logo-agahinvest

شرکت سبدگردان آگاه با 20 میلیارد ریال سرمایه ثبت شده، به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های گروه مالی آگاه شروع به کار کرده است. با تجربه سال‌ها مدیریت سرمایه، این شرکت قادر است دارایی شما را در بورس اوراق بهادار مدیریت کند.
کسب سود بدون نیاز به درگیری‌ها و دغدغه‌های فکری و کمک تیم مدیریت سرمایه آگاه و تحلیلگران برتر اکنون برای شما فراهم شده است.

ایمیل: info@agahinvest.com
تلفن: 02182154200
آدرس: تهران، خیابان نلسون ماندلا (آفریقا)، بالاتر از میرداماد، بن بست پیروز، پلاک ۱۳

معرفی پر بازده ترین صندوق سرمایه گذاری در ایران

شرکت سبدگردان آگاه > سبدگردانی  > معرفی پر بازده ترین صندوق سرمایه گذاری در ایران
پربازده ترین صندوق سرمایه گذاری در ایران

معرفی پر بازده ترین صندوق سرمایه گذاری در ایران

صندوق های سرمایه گذاری به عنوان یکی از ابزارهای بازار سرمایه برای آن دسته از سرمایه گذارانی که آشنایی زیادی با بازار بورس ندارند، این امکان را فراهم می آورند تا از سود این بازار بهره مند شوند. در این مقاله به معرفی پربازده ترین صندوق سرمایه گذاری در ایران یعنی صندوق سرمایه گذاری مشترک آگاه می پردازیم.

توجه: تمامی اعداد و ارقام به کار رفته در این مقاله از جمله بازدهی‌ها و ارزش دارایی‌ها تا تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ محاسبه شده است.

سرمایه گذاری

پس از گسترش جوامع بشری و احساس نیاز بیشتر به رفاه، همواره یکی از دغدغه های مهم انسان مقوله‌ سرمایه گذاری و استفاده حداکثری از دارایی های خود می‌باشد. سرمایه گذاری دارای اهداف مختلفی می‌باشد؛ که یکی از مهم ترین آن ها حفظ ارزش پول در مقابل تورم می‌باشد.

در لغت نیز “سرمایه‌گذاری” به معنای خرید یک دارایی در حال حاضر و فروش آن در قیمت بالاتر در آینده می‌باشد. از مهم ترین انواع سرمایه گذاری‌ها می‌توان به سرمایه گذاری در ملک و مسکن، خرید طلا و سکه، بازار ارز، سپرده بانکی و بازار سرمایه اشاره کرد.

سرمایه‌گذاری در هر یک از بازارهای فوق دارای مزایا و معایبی می‌باشد، که هر سرمایه‌گذار با توجه به نیازهای خود و دانش و مهارتش و همچنین لزوم بررسی کامل هر یک از بازارها، به فعالیت در آن‌ها می‌پردازد. دو پارامتر مهم و تاثیرگذار در سرمایه‌گذاری ریسک و بازده می‌باشد. طبق یک اصل بنیادی، سرمایه‌گذار هر چه خواهان بازده مورد انتظار بالاتری باشد، طبیعتا باید ریسک بالاتری را نیز متحمل شود و ما در دنیای سرمایه‌گذاری همواره به دنبال آن هستیم که با کاهش ریسک، همزمان بازده خود را بالا ببریم و بین این دو آیتم، یک تعادل منطقی برقرار نماییم.

سرمایه‌گذاری در بورس

یکی از بازارهای جذاب و موثر در اقتصاد هر کشور، بازار سهام آن کشور است. برخلاف بازارهایی همچون دلار و سکه و… که غیرمولد بوده و باعث ایجاد تورم می‌گردد، بازار بورس همچون چرخ های اقتصاد یک کشور بوده که با سرازیر شدن نقدینگی به سمت آن باعث حرکت اقتصاد، و افزایش رشد اقتصادی و کاهش بیکاری یک کشور می‌گردد.

سرمایه‌گذاری در بورس، نیازمند دانش، مهارت و زمان کافی بوده و بدون دارا بودن این موارد ممکن است سرمایه گذار با خاطره منفی زیان از این بازار خارج گردد. از همین رو علاوه بر روش مستقیم سرمایه‌گذاری در بورس، روش‌های غیرمستقیم نیز بوجود آمده که دیگر سرمایه‌گذار نیازی به صرف وقت زیاد یا دانش خاصی ندارد.

همانطور که گفته شد به دو نوع مستقیم و غیرمستقیم می‌توان در بورس به سرمایه‌گذاری و فعالیت پرداخت که در شکل زیر نشان داده شده است.

سرمایه گذاری مستقیم با دریافت کد بورسی آغاز شده و فرد با خرید و فروش مستقیم سهام شرکت ها و اوراق بهادار به فعالیت می‌پردازد. این روش نیاز به دانش و مهارت بالا و تحلیل مسائل اقتصادی دارد. روش سرمایه‌گذاری غیرمستقیم نیز خود به دو بخش تقسیم بندی می‌گردد؛ سبدگردانی و صندوق های سرمایه گذاری؛ در این متن قصد داریم به بررسی صندوق سرمایه‌گذاری بپردازیم.

صندوق سرمایه ‌گذاری

صندوق سرمایه ‌گذاری یک نهاد مالی است که با جمع آوری وجوه سرمایه‌گذاران و مدیریت حرفه‌ای آن به خرید و فروش اوراق بهادار پرداخته و سبد متنوعی از دارایی ها را تشکیل داده و با دانش و تخصص مدیریت دارایی به کسب بازدهی برای سرمایه‌گذاران می‌پردازد.

صندوق های سرمایه گذاری مشترک را بر اساس ترکیب دارایی می‌توان به ۳ دسته کلی تقسیم کرد :

صندوق درآمد ثابت، اکثر سرمایه خود را در اوراق با درآمد ثابت و گواهی سپرده بانکی سرمایه گذاری می‌کند،  این صندوق دارای ریسک کم بوده و بالطبع دارای بازدهی کم و ثابتی نیز می‌باشد.

صندوق سرمایه گذاری در سهام، وجوه جمع آوری شده را به خرید سهام شرکت ها اختصاص داده ، و با توجه به آنکه دارای ریسک بالاتری است، طبیعتا بازده بالاتری را نیز ایجاد می‌کند.

صندوق سرمایه گذاری مختلط، از نظر ویژگی و دارایی ها در میان دو صندوق با درآمد ثابت و صندوق در سهام قرار می‌گیرد، یعنی ریسک و بازده پایین‌تر از صندوق‌های در سهام و بالاتر از صندوق‌های با درآمد ثابت دارد.

هر سرمایه گذار با توجه به ویژگی‌های شخصیتی خود همچون ریسک پذیری، بازده مورد انتظار و افق سرمایه گذاری خود و همچنین میزان دارایی قابل سرمایه گذاری اش می‌تواند واحدهای (Unit) هر یک از صندوق های فوق را خریده و در آن‌ها سرمایه گذاری نماید.

پربازده ترین صندوق سرمایه گذاری مشترک

بازده هر یک از صندوق های سرمایه گذاری مشترک، در سایت مرکز پردازش مالی ایران به آدرس www.fipiran.com  قابل مشاهده می‌باشد.

در این سایت می‌‎توان تمامی اطلاعات صندوق های سرمایه گذاری مشترک اعم از عمر صندوق، بازدهی های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت، خالص ارزش دارایی‌ها و دیگر اطلاعات صندوق‌ها را مشاهده نمود.

پربازده ترین صندوق سرمایه گذاری مشترک از ابتدای تاسیس تاکنون (۱۴۰۰/۱۱/۰۱)، صندوق سرمایه گذاری مشترک آگاه بوده که بیش از ۳۵۰۰۰ درصد بازدهی کسب کرده است. صندوق سرمایه گذاری مشترک آگاه، جزو اولین صندوق های سرمایه گذاری مشترک در ایران است که از سال ۱۳۸۷ فعالیت خود را در بورس اوراق بهادار تحت مدیریت کارگزاری آگاه آغاز کرده است.

این صندوق با بهره مندی از نیروی توانمند و متخصص در حوزه سرمایه گذاری و مدیریت دارایی،  با بیش از ۷۷۰۰ میلیارد ریال دارایی تحت مدیریت همواره از ابتدای تاسیس، در بین پربازده ترین صندوق های سرمایه گذاری مشترک در بورس بوده، و اکنون نیز با کسب بازدهی بیش از ۳۵۰۰۰ درصد در رتبه اول میان تمام صندوق ها قرار دارد.

اطلاعات تکمیلی صندوق ها همچون اساسنامه، ارکان صندوق، بازدهی های گذشته و همچنین ترکیب دارایی ها در سایت اینترنتی هر صندوق قابل مشاهده می‌باشد. جهت اطلاع از نحوه خرید و فروش صندوق مشترک آگاه، و همچنین قیمت روز هر واحد صندوق به آدرس اینترنتی صندوق به نشانی www.agah-fund.ir مراجعه فرمایید.

 

سرمایه‌گذاری در صندوق‌های آگاه

بازدیدها: 18,843

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از طریق پیامک، شماره تلفن همراه خود را در فرم زیر وارد کنید:
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
34 دیدگاه
 • مجید گرامی
  پاسخ
  ارسال شده در19:22,1398/03/26

  شرایط شرکت در سبد گردان چیست و حداقل سرمایه گذاری در آن چقدر است؟

  • reza.h
   پاسخ
   ارسال شده در16:01,1398/04/01

   با سلام و احترام

   حداقل سرمایه لازم برای سبدگردانی در آگاه ۱ میلیارد تومان است. برای اطلاعات بیشتر با شماره ۹۱۰۰۴۰۰۱ – ۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

 • حسین
  پاسخ
  ارسال شده در20:53,1398/04/04

  سلام.آیا صندوق سرمایه گذاری آگاس که یک صندوق قابل معامله در بورس نیز میباشد از نوع سرمایه گذاری مختلط است؟ وبازده این صندوق در سال نود وهشت چند درصد تخمین زده میشود؟ مرسی.

  • reza.h
   پاسخ
   ارسال شده در15:49,1398/04/10

   با سلام و احترام

   خیر این صندوق از نوع در سهام است. بازدهی این صندوق بسته به میزان عرضه و تقاضا داشته و متأسفانه نمی‌توان پیش‌بینی کرد.

 • بخایار
  پاسخ
  ارسال شده در18:59,1398/05/06

  سلام
  حد اقل سرمایه لازم برای صندوق مشترک چقدر است؟

  • reza.h
   پاسخ
   ارسال شده در11:27,1398/05/07

   با سلام و احترام

   حداقل سرمایه‌ی لازم برای سرمایه‌گذاری در هر صندوق مشترک عمدتاً به اندازه قیمت صدور یک واحد از آن است که با مراجعه به سایت صندوق مورد نظر خود می‌توانید از این میزان آگاه شوید.

 • احمدرضا داودی
  پاسخ
  ارسال شده در18:55,1398/06/20

  سلام سود صندوق مشترک آگاه در چه تاریخ هایی واریز میشود

  • reza.h
   پاسخ
   ارسال شده در10:46,1398/06/23

   با سلام و احترام

   صندوق مشترک آگاه از نوع در سهام بوده به این معنا که حداقل ۷۰% دارایی‌های خود را باید به سهام شرکت ها اختصاص دهد، لذا جزو صندوق‌های پرریسک و طبیعتاً با بازده مورد انتظار بالایی است، این صندوق دارای تقسیم سود نیست.

 • میلاد
  پاسخ
  ارسال شده در19:45,1398/07/11

  سلام
  نحوه ثبت نام و صدور و ابطال واحد اینترنتی هست یا نیاز به احراز هویت حضوری دارد؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در09:49,1398/07/13

   با سلام و احترام

   دوست عزیز برای احراز هویت یکبار مراجعه حضوری لازم است.
   برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره ۹۱۰۰۴۰۰۱ – ۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

 • علی برزی
  پاسخ
  ارسال شده در19:20,1398/07/15

  سلام آیا امکان دارد سرمایه اصلی آسیب ببیند

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در08:27,1398/07/16

   با سلام و احترام

   دوست عزیز با توجه به ترکیب دارایی صندوق‌های در سهام که حداقل ۷۰% آن باید به سهم اختصاص یابد، این امکان در کوتاه‌مدت وجود دارد که اصل سرمایه تا حدی با زیان مواجه شده و با گذشت زمان به سوددهی رسیده و اثر سود مرکب باعث افزایش بازدهی سرمایه‌گذاری شما شود.

 • محمدعلی رحمانی
  پاسخ
  ارسال شده در00:37,1398/07/22

  اقا من سرمایه ام در یکی از شرکتهای سبد گردان قرداد کردم از اول فروردین ۹۸ تا الان بیش از ۸۰% واسم سود ساخته

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در07:47,1398/07/22

   با سلام و احترام

   به امید سود بیشتر برای شما

  • marz
   پاسخ
   ارسال شده در12:20,1398/10/05

   کدوم صندوق بودین؟

   • Agahinvest
    پاسخ
    ارسال شده در08:16,1398/10/07

    با سلام و احترام

    مطلب مربوط به صندوق مشترک آگاه است.

 • مسعود پورکاظمی
  پاسخ
  ارسال شده در13:19,1398/08/22

  منظورتون از این که این صندوق دارای تقسیم سود نیست چیه؟یعنی سود در اخر سال واریز میشود؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در12:02,1398/08/25

   با سلام و احترام

   برخی صندوق‌ها بر اساس امیدنامه‌شان دارای تقسیم سود نیستند. صندوق‌های از نوع درسهام که جز صندوق‌های پرریسک محسوب می‌شوند عمدتاً از این نوع هستند. سرمایه‌گذار هر موقع که به سود مطلوب خود رسید می‌تواند واحدهای خود را ابطال کرده و اصل سرمایه به همراه سود خود را دریافت کند.

 • مهسا فکری
  پاسخ
  ارسال شده در01:25,1398/10/02

  اگر شرکت به هر دلیل منحل بشود، سرمایه های افراد چگونه پرداخت میشود؟ تضمین چیست؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در11:10,1398/10/02

   با سلام و احترام

   طبق مواد ۲۴ و ۲۶ قرارداد، در صورت انحلال شرکت، قرارداد فسخ و از آنجایی که مالک دارایی سرمایه گذار است، سبد دارایی سرمایه گذار به کد بورسی ایشان انتقال می‌یابد. برای دریافت نمونه قرارداد اینجا کلیک کنید.

 • ناصر بیات
  پاسخ
  ارسال شده در12:05,1398/10/02

  سلام سود پابت صندوق چقدر است

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در11:31,1398/10/04

   با سلام و احترام

   سود صندوق ها فراخور نوع و سابقه صندوق ها متفاوت است. در حال حاضر صندوق مشترک آگاه در ۱۱ سال گذشته بیش از ۹۶۰۰% بازدهی ایجاد کرده که پربازده ترین صندوق در این مدت بوده است.
   برای اطلاعات بیشتر در مورد صندوق اینجا کلیک کنید.

 • محسن
  پاسخ
  ارسال شده در15:09,1398/10/10

  حداقل سرمایه برای صندوق سرمایه گذاری ثابت چقدر است.

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در11:31,1398/10/11

   با سلام و احترام

   برای هر صندوق سرمایه گذاری متناسب با امیدنامه متفاوت است.

 • رشیدی
  پاسخ
  ارسال شده در01:42,1398/10/12

  با سلام, لطفا بنده را درخصوص تفاوت نحوه خرید و ابطال واحدهای صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) هستی‌بخش آگاه و صندوق سرمایه گذاری مشترک آگاه راهنمایی بفرمایید. با تشکر فراوان از مطالب ارزنده سایت

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در10:01,1398/10/15

   با سلام و احترام

   دوست عزیز؛ صندوق هستی‌بخش آگاه از نوع قابل معامله است یعنی واحدهای آن را مانند سهام شرکت ها می‌توانید در بازار سرمایه خرید و فروش کنید ولی صندوق مشترک آگاه از نوع صندوق مبتنی بر صدور ابطال است یعنی برای صدور و ابطال آن باید به شعب کارگزاری مراجعه فرمایید.

 • Amir izadi
  پاسخ
  ارسال شده در21:46,1398/11/26

  سلام
  بازده وزنی سبدگردان اگاه در سال ۹۸ چقدر بوده است

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در14:30,1398/11/28

   با سلام و احترام
   دوست عزیز؛ همانطور که مستحضر هستید در سبدگردانی متناسب با درجه ریسک‌پذیری هر سرمایه گذار، اهداف مالی و ترکیب دارایی، سبدی مختص به ایشان تشکیل داده می‌شود، لذا سبدها به لحاظ ریسک و بازدهی متفاوت هستند، میانگین بازدهی ۱۴۰ سبد آگاه از ابتدای سال ۹۸ تا بهمن ماه بالغ بر %۱۷۰ بوده است. برای اطلاعات بیشتر با تلفن ۹۱۰۰۴۰۰۱-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در14:34,1398/11/28

   با سلام و احترام
   دوست عزیز؛ همانطور که مستحضر هستید در سبدگردانی متناسب با درجه ریسک‌پذیری هر سرمایه گذار، اهداف مالی و ترکیب دارایی ایشان، سبدی مختص به ایشان تشکیل داده می‌شود، لذا سبدها به لحاظ ریسک و بازدهی متفاوت هستند، میانگین بازدهی ۱۴۰ سبد آگاه از ابتدای سال ۹۸ تا بهمن ماه بالغ بر %۱۷۰ بوده است. برای اطلاعات بیشتر با تلفن ۹۱۰۰۴۰۰۱-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

 • rozh
  پاسخ
  ارسال شده در16:09,1398/12/12

  سلام وقت بخیر. من تازه ثبت نام کردم. برای صندوقهای سرمایه گذاری یه مبلغ خاصی رو باید واریز کنم و بعد کارشناسان خودشون واسم سهم میخرن؟ میشه توصیح بدین

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در14:44,1398/12/17

   با سلام و احترام
   دوست عزیز بسته به نوع صندوق سرمایه گذاری که واحدهای آن قابل معامله بوده یا مبتنی بر صدور و ابطال باشد متفاوت است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص میتوانید با کارشناسان ما در خصوص صندوق‌های سرمایه گذاری با شماره تلفن ۹۱۰۰۴۰۰۱-۰۲۱ تماس حاصل نمایید.

 • مهدی نوروزی
  پاسخ
  ارسال شده در16:05,1398/12/28

  جالب بود
  ممنون

 • هادی کریم آبادی
  پاسخ
  ارسال شده در11:59,1399/01/23

  سلام
  من چند روزه میخوام سرمایه گزاری کنم از طریق صندوق ولی نه شماره تلفنی هست که جوابگو باشه نه شعبه ای بازه
  لطفا راهنمایی کنین من باید چه کاری انجام بدم

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در12:47,1399/01/23

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سرمایه گذاری در صندوق‌های سرمایه گذاری آگاه می‌توانید با کارشناسان ما با شماره تلفن‌ ۹۱۰۰۴۰۰۱-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

ارتباط با ما

آدرس شرکت سبدگردان آگاه:

تهران- خیابان نلسون ماندلا-کوچه مدیر-خیابان شهید علی یزدان پناه- پلاک 91

کدپستی: 1968837141

تلفن: 91004001-021

نمابر: 82154250-021

پست الکترونیک: info@agahinvest.com

تماس با ما