logo-agahinvest

شرکت سبدگردان آگاه با 20 میلیارد ریال سرمایه ثبت شده، به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های گروه مالی آگاه شروع به کار کرده است. با تجربه سال‌ها مدیریت سرمایه، این شرکت قادر است دارایی شما را در بورس اوراق بهادار مدیریت کند.
کسب سود بدون نیاز به درگیری‌ها و دغدغه‌های فکری و کمک تیم مدیریت سرمایه آگاه و تحلیلگران برتر اکنون برای شما فراهم شده است.

ایمیل: info@agahinvest.com
تلفن: 02182154200
آدرس: تهران، خیابان نلسون ماندلا (آفریقا)، بالاتر از میرداماد، بن بست پیروز، پلاک ۱۳

صندوق های صدور و ابطالی در آساتریدر آگاه

شرکت سبدگردان آگاه > سبدگردانی  > صندوق های صدور و ابطالی در آساتریدر آگاه
صندوق های صدور و ابطالی در آساتریدر آگاه

صندوق های صدور و ابطالی در آساتریدر آگاه

صندوق های سرمایه گذاری یکی از ابزارهای سرمایه‌گذاری غیرمستقیم در بازار بورس به شمار می‌روند. این صندوق‌ها بیشتر مناسب افرادی هستند که زمان یا دانش کافی برای سرمایه‌گذاری مستقیم در بازار بورس را ندارند. سرمایه‌گذاری در صندوق‌ها در اصل زیرمجموعه‌ای از خدمات مدیریت دارایی در بازار سرمایه است. صندوق‌های سرمایه‌گذاری بنا به نوع ترکیب دارایی که دارند، به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. بعضی از این صندوق‌ها مناسب افراد ریسک‌گریز و بعضی دیگر برای افراد ریسک‌پذیر مناسب هستند. نحوه خرید و فروش این صندوق‌ها به دو روش «ETF یا قابل معامله در بورس» و «صدور و ابطالی» تقسیم می‌شود. ما در این مقاله قصد داریم راجع به امکان جدید نرم افزار آساتریدر صحبت کنیم؛ ویژگی جدیدی که باعث می‌شود بتوانید خرید و فروش صندوق‌های صدور و ابطالی آگاه را نیز از طریق سامانه معاملاتی انجام دهید.

 

در این مقاله به عناوین زیر می‌پردازیم:

 

• خرید و فروش صندوق‌های سرمایه‌گذاری

 

• صندوق‌های صدور و ابطالی آگاه

 

• صندوق‌های صدور و ابطالی در آساتریدرآگاه

 

• خرید و فروش صندوق‌های صدور و ابطالی در آساتریدرآگاه

 

خرید و فروش صندوق‌های سرمایه‌گذاری

 

صندوق‌های سرمایه‌گذاری به دو روش ETF و صدور و ابطالی قابل خرید و فروش هستند. روش ETF دقیقا مشابه با فرایند خرید و فروش سهام عادی در بازار بورس است. به عبارت دیگر، شما با جست‌وجوی نماد صندوق مورد نظر در سامانه معاملات کارگزاری خود، می‌توانید برای خرید و فروش واحدهای آن صندوق به راحتی اقدام کنید. در روش صدور و ابطال، سرمایه‌گذار باید از طریق سایت رسمی یا شعب صندوق مورد نظر، واحدهای آن را خریداری کند.

 

صندوق‌های صدور و ابطالی آگاه

 

در حال حاضر صندوق‌های متنوعی از قبیل سهامی، مختلط، طلا و صندوق درآمد ثابت تحت نظارت و مدیریت کارگزاری اگاه در حال فعالیت هستند و سرمایه‌گذاران به راحتی می‌توانند پول‌های خود را بنا به نوع استراتژی معاملاتی که دارند، در این صندوق‌ها سرمایه‌گذاری کنند. مطابق با بخش قبلی که به انواع روش‌های خرید و فروش صندوق‌ها اشاره کردیم، بعضی از این صندوق‌ها به روش ETF خرید و فروش می‌شوند که اسامی این صندوق‌ها عبارت است از:

 

• صندوق سرمایه‌گذاری سهامی: هستی بخش آگاه (آگاس)

 

• صندوق سرمایه‌گذاری درامد ثابت: همای – یاقوت

 

• صندوق سرمایه‌گذاری با پشتوانه طلا: زرین (مثقال)

 

علاوه بر این صندوق‌ها، دو صندوق دیگر تحت مدیریت کارگزاری آگاه فعالیت می‌کنند که فرایند خرید و فروش واحد‌های آن‌ها به صورت صدور و ابطالی است. اسامی این دو صندوق عبارت‌ است از:

 

• صندوق سرمایه‌گذاری سهامی مشترک آگاه

 

• صندوق سرمایه‌گذاری سهامی زمرد

 

صندوق‌های صدور و ابطالی در آساتریدر آگاه

 

همان‌طور که در بخش‌های قبل اشاره شد، فرایند خرید و فروش صندوق‌های صدور و ابطالی به صورت حضوری یا مراجعه مستقیم به سایت رسمی صندوق مورد نظر انجام می‌شود. در حال حاضر و با امکان جدید نرم‌افزار آساتریدر، می‌توانید صندوق‌های صدور و ابطالی آگاه را از طریق این نرم‌افزار خرید و فروش کنید. گفتنی است که علاوه بر این، می‌توانید سایر صندوق‌های سرمایه‌گذاری (ETF) را با یک جست‌وجوی ساده، مانند سهام عادی از طریق همین اپلیکیشن معامله کنید. با توجه به این امکان جدید، برای خرید و فروش صندوق‌های مشترک و زمرد آگاه دیگر نیازی به مراجعه حضوری یا خرید مستقیم از طریق سایت صندوق نیست. به عبارت دیگر، می‌توانید با نصب نرم‌افزار آساتریدر در تلفن همراه خود، در صندوق‌های کارگزاری آگاه به راحتی سرمایه‌گذاری کنید.

 

خرید و فروش صندوق‌های صدور و ابطالی در آساتریدر آگاه

 

همان‌طور که در بخش‌های قبل اشاره کردیم، شما می‌توانید از طریق اپلیکیشن آساتریدر آگاه به راحتی صندوق‌های سرمایه‌گذاری (ETF – صدور و ابطال) را خرید و فروش کنید. برای این امر باید مطابق با تصاویر زیر اقدام کنید:

بعد از نصب نرم‌افزار آساتریدر آگاه، با درج اطلاعات کاربری سامانه معاملات آنلاین خود، وارد نرم افزار شوید.

 

 

خرید و فروش صندوق‌های صدور و ابطالی در آساتریدر آگاه

 

 

از طریق بخش «بیشتر» گزینه «خرید و فروش صندوق‌های سرمایه‌گذاری» را انتخاب کنید.

 

 

خرید و فروش صندوق‌های سرمایه‌گذاری

 

 

مطابق با تصویر زیر، در این مرحله دو صندوق صدور و ابطالی مشترک آگاه و زمرد آگاه نمایش داده می‌شود. در نگاه اول  قیمت خرید و فروش هر واحد از این صندوق‌ها نمایش داده می‌شود. علاوه بر این، با انتخاب دکمه «گزارش درخواست‌ها» می‌توانید تمام درخواست‌های ثبت شده به منظور خرید و فروش صندوق‌ها را مشاهده کنید. برای بررسی و مشاهده گردش مالی هم باید از طریق دکمه «گزارش گردش حساب» اقدام کنید و در نهایت، برای مشاهده امید نامه، اساس نامه یا سایت رسمی صندوق باید روی گزینه «پیوندها» کلیک کنید.

ثبت درخواست صدور و ابطال واحد های صندوق های سرمایه گذاری در آساتریدر

برای خرید این صندوق‌ها، کافی است مانند تصویر زیر روی دکمه سبزرنگ «خرید» کلیک کنید. در ادامه، دو روش خرید صندوق با عناوین «پرداخت اینترنتی» و «پرداخت نقدی» نمایش داده می‌شود.

 

 

خرید صندوق در آسانریدر

 

 

در صورت انتخاب روش «پرداخت اینترنتی»، باید مبلغ سرمایه‌گذاری مورد نظر را در کادر مربوطه درج کنید. دقت داشته باشید که حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری در پایین کادر نمایش داده شده است. این مبلغ در اصل قیمت یک واحد از صندوق سرمایه‌گذاری مورد نظر را نمایش می‌دهد. به زبان ساده‌تر، شما امکان سرمایه‌گذاری کمتر از این مبلغ را در صندوق نخواهید داشت. در نهایت گزینه «تایید» را انتخاب کنید.

 

 

 

 

در صورت انتخاب روش «پرداخت نقدی» مطابق روش قبل، باید مبلغ سرمایه‌گذاری مورد نظر را در کادر مربوطه وارد کنید. منظور از پرداخت نقدی همان مراجعه حضوری به بانک و دریافت فیش واریز نقدی است. بعد از این مرحله، باید اطلاعات درخواستی را در کادرهای مربوطه درج و در نهایت، دکمه تایید را انتخاب کنید.

 

 

دزخواست خرید صندوق مشترک آگاه

 

 

نکته ۱: دقت داشته باشید مدت‌زمان فرایند صدور در روش پرداخت اینترنتی سه روز کاری و در روش پرداخت نقدی دو روز کاری است.

 

 

نکته ۲: برای خرید صندوق‌ها، امکان استفاده از مانده قابل معامله در پنل معاملاتی کارگزاری وجود ندارد.

 

 

برای فروش صندوق‌ها هم کافی است دکمه قرمز رنگ «فروش» را انتخاب کنید. مطابق با تصویر زیر، در کادر نمایش داده شده تعداد واحد مورد نظر برای فروش را وارد کنید. با این کار، قیمت تقریبی حاصل از فروش صندوق نمایش داده می‌شود. بعد از اتمام این مرحله، دو روز کاری بعد دارایی صندوق شما به‌روزرسانی می‌شود و مبلغ حاصل از فروش سهام هم نهایتا تا هفت روز کاری آینده به حساب بانکی شما واریز می‌شود.

 

 

درخواست فروش صندوق مشترک آگاه

 

کلام آخر

صندوق‌های سرمایه‌گذاری یکی از بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری غیر مستقیم در بازار بورس هستند. این صندوق‌ها بنا به نوع ترکیب دارایی که دارند، به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند و سرمایه‌گذاران با توجه به استراتژی معاملاتی خود، می‌توانند در این صندوق‌ها سرمایه‌گذاری کنند. خرید و فروش صندوق‌های سرمایه‌گذاری به دو روش ETF و صدور و ابطالی است. در روش اول سرمایه‌گذار می‌تواند با جست‌وجوی نماد صندوق در سامانه معاملات آنلاین کارگزاری خود، برای خرید و فروش صندوق اقدام کند. در روش صدور و ابطال، باید از طریق سایت رسمی صندوق یا مراجعه به شعب صندوق اقدام شود. کارگزاری آگاه به منظور راحتی مشتریان خود، امکان خرید و فروش صندوق‌های صدور و ابطالی از طریق نرم افزار آساتریدر را مهیا کرده و مشتریان آگاه می‌توانند به راحتی برای خرید صندوق‌های مشترک آگاه و زمرد اقدام کنند.

 

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

ارتباط با ما

آدرس شرکت سبدگردان آگاه:

تهران- خیابان نلسون ماندلا-کوچه مدیر-خیابان شهید علی یزدان پناه- پلاک 91

کدپستی: 1968837141

تلفن: 91004001-021

نمابر: 82154250-021

پست الکترونیک: info@agahinvest.com

تماس با ما


نمادها