logo-agahinvest

شرکت سبدگردان آگاه با 20 میلیارد ریال سرمایه ثبت شده، به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های گروه مالی آگاه شروع به کار کرده است. با تجربه سال‌ها مدیریت سرمایه، این شرکت قادر است دارایی شما را در بورس اوراق بهادار مدیریت کند.
کسب سود بدون نیاز به درگیری‌ها و دغدغه‌های فکری و کمک تیم مدیریت سرمایه آگاه و تحلیلگران برتر اکنون برای شما فراهم شده است.

ایمیل: info@agahinvest.com
تلفن: 02182154200
آدرس: تهران، خیابان نلسون ماندلا (آفریقا)، بالاتر از میرداماد، بن بست پیروز، پلاک ۱۳

سبدگردانی اختصاصی چیست؟

شرکت سبدگردان آگاه > سبدگردانی اختصاصی چیست؟

تعریف سبدگردانی

سبدگردانی عبارت است از تصمیم به خرید، فروش یا نگه‌داری اوراق بهادار به نام سرمایه‌گذار معین، توسط سبدگردان، در قالب قراردادی مشخص، به منظور کسب انتفاع برای سرمایه‌گذار.

مزایای سبدگردانی

  • اختصاصی بودن: شرکت‌های سبدگردانی متناسب با درجه‌ی ریسک‌پذیری، اهداف و محدودیت‌های سرمایه‌گذار اقدام به تشکیل سبد اختصاصی برای او می‌کنند.
  • انعطاف‌پذیری: در طول دوره‌ی سرمایه‌گذاری، شخص سرمایه‌گذار می‌تواند استراتژی خود را تغییر دهد و آن را به اطّلاع شرکت سبدگردان برساند. شرکت سبدگردان نیز موظف است استراتژی مورد نظر سرمایه‌گذار را در تشکیل سبد لحاظ کند.
  • عدم نیاز به دانش خاص و صرف وقت: در این روش مانند سرمایه‌گذاری در صندوق‌ها، شما نیاز به داشتن دانش خاص از مفاهیم تخصصی بورس یا صرف زمان ندارید.
  • مدیریت حرفه‌ای: یکی دیگر از مزایای این روش استفاده از تیم مدیریت حرفه‌ای با دانش تخصصی برای سبدگردانی است.
  • عدم وجود تضاد منافع: در روش سبدگردانی هیچ تضاد منافعی بین شرکت سبدگردان و شخص سرمایه‌گذار وجود ندارد. چراکه کارمزد متغیر شرکت سبدگردانی در گرو سودآوری بیش از نرخ بهره‌ی بدون ریسک است.

محدودیت‌های سبدگردانی

  • حداقل سرمایه‌ی مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری در سبدهای اختصاصی موقتاً ۵ میلیارد تومان است.
  • حداقل مدّت سرمایه‌گذاری در سبدهای اختصاصی یک سال است. (در صورت درخواست مشتری، امکان فسخ قرارداد وجود دارد.)

تفاوت سبدگردانی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری

کارمزد سبدگردانی

کارمزد شرکت سبدگردان دو بخش است؛ ثابت و متغیر. کارمزد ثابت شرکت سبدگردان درصدی از سرمایه‌ی سرمایه‌گذار است که صرف حق‌الزحمه‌ی نظارت سازمان بورس، حق الزحمه‌‌ی حسابرس سبدگردانی، نرم‌افزار سبدگردانی و…  می‌شود. اما بخش اصلی کارمزد سبدگردانی که کارمزد متغیر است ارتباط مستقیم با سودآوری سبد دارد؛ به این معنا که کارمزد شرکت سبدگردان از مازاد سود سبد نسبت به نرخ سود بدون ریسک محاسبه می‌شود؛ در واقع شرکت سبدگردان، در صورتی از سرمایه‌گذار کارمزد متغیر دریافت می‌کند که سودآوری سبد تحت مدیریت او، از نرخ سود بدون ریسک بیشتر باشد. به عبارت دیگر اگر سود حاصل شده از سبد به اندازه‌ی نرخ سود بدون ریسک باشد شرکت سبدگردان مجاز به دریافت کارمزد متغیر خود نبوده و تمام سود حاصل شده متعلّق به سرمایه‌گذار خواهد بود. نتیجتاً فرآیند سبدگردانی به گونه‌ای است که شرکت سبدگردان نه تنها نباید ضرر کند، بلکه منفعت او در گرو سودآوری بیش از نرخ سود بدون ریسک خواهد بود.

ارتباط با ما

آدرس شرکت سبدگردان آگاه:

تهران- خیابان نلسون ماندلا-کوچه مدیر-خیابان شهید علی یزدان پناه- پلاک 91

کدپستی: 1968837141

تلفن: 91004001-021

نمابر: 82154250-021

پست الکترونیک: info@agahinvest.com

تماس با ما