logo-agahinvest

شرکت سبدگردان آگاه با 20 میلیارد ریال سرمایه ثبت شده، به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های گروه مالی آگاه شروع به کار کرده است. با تجربه سال‌ها مدیریت سرمایه، این شرکت قادر است دارایی شما را در بورس اوراق بهادار مدیریت کند.
کسب سود بدون نیاز به درگیری‌ها و دغدغه‌های فکری و کمک تیم مدیریت سرمایه آگاه و تحلیلگران برتر اکنون برای شما فراهم شده است.

ایمیل: info@agahinvest.com
تلفن: 02182154200
آدرس: تهران، خیابان نلسون ماندلا (آفریقا)، بالاتر از میرداماد، بن بست پیروز، پلاک ۱۳

مرحله نخست واگذاری صندوق ETF دولت ( صندوق واسطه گری مالی یکم با نماد دارا یکم)

شرکت سبدگردان آگاه > سبدگردانی  > مرحله نخست واگذاری صندوق ETF دولت ( صندوق واسطه گری مالی یکم با نماد دارا یکم)
صندوق دارا یکم

مرحله نخست واگذاری صندوق ETF دولت ( صندوق واسطه گری مالی یکم با نماد دارا یکم)

بررسی‌ها نشان می‌دهد در طی چند سال‌های اخیر خصوصاً یک سال گذشته بازار سرمایه توانسته پر رونق باشد و در مقایسه با سایر حوزه‌های سرمایه گذاری بازدهی بیشتری را عاید سرمایه‌گذاران نماید. در بازار سرمایه، به دلیل پیچیدگی فرایند تصمیم‌­گیری برای سرمایه ­گذاری و همچنین نیازمندی به دانش تخصصی و زمان کافی برای شناسایی فرصت‌های مطلوب، استقبال از سرمایه‌گذاری های جمعی به ویژه در قالب انواع  صندوق­های سرمایه‌گذاری با هدف کنترل ریسک سرمایه‌گذاری از رشد چشم‌گیری برخوردار شده است.

در اقتصادهای دنیا هدف افزایش تعداد مشارکت کنندگان در بازار سرمایه آن است که در نهایت منجر به رشد فعالیت‌های صنایع و درنتیجه رونق اقتصاد کشور می‌شود، با توجه به این موضوع در ایران نیز اقتصادانان معتقدند که بخش خصوصی باید در یک اقتصاد رقابتی فعالیت کند تا در نهایت ما شاهد افزایش کارایی در اقتصاد باشیم. در این راستا دولت با  تصمیم گرفته است بخش اعظمی از دارایی خود در شرکت‌های دولتی را به مردم عرضه کند تا مالکیت را در سطح عموم مردم گسترش دهد.

صندوق های سرمایه گذاری

صندوق‌های سرمایه گذاری به عنوان یکی از ابزار‌های سرمایه گذاری در بازار سرمایه است که برای آن دسته از سرمایه‌دارانی که اطلاعات تخصصی از وضعیت کلان بازار، زمان کافی برای تحلیل آن و شناسایی فرصت‌های مناسب سرمایه‌ گذاری را ندارند مناسب است.

این صندوق‌ها به منظور کاهش ریسک سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه در سراسر دنیا شناخته می‌شوند، از این رو استفاده از این ابزار در میان سهام‌داران حقیقی و حقوقی با هر میزان سرمایه شایع است.

سرمایه گذاری در این صندوق‌ها از طریق خرید واحدهای آن‌ها امکان‌پذیر است. صندوق‌های سرمایه‌گذاری براساس ۲ مدل تقسیم‌بندی می‌شوند که در نمودار زیر شرح داده شده است:

برای مطالعه بیشتر در خصوص تقسیم‌بندی صندوق‌ها براساس ترکیب دارایی‌شان می‌توانید مقاله” انواع صندوق های سرمایه گذاری” را مطالعه نمایید.

صندوق ETF چیست

واحدهای صندوق‌های قابل معامله( ETF ) را می‌توان همانند سهام عادی در تایم معاملات بازار، در بورس خرید و فروش نمود پس سرمایه گذاری در این صندوق ها نیازمند دارا بودن کد معاملاتی فعال در بورس است. ترکیب دارایی هر یک از صندوق های ETF  نوع و میزان ریسک‌ آن‌ها را مشخص می‌کند در نتیجه هریک از صندوق های سرمایه گذاری درآمد ثابت، مختلط، سهامی و مبتنی بر طلا می‌توانند بصورت قابل معامله در بازار بورس عرضه شوند.

به دلیل امکان خرید و فروش این صندوق ها در بورس، صندوق های ETF دارای رکن بازارگردان هستند که وظیفه نقدشوندگی واحدهای سرمایه گذاری این نوع از صندوق ها را به عهده دارند.

صندوق ETF دولتی

دولت می‌خواهد در راستای سیاست‌های اقتصادی خود و با هدف تعمیق بازار سرمایه و افزایش مشارکت عموم مردم در این بازار، بخشی از دارایی بنگاه‌های دولتی را در بورس عرضه کند. .

نخستین مرحله از واگذاری، با فروش باقی‌مانده سهام دولت در ۱۳ شرکت فعال در بورس و فرابورس در قالب سه صندوق قابل معامله (ETF) انجام می‌شود. این صندوق‌ها عبارتند از:

ارزش این صندوق‌های سرمایه گذاری ETF دولتی حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان برآورد شده است و این صندوق‌ها معاف از مالیات هستند.

مزایای واگذاری صندوقETF دولتی

این اقدام برای دولت، مردم و بازار سرمایه مزایای بسیاری به همراه خواهد داشت. در وهله اول سرمایه و منابع مالی افراد در جهت درستی برای سرمایه‌گذاری هدایت می‌شود و افراد از تخفیف‌های دولتی برای خرید این صندوق‌ها بهره‌مند می‌گردند. این جریان نقدینگی یکپارچه شده با ورود به پروژه‌های توسعه‌ای، عمرانی، تولیدی و همچنین در بازار سرمایه نیروی محرکه‌ای برای اقتصاد و صنایع ایجاد خواهد نمود که رشد این بخش‌ها در نهایت منجر به بهبود تولید و شکوفایی اقتصاد کشور و ایجاد شرایط بهتر اقتصادی برای عموم جامعه می‌‌شود.

شرکت‌های موجود در صندوق ETF واسطه‌گری‌ مالی یکم

این عرضه در قالب یک صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله و به ارزش ۱۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان خواهد بود. مدیر این صندوق شرکت تامین سرمایه بانک مسکن و موسس آن وزارت امور اقتصادی و دارایی است و متولی صندوق سازمان حسابرسی و حسابرس آن موسسه حسابرسی شاخص اندیشان معرفی شده‌­اند.

لازم به ذکر است که ترکیب سبد این صندوق از بین بانک‌ها و شرکت‌های بیمه‌ای است که قبلاً در بورس پذیرفته شده‌اند. در این مرحله از واگذاری؛ سهام دولت در بانک‌های صادرات، تجارت، ملت و همچنین شرکت‌های بیمه البرز و بیمه اتکایی امین است.

منابع حاصل از پذیره نویسی در سهام به ‌شرح جدول زیر سرمایه گذاری خواهد شد.

ردیف نام سهام تعداد سهام موضوع واگذاری درصد از سهام موضوع واگذاری
۱ بیمه اتکایی امین ۳۷۷،۵۱۷،۱۹۰ ۱۱٫۴۴%
۲ بیمه البرز ۶۸۰،۰۰۰،۰۰۰ ۱۷%
۳ بانک صادرات ۲۹،۷۷۰،۵۱۳،۷۷۴ ۱۶٫۹۸%
۴ بانک ملت ۸،۴۷۹،۰۹۹،۹۹۶ ۱۶٫۹۶%
۵ بانک تجارت ۳۷،۳۶۷،۳۹۲،۵۶۵ ۱۶٫۶۹%

بررسی عملکرد مالی سه بانک حاضر در این صندوق نشان می‌دهد، بانک ملت از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۱۰۰ درصد بازدهی داشته و بازدهی نمادهای وتجارت و وبصادر نیز حدود ۱۳۰ درصد بوده است.

مشخصات صندوق ETF واسطه‌گری‌ مالی یکم

بنابر اعلام مسئولان سازمان خصوصی‌سازی و برای توزیع عادلانه سهام، هر ایرانی می‌تواند تا سقف ۲ میلیون تومان از واحدهای این صندوق ETF خریداری کند. هر واحد این صندوق، ۱۰ هزار تومان است و دولت تخفیف ۲۰ درصدی برای خرید آن در نظر گرفته است. یکی از ویژگی‌های مثبت واحدهای این صندوق‌ قابل معامله بودن آن است و دارنده این واحدها می‌توانند از ارزش آن به صورت لحظه‌ای پس از دوره پذیره‌نویسی مطلع شوند.

پذیره‌نویسی صندوق ETF واسطه‌گری‌ مالی یکم

همانطور که می‌دانید سرمایه‌گذاری در صندوق‌های ETF، نیازمند دارا بودن کد بورسی است که برای اخذ کد بورسی در ابتدا باید در سامانه سجام ثبت‌نام کرده و برای احراز هویت و دریافت کد معاملاتی خود به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنید.

اما دولت با توجه به شرایط حساس موجود به علت بیماری کرونا، سهولت در انجام این پذیره‌نویسی و عرضه عادلانه آن؛ برای تمامی افراد دارای شماره ملی(بدون محدودیت سنی) امکان ثبت سفارش در این پذیره‌نویسی را فراهم نمونده و داشتن کد بورسی برای این عرضه اولیه الزامی نیست. متقاضیان برای انجام معامله این واحدها می‏ توانند به تدریج در فرصت مناسب نسبت به ثبت‌نام در سامانه سجام و دریافت کد بورسی اقدام نمایند.

لازم به ذکر است که پذیره ‏نویسی واحدهای صندوقETF  دولت تنها برای اشخاص حقیقی ایرانی بوده و اشخاص حقوقی مجاز به شرکت در این پذیره‌نویسی نیستند و پرداخت وجوه از حساب آن‏ها امکان‏پذیر نمی‌باشد.

در حال حاضر پذیره‎نویسی این صندوق از تاریخ ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ آغاز شده و  تا ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ادامه دارد. بانک‌های ملی، سپه، مسکن، کشاورزی، رفاه کارگران، ملت، تجارت، صادرات ایران و قرض الحسنه مهر ایران آماده پذیره‌نویسی حضوری و سایت رسمی تمامی بانک‌های اعلام شده، پیام رسان بله، افزونک‌های همراه بانک، ایوا، کیوسک، همراه پلاس، آپ و سکه نیز آماده ارایه خدمات غیر حضوری به متقاضیان واحدهای صندوق واسطه گری مالی یکم هستند.

پذیره ‏نویسی واحدهای این صندوق برای اشخاص دارای کد معاملاتی علاوه بر بانک‌های منتخب از طریق کارگزاری‌های بورس و سامانه‏‌های آنلاین معاملاتی از جمله سامانه معاملاتی اگاه هر روز کاری از ساعت ۱۴ تا ۱۶ نیز امکان‌پذیر است.

زمان شروع معاملات واحدهای صندوق ETF واسطه‌گری‌ مالی یکم

خرید و فروش واحدهای این صندوق سرمایه گذاری حداقل تا ۲ ماه پس از اتمام زمان پذیره‌نویسی امکان‌پذیر نخواهد بود. این نکته حائز اهمیت است که بازار سرمایه را باید به دید سرمایه‌گذاری بلند مدت در نظر گرفت تا به سود مطلوب دست پیدا کرد.

نحوه تقسیم سود صندوق ETF واسطه‌گری‌ مالی یکم

با توجه به آنکه واحدهای این صندوق را می‌توان در بازار سرمایه معامله نمود، دارندگان با شناسایی فرصت‌های مناسب می‌توانند از افزایش ارزش واحدهای این صندوق در بازار  به سود دست یابند. همچنین با توجه به آنکه، شرکت‌هایی که در صندوق قرار گرفته‌اند سود سهام  سالیانه را در مجمع نیز تقسیم می‌کنند، دارندگان واحدها از آن سود نیز منتفع خواهند شد. البته براساس اطلاعات مندرج در امیدنامه و اساسنامه این صندوق، وجوه نقد و سودهای تقسیمی مصوب و دریافت شده سهام موجود در صندوق براساس تصمیم مدیر صندوق می‌تواند صرف شرکت در افزایش سرمایه شرکت‌های موجود در سبد صندوق، سرمایه گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت، گواهی سپرده های بانک و یا پرداخت سود به سرمایه گذاران در صورت تصویب مجمع می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این صندوق می‌توانید به اطلاعیه پذیره‌نویسی منتشر شده توسط سازمان بورس و یا وبسات صندوق سرمایه گذاری واسطه گری مالی یکم مراجعه نمایید.

بازدیدها: 10,409

66 دیدگاه
 • منیژه ترابی
  پاسخ
  ارسال شده در09:47,1399/02/21

  مثل همیشه عالی
  مطالب سایت شما واقعا تک است و اصلا کپی نیست. این صندوق را همه معرفی کردن ولی باز مطلب شما منحصر بود. با تشکر زیاد از تیم زحمتکش شما

 • ساناز سماواتیان
  پاسخ
  ارسال شده در10:51,1399/02/21

  عالی مثل همیشه. کاش میگفتید پیشنهاد شما برای خریدش چیه میدونم ولی نمیتونید این کار رو بکنید. ولی بازم مرسی که بررسیش کردید

 • بهمن سلطانی
  پاسخ
  ارسال شده در10:56,1399/02/21

  برای آزاد سازی سهام عدالت در کارگزاری آگاه ثبت نام کرده ام و در خواست کد بورسی دارم

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در15:12,1399/02/21

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، در صورت دارا نبودن کد بورسی، ابتدا ملزم به دریافت کد معاملاتی هستید به سامانه آگاه اکسپرس به نشانی http://www.ex.agah.com مراجعه کرده و پس از ثبت نام با به همراه داشتن مدارک هویتی به دفاتر منتخب پیشخوان دولت جهت احراز هویت مراجعه کنید بعد از ۲۴ ساعت کاری کد آنلاین شما فعال می‌شود. البته در چند روز آینده امکان احراز هویت غیر حضوری نیز فراهم خواهد شد و اطلاعات لازم را از طریق سایت سجام به مردم اطلاع‌رسانی می‌شود.

 • ساينا دخقان
  پاسخ
  ارسال شده در14:09,1399/02/21

  من از طریق آپ خریداری کردم اما در سامانه بورس تمیتونم خریدم رو مشاهده کنم .مشکل چیست

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در15:15,1399/02/21

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، با پشتیبانی درگاهی که از آن طریق اقدام به خریداری واحد ETF مورد نظر نموده‌اید، تماس حاصل نمایید.

 • دکتر مرادی
  پاسخ
  ارسال شده در15:08,1399/02/21

  ممنون از آگاهی وشفافیت دادنتون به مسائل اقتصادی

 • Mehrdad
  پاسخ
  ارسال شده در15:11,1399/02/21

  آیا اف لاین میشه درخواست داد

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در15:18,1399/02/21

   با سلام و احترام
   دوست عزیز همانطور که در مقاله گفته شد، از طریق سامانه‏‌های آنلاین معاملاتی هر روز کاری تنها از ساعت ۱۴ تا ۱۶ امکان سفارش گذاری است.

 • ناشناس
  پاسخ
  ارسال شده در15:15,1399/02/21

  بسیار مفید و روان بود. ممنون

 • حسین نوابی
  پاسخ
  ارسال شده در15:40,1399/02/21

  با تشکر از زحماتی که برای اطلاع رسانی میکشید

 • محمدی
  پاسخ
  ارسال شده در17:38,1399/02/21

  با سلام و عرض خسته نباشید،بنده تازه ثبت نام کردم و هنوز کدبورسی نگرفتم،خودم از طریق آب پذیره نویسی کردم حالا میخوام برا فرزندم که ۱۲ سالشه سهام صندوق سرمایه گذاری بخرم لطفا بفرمائید چکار باید انجام بدم و بعد خرید سهام خودم میتونم کار خرید و فروش سهام فرزندم رو انجام بدم در یک گوشی و آنلاین ؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در10:41,1399/02/22

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، خرید واحدهای این صندوق بدون محدودیت سنی برای هر کد ملی امکان پذیر است. در صورت دارا نبودن کد بورسی می‌توانید از طریق درگاه‌های بانکی معرفی شده در مقاله اقدام فرمایید.
   با توجه به ابلاغیه شماره ۴۳۰۸-۹۸ مورخ ۹۸/۱۰/۲۵ کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار، افراد متقاضی دریافت کد بورسی زیر ۱۸ سال، می‌بایستی نماینده قانونی (ولی) ایشان تمامی فرم‌های مربوطه را تکمیل نماید و در این صورت مجاز به استفاده از معاملات بر خط(آنلاین) خواهند بود. براساس این ابلاغیه‌ دریافت دسترسی معاملات آنلاین برای نماینده‌ی قانونی (ولی) افراد زیر ۱۸ سال نیز امکان‌پذیر شده است و این افراد می‌توانند از طریق سامانه‌های معاملاتی سفارشات خود را ثبت کرده و معاملات خود را انجام دهند. لازم به ذکر است پس از ثبت نام در سامانه سجام باید نماینده‌ی قانونی (ولی) فرد زیر ۱۸ سال به یکی از شعب کارگزاری مورد نظر یا دفاتر پیشخوان دولت برای احراز هویت مراجعه کرده و با همراه داشتن مدارک زیر فرم‌های مربوطه را تکمیل نماید:
   همراه داشتن اصل شناسنامه فرد زیر ۱۸ سال
   همراه داشتن اصل شناسنامه و کارت ملی نماینده‌ی قانونی (ولی)
   پر کردن فرم‌های مربوط به افتتاح حساب آنلاین توسط نماینده‌ی قانونی (ولی)

 • محمود
  پاسخ
  ارسال شده در21:28,1399/02/21

  سلام وقت به خیر بنده نزدیک به پنج روز هست که احراز هویت شدم ولی هنوز کد بورس برای بنده فعال نشده

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در09:28,1399/02/22

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، شما باید با همکاران ما در بخش پذیرش با شماره ۹۱۰۰۴۰۰۴ تماس حاصل فرمایید.

 • حسن ثابت
  پاسخ
  ارسال شده در01:32,1399/02/22

  سلام من برای کد انلاین ثبت نام کردم و۸اردیبهشت احراز هویت سجام و کارگزاری رو انجام دادم ،کد انلاین هنوز فعال نشده بعد از۸روز کاری

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در09:27,1399/02/22

   با سلام و احترام
   دوست عزیز شما باید با همکاران ما در بخش پذیرش با شماره ۹۱۰۰۴۰۰۴ تماس حاصل فرمایید.

 • احمد احمدیان فر
  پاسخ
  ارسال شده در08:42,1399/02/22

  با تشکر بابت بررسی این صندوق اسم شرکت ها را که گفتید باعث شد من برم در موردشان بررسی کنم و بعد تصمیم بگیرم. خیلی سپاسگذارم

 • ارسال شده در09:38,1399/02/22

  مرسی چقد کامل در موردش توضیح دادید. سایتتون خیلی خوبه

 • آبتین
  پاسخ
  ارسال شده در09:49,1399/02/22

  سلام به تیم آگاه
  چقدر خوب است که شما با توجه به نیاز مخاطبان مطلب منتشر میکنید. برای من که تازه وارد هستم عالی بود. دیگه به سایتای دیگه مراجعه نکردم

 • احسان
  پاسخ
  ارسال شده در09:50,1399/02/22

  خیلی ممنون
  من منتظرم از سایت شما در مورد صندوقای دیگه دولت هم مطلع بشم خیلی خوب توضیحش دادید.

 • ابوالفضل قربانعلی
  پاسخ
  ارسال شده در10:48,1399/02/22

  سلام
  من از طریق نرم افزار آسا ثبت سفارش کردم. کی میاد توی حسابم؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در10:58,1399/02/22

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، پس از اتمام مهلت پذیره‌نویسی بر اساس تعداد متقاضیان، تخصیص سهام دارا یکم توسط سازمان بورس انجام خواهد شد و واحدهای صندوق به صورت خودکار به پورتفوی شما اضافه خواهد شد.

 • رضا
  پاسخ
  ارسال شده در10:51,1399/02/22

  اگه کسی از طریق بانک بخره بعدش کد بورسی بگیره سهامی که خریده میاد توی کد بورسیش؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در11:00,1399/02/22

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، بله. پس از اتمام مهلت پذیره‌نویسی بر اساس تعداد متقاضیان، تخصیص سهام دارا یکم توسط سازمان بورس انجام خواهد شد و در صورت گرفتن کد بورسی، واحدهای صندوق به صورت خودکار به پورتفوی شما اضافه خواهد شد.

 • پریدخت اسماعیلی
  پاسخ
  ارسال شده در10:54,1399/02/22

  سلام و خسته نباشید.
  این صندوق همان سهام عدالت است؟ ممنون میشوم راهنماییم کنید

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در11:05,1399/02/22

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، خیر. این صندوق متفاوت از سهام عدالت است و در این طرح هر ایرانی می‌تواند تا جداکثر مبلغ ۲ میلیون تومان سهام متعلق به دولت را از طریق خرید واحدهای سرمایه گذاری صندوق واسطه گری مالی یکم، با تخفیف خریداری نمایند. در حالی که سهام عدالت سهامی است که قبلاً به حدود ۵۰ میلیون نفر از مردم تعلق گرفته و ظرف ماه‌های آتی مدیریت آن به خود مردم منتقل می‌شود و نیازی به واریز مجدد وجه توسط مردم برای کسب مالکیت سهام وجود ندارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سهام عدالت، مطالعه مقاله همه چیز درباره آزادسازی سهام عدالت به شما پیشنهاد می‌شود.

 • محمدعلی
  پاسخ
  ارسال شده در10:56,1399/02/22

  من دیروز توی سامانه اگاه ثبت کردم امروز دیدم توی سبدم و حسابم نیامده. چیکار کنم. تلفنای آگاهم مشغوله. منو راهنمایی کنید

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در11:06,1399/02/22

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، پس از اتمام مهلت پذیره‌نویسی براساس تعداد متقاضیان، تخصیص سهام دارا یکم توسط سازمان بورس انجام خواهد شد و واحدهای صندوق به صورت خودکار به پورتفوی شما اضافه خواهد شد.

 • تهمینه سهرابی
  پاسخ
  ارسال شده در11:09,1399/02/22

  سلام ما از اپ اگاه خریدم پول کم شده ولی نیومده توی سبدم. چیکار باید بکنم. یعنی سفارشم رد شده؟

 • senoobar
  پاسخ
  ارسال شده در13:10,1399/02/22

  با سلام و تشکر از مطالب مفیدتان
  مشخص نیست سبدهای صنایع شیمیایی و صنایع خودرویی و فلزی کی پذیره‌نویسی میکنند؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در15:20,1399/02/22

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، خیر تاریخ دقیق عرضه سایر صندوق‌ها در حال حاضر مشخص نشده است.

 • عباس
  پاسخ
  ارسال شده در15:13,1399/02/22

  سلام، یه سوال؟ آیا در هر دوره پذیره نویسی(یکم و بعدی ها پتروشیمی و خودرو) میشه تا ۲میلیون خرید کرد یا جمع کل نباید بیشتر از ۲میلیون باشه؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در15:18,1399/02/22

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، محدودیت اعلام شده تنها مربوط به این صندوق هست و برای سایر صندوق‌ها تاثیری ندارد.

 • احسان
  پاسخ
  ارسال شده در23:56,1399/02/22

  من رفتم تو نماد دارا یکم ولی نمیدونم قیمت و مقدار رو چی بزنم ؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در08:48,1399/02/23

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، در این پذیره‌نویسی حداکثر به هر ایرانی ۲۰۰ واحد تعلق خواهد گرفت. شما باید قیمت ثبت سفارش را ۱۰۰,۰۰۰ ریال ثبت نمایید و حداکثر تعداد واحد را می‌توانید تا ۲۰۰ واحد انتخاب کنید.

 • ماریا
  پاسخ
  ارسال شده در07:59,1399/02/23

  سلام. وقت بخیر
  خیلی عالی و کامل بود مطلبتون

  پایدار باشین

 • Ho3ein
  پاسخ
  ارسال شده در17:38,1399/02/23

  خیلی عالی مثل همیشه عملکرد بینظیر

 • اردشیر.ن
  پاسخ
  ارسال شده در19:08,1399/02/24

  سلام ضمن تشکر از راهنمایی های خوبتان..من از طریق درگاه بانک صادرات نسبت به خرید دارا یکم اقدام کردم.ولی عضو کارگزاری آگاه هستم.پس از پایان مهلت پذیره نویسی چگونه میتوانم تعداد سهام خود را مشاهده کنم.آیا در پرتفوی من در آگاه تریدر قابل مشاهده است.؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در08:23,1399/02/27

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، پس از اتمام مهلت پذیره‌نویسی بر اساس تعداد متقاضیان، تخصیص سهام دارا یکم توسط سازمان بورس انجام خواهد شد و واحدهای صندوق به صورت خودکار به پورتفوی شما اضافه خواهد شد.

 • رضا
  پاسخ
  ارسال شده در04:40,1399/02/27

  ببخشید من الان از طریق حضوری تعدادی سهم از بانک خریداری کرده ام…حال باید چه کنم …مرحله بعدی چیست …منظورم این است که حال نیاز به ثبت کردن است …یا فعلا هیچ کاری نمی خواهد ….ممنون

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در08:42,1399/02/27

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، پس از اتمام مهلت پذیره‌نویسی بر اساس تعداد متقاضیان، تخصیص سهام دارا یکم توسط سازمان بورس انجام خواهد شد و در صورت داشتن کد بورسی، واحدهای صندوق به صورت خودکار به پورتفوی شما اضافه خواهد شد. در صورت نداشتن کدبورسی، می‌توانید در طی روزهای آتی اقدامات لازم را در این خصوص انجم دهید. برای دریافت کد بورسی ابتدا باید در سایت آگاه اکسپرس ثبت‌نام اینترنتی نمایید، در گام بعدی برای احراز هویت می‌توانید به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنید.

 • محمد جلیلوند
  پاسخ
  ارسال شده در09:48,1399/02/29

  سلام وقت بخیر. ممنون از مطالب مفیدتان. لطفا بفرمایید جهت پذیره نویسی صندوق بین ساعت ۱۴-۱۶ به کدام قسمت پنل کاربری آگاه مراجعه کنم؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در15:02,1399/02/29

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، در تایم مجاز ثبت سفارش، در سامانه معاملاتی خود نماد “دارا یکم” را سرچ نمایید و اقدام به ثبت درخواست خرید کنید.

 • متین
  پاسخ
  ارسال شده در13:23,1399/02/29

  سلام بنده سهام دارایکم را خریدم از کارگزاری اگاه الان در سفارشات در انتظار ثبت شده است درست است یا کنسل کنم دوباره خرید کنم؟ و به چه صورتی؟پول از حسابم کم شده است

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در12:27,1399/02/30

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، پس از اتمام مهلت پذیره‌نویسی بر اساس تعداد متقاضیان، تخصیص سهام دارا یکم توسط سازمان بورس انجام خواهد شد و واحدهای صندوق به صورت خودکار به پورتفوی شما اضافه خواهد شد.

 • علی
  پاسخ
  ارسال شده در14:36,1399/02/29

  سلام بعد از درج مبلغ و تعداد ثبت در سفارشات در انتظار را باید زد یا خرید؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در15:00,1399/02/29

   با سلام و احترام
   دوست عزیز پس از درج تعداد واحد مورد نظر خود و قیمت، باید دکمه خرید را بزنید تا سفارش شما ثبت شود.

 • سید عماد
  پاسخ
  ارسال شده در06:08,1399/02/30

  افلاین خرید میشه کرد

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در12:29,1399/02/30

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، بله با سرچ نماد دارا یکم می‌توانید اقدام به ثبت سفارش نمایید.

 • پارسا
  پاسخ
  ارسال شده در08:47,1399/02/30

  سلام مبلغ هر سهم چقدره
  آیا باید مبلغ سقف را درج کرد؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در12:24,1399/02/30

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، در این پذیره‌نویسی حداکثر به هر ایرانی ۲۰۰ واحد تعلق خواهد گرفت. شما باید قیمت ثبت سفارش را ۱۰۰,۰۰۰ ریال ثبت نمایید و حداکثر تعداد واحد را می‌توانید تا ۲۰۰ واحد انتخاب کنید.

 • حمیدرضا
  پاسخ
  ارسال شده در09:20,1399/02/30

  با درود من ازطریق کار گزاری درخواست دادم الان ۲ تومن من توسط سازمان بورس بلوکه شده ولی پیغامی که تو ثبت سفارشات میزند لغو درخواست توسط ناظر بازار است معنی آن چیست آیا برای من سفارش ثبت شده

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در12:23,1399/02/30

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، با همکاران ما در بخش پشتیبانی با شماره ۹۱۰۰۴۰۰۴ تماس حاصل فرمایید.

 • Agahinvest
  پاسخ
  ارسال شده در08:15,1399/03/07

  با سلام و احترام
  دوست عزیز، بله این دو مورد یکی هستند و به هر کد ملی حداکثر تا سقف ۲۰۰ واحد معادل ۲ میلیون تومان سهم تعلق خواهد گرفت. پس از اتمام مهلت پذیره‌نویسی بر اساس تعداد متقاضیان، تخصیص سهام دارا یکم توسط سازمان بورس انجام خواهد شد. در صورت مشارکت بیشتر افراد، کمتر از ۲۰۰ واحد اختصاص خواهد یافت و بر این اساس عودت وجوه به هر دلیل از جمله اضافه پرداختی توسط صندوق صرفا به شماره شبای پرداخت کننده صورت می‌پذیرد.

 • ahmad
  پاسخ
  ارسال شده در20:31,1399/03/07

  عالی مثل همیشه. مرسی که بررسیش کردید

 • hiwa
  پاسخ
  ارسال شده در19:53,1399/03/09

  سلام وقت بخیر
  بعد از خرید و ثبت سفارش دارایکم و تایید بورس ولی هنوز سهام توی پورتفوی بنده نیومده ۲ میلیون ت هم توسط کارگزاری بلوکه شده امروز ۹ خرداد

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در08:23,1399/03/10

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، پس از تخصیص سهام دارا یکم توسط سازمان بورس این سهم به پرتفوی شما اضافه خواهد شد.

 • Hossein
  پاسخ
  ارسال شده در16:36,1399/03/12

  با سلام من etf را از درگاه بانک ثبت نام کردم.کی به سبدم اضافه میشه و تو پرتفوی میاد؟اقدام دیگری لازم نیست؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در09:29,1399/03/20

   با سلام و احترام
   دوست عزیز پس از تخصیص واحدهای صندوق از سوی سازمان بورس به افراد، به صورت خودکار به صندوق شما اضافه می‌شوند.

 • آیدین صالح پور
  پاسخ
  ارسال شده در21:30,1399/04/01

  سلام خسته نباشید ببخشید چجور میتونم سهام ETF خریداری شده رو به منوی پرتفوی خودم بیارم؟ باید چیکار کنم؟
  هیچ جا در مورد این موضوع توضیح شفافی وجود نداره
  یجا نوشته بود تغیر کاربری متوجه نشدم و اصلا این گذینه توی برنامش نیس؟؟؟

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در09:50,1399/04/02

   با سلام و احترام
   دوست عزیز جای نگرانی نیست، از چه طریق اقدام به خرید واحد های این صندوق نموده‌اید؟
   ۱٫ اگر از طریق درگاه بانکی خرید خود را انجام داده و سپس برای دریافت کد بورسی اقدام کرده‌اید در صفحه کارگزاری مورد نظر که در آن حساب ایجاد کرده‌اید به قسمت “تغییر کارگزار ناظر” رفته و نماد “دارا یکم” را جستجو کنید (زیر نماد نوشته شده: صندوق واسطه‌گری مالی یکم-سهام)، بعد روی نماد کلیک کرده و دکمه “ثبت درخواست” را بزنید پس از بررسی این نماد در پرتفوی شما قابل مشاهده و معامله خواهد بود.
   ۲٫ در صورتیکه از طریق کارگزاری اقدام به خرید واحدهای این صندوق نموده‌اید، با کارگزاری مربوطه خود تماس حاصل نمایید.

   • آیدین صالح پور
    پاسخ
    ارسال شده در18:09,1399/04/02

    خیلی خیلی ممنون بابت پاسخ شفافتون ☺

 • ارسال شده در00:26,1399/05/22

  سلام ‌من ازبانک ‌دارایکم‌‌ازبانک خریدم ‌وسه‌ماه خریدم‌وثبت‌نام کردم‌سجام وکارگزاری‌اگاه‌ومفیدولی‌هنوزسهامم‌توپرتفویم‌نیامده‌تغیرکارگزاروهم زدم‌رهنمایی‌ممنون

  • Agahinvest
   پاسخ
   ارسال شده در08:42,1399/05/22

   با سلام و احترام
   دوست عزیز، شما می‌توانید با کارشناسان پشتیبان کارگزاری خود که در آن اقدام به تغییر کارگزار ناظر برای نماد مورد نظر کرده‌اید، تماس حاصل نمایید.

 • مجید مرادی
  پاسخ
  ارسال شده در14:23,1399/05/24

  دستتون درد نکنه عالی بود

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

ارتباط با ما

آدرس شرکت سبدگردان آگاه:

تهران- خیابان نلسون ماندلا-کوچه مدیر-خیابان شهید علی یزدان پناه- پلاک 91

کدپستی: 1968837141

تلفن: 91004001-021

نمابر: 82154250-021

پست الکترونیک: info@agahinvest.com

تماس با ما