logo-agahinvest

شرکت سبدگردان آگاه با 20 میلیارد ریال سرمایه ثبت شده، به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های گروه مالی آگاه شروع به کار کرده است. با تجربه سال‌ها مدیریت سرمایه، این شرکت قادر است دارایی شما را در بورس اوراق بهادار مدیریت کند.
کسب سود بدون نیاز به درگیری‌ها و دغدغه‌های فکری و کمک تیم مدیریت سرمایه آگاه و تحلیلگران برتر اکنون برای شما فراهم شده است.

ایمیل: info@agahinvest.com
تلفن: 02182154200
آدرس: تهران، خیابان نلسون ماندلا (آفریقا)، بالاتر از میرداماد، بن بست پیروز، پلاک ۱۳

روش صدور و ابطال واحد سرمایه‌گذاری

بازدیدها: 672

۱) تعاریف : در این رویه، کلیۀ اصطلاحات تعریف شده در اساسنامۀ صندوق به همان معانی به‌کار می‌روند. سایر اصطلاحات دارای معانی زیر می‌باشد: ۱-۱- نمایندۀ سرمایه‌گذار: منظور شخصی‌است که از طرف سرمایه‌ گذار اقدام می‌کند و شامل وکیل، ولی و قیم سرمایه‌ گذار و نمایندۀ قانونی وی (نظیر صاحبان امضای مجاز از طرف اشخاص حقوقی) می‌گردد. ۱-۲- رویه: منظور رویۀ پذیره‌نویسی، صدور و ابطال واحد سرمایه‌گذاری صندوق سرمایه‌گذاری (رویۀ حاضر) می‌باشد. ۲) مراحل شناسایی سرمایه‌گذار: ۲-۱- برای پذیره نویسی یا صدور واحدهای سرمایه‌گذاری ابتدا سرمایه‌گذار یا نماینده وی، به منظور احراز هویت باید به یکی از شعب کارگزاری مراجعه کرده و فرم مشخصات سرمایه‌گذار و نمایندۀ وی را تحویل گرفته و تکمیل نماید. پس از تکمیل فرم مذکور توسط سرمایه‌گذار یا نمایندۀ وی امضاء می‌شود. در صورتی‌که فرم در پایگاه الکترونیکی صندوق، تکمیل شده‌باشد، پرینت آن تهیه و امضاء می‌شود.   ۲-۲ – در مراجعه حضوری متقاضی ارائه مدارک زیر ضروری است: ۲-۲-۱) درصورتی‌که سرمایه‌گذار شخص حقیقی باشد مدارک هویتی سرمایه‌گذار (شامل اصل شناسنامه و کارت ملی یا گذرنامۀ معتبر به همراه تصویر آن‌ها) و در صورتی‌که سرمایه‌گذار شخص حقوقی باشد، مدارک ثبتی شخص حقوقی (شامل اصل مدارک ثبت نظیر آگهی تأسیس و مدارکی که نشان‌دهندۀ صاحبان امضای مجاز شخص حقوقی و حدود اختیارات آن‌ها باشد نظیر آگهی در روزنامه رسمی و تصویر آن‌ها). ۲-۲-۲) مدارک هویتی نمایندۀ سرمایه‌گذار: در صورتی‌که فرم سرمایه‌گذار به وسیله نمایندۀ سرمایه‌گذار تکمیل و ارائه شده‌باشد، باید مدارک هویتی سرمایه‌گذار به همراه مدرکی که سمت نمایندگی وی را اثبات می‌کند و تصویر آن‌ها نیز ارائه شود. مدرک اثبات کنندۀ سمت نمایندگی در هر مورد به شرح زیر است: الف) در مورد وکیل: اصل وکالتنامه رسمی معتبر، حاوی اختیارات لازم وکیل، به زبان فارسی و در صورتی‌که وکالتنامه به زبان دیگری باشد، ترجمۀ رسمی آن به زبان فارسی ب) در مورد ولی: مدرک اثبات کنندۀ سمت ولی، نظیر شناسنامۀ فرزند صغیر و پدر وی که در آن مشخصات پدر در شناسنامۀ فرزند و مشخصات فرزند در شناسنامۀ پدر درج شده ‌باشد (برای اشخاص ایرانی). برای اشخاص خارجی، طبق قوانین کشور متبوع عمل خواهد شد ج) در مورد قیم: قیم‌نامۀ معتبر رسمی د) در مورد نمایندگان اشخاص حقوقی: اصل آگهی مشخص‌کنندۀ صاحبان امضای مجاز شخص حقوقی و حدود اختیارات آن‌ها و در صورتی که صاحبان امضای مجاز، شخص دیگری را به نمایندگی تعیین نموده باشند، نامۀ رسمی شرکت با امضای صاحبان امضای مجاز که در آن نماینده و حدود اختیارات آن تعیین شده‌ باشد.  

2 دیدگاه
 • مجید گرامی
  پاسخ
  ارسال شده در۱۹:۲۹,۱۳۹۸/۰۳/۲۶

  نرخ ابطال بر اساس روز محاسبه میشود یا اینکه بر اساس قیمت خرید واحد ها .یعنی ترتیب خرید واحدها نقشی در قیمت ابطال آن دارد

  • reza.h
   پاسخ
   ارسال شده در۱۶:۰۶,۱۳۹۸/۰۴/۰۱

   با سلام و احترام

   قیمت ابطال واحدهای صندوق‌ها بر اساس ارزش روز خالص دارایی‌های صندوق و پس از کسر هزینه‌های مربوط به معاملات مشخص می‌شود.

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت