق مهم سرمایه گذاری می‌پردازیم.

 

نحوه پرداخت سود در صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت

 

پرداخت سود در صندوق‌های درآمد ثابت به دو شکل انجام می‌شود: سود نقدی و سود حاصل از تفاوت قیمت خرید و فروش.

بسیاری از صندوق های درآمد ثابت، پرداخت سود نقدی دارند و سود حاصل از سرمایه‌گذاری را در بازه‌های زمانی مانند یک‌ماهه، سه‌ماهه، شش‌ماهه، یک‌ساله و … به سرمایه‌گذاران پرداخت می‌کنند. این ویژگی یکی از جذابیت‌های صندوق‌های درامد ثابت است و آن‌ها را به سپرده‌های بانکی شبیه می‌کند. با توجه به اینکه عمده ترکیب دارایی این صندوق‌ها، اوراق بهادار با درآمد ثابت مانند حساب‌های بانکی است، نرخ سود این صندوق‌ها به نرخ سود سپرده‌های بانکی نزدیک و در اکثر مواقع کمی از آن‌ها بالاتر است. صندوق همای آگاه از این نوع است و به صورت ماهانه، سود نقدی پرداخت می‌کند.

 

نحوه پرداخت سود در صندوق های سرمایه گذاری در سهام

 

همان‌طور که می‌دانید ترکیب دارایی عمده صندوق های سهامی، سهام مورد معامله در بازار بورس است. به علت ذات نوسانی این نوع از اوراق، پرداخت سود پیش‌بینی شده در طی مدت زمان مشخص امکان‌پذیر نیست؛ بنابراین اکثر این صندوق ها پرداخت سود نقدی ندارند و بازدهی صندوق در افزایش قیمت واحدهای سرمایه گذاری خود را نشان می‌دهد.

سهامداران این صندوق‌ها، با فروش بعضی یا همه واحدهای سرمایه گذاری می‌توانند اصل سرمایه به همراه سود آن را دریافت کنند؛ اما در صورت عدم فروش، سود واحدها به سرمایه شخص اضافه شده و سود بیشتری را می‌توانند کسب کنند. همچنین نرخ سود اکثر صندوق های سرمایه گذاری در سهام نسبت به سایر صندوق‌ها بیشتر است و طبیعتا ریسک بیشتری را نیز به همراه دارند.

برای مثال، صندوق سرمایه گذاری در سهام مشترک آگاه در طول مدت فعالیت خود از ۱۳۸۷ تا کنون (فروردین ۱۴۰۱)، توانسته است مقدار  ۴۰۴۵۸٫۸۶ %  بازدهی کسب کند و به پربازده‌ترین صندوق سرمایه گذاری تبدیل شود.

همان طور که اشاره کردیم، معمولا صندوق های سهامی پرداخت سود نقدی ندارند اما زمرد آگاه یک صندوق سهامی مبتنی بر صدور و ابطال است که به سرمایه‌گذاران خود سود نقدی پرداخت می‌کند. این صندوق سود حاصل از سرمایه‌گذاری را در بازه‌های زمانی سه ماهه به حساب سرمایه‌گذاران واریز می‌کند. البته امکان reinvest یا سرمایه‌گذاری مجدد سود نیز وجود دارد. زمرد آگاه نیز یک صندوق سهامی از نوع صدور و ابطالی است. سود پرداختی در زمرد هر ۳ ماه یک ‌بار تا سقف ۳% از متوسط ارزش خالص دارایی‌های صندوق (NAV) در ۹۰ روز گذشته است البته به شرط آن که ارزش خالص دارایی‌های هر واحد پس از تقسیم سود، از ارزش مبنای هر واحد سرمایه‌گذاری (مبلغ ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال) و ارزش خالص دارایی‌های هر واحد در اولین روز پس از پایان دوره قبلی تقسیم سود کمتر نشود.

 

نحوه پرداخت سود در صندوق های سرمایه گذاری مختلط

 

بیشتر صندوق های سرمایه گذاری مختلط نیز همانند صندوق های سرمایه گذاری در سهام پرداخت سود نقدی به‌صورت دوره‌ای ندارند و سود ناشی از عملکرد صندوق به‌صورت افزایش بهای واحدهای صندوق دیده می‌شود.

 

مقایسه میانگین سود صندوق ها با سود بانک

 

از گذشته، سپرده گذاری در حساب های بانکی یکی از رایج‌ترین گزینه‌های سرمایه گذاری برای بسیاری افراد بوده است. با توجه به اطلاعات موجود طی ۳۰ سال گذشته در مجموع هیچ‌گاه نرخ سود بر سپرده های بلندمدت بانکی کمتر از ۸ درصد نبوده است. حتی در برخی از دوره‌های زمانی نیز نرخ سود بانکی تا ۳۰ درصد نیز افزایش یافته است. در واقع نرخ سود بانکی همواره یکی از جذابیت‌های حساب های بانکی برای مردم بوده است. بانک مرکزی تاکنون چندین بار مدیریت کاهش نرخ سود بانکی را در دستور کار خود قرار داده است تا با نرخ تورم متناسب باشد؛ اما در برخی مواقع با توجه به شرایط نامناسب اقتصادی، مدیریت کاهش نرخ سود بانکی موفقیت‌آمیز نبوده و انحراف از نرخ اعلام شده مشاهده شده است. در حال حاضر با توجه به مصوبات، نرخ سود سپرده های کوتاه مدت بانکی باید به صورت۱۵ درصد ماه‌شمار باشد اما بسیاری از بانک ها نرخ حساب های کوتاه مدت را تا ۲۰ درصد نیز افزایش داده‌اند. همچنین  بر خلاف اعلام بانک مرکزی مبنی بر اعطای حداکثر سود ۱۵ درصد به سپرده های یک‌ساله ، تقریباً هیچ‌کدام از بانک های کشور این حد را رعایت نمی‌کنند و تقریباً همه بانک ها حداقل نرخ ۱۸ درصد را در قبال سپرده های کوتاه مدت و بلند مدت به مشتریان خود اعطا می‌کنند.

افزایش سود بانکی  و تورم، سبب شده است که بسیاری از بانک ها توان پرداخت سودهای بالا را نداشته باشند و مجبور به برداشت از منابع بانک مرکزی شوند. به نظر می‌رسد تصمیم فعلی بانک مرکزی مبنی بر آزاد گذاشتن بانک ها در نرخ سود، اگر بدون نظارت کافی و کنترل بر منابع و مصارف بانک ها باشد، ممکن است اضافه برداشت بانک ها از بانک مرکزی ادامه یابد و بدهی آن‌ها به بانک مرکزی به یکی از چالش‌ها و بحران‌های جدید اقتصاد تبدیل شود.

در مقابل با توجه به اینکه صندوق های سرمایه گذاری نرخ تضمینی پرداخت سود ندارند و تنها سود پیش‌بینی ارائه می‌دهند، در پرداخت بازده بر روی حساب های بانکی کاملاً در رقابت هستند. بسیاری از صندوق های سرمایه گذاری با توجه به عملکرد دوران فعالیت خود در مقایسه با بسیاری از سپرده های بانکی، توانسته‌اند نرخ سود بسیار بیشتری پرداخت ایجاد کنند. .

در این مطلب درباره نحوه پرداخت سود صندوق های سرمایه گذاری و صندوق سرمایه گذاری با سود ماهانه توضیح دادیم. با توجه به اطلاعات موجود می‌توان عنوان کرد که با اینکه بسیاری از صندوق های سرمایه گذاری در مقابل سپرده های بانکی، دارای سود تضمینی نیستند؛ اما براساس عملکرد آن‌ها، نرخ سود بالاتری را به سهامداران خود ارائه می‌دهند. بیشتر صندوق های سرمایه گذاری توسط تیم‌های حرفه‌ای مدیریت می‌شوند که با تدوین بهینه‌ترین ترکیب دارایی بتوانند بازدهی بالاتری را نسبت به سایر ابزارهای بازار دریافت کنند و در عین حال ریسک سرمایه گذاری را کاهش دهند؛ بنابراین سپرده گذاری در صندوق های سرمایه گذاری را می‌توان یکی از گزینه‌های جذاب برای عموم مردم برشمرد.

 

کدام صندوق‌ها سود ماهیانه دارند؟

 

گفتیم که در میان انواع مختلف صندوق‌های سرمایه گذاری گروهی از آن‌ها پرداخت سود دوره‌ای دارند که غالبا صندوق‌های با درآمد ثابت هستند اما این ویژگی در برخی از صندوق‌های سهامی و مختلط نیز دیده می‌شود.
روش محاسبه بازدهی و سود تقسیمی صندوق‌ها با یکدیگر متفاوت است. مثلا ممکن است یک صندوق از تفاوت ارزش هر واحد سرمایه‌گذاری با ارزش مبنای آن، سود را محاسبه و به نسبت تعداد واحدهایی که سرمایه‌گذار در آن روز دارد، سود پرداخت ‌کند. بعضی دیگر از صندوق‌ها، سود را به صورت نقدی و در دوره‌های زمانی مشخص پرداخت می‌کنند. پس از پرداخت سود، قیمت هر واحد صندوق به قیمت پایه برمی‌گردد. با مطالعه امیدنامه صندوق مورد نظر خود می‌توانید با نحوه تقسیم سود آن آشنا شوید.

همان طور که اشاره کردیم، از میان هفت صندوق‌ کارگزاری آگاه، دو صندوق «همای» و «زمرد» پرداخت سود نقدی دارند. صندوق همای آگاه که در رتبه پربازده‌ترین‌های بازار سرمایه نیز قرار دارد یک صندوق با درآمد ثابت و قابل معامله یا همان ETF است. زمرد نیز یک صندوق سهامی مبتنی بر صدور و ابطال است که هر سه ماه یک بار، سود نقدی پرداخت می‌کند.

 

جمع‌بندی

 

صندوق سرمایه گذاری با سود ماهانه به دو روش عمده پرداخت سود انجام می‌دهند. اولین روش، پرداخت سودهای نقدی و دومین روش، سود سرمایه ناشی از افزایش قیمت واحدهای سرمایه گذاری است. معمولا صندوق‌های درآمد ثابت پرداخت سود نقدی دارند و در مورد صندوق‌های سهامی، سود از طریق اختلاف قیمت خرید و فروش حاصل می‌شود. صندوق سرمایه گذاری با سود ماهانه مناسب افرادی است که می‌خواهند در کنار سرمایه‌گذاری، درامد خود را نیز افزایش دهند یا به دنمبال جایگزینی برای سپرده‌های بانکی می‌گردند. صندوق همای آگاه از نوع صندوق‌های درامد ثابت و با پرداخت سود ماهانه است. زمرد آگاه نیز یک صندوق سهامی است که در بازه‌های زمانی سه ماهه، سود نقدی پرداخت می‌کند.

بازدیدها: 53,877

 

69 دیدگاه
 • علیرضا
  پاسخ
  ارسال شده در08:44,1398/11/02

  سلام … در رابطه با صندوق های ETF درآمد ثابت این پرداخت سود چگونه هست؟ از درگاه آنلاین خریداری می کنیم ETF ها رو، این صندوق ها چه طور سود ماهانه رو به حساب ما پرداخت می کنند؟ به همون حساب معرفی شده در آنلاین به طور اتوماتیک واریز میشه؟ ممنون میشم توضیح بدید

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در10:53,1398/11/02

   با سلام و احترام
   دوست عزیز؛

   سود صندوق‌های درآمد ثابت قابل معامله؛ در دوره‌های مشخص شده در امیدنامه آن به صورت خودکار به حسابی که سرمایه‌گذار به کارگزاری اعلام نموده واریز می‌شود.
   خرید و فروش واحد‌های صندوق‌های قابل معامله همانند سهام است. برای معامله این صندوق‌ها باید کد بورسی و کد معاملاتی آنلاین داشته باشید و به صورت آنلاین سفارش خرید و فروش ثبت می‌شود.
   برای دریافت رایگان کد بورسی به سامانه آگاه اکسپرس به نشانی ex.agah.com مراجعه کنید.

 • محمد حسین عبدل ملکیان
  پاسخ
  ارسال شده در18:21,1398/11/02

  با سلام واحترام ،
  ۱- آیا میزان سرمایه کذاری در صندوق مشترک آگاه دارای حداقل ، حداکثر میباشد ؟
  ۲- روش اجرایی مشارکت به چه صورتی است ؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در13:38,1398/11/06

   با سلام و احترام

   به طور کلی حداقل سرمایه مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری در صندوق به اندازه قیمت روز صدور یک واحد از آن صندوق است؛ البته لازم به ذکر است برخی صندوق‌ها برای صدور واحدهای سرمایه‌گذاری خود حداقل تعداد لازم تعیین می‌کنند. در مورد صندوق‌های آگاه به غیر از صندوق قابل معامله هستی‌بخش (که حداقل سرمایه مورد نیاز آن به اندازه قیمت صدور ۱۰ واحد آن است)، حداقل سرمایه موردنیاز در سایر صندوق‌ها قیمت صدور یک واحد می‌باشد.

   برای سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها برای اوّلین بار به جهت احراز هویت، باید به صورت حضوری به شعب کارگزاری آگاه مراجعه کرده و با در دست داشتن مدارک هویتی (اصل شناسنامه و کارت ملی)، فرم درخواست صدور واحدهای صندوق مورد نظر خود را تکمیل کنید. پس از احراز هویت، شما می‌‎توانید از طریق وب‌سایت هر یک از صندوق‌ها با کلیک بر روی قسمت «ورود سرمایه‌گذاران» در بالا و سمت چپ وب‌سایت هر صندوق، به صورت آنلاین، اقدام به صدور و ابطال واحدهای خود کنید.

 • حسن مرواريدی
  پاسخ
  ارسال شده در14:27,1398/11/04

  سلام
  من عضو کارگزاری آگاه هستم
  آیا کارگزاری آگاه هم صندق سرمایه گذاری داره؟
  چطوری باید عضو اون صندوق بشیم؟
  میشه لینک ثبت نام رو بذارید

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در13:34,1398/11/06

   با سلام واحترام

   گروه آگاه مدیریت دارایی را از سال ۸۷ در قالب صندوق مشترک آگاه شروع کرده و تا کنون بازدهی بیش از ۱۱۰۰۰% ایجاد کرده و به عنوان پربازده ترین صندوق کشور شناخته شده است. همچنین از همین روش در سبدگردانی اختصاصی استفاده می‌شود. که برای دریافت مشاوره می‌توانید اینجا کلیک کنید.
   برای سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری می‌توانید با شماره تلفن‌ ۹۱۰۰۴۰۰۱-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

 • احمد
  پاسخ
  ارسال شده در18:27,1398/11/08

  سلام میخام بدونم سود ماهانه برای سرمایه گذاری در صندوق چند درصد هست؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در11:22,1398/11/12

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، کسب سود از صندوق های سرمایه گذاری بسته به قوانین و استراتژی هر صندوق متفاوت است.

 • حسین هادی زاده
  پاسخ
  ارسال شده در07:59,1398/11/09

  سلام شما کدام روش رو پیشنهاد می دهید درآمد ثابت یا مشترک؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در11:22,1398/11/12

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، ابتدا باید گفت صندوق‌های سرمایه گذاری عمدتاً از نوع مشترک هستند (ترجمه عبارت Mutual Fund) و می‌توانند مشترک از نوع در سهام، درآمد ثابت یا مختلط باشند. انتخاب صندوق‌ها به پارامترهای مختلفی از جمله ریسک پذیری فرد بستگی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می‌توانید با شماره تلفن‌ ۹۱۰۰۴۰۰۱-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

   • محمد
    پاسخ
    ارسال شده در08:22,1399/02/20

    رفیق شفیق، سلام.
    قبل از آنکه اقدام به سرمایه گزاری کنید، لازمه از خودتون بپرسید اشتهای یا همان اقبال شما برای ریسک چه میزان است. اگر نوع شخصیت شما محافظه کار و ریسک گریز هستین، صندوق با درآمد ثابت پیشنهاد میشود. اما اگر ریسک پذیر تشریف دارین، خوب صندوق سهامی بهترین گزینه هستش. النهایه اگر هم یک مقدار ریسک پذیر و یه مقدار متوسط ریسک گریز تشریف دارین خوب صندوق مختلط مناسب ترینه.
    بدین ترتیب انواع صندوقها برای انواع سلیقه ها تعریف شده اند. و من الله التوفیق

 • محمد حسین بردخوانی
  پاسخ
  ارسال شده در18:10,1398/11/13

  با سلام.با حداقل چقد سرمایه میشه وارد صندوق سرمایه گزاری آگاه شد؟اینم مثل اون سپرده ها بانک که تو متن گفتین باید از یه حدی بیشنر باشه(مثلا بالای ۱۰۰ میلیون)؟
  و سوال دوم این که این صندوق ها چه فرقی با اوراق بدهی دارن؟آیا واسه اینم خود صندوق ضامنی از طرف دولت یا غیر دولتی تعیین میکنه؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در08:36,1398/11/20

   با سلام و احترام
   دوست عزیز،
   به طور کلی حداقل سرمایه مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری در صندوق به اندازه قیمت روز صدور یک واحد از آن صندوق است؛ البته لازم به ذکر است برخی صندوق‌ها برای صدور واحدهای سرمایه‌گذاری خود حداقل تعداد لازم تعیین می‌کنند. در مورد صندوق‌های آگاه به غیر از صندوق قابل معامله هستی‌بخش (که حداقل سرمایه مورد نیاز آن به اندازه قیمت صدور ۱۰ واحد آن است)، حداقل سرمایه موردنیاز در سایر صندوق‌ها قیمت صدور یک واحد می‌باشد.
   اوراق بدهی نوعی وام است که دولت و شرکت‌ها برای تامین مالی پروژه‌های بزرگ خود مستقیم از مردم و با فروش این اوراق دریافت می‌کنند و در عوض پرداخت اصل پول به همراه سود را تضمین می‌کنند. در صورتیکه در صندوق‌های سرمایه‌گذاری سود تضمین شده‌ای اعلام نمی‌شود. برخی از صندوق‌های سرمایه گذاری دارای ضامن نقد شوندگی هستند و برخی دیگر خیر. شایان ذکر است که این ضامن نقد شوندگی تنها دلیلی برای اعتبار آن صندوق نخواهد بود و شما برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص صندوق‌های سرمایه گذاری می‌توانید مطالب زیر را مطالعه فرمایید:
   *صندوق های سرمایه گذاری چیست؟
   *راهنمای سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری
   *۵ نکته مهم در انتخاب صندوق های سرمایه گذاری

 • ارسال شده در11:20,1398/11/19

  سلام من تازه تو کارگزاری آگاه ثبت نام کردم و تازه وارد این زمینه شدم نحوه خرید این نوع سهام چجوری هستش . از کجا باید متوجه شد که دوره پرداختشون به چه صورته؟؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در16:45,1398/11/19

   با سلام و احترام
   دوست عزیز،برای اوّلین بار به جهت احراز هویت، باید به صورت حضوری به شعب کارگزاری آگاه مراجعه کرده و با در دست داشتن مدارک هویتی (اصل شناسنامه و کارت ملی)، فرم درخواست صدور واحدهای صندوق مورد نظر خود را تکمیل کنید.
   برای آگاهی از نحوه سرمایه گذاری در صندوق‌های سرمایه گذاری آگاه می‌توانید با شماره تلفن‌ ۹۱۰۰۴۰۰۱-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

 • علی محمد نوری
  پاسخ
  ارسال شده در23:29,1398/12/12

  سلام من در صندوق پیشرو مفید سرمایه گذاری کردم آیا سود صندوق علاوه بر روزانه در پایان دوره نیز پرداخت میشه یا نه

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در14:44,1398/12/17

   با سلام و احترام
   دوست عزیز برای کسب اطلاعات در این خصوص به وبسایت صندوق مربوطه مراجعه نمایید.

 • حجت
  پاسخ
  ارسال شده در20:04,1399/01/19

  سلام
  آیا صندوقهای قابل معامله در بورس مثلا آگاس مثل سایر شرکتهای بورسی مجمع عمومی و سود قابل تقسیم سالیانه دارند

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در13:21,1399/01/31

   با سلام و احترام
   خرید واحد صندوق‌های قابل معامله در بورس همچون خرید سهام است. تقسیم سود هر صندوق بسته به امیدنامه هر صندوق دارد که در وب سایت هر صندوق قابل استخراج است. مشخصا صندوق آگاس تقسیم سود ندارد و سرمایه گذاران می توانند از نوسانات قیمت واحدهای این صندوق کسب سود کنند.

 • ارسال شده در11:37,1399/02/02

  سلام ببخشید خاستم بدونم اگه من ۵۰ میلیون تومن تو یکی از صندوق های معتبر کشور با سود ماهیانه سرمایه گذاری کنم به نظر شما به طور میانگین و با توجه به تورم و اوضاع، چقدر سود ماهیانه به من تعلق میگیره! ؟؟؟؟؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در10:48,1399/02/14

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، کسب سود از صندوق های سرمایه گذاری بسته به قوانین و استراتژی هر صندوق که در امیدنامه آن قید می‌شود متفاوت است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص صندوق های سرمایه گذاری می‌توانید مطلب انواع صندوق های سرمایه گذاری را مطالعه کرده و یا با کارشناسان ما با شماره ۹۱۰۰۴۰۰۱ تماس حاصل فرمایید.

 • علیرضا
  پاسخ
  ارسال شده در19:35,1399/02/02

  سلام. برای سرمایه گذاری زیر یک میلیون
  تا ۵۰۰هزار تومان میشه در صندوق سرمایه گذاری سرمایه گذاری کرد؟ کدوم صندوق ها برای سرمایه های کمتر مناسب تر است؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در10:56,1399/02/14

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، کسب سود از صندوق های سرمایه گذاری بسته به قوانین و استراتژی هر صندوق که در امیدنامه آن قید می‌شود متفاوت است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص صندوق های سرمایه گذاری می‌توانید مطلب انواع صندوق های سرمایه گذاری را مطالعه کرده و یا با کارشناسان ما با شماره ۹۱۰۰۴۰۰۱-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

 • Ahmad nsrolahi
  پاسخ
  ارسال شده در12:34,1399/02/14

  سلام خسته نباشید
  نحوه پرداخت سود صندوق عقیق ؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در12:40,1399/02/15

   با سلام و احترام
   دوست عزیز این صندوق تقسیم سود دوره‌ای ندارد و مبلغ اصل پول به همراه سود آن در زمان ابطال واحدها به حساب سرمایه گذار واریز می‌گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به امید نامه صندوق عقیق مراجعه نمایید.

 • امیر کبودیان
  پاسخ
  ارسال شده در16:41,1399/02/17

  سلام وقت بخیر
  سود صندق های ثابت در زمان تقسیم سود ماهیانه به حساب کارگزاری واریز می شود کارگزاری سود را بعد چه زمانی به حساب سهامدار واریز میکند؟
  آیا سود به شماره حساب فرد واریز می شود یه به موجودی حساب بورسی فرد اضافه می گردد
  با تشکر

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در13:12,1399/02/20

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، نحوه پرداخت سود و همچنین زمان و چگونگی آن در صندوق‌های سرمایه‌گذاری، با توجه به مندرجات امیدنامه و اساس‌نامه آن‌ها صورت می‌گیرد. پرداخت سود به صورت خودکار در زمان مقرر شده به حسابی که سرمایه‌گذار به کارگزاری اعلام نموده واریز می‌شود.

 • محمدجواد اکوان
  پاسخ
  ارسال شده در13:01,1399/02/26

  سلام
  به طور میانگین صندوق های سرمایه گذاری مختلط در طول سال چند درصد سود پرداخت می کنند ؟؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در09:05,1399/02/27

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، کسب سود از صندوق های سرمایه گذاری بسته به قوانین و استراتژی هر صندوق متفاوت است.برای کسب اطلاعات بیشتر و مقایسه عملکرد صندوق‌ها می‌توانید به سایت فیپیران مراجعه نمایید.

 • سعید رحیم پور
  پاسخ
  ارسال شده در08:58,1399/03/18

  با سلام
  بنده مدتی هست در صندوق مشترک اگاه واحد خریداری کردم ولی از نحوه سودهی صندوق خبر ندارم لطفا راهنمایی فرمایید

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در11:05,1399/03/20

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، بازدهی صندوق مشترک آگاه مانند اکثر صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام ناشی از افزایش قیمت واحدهای آن است و سود نقدی بین سرمایه‌گذاران تقسیم نمی‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این صندوق مطالعه مقاله “صفر تا صد صندوق سرمایه‌گذاری مشترک آگاه” به شما پیشنهاد می‌شود.

 • اسماعیل بیلاوی
  پاسخ
  ارسال شده در17:08,1399/03/20

  سلام نحوه تقسیم سود صندوقها درآمد ثابت etf چگونه است آیا با خرید واحدها از صندوقهای etf که تقسیم سود ماهانه دارند از طریق اپ آساتریدر سود واحدهای خریداری شده به صورت ماهانه به حساب ما واریز میشه

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در08:40,1399/03/21

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، صندوق های قابل معامله، پرداخت سود ماهانه ندارد و دارندگان واحدهای این صندوق از افزایش قیمت واحدهای آن منتفع می‌گردند.

 • فرخنده
  پاسخ
  ارسال شده در02:53,1399/04/02

  با سلام…
  ایا سهامی موجود دارد که با خرید سهام سود ماهیانه بهت بدن ؟

 • پیمان
  پاسخ
  ارسال شده در03:23,1399/04/07

  با سلام
  در قسمت سابقه بازده صندوق ها مثلا برای سی روز نوشته ۴۲ درصد یعنی مثلا اگر من به اندازه ۵۰ میلیون تومن واحد از صندوق خریداری میکردم بعد از یکماه ابطال میکردم غیر از مبلغ ابطال واحد و کارمزد ۳ درصدی ابطال یکماهه ۴۲ درصد سود به اضافه مبلغ کلی ابطال به من تعلق میگیره ؟ اگر درسته بفرمایید و اگر اشتباه میکنم بفرمایید

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در13:40,1399/04/15

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، خیر از درصد بازده اعلامی در گزارش عملکرد صندوق‌ها که در سایت آن‌ها و یا سایت فیپیران قابل مشاهده است، کارمزد کسر نشده است.

 • مسعودپارسی
  پاسخ
  ارسال شده در10:21,1399/04/13

  باسلام،در صورت افزایش بهای واحدها طی یک دوره زمانی سه ماهه،ودرخواست ابطال واحدها،سود قابل پرداخت است؟سهم صندوق چنددرصداین سوداست؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در13:36,1399/04/15

   با سلام و احترام
   دوست عزیز بله، شما از این افزایش بها منتفع می‌شوید. صندوق‌ها از سود شما مبلغی را برداشت نمی‌کنند و تنها کارمزد از شما کسر می‌گردد.

 • mohsen
  پاسخ
  ارسال شده در19:11,1399/04/18

  سلام برای سود کردن صرفا فقط باید اون رو ارزون خرید و گرون فروخت ؟ یا اگه نگه داریم هم سود میده .
  من نمیخام بفروشم . اگه صندوق کاهشی بشه مثل امروز باز سودی به من میرسه یا نه

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در10:32,1399/04/22

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، سرمایه‌گذاری در صندوق‌ها باید با دید بلند مدت انجام شود. قیمت واحد صندوق های مبتنی بر صدور و ابطال بر اساس NAV صندوق تعیین می‌شود، در خصوص صندوق‌های قابل معامله نیز براساس عرضه و تقاضا و البته با توجه به NAV آن مشخص می‌گردد. بسته به نوع صندوق، کسب سود از آن متفاوت است.

 • سعید صدفی
  پاسخ
  ارسال شده در12:42,1399/04/19

  سلام
  من میخواستم در صندوق سرمایه گزاری آگاه عضو بشم و سرمایه گزاری کنم
  چطور میتونم از درصد سود سرمایه گزاری ثابت مطلع بشم
  مثلا اگر من ۱۰میلیون سرمایه بگذارم در ماه چقدر سود تعلق میگیره
  بعد از یک سال سپرده من بیشتر میشه یا کمتر
  و صندوق ضامن داره یانه

 • مرصاد
  پاسخ
  ارسال شده در09:44,1399/05/20

  سلام و عرض ادب
  من متوجه نشدم.
  فرضا با سرمایه سیصد میلیون تومان اگر بخوام در یک صندوق با درآمد ثابت که سود ۲۳ درصد میده سرمایه گزاری کنم. این سود بصورت ماهانه است یا سالانه؟ و اینکه با این سرمایه ماهانه چقدر دریافتی خواهم داشت؟
  ممنون میشم پاسخ بدید. سپاس

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در12:15,1399/05/21

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، هر صندوق بسته به مفاد اساسنامه و امید نامه خود استراتژی‌های مختلفی برای پرداخت سود دوره‌ای دارند که این موارد در وبسایت هر صندوق قابل مشاهده است.

 • سهیل
  پاسخ
  ارسال شده در21:03,1399/06/23

  باعرض سلام
  یه سوال داشتم، آیا میتوان از صندوق با درآمد ثابت با پرداخت سود دوره ای نوسان گرفت؟ مثلا اول ماه خرید و وسط ماه فروخت؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در09:33,1399/06/24

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، صندوق های درآمد ثابت با پرداخت سود دوره ای از نوسان قیمت واحد زیادی همچون واحدهای صندوق سهامی برخوردار نیستند.

 • زهرا
  پاسخ
  ارسال شده در19:39,1399/09/15

  سلام در رابطه با صندوق های ETF پالایش و دارایکم این پرداخت سود چگونه هست؟ این صندوق ها چه طور سود ماهانه رو به حساب ما پرداخت می کنند؟ به همون حساب معرفی شده در آنلاین به طور اتوماتیک واریز میشه؟ ممنون میشم توضیح بدید.
  داخل TSE توضیحاتی ننوشته بود و امیدنامه ای پیدا نکردم.
  باید به کارگزاری شبا اعلام کنیم که به سپرده گذاری معرفی کنه؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در09:19,1399/09/18

   باسلام و احترام؛
   دوست عزیز، صندوق های پالایش و دارا یکم پرداخت سود ندارند و فقط از نوسانات قیمت می توانید کسب سود نمایید.

 • اسماعیل عابدینی
  پاسخ
  ارسال شده در17:13,1399/10/02

  باسلام
  از چه طریق می شود از میزان قیمت هر واحد از صندوق مبتنی بر سهام اطلاع پیدا کرد؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در08:45,1399/10/07

   باسلام و احترام؛
   دوست عزیز، شما با مراجعه به سایت هر صندوق و یا سایت شرکت مدیریت فناوری بورس تهران به نشانی http://www.fipiran.ir می توانید اطلاعات هر صندوق را مشاهده فرمایید.

 • صادق بنیادی
  پاسخ
  ارسال شده در12:35,1399/11/30

  سلام خسته نباشید ،،میتونید بگید بعد از سرمایه گذاری در صندوق ثابت سر یک سال چند درصد پول یا همان سرمایه گذاری بالا میرود
  ممنون

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در08:38,1399/12/02

   باسلام و احترام؛
   دوست عزیز،بازدهی صندوق های درآمد ثابت معادل سپرده های بانکی است؛ اما چون طبق امید نامه صندوق های درآمد ثابت ۱۰ تا ۱۵ درصد از دارایی های این صندوق در سهام میباشد میتواند سودی بیشتر از سپرده های بانکی ایجاد کند. جهت اطلاع از بازدهی صندوق با درآمد ثابت یاقوت لطفا به سایت صندوق به نشانی http://www.yaghootfund.ir مراجعه فرمایید.

 • رضا اکبری
  پاسخ
  ارسال شده در01:27,1400/02/21

  سلام ، اگر من یک صندوق با درآمد ثابت که سود نقدی توزیع می کند را بخرم و قبل از پایان ماه آن را بفروشم آیا سود نقدی به من تعلق می گیرد؟ ممنون میشوم پاسخ بنده را بدهید

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در09:53,1400/02/21

   باسلام و احترام؛
   دوست عزیز، ضمن حفظ نگاه بلند مدت، زمانی که شما قبل از سررسید پرداخت سود دوره‌ای واحد خود را بفروش برسانید از سودی که در مدت زمان سرمایه‌گذاری شما به واحد های صندوق تعلق گرفته است، سود کسب می‌کنید .
   به عنوان مثال اگر شما ۱۰۰۰ تومان واحد صندوق خریده باشید و بعد از گذشت یک هفته، قیمت واحد شما ۱۰۵۰ تومان شود و آن را بفروش برسانید ۵۰ تومان سود برای شما می‌شود .

 • سروش
  پاسخ
  ارسال شده در22:49,1400/04/13

  سلام وقتتون بخیر
  میخاستم بدونم اگه توی این صندوق ها سرمایه گذاری کنیم …اصل پولی که سرمایه گذاری کردیم بیشتر نمیشه؟! و هرچی سود کنیم توی اون دوره رو فقط واریز میکنه برامون؟!

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در10:03,1400/04/19

   باسلام و احترام؛
   دوست عزیز، در صندوق‌هایی که تقسیم سود ماهانه دارند، در بازه زمانی تعیین شده، سود به حساب سرمایه‌گذاران واریز می‌شود و به اصل پول سرمایه‌گذاری شده اضافه نخواهد شد.

 • محراب اصغری
  پاسخ
  ارسال شده در19:00,1400/06/22

  با عرض سلام
  به فرض فردی روز بیست ونهم ماه اقدام به خرید صندوق با درآمد ثابت مثل همای میکند.
  اگر قیمت سهم بفرض ۱۰۵۰ تومن بوده اول ماه بعد قیمت سهم به ۱۰۰۰ تومن بر میگردد. این فرد سهمش را هم نفروخته، سوال اینکه آن ۵۰تومن را باید چگونه دریافت کند؟ آیا ما بالتفاوت ۱۰۰۰تومن و ۱۰۵۰تومن که در این فرض ۵۰تومن میشود با سود واریز میشود؟ نحوه محاسبه را در این خصوص توضیح بفرمایید.

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در09:43,1400/06/24

   باسلام و احترام؛
   دوست عزیز، صندوق همای آگاه پرداخت سود ماهانه دارد و از زمانی که در صندوق سرمایه گذاری کنید، سود به صورت روزشمار محاسبه و در انتهای هر ماه به حساب شما واریز می گردد. پس از واریز سود قیمت هر واحد صندوق به قیمت پایه اولیه برمیگردد.

 • sina
  پاسخ
  ارسال شده در10:47,1400/08/02

  با سلام
  اگر من صندوق همای رو اواخر ماه بگیرم که مثلا قیمتش شده ۱۱۰۰تومن ماه بعد قیمت سر به سر من ۱۰۰۰ میشه یا همون ۱۱۰۰میمونه؟
  اگه ۱۱۰۰ بمونه که ماه بعد میره تو ضرر

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در10:51,1400/08/03

   باسلام و احترام؛
   دوست عزیز، سود صندوق سرمایه‌گذاری همای آگاه (نماد همای) به صورت ماهانه و در آخرین روز هر ماه محاسبه و متناسب با تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری، به حساب کسانی که در پایان آن مقطع دارنده واحدها بوده‌اند، واریز خواهد شد.
   پس از پرداخت سود ماهانه صندوق، خالص ارزش روز هر واحد سرمایه (قیمت هر واحد) به قیمت مبنا (۱۰،۰۰۰ ریال) تعدیل می‌شود.

 • mema
  پاسخ
  ارسال شده در22:13,1400/10/03

  عرض ادب
  صندوق های سرمایه گذاری در سهام هر سال مبلغ زیادی سود سالانه از مجامع سهام خود دریافت می کنند این سود با چه مکانیزمی به سهامداران واحدهای صندوق می رسد ؟ آیا افزایش سرمایه دارند یا در ناو سهم تاثیر میگذارد؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در10:12,1400/10/05

   باسلام و احترام؛
   دوست عزیز، این نوع سود در nav محاسبه و به قیمت واحدهای صندوق اضافه خواهد شد.

 • صیاد
  پاسخ
  ارسال شده در05:17,1401/01/09

  سلام
  من میخام صندوق سرمایه گذاری که سود بده و قیمت صندوق هم تغییر کند چه صندوقی باید خرید
  ببخشید اگر میگید دارایکم و پالایشی سود نداره
  پس چطور اسفند ماه برای ۳۰۰ سهم ۱۸۰هزار سود ریختند

  ولی برای دارایکم هیچ سودی نیامده

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در12:02,1401/01/14

   باسلام و احترام؛
   دوست عزیز، صندوق دارا یکم و پالایش صندوق سهامی و بدون پرداخت سود دوره ای هستند و شما از افزایش قیمت واحدهای صندوق سود کسب می کنید. جهت دریافت سود دوره ای شما می توانید در صندوق زمرد آگاه سمایه گذاری کنید. همچنین صندوقی که هم سود ماهانه پرداخت کند و هم افزیش قیمت داشته باشد وجود ندارد زیرا با پرداخت سود ماهانه قیمت سهم به قیمت مبنا تعدیل می شود.

 • سعید
  پاسخ
  ارسال شده در22:44,1401/02/28

  سلام.‌ببخشید درصندوق همای اگر اخر ماه دارایی مو بفروشم .‌سود اون ماه به حسابم واریز میشه یانه؟ تمام و‌کمال واریز میشه یا بخشی از آن؟

  مثلا اخر ماه بفروشم دوباره ماه بعد خریداری کنم

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در11:57,1401/02/31

   باسلام و احترام؛
   دوست عزیز،تا زمانی که دارنده واحد صندوق باشید سود محاسبه و به حساب شما واریز خواهد شد. به عنوان مثال شما ۲۹ هر ماه واحدهای خود را به فروش میرسانید، سود ۲۹ روز برای شما محاسبه و به حساب شما واریز خواهد شد.
   از مزیت های صندوق همای آگاه نسبت به سپرده بانکی پرداخت سود به صورت روزشمار می باشد.

 • مهدی محمدزاده جمشیدآبادی
  پاسخ
  ارسال شده در12:51,1401/02/31

  سلام وقت بخیر
  ببخشید من اگه یکم این نماد بخرم و سی و یکم بفروشم سود بهم تعلق میگیره؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در09:54,1401/03/01

   باسلام و احترام؛
   دوست عزیز، تا زمانی که دارنده واحد صندوق باشید سود محاسبه و به حساب شما واریز خواهد شد. به عنوان مثال شما ۲۹ هر ماه واحدهای خود را به فروش میرسانید، سود ۲۹ روز برای شما محاسبه و به حساب شما واریز خواهد شد.
   از مزیت های صندوق همای آگاه نسبت به سپرده بانکی پرداخت سود به صورت روزشمار می باشد.

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

ارتباط با ما

آدرس شرکت سبدگردان آگاه:

تهران- خیابان نلسون ماندلا-کوچه مدیر-خیابان شهید علی یزدان پناه- پلاک 91

کدپستی: 1968837141

تلفن: 91004001-021

نمابر: 82154250-021

پست الکترونیک: info@agahinvest.com

تماس با ما