logo-agahinvest

شرکت سبدگردان آگاه با 20 میلیارد ریال سرمایه ثبت شده، به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های گروه مالی آگاه شروع به کار کرده است. با تجربه سال‌ها مدیریت سرمایه، این شرکت قادر است دارایی شما را در بورس اوراق بهادار مدیریت کند.
کسب سود بدون نیاز به درگیری‌ها و دغدغه‌های فکری و کمک تیم مدیریت سرمایه آگاه و تحلیلگران برتر اکنون برای شما فراهم شده است.

ایمیل: info@agahinvest.com
تلفن: 02182154200
آدرس: تهران، خیابان نلسون ماندلا (آفریقا)، بالاتر از میرداماد، بن بست پیروز، پلاک ۱۳

راهنمای قدم‌ به‌ قدم متقاضیان سبدگردانی

بازدیدها: 830

سرمایه‌گذاران به روش‌های مختلف می‌توانند سرمایه خود را وارد بازار سرمایه نمایند. در مدیریت سرمایه به شیوه سبدگردانی، با توجه به اهداف سرمایه‌گذار و سطح ریسک‌پذیری شما، سبدی از دارایی‌های مختلف شامل اوراق بهادار، گواهی سپرده، سپرده‌های بانکی و … تشکیل می‌شود. (منظور از سبد دارایی یا سبد سهام، مجموعه‌ای از دارایی‌ها و یا سهام است که برای کسب سود خریداری می‌شوند)

 

ما در سبدگردانی چه خدماتی ارائه می دهیم؟

ما در شرکت سبدگردان آگاه، با دارابودن تخصص در مدیریت دارایی و سرمایه‌گذاری در بورس، پس از شناسایی اهداف شما و تعیین سطح ریسک، اقدام به تشکیل بهترین و مناسب ترین سبد دارایی‌ها برای شما می‌نماییم. خرید و فروش اوراق بهادار برای سرمایه‌گذار با بررسی‌های کارشناسانه افراد خبره در قالب کدمعاملاتی تحت مالکیت سرمایه گذار و با وکالت از او توسط سبدگردان انجام می‌شود. همچنین در راستای اجرای عملیات سبدگردانی به نمایندگی از سرمایه‌گذار نسبت به شرکت در مجامع و اعمال حق رأی سهام، دریافت سود و عملیات مربوط به افزایش سرمایه اقدام می‌نماییم.

فرایندی که سبدگردان آگاه برای مدیریت سرمایه شما طی می‌کند:

۱- ابتدا در جلسه‌ای حضوری یا از طریق ویدئو کنفرانس و تماس تلفنی، جزییات کامل سبدگردانی را در اختیار شما قرار می‌گیرد. ۲- ما با توجه به اهداف سرمایه گذاری شما، افق زمانی سرمایه‌گذاری، محدودیت‌هایی که برای سرمایه‌گذاری دارید و در نهایت میزان ریسک‌پذیری‌تان استراتژی مناسب سرمایه‌گذاری را تدوین می‌کنیم. ۳- در مرحله بعد برای ارائه خدمات سبدگردانی در قالب چهارچوب منسجم با شما قرارداد سبدگردانی منعقد می‌کنیم.

۴- چنانچه سرمایه شما بصورت آورده سهام باشد، سهام موردنظر از کد معاملاتی شما به کد جدید سبدگردانی که مخصوص شماست منتقل می‌شود.

۵- عملیات تیم سبدگردان آغاز می‌شود و با توجه به اطلاعات به‌دست آمده در مرحله قبل، تیم سبدگردان آگاه به بررسی شرایط بازار پرداخته و سبدی بهینه از دارایی‌ها برای شما تهیه می‌کند. نتایج این بررسی‌ها در اختیار شما سرمایه‌گذاران محترم قرار داده می‌شود. ۶- بطور مرتب، تصمیم گیری در خصوص سهام و انتخاب و چیدن دارایی برای سبد شما انجام می‌شود. در ادامه انجام بهینه معاملات، ثبت رویدادها، پیگیری سود تقسیمی و سایر عملیات اجرایی در این مرحله صورت می‌گیرد. ۷- سبدگردانی آگاه، اهداف تعیین شده برای سبد دارایی‌های شما را پیگیری می‌کند و سعی خود را بر به حداقل رساندن انحراف از اهداف و همین طور تجدید ارزیابی و بهینه‌سازی پورتفوی مشتریان قرار می‌دهد.

قصد ما این است که به پشتوانه تیم سبدگردان خود و با در نظر گرفتن اهداف شما سرمایه‌گذاران، اگر در صنعت یا سهامی تغییرات اساسی ایجاد گردید، اقدام به تجدید ارزیابی پورتفو نماییم.

هزینه و کارمزد سبدگردانی

در سبدگردانی علاوه بر انجام معاملات (خرید و فروش) اوراق بهادار که شامل کارمزدهای مشخص مصوب سازمان بورس می‌شود، کارمزد مدیریت سبد نیز وجود دارد که با توجه به میزان سرمایه افراد متفاوت است.

کارمزد سبدگردان در فرآیند سبدگردانی به این شکل است که معمولا تا میزان نرخ سود بدون ریسک، سبدگردان از شما کارمزدی دریافت نمی کند. مازاد بر این اگر از سبد شما سودی حاصل شد، بستگی به میزان سرمایه شما بین ۱۵ تا ۳۰ درصد مازاد سود را سبدگردان از شما به عنوان کارمزد مدیریت سبد دریافت می کند. برای مثال، فرض می کنیم سرمایه شما ۸۰۰ میلیون تومان است و اگر سرمایه خود را در بانک سپرده کنید، سالانه ۲۰ درصد سود به شما می دهند یعنی ۱۰۰ میلیون تومان.

حالا در نظر بگیرید طی یک سال عملکرد سبدگردانی، سبد شما ۱۵۰ میلیون تومان سود کرده است. در اینجا از این ۱۰۰ میلیون تومان ابتدا سودی که بانک به شما می دهد را کم می کنیم. از ۵۰ میلیون تومان سود مازاد، ۲۰% آن کارمزد مدیریت سبدگردانی خواهد بود، و ۴۰ میلیون تومان مابقی مجدد به سرمایه گذار تعلق دارد.

گزارش عملکرد سبدگردانی آگاه

سبدگردانی آگاه بصورت مستمر و به کمک روش‌های متنوع نسبت به گزارش عملکرد سبد سرمایه گذاران اقدام می کند. این گزارشات شامل؛ جزئیات دارایی‌های سبد شما، معاملات انجام شده، بازدهی و … است.گزارش عملکرد سبدها به صورت دوره ای در اختیار سرمایه گذاران قرار می گیرد.

چگونه می‌توانید به گزارشات سبدگردانی خودتان دسترسی یابید؟

گزارشاتی که در خصوص عملکرد سبد خود می‌توانید داشته باشید به ۲ صورت کلی شامل؛ گزارشات ماهانه و دوره‌ای، گزارشات ضمنی است. برای دسترسی به گزارشات خاص و روزانه، می‌توانید از طریق نام کاربری و رمز عبوری که برای استفاده از پنل سبدگردانی شما، به شما ارائه شده است، اقدام کنید. گزارشات دوره‌ای (ماهانه، سه ماهه و …) به‌صورت اتوماتیک از طریق ایمیل برایتان ارسال می‌گردد.

چه اوراقی را در سبد دارایی‌های شما قرار می‌دهیم؟

انواع مختلفی از اوراق بهادار در سبد دارایی‌ شما قرار داده می‌شود. ترکیب انواع این دارایی‌ها با توجه به فرایندهایی که در مراحل قبل توضیح داده شد؛ بصورت بهینه انجام می‌گیرد.

برای مدیریت دارایی شما از چه روش‌های تحلیلی استفاده می‌کنیم؟

روش‌های کلی تجزیه و تحلیل که تیم تحلیلی سبدگردانی آگاه مورد استفاده قرار می‌دهند، ترکیبی از دو روش تکنیکال و بنیادی است. سبدگردانان ما پس از طی مراحل تحلیل بنیادی از جمله بررسی کلی اقتصاد و بازار و صنایع و شرکت‌ها، با استفاده از نمودارهای صنایع، شاخص و قیمت‌ها به تحلیل سبد تحت مدیریت خود می‌پردازند.

مهم‌ترین ویژگی سبدگردانی اختصاصی آگاه این است که ابتدا تمایلات و ویژگی‌های مشتریان را بررسی و سپس به تشکیل دارایی می‌پردازد.

سبدگردانان آگاه از چه منابع اطلاعاتی استفاده می‌کنند؟

تیم تحلیل سبدگردانی آگاه از دو بخش اطلاعات شامل جهانی و داخلی استفاده می‌کنند.

برخی از منابع به شرح زیر است:.

✔ شبکه کدال؛ سایت مرجع انتشار گزارشات مالی شرکت های حاضر در بازار سرمایه، www.codal.ir ؛ ✔ سایت بورس اوراق بهادار؛ مرجع آمار معاملات سهام و آتی های مبتنی بر سهام، www.irbourse.ir ؛ ✔ سایت سازمان بورس؛ مرجع قوانین، مقررات، آیین نامه ها و دستورالعملهای بازار سرمایه، www.seo.ir ؛ ✔ سایت بورس کالای ایران؛ مرجع آمار معاملات کالاها و آتی های مبتنی بر کالا،www.ime.co.ir ؛ ✔ سایت فرابورس ایران؛ مرجع آمار معاملات سهام در بازار فرابورس،www.irfarabourse.ir ؛ ✔ پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه ایران؛www.sena.ir ؛ ✔ سایت گمرک جمهوری اسلامی ایران http://www.irica.gov.ir ؛ ✔ سایت مرکز آمار ایران https://www.amar.org.ir ؛ ✔ سایت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران https://www.cbi.ir ؛ ✔ سایت شرکت های پذیرفته شده در بورس ؛ ✔ سایتهای بورسهای جهان، اطلاع رسانی قیمت محصولات فلزی، پتروشیمی و …. و بازارها و صنایع مختلف ؛ ✔ سایت های معتبر اطلاع رسانی در مورد بازارهای بین المللی از جمله www.bloomberg.com ؛

شرایط سبدگردانی چیست؟

الف- داشتن میزان حداقل سرمایه لازم برای تشکیل سبد معادل یک میلیارد تومان ب- در نظر داشتن اینکه دوره سبدگردانی حداقل ۱ سال است. مدت زمان قرارداد با توجه به شرایط سرمایه گذار و سبد انتخابی برای ایشان قابل مذاکره است. ج- سرمایه گذار در طول قرارداد سبدگردانی مجاز به برداشت از حساب خود است. به شرطی که از حداقل مبلغ ذکر شده در بند الف کمتر نشود. د- قبول شرایط بازار و قوانین سبدگردانی از طرف سرمایه‌گذار ه- عدم ممنوعیت معاملاتی سهام برای سرمایه‌گذار

 

حدود اختیارات سبدگردان آگاه

-سبدگردان مجاز است با توجه به قرارداد به وکالت از مشتری سود نقدی مجامع شرکت‌ها را دریافت کرده و به حساب سرمایه‌گذار در کد اختصاصی او قرار دهد. -سبدگردان مجاز است به وکالت از سرمایه‌گذار در افزایش سرمایه شرکت کرده و مبالغ لازم برای این افزایش سرمایه را از حساب وی برداشت و به حساب شرکت مربوطه واریز کند.

 

حدود اختیارات سرمایه گذار

-سرمایه‌گذار می تواند در طی دوره قرارداد در صورت نیاز با تنظیم متمم قرارداد، مبالغی را به حساب واریز یا از آن برداشت نماید.

سابقه فعالیت شرکت سبدگردان

شرکت سبدگردان آگاه به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های گروه آگاه است که در شهریور ۹۷ به ثبت رسیده است. البته فعالیت مدیریت دارایی از سال ۸۷ با مدیریت کارگزاری آگاه انجام میشد که طبق تصمیمات هیأت مدیره، این فعالیت در حال حاضر با مدیریت شرکت سبدگردان آگاه انجام می‌پذیرد.

 

خدمات سبدگردان آگاه در شهرستان‌ها

سرمایه گذاران می‌توانند در این خصوص به شعب ما در شهرستان‌های مختلف مراجعه کنند و به صورت ویدئو کنفرانس جلسه معرفی و مشاوره سبدگردانی برای ایشان تشکیل شود. اگر در استفاده از تلفن راحت‌تر هستید، می‌توانیم مشاوره و اطلاعات موردنیاز را از طریق گفتگوی تلفنی در اختیار شما قرار دهیم.

مفروضات اصلی

سهولت استفاده از سایت برای کاربران کارنامه عملکرد گذشته سبدان آگاه تیم تحلیلگر و سبدگردان را معرفی نماییم

 

راه‌های ارتباطی مشتریان با سبدگردان چیست؟

پس از بستن قرارداد سبدگردانی و شروع کار، اطلاعات ورود به پنل آنلاین جهت مشاهده گزارشات، بازدهی سبد و خریدوفروش‌ها وجود دارد. شما سرمایه‌گذار محترم می‌توانید با اطلاعات تماسی که در اختیارتان می‌گذاریم، مستقیما با کارشناس سبدگردانی در ارتباط باشید.

مدارک مورد نیاز برای سبدگردانی چیست؟

مدارک شناسایی مانند کارت‌ملی، شناسنامه و کدبورسی شما لازم است. در صورتی که قصد دارید سهامی که قبلا خریده‌اید را به عنوان سرمایه اولیه وارد سبد دارایی‌هایتان کنید، باید از طریق کارگزار ناظر آن اوراق، اقدام نمایید.

روشهای تجزیه و تحلیلی مورد استفاده سبدگردان

سبدگردان آگاه با استفاده از تحلیل بنیادی، تکنیکال، روانشناسی بازار به مدیریت دارایی شما می‌پردازد. روش‌های گزارش دهی و بازه‌های زمانی آن گزارشات از طریق سایت و بصورت آنلاین انجام می‌شود.

چرا حداقل سرمایه لازم یک میلیارد تومان است؟

به دلیل وجود هزینه‌هایی که بر عهده سبدگردان است (مانند نیروی کار، امین سبدگردانی و…) پذیرش سرمایه‌های کوچک برای شرکت مقرون به صرفه نیست.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت